GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 21-08-2012, 17:28
cover Ο/Η cover βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Οταν ελεγα για 'γαματη κοινωνια' κατι ηξερα...
Μαγκες, παιδες, συντροφοι ενα απλο ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα και την ψυχολογικη υποστηριξη δεν ειναι αρκετο!!! Θα το πω ομως:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ

Σε περιπτωση που θελω να φτιαξω τα ηδη υπαρχοντα τοτε που πιστευετε οτι πρεπει να απευθυνθω? Σε φαρνατζη ή ρεκτιφιατζη? Εχω την εντυπωση οτι καποιος απο το φορουμ ασχολειται με διαφορα τετοια???
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 21-08-2012, 17:47
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από killer Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλορυζικο το εργαλειο!!!
Αγορασες την κορυφαια μηχανη στην κατηγορια της σε εξευτελιστικη τιμη!
Συμβουλη μου... Πηγαινε την σε ενα "καλο" μαστορα να κανει μια αυτοψια σε οτι χρειαζεται (αν χρειαζεται) και με το καιρο αντικατεστησε αυτα που πονανε και φερε τη μπεμπα στα γουστα σου. Μην πλακωθεις να βαλεις ενα σωρο περιττα εξτρα... πριν κανεις τη μοτο λειτουργικη!

Για το γ@μωτο πηγαινε και δωσε μια μαχη με τον πωλητη, αλλα ο σοφος λαος λεει οτι μετα την απομακρυνση απο το ταμειο, ουδεν λαθος αναγνωριζετε...
Και δικηγορικη οικογενεια που λες οτι εχεις, ποιος λεει οτι δεν αλλαξες εσυ τα καπακια για να συκοφαντησεις το μαγαζι που την αγορασες? καταλαβαινεις το σκεπτικο μου.. εγω μαζι σου ειμαι.
Δεν προκειτε να βγαλεις ακρη και δικιο που εχεις. Θα σκαρφιστουν ενα σωρο δικαιολογιες

Καλες βολτες και παντα ορθιος!!!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 21-08-2012, 17:49
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από cover Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν ελεγα για 'γαματη κοινωνια' κατι ηξερα...
Μαγκες, παιδες, συντροφοι ενα απλο ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα και την ψυχολογικη υποστηριξη δεν ειναι αρκετο!!! Θα το πω ομως:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ

Σε περιπτωση που θελω να φτιαξω τα ηδη υπαρχοντα τοτε που πιστευετε οτι πρεπει να απευθυνθω? Σε φαρνατζη ή ρεκτιφιατζη? Εχω την εντυπωση οτι καποιος απο το φορουμ ασχολειται με διαφορα τετοια???




Να είσαι καλά!




Στον βαφέα για τα καπάκια, στον βαφέα που πας τόσα χρόνια
Αν θες και κόλλημα, από Αθήνα δεν ξέρω τι παιζει, αλλά σίγουρα κάποιος θα σου απαντήσει
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 21-08-2012, 17:56
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

φιλε μου η τιμη που την πηρες ..... ειναι τιμη δωρου!...και στις φωτογραφιες δεν βλεπω τιποτα τραγικο ...οι μισες και παραπανω GS που κυκλοφορανε στο δρομο εχουν τετοια σημαδια απ το "πεδιο της μαχης" !!!...αν δεν χανει λαδια ...μην το αλλαξεις κιολας!


...το παληκαρι που την ειχε πριν επαιρνε τις στροφες λιγο "τσαχπίνικα"...ε και εξυνε λιγο κυλινδρο ...γινοντε και αυτα!..χεχε!
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 21-08-2012, 18:05
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου η τιμη που την πηρες ..... ειναι τιμη δωρου!...και στις φωτογραφιες δεν βλεπω τιποτα τραγικο ...οι μισες και παραπανω GS που κυκλοφορανε στο δρομο εχουν τετοια σημαδια απ το "πεδιο της μαχης" !!!...αν δεν χανει λαδια ...μην το αλλαξεις κιολας!


...το παληκαρι που την ειχε πριν επαιρνε τις στροφες λιγο "τσαχπίνικα"...ε και εξυνε λιγο κυλινδρο ...γινοντε και αυτα!..χεχε!

