GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 26-08-2011, 13:19
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Game is About to Start

Καλά να περάσετε όπου κι αν πάτε ό,τι κι αν κάνετε.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 26-08-2011, 13:20
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Gar Εμφάνιση μηνυμάτων
Game is About to Start

Καλά να περάσετε όπου κι αν πάτε ό,τι κι αν κάνετε.
Επίσης Βαγγέλη .


Reply With Quote
  #23  
Παλιό 26-08-2011, 13:26
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Vagelis Gar Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑ πα πα πα πα, θες στην επόμενή μας βόλτα να με έχει τιμωρία στην άκρη του τραπεζιού?
Και η σκηνή μου έρχεται Αυθόρμητα, Αβίαστα, Αβασάνιστα στο μυαλό...(από παλιό ανέκδοτο),

-Αργύρη πεινάω.
-Πιες ένα ποτήρι νερό. Ακόμα πεινάς?
-Ναι
-Πιες άλλον ένα. Ακόμα πεινάς?
-Ναι
-Πιες άλλον ένα. Ακόμα πεινάς?
-Ναι
-Πιες άλλο ένα. Ακόμα πεινάς?
-Όχι
-Είδες που δεν πεινούσες αλλά διψούσες?



Reply With Quote
  #24  
Παλιό 26-08-2011, 14:55
SenseiG Ο/Η SenseiG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μoto: HONDA VARADERO MK2 1000 ABS
Μηνύματα: 22,711
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Με το καλο Βαγγελη καλα χιλιομετρα περιμενουμε φωτο...
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 29-08-2011, 00:04
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Επιστροφη στη βαση
3 ημερες
500 χιλιομετρα
Κατακοπος, σκονισμενος, αυπνος, ΓΕΜΑΤΟΣ
Ωρα για ξεκουραση και ανασυγκροτηση σκεψεων...











Reply With Quote
  #26  
Παλιό 29-08-2011, 06:40
adventure Ο/Η adventure βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μoto: BMW 1150GS Adventure Βασιλομήτωρ των ADV
Μηνύματα: 20,938
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Αυτές μόνο ????




Μου αρέσει το Dancing With The Stars πήγε πολύ καλά και θέλω λεπτομέρειες .



Reply With Quote
  #27  
Παλιό 29-08-2011, 11:18
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Άστα αυτά που ξέρεις, έβαλες 5 γραμματόσημα και νομίζεις πως θα την σκαπουλάρεις, θέλω φωτογραφίες με φουλ διαστάσεις, θέλω βίντεο, θέλω περιγραφή, θέλω, θέλω, θέλω να δω τί έχασα γμτ!!!!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 31-08-2011, 20:04
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Άστα αυτά που ξέρεις, έβαλες 5 γραμματόσημα και νομίζεις πως θα την σκαπουλάρεις, θέλω φωτογραφίες με φουλ διαστάσεις, θέλω βίντεο, θέλω περιγραφή, θέλω, θέλω, θέλω να δω τί έχασα γμτ!!!!
Γιαννη οντως εχασες ρε φιλε.
Σπιτικη Γιαννιωτικη πιτα, σαλατα απο τον κηπο, κεφτεδες, ζυμωτο ψωμι, τηγανιτες πιπεριες & μελιτζανες (προσφορα της γιαγιας του Γιαννη), ψητα λουκανικα, ψητο καλαμποκι...

(τα υπολοιπα θα τα δεις σε λιγο )
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 31-08-2011, 21:25
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Χωρις προλογους και φλυαριες μπαινω στο ψητο...

Το μινι οδοιπορικο ειχε αρχικα προγραμματιστει για τις 19-20-21 Αυγουστου. Καποιες αναποδιες το μετεθεσαν μια εβδομαδα πιο πισω για τις 26-27-28 Αυγουστου.
Συμμετεχοντες ηταν ο γραφων, ο Γιαννης απο Ξανθη (V-strom), και ο Κωστας απο Θεσσαλονικη (V-Strom). Στο αρχικο πλανο συμμετοχη ειχαν δηλωσει και οι Γιαννης (JTR), Γιαννης (yns), Γιαννης (V-Strom) και Γιωργος (CBF-1000) οι οποιοι τελικα δεν καταφεραν να ερθουν ο καθενας για τους δικους του προσωπικους λογους. Δεν πειραζει παλικαρια, να ειμαστε καλα, στην επομενη εξορμηση μας.

Με τον Γιαννη (V-Strom) και τον Γιαννη (V-Strom) ειχαμε βρεθει τον Μαιο για πρωτη φορα οταν και μας συνοδευσαν στο ταξιδι που πραγματοποιησα με τον Γιαννη (JTR) στην Ρουμανια.

Με τα παιδια προσπαθησαμε να βρεθουμε και νωριτερα τον Μαρτιο οταν και συνεπεσαν τα οδοιπορικα μας αλλα ο χιονιας ειχε αλλα σχεδια .

