GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 19-05-2011, 20:11
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα,

αρχιζεις και με τρελαινεις με τις παλλινωδιες σου!!
Τι σχεση εχουν οι εργαζομενοι που κατεβαινουν στους δρομους και διαδηλωνουν ως εχουν δικαιωμα, με αυτους οι οποιοι ειναι 32 χρονων αιωνιοι φοιτητες (οπως δηλωνει στο σαιτ του ο φωτογραφος), ΑΕΡΓΟΙ και αναρχικοι και δημιουργουν Δεκεμβριους 2008 οπως ο φωτογραφος και ο χθεσινος τραυματισθεις νεαρος??
Εχουν καμια σχεση? προφανως οχι Κωστα!!
Εγω δεν μιλω για γκλοπιες σε εργαζομενους ¨η ανεργους (οχι αεργους) που διαδηλωνουν νομιμως και καποιες φορες δικαιως αλλα για τους ''άλλους'', αυτους που δεν αφηνουν διαδηλωση για διαδηλωση χωρις να καψουν την αθηνα!!! Διοτι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ''αλλοι'' Κωστα μου δεν θα ανοιγε ρουθουνι στις διαδηλωσεις!!! Δεν μπορει να μην μπορεις να το ξεχωρισεις αυτο!!

Και με λες των ακρων?????? Ημαρτον Κωστα μου...ημαρτον!!!
δεν εχει νοημα να συνδεουμε το ενα ποστ με αλλο.......εδω μιλαμε για δολοφονικη επιθεση με οπλα,εναντιον αστυνομικων απο επαγγελματιες δολοφονους.....
γιατι να φτασουμε στην αντιπαραθεση για ενα διαφορετικο ποστ,απο τα γεγονοτα με τον ματατζη και τον φωτογραφο;;;
εχουμε διαφορετικη αποψη για την βια και αυτο εχει καταγραφει.....σταματαω εδω,γιατι δεν εχει νοημα να κατασπαμαρουμε τον τραυματισμο αστυνομικων απο σφαιρες που δεχτηκαν...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 19-05-2011, 20:38
ltsiorak Ο/Η ltsiorak βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: veroia
Μoto: VFR 1200 DCT, HONDA VARADERO 1000, XT 660R,
Μηνύματα: 433
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 19-05-2011, 21:21
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
αν φτάσανε αυτά στην Πεύκη, σε λίγο βλέπω να μη μπορεί να βγει κανείς από το σπίτι όπου και αν μένει

και οι πολιτικοί στον κόσμο τους

Έτσι ακριβώς
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 20-05-2011, 00:53
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 20-05-2011, 06:52
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ



Reply With Quote
  #26  
Παλιό 20-05-2011, 09:00
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.

Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
συμφωνω 100%!
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 20-05-2011, 09:02
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KRASOPATERAS Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.
σωστοτατος!
τα περι ανθρωπινης ζωης,ανεξαρτητως ποιανου ειναι τα ακουω βερεσε!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 20-05-2011, 10:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KRASOPATERAS Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200

Με όλα αυτά που γίνονται στην Ελλάδα στον τομέα τις εγκληματικότητας ένα έχω να πω.

Σε όλους αυτούς τους αναρχικούς / αντιεξουσιαστές / αντιρρησίες και κάθε λογιών μπουμπούκια που πετάνε μολότοφ, πυροβολούν αστυνομικούς, βάζουν φωτιά και καίνε πολίτες όπως στα Εξάρχεια, σπάνε μαγαζιά και αυτοκίνητα και περιουσίες και ένα σωρό άλλες τέτοιες κτηνωδίες….
Και στο σύνταγμα να τους κρεμάγανε δεν με χάλαγε καθόλου….κερνάω και τα κρασιά σε αυτούς που θα τους κρεμάσουν….για το βραδινό τραπέζι.


Ίσος ακούγεται βαρύ, αλλά καλύτερα να κλάψει η μάνα από αυτά τα ρεμάλια, παρά η μάνα κανενός ανυποψίαστου πολίτη η του αστυνομικού που δουλεύει για να φυλάει εμάς.
Τελικα δεν ειμαι μονος μου (αντε και ο ντινοπουλος) σε αυτο το φορουμ, υπαρχουν κι αλλοι ''φασιστες'' σαν κι εμενα!!!!

Γιατι με εχετε αφησει ολομοναχο να λεω τα αυτονοητα που αφορουν αναρχοαυτονομους ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ???

Αναρωτιεμαι, τι φοβιζει και τους αλλους ''σαν εμενα'' να εκφρασθουν ελευθερα και να πουν αυτο που θελουν!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 20-05-2011, 10:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ltsiorak Εμφάνιση μηνυμάτων
για να καταλάβω....ο 22 χρονος ειχε μαζι του κλοκ οπλο??? και ζει ακομη ??? και τον πηγαν και στο νοσοκομειο??