τσαχπίνης ω ναι
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 21-08-2012, 18:31
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από cover Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν ελεγα για 'γαματη κοινωνια' κατι ηξερα...
Μαγκες, παιδες, συντροφοι ενα απλο ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα και την ψυχολογικη υποστηριξη δεν ειναι αρκετο!!! Θα το πω ομως:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ

Σε περιπτωση που θελω να φτιαξω τα ηδη υπαρχοντα τοτε που πιστευετε οτι πρεπει να απευθυνθω? Σε φαρνατζη ή ρεκτιφιατζη? Εχω την εντυπωση οτι καποιος απο το φορουμ ασχολειται με διαφορα τετοια???
Κατα την γνωμη μου μην ασχοληθεις να φτιαξεις τα υπαρχοντα καπακια,αλλα ψαξε για αλλαγη.Οχι οτι δεν φτιαχνονται,αλλα ισως να νιωσεις και ψυχολογικα καλυτερα,μιας και σε χαλασαν τοσο πολυ.Ο Στεργιος [phoenix] πουλαγε κατι τετοια και μαλιστα ειναι και μαυρα.....
http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...5%CF%81-32144/

Αλλα και να μην τα βρειτε,που ειμαι σιγουρος οτι θα τα βρειτε εαν τα εχει ακομα,βρωμαει ο τοπος απο δαυτα....
Πωλείται BMW GS 1200 06 MONT - € 50 EUR - Car.gr
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 21-08-2012, 19:49
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Αν και απο τα συμφραζόμενα , παίχτηκε "μπινια" μιας και σε άλλον φαινόταν το βάψιμο και προφανώς μετά έγινε καλύτερη "ζωγραφική" για να φανεί μετά το πλύσιμο , δεν νομίζω να βγάλεις άκρη , όποια και να είναι η οικογένεια σου , καθώς όπως είπε και κάποιος άλλος , μπορεί μέχρι και να το φορτώσουν σε σένα ... Νομίζω ο νόμος σε προστατεύει μόνο σε περίπτωση εμπόρου , και έστω και στιγμιαία είχα κλάψει τα λεφτά που έδωσα για το "χρέπι" καθώς φεύγωντας απο το ταμείο , μου έσβησε απο λάθος μου ...
Παρόλα αυτά , όπως και ο ίδιος είχες γράψει σε άλλο πόστ , αλλά και κάποιοι άλλοι είπαν , η μηχανή είναι κούκλα , και εγώ στη θέση σου θα διόρθωνα μόνο το θέμα με το δάκρυσμα του λαδιού , και αντί να φτιάξω αυτά τα καπάκια , θα έβαζα απο πάνω ένα όμορφο σετ προστατευτικών , που και χρήσιμα είναι , και ομορφιά (υποκειμενικό αυτό) προσδίδουν και θα έκρυβαν τα χτυπήματα ...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 21-08-2012, 21:49
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΙoannisPanagiotidis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου η τιμη που την πηρες ..... ειναι τιμη δωρου!...και στις φωτογραφιες δεν βλεπω τιποτα τραγικο ...οι μισες και παραπανω GS που κυκλοφορανε στο δρομο εχουν τετοια σημαδια απ το "πεδιο της μαχης" !!!...αν δεν χανει λαδια ...μην το αλλαξεις κιολας!


...το παληκαρι που την ειχε πριν επαιρνε τις στροφες λιγο "τσαχπίνικα"...ε και εξυνε λιγο κυλινδρο ...γινοντε και αυτα!..χεχε!
H του επεφτε απο το σταντσυνεχεια!!! Εγω οταν πηρα την δικια μου το αριστερο καπακι ειχε ξυσιματα αλλα ηταν θεμα καθαρα θεμα πτωσης απο σταντ.Της αλλαξα ενα ζευγαρι καπακια μαυρα για να ταιριαζει και απο τοτε ουτε γατα ουτε ζημια!!!

Last edited by jarhead; 21-08-2012 at 21:51.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 21-08-2012, 23:45
cover Ο/Η cover βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Νεα Σμυρνη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Δυστυχως πρεπει ειτε να στοκαριστουν κ να βαφτουν διοτι το αριστερο δακρυζει λιγο λαδακι οταν ειναι στο σταντ ειτε να αλλαχτουν με μεταχειρισμενα ή με καινουργια!!!

ΥΓ: ρε παληκαρια που μιλατε για τσαχπινιες (Ιωαννης κ siraxanz) μηπως γνωριζατε τον προηγουμενο ιδιοκτητη;;;
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 22-08-2012, 00:40
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορα μεταχειρισμενης R1200GS και αποκρυψη ζημιων....

... οχι φιλε μου!...εγω αστιευομαι!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!