Παρασκευη 26 Αυγουστου και η γρια μου ετοιμη. Σκηνη, sleeping bag, ισοθερμικα, γκαζακι, καφες, ζαχαρη, κονσερβες, παξιμαδια και ο φωτογραφικος μου εξοπλισμος "τακτοποιημενα" (δεν φημιζομαι και ιδιαιτερα γι' αυτο ).
Το ραντεβου μας ειχε οριστει στην ε.ο Τρικαλων-Ιωαννινων στον Κορυδαλλο. Επιστροφη απο την δουλεια μου, γρηγορο φαγητο και στις 16:00 πλησιαζα το σημειο συναντησης μας. Φτανοντας στο καφενειο βλεπω τα δυο V-Strom των παιδιων και διπλα ενα GS ADV με Αυστριακη πινακιδα. Κατεβαινω και γινονται οι απαραιτητες συστασεις. Ιδιοκτητης του GS o Harry, Αυστριακος ο οποιος πουλησε οτι ειχε και δεν ειχε και πηρε την αποφαση να κανει το ταξιδι μεχρι το νοτιοτερο ακρο του κοσμου (Ακρωτηρι Καλης Ελπιδας) και στη συνεχεια να περασει στην Λατινικη Αμερικη και να συνεχισει βορεια.Χρονος που υπολογιζει να βρισκεται στο δρομο, πανω απο 2 χρονια ενω ταυτοχρονο η επιθυμια του ειναι να εργαστει εθελοντικα σα καθηγητης Αγγλικων σε χωρες της Αφρικης.
Η συζητηση μας κρατηση πανω απο 1,5 ωρα με τον Harry εκτος του Ελληνικου καφε να δοκιμαζει και τσιπουρο (with meze οπως του ειπαμε να το ζηταει )






Το site του ταξιδιου του

Ειχε ερθει η ωρα να αποχωριστουμε, με τον Harry να συνεχιζει το ταξιδι του προς τη Λαρισα για να συναντησει τον Αχιλλεα και τη γυναικα του που γνωρισε στην Αλβανια και εμας να παιρνουμε τον δρομο προς τη Μηλια-Κρανια απο την παλια ε.ο Τρικαλων-Ιωαννινων (περασμα Καταρας).









Δρομος, για οσους τον εχουν οδηγησει, απαραμιλης ομορφιας που χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη λογω υπαρξης πολλων κοπαδιων με τους αντιστοιχους Ελληνικους ποιμενικους




Reply With Quote
  #30  
Παλιό 31-08-2011, 21:40
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Ελληνικα Βουνα, Ποταμια, Καταρρακτες, Λιμνες....Ξανα? (

Συνεχιζοντας στον δρομο προς Γρεβενα και λιγο μετα το χωριο Κρανια ταμπελα μας οδηγει αριστερα προς Μικρολιβαδο. Λιγα μετρα μετα την διασταυρωση μια σταση στο μικρο πετρινο γεφυρι για τις απαραιτητες φωτογραφιες...

Φτανοντας στο Μικρολιβαδο ακολουθουμε πινακιδα προς Περιβολι (δυστυχως δεν θυμαμαι χιλιομετρα). Ο δρομος χωματινος δασικος ο οποιος διασχιζει κατα καποιο τροπο καθετα τη Βαλια Καλντα. Τα λογια ειναι πολυ φτωχα να περιγραψουν την εικονα του Εθνικου μας δρυμου. Καποιες στασεις για νερο και φωτογραφιες, με το μυαλο μας, να βρισκεται στην πανιδα της περιοχης η οποια ειναι πολυ πλουσια




Νυχτα πια φτανουμε στο Περιβολι Γρεβενων (χωριο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση για τον κοσμο που ειχε). Στο πρωτο καφενειο στην πλατεια, το οποιο δεν ειχε πολυ κοσμο (για να μην ενοχλουμε), απλωνουμε τα εδεσματα που ειχε ετοιμασει η γιαγια του Γιαννη και παρεγγελνουμε 3 Ελληνικους διπλους. Καφες, φαγητο, τσιγαρο, συζητηση, με τους ντοπιους να μας κοιταζουν περιεργα μιας και ειχαμε μετατρεψει το καφενειο σε ταβερνα . 23:00 αποφασιζουμε προς πρεπει να ξεκινησουμε και η επομενη σταση μας θα ηταν το χωριο Βωβουσα και η πανεμορφη γεφυρα του.



Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Δολομιτες, Ιταλο-Ελβετικες Αλπεις, λιμνες Β. Ιταλιας black_hawk Ταξίδια στο εξωτερικό 84 13-08-2011 15:30
Ισχύει?-Καταστροφική μια αναδιάρθρωση του ελληνικού χρέους myrtos Ελλάδα 31 18-05-2011 12:12
Επιτέλους ... μια Εθνική καταξίωση !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ελλάδα 8 08-10-2010 21:51
Μεσα σε ποταμια,λιμνες και βουνα!!! sintarta Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 7 27-04-2010 19:51


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:42.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!