εγω παντως μια φορα στην αμερικη, με εκαναν σημα να σταματησω και πηγα μερικα μετρα ποιο περα οταν με πλησιασαν οι αστυνομικοι κοντεψαν να με γαζωσουν... τρυπιτο θα γινομουν...
τωρα που το σκεφτομαι... λεω... καλυτερα να γίνει τρυπιτο αυτος που προκαλεί παρα να κλάψει η οικογενεια του αστυνομικου, στο κατω κατω αυτος προκαλει...

με σταματανε συνεχεια αστυνομικοι τις ΔΙΑΣ μιας και τα γραφεια μας ειναι κοντα σε μερος με αρκετα μεγαλη εγκληματικοτητα στη Θεσσαλονικη, παντα με ευγενια και παντα με μεγαλη προσοχη, τους σεβομαι και παντα τους δειχνω καθε εντυπο με προσοχη.


Εμενα δεν με εδειραν ποτε και δεν με πυροβολησαν ποτε.... τυχαιο... δε νομιζω
Σε ιδια περιπτωση στο Λος Αντζελες εβαλα το χερι στην μεσα τσεπη του σακακιου μου για να βγαλω διπλωμα κ.λ.π. οπως εκανα στην ελλαδα του 1990...... και το πιστολι κολλησε στον κροταφο μου απο το ανοικτο παραθυρο.
Στην συνεχεια διεταχθηκα σε αυστηρο τονο και με βρισιες να εξελθω του αυτοκινητου, κι εγω και η συνοδος μου που ευτυχως ηταν Αμερικανα, και να ξαπλωσουμε μπρουμητα με τα χερια στην εκταση στο καπο του αυτοκινητου ο ενας απο την μαι μερια και η αλλη απο την αλλη!!! Στην συνεχεια μας περασαν χειροπεδες και μονον τοτε αρχισαμε να συζηταμε!!!!!!!!
Η κοπελια εξηγησε,σαν αμερικανα, το τι και το πως και μονον τοτε, και αφου χαλαρωσαμε ολοι, εμαθα οτι η λαθος κινηση μου η οποια επεσυρε τον ''διασυρμο-εξευτελισμο'' μου ηταν οτι εβαλα το χερι μεσα στο σακακι αντι να, ανοιξω το πετο με εμφανεις,αργες, προσεκτικες κινησεις ονοματιζοντας την καθε μου κινηση και αναγγελοντας γιατι την κανω......μπορει λεει να εκρυβα οπλο!!!!

Απο τοτε (1990) μεχρι σημερα γελουσα με την ηλιθιοτητα των αμερικανων, σημερα κλαιω με την ηλιθιοτητα καποιων ελληνων!!!!

Σημ. αναρωτιεμαι αν κατι τετοιο θα ηταν αποδεκτο στην Ελλαδα του 2011!!!

Last edited by GeorgeP; 20-05-2011 at 10:40.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 20-05-2011, 11:31
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Πυροβόλησαν αστυνομικούς στην Πεύκη - Τραυματίστηκε ο έ

Το πρόβλημα σε τέτοιες ακραίες συμπεριφορές από την πλευρά του νόμου είναι ότι στατιστικά θα την πληρώσουν και αθώοι και εκεί είναι το δικό μου πρόβλημα.

Δεν δέχομαι να φάει ούτε ένας άδικα ξύλο ή σφαίρα αν οι αστυνομικοί γίνουν και δικαστές.
Η εμπειρία μου εδώ στο κέντρο λέει ότι οι ξυλιές όταν αρχίσουν να πέφτουν, πέφτουν επί δικαίων και αδίκων.

Πρέπει να υπάρχει και άλλος τρόπος...

Πάντως φίλε Γιώργο για τα επιτεύγματα της κυβέρνησης σταμάτησες να γράφεις και το έριξες στην αστυνομία, τι έγινε τελικά θα μας σώσει ή όχι ο "διαφορετικός" από τους άλλους ΓΑΠ.

Last edited by frits; 20-05-2011 at 11:35.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χτύπησαν 4 αστυνομικούς με καλάσνικοφ wet & dirty Επικαιρότητα 104 04-03-2011 21:32
Ακόμη ένας στην παρέα! Μπουρακης Ηλιας Καλώς ήλθατε 23 04-10-2010 10:42
Άλλος ένας στην παρέα geopay Καλώς ήλθατε 19 10-06-2010 15:25
Επίθεση σε αστυνομικούς στα Εξάρχεια frits Επικαιρότητα 15 06-12-2009 15:09
'Αλλος ένας νέος στην παρέα. pit Καλώς ήλθατε 17 10-06-2009 09:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:03.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!