GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 11-06-2013, 23:51
VDR Ο/Η VDR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: ΖΑΧΑΡΩ ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ
Μoto: DR650SE R1200GSA Magma Red R1200GSA Rauchgrau-metallic-matt
Μηνύματα: 1,761
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Θα αφαιρεθεί καί το αντίστοιχο ποσό από τους λογαριασμούς της ΔΕΗ?..
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 11-06-2013, 23:52
clear Ο/Η clear βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Κάντζα
Μoto: F 650 dakar rr
Μηνύματα: 216
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι αλλα αν θες παραδείγματα έχω άπειρα 700 ευρώ για δημόσια ασφάλεια και δε τολμώ να αρρώστησω πλήρωμα χιλιάδες ευρώ όλη τη ζωή μου για την ΕΡΤ και δε έβλεπα ποτέ μου χιλιάδες σε φόρους και μόνο να έρχονται οι δημόσιοι υπάλληλοι και να μου καυχιουνται οτι ένα ώρα εργασίας μπορούν και βγαίνουν για ψώνια να πηγαίνω στην εφορία και να περιμένω ουρές με τις ώρες και ο αγενεστατος υπάλληλος να μου λέει οτι επειδη λείπει το πατρονυμο της θείας της ξαδερφης μου πρεπει να τα κάνω όλα απο την αρχή μάλλον ζω σε άλλη χώρα απο οτι εσύ η ξαφνικά μας έπιασε όλους ο πόνος για τον συνάδελφο μας
+1150
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 11-06-2013, 23:54
giclas Ο/Η giclas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Κύπρος
Μoto: ΒMW HP2 K1200
Μηνύματα: 2,827
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VDR Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα αφαιρεθεί καί το αντίστοιχο ποσό από τους λογαριασμούς της ΔΕΗ?..
η αλεπου στον υπνο της ............. !!!
θα αφαιρεθει για κανα 10ημερο μεχρη να ξαναξεκηνησει !!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 11-06-2013, 23:56
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λυπάμαι αλλα αν θες παραδείγματα έχω άπειρα 700 ευρώ για δημόσια ασφάλεια και δε τολμώ να αρρώστησω πλήρωμα χιλιάδες ευρώ όλη τη ζωή μου για την ΕΡΤ και δε έβλεπα ποτέ μου χιλιάδες σε φόρους και μόνο να έρχονται οι δημόσιοι υπάλληλοι και να μου καυχιουνται οτι ένα ώρα εργασίας μπορούν και βγαίνουν για ψώνια να πηγαίνω στην εφορία και να περιμένω ουρές με τις ώρες και ο αγενεστατος υπάλληλος να μου λέει οτι επειδη λείπει το πατρονυμο της θείας της ξαδερφης μου πρεπει να τα κάνω όλα απο την αρχή μάλλον ζω σε άλλη χώρα απο οτι εσύ η ξαφνικά μας έπιασε όλους ο πόνος για τον συνάδελφο μας
Είσαι σίγουρος ότι πήγαιναν όλα στην ΕΡΤ?
Αναρωτήθηκες μήπως πολλά από αυτά πήγαν, κάτω απ' το τραπέζι, σε ιδιώτες τηλεκαναλάρχες?
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 11-06-2013, 23:59
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivam Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος ότι πήγαιναν όλα στην ΕΡΤ?
Αναρωτήθηκες μήπως πολλά από αυτά πήγαν, κάτω απ' το τραπέζι, σε ιδιώτες τηλεκαναλάρχες?
Δηλαδή στη ΕΡΤ δούλευαν αμισθη ? μήπως θυμάστε πόσο πληρώνει τους διευθυντές και τους μεγάλο δημοσιογράφους?και ειλικρινά ο φόρος έλεγε ΕΡΤ δε έλεγε ευαγγελισμος η κάτι άλλο
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 12-06-2013, 00:00
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

[quote=AKIS_21;908753]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
[B]Αστο αδερφέ, κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέω.

Ξέρεις πόσο πληρώνει ο Γερμανός για τη δημόσια τηλεόραση;

Θα επαναλάβω ότι δε φταίει ο κάθε εργαζόμενος, αλλά οι κεφαλές που τα κάναν έτσι για να έχουν τα ψηφαλάκια τους. Η γραφειοκρατία ζει και βασιλεύει. Σήμερα πήγε η μάνα μου στην εφορία για να διαγράψει τον συχωρεμένο τον πατέρα μου από τα μητρώα και θέλει πέντε χαρτιά. Ο υπάλληλος φταίει ή αυτοί που δε θέλουν να τα απλοποιήσουν;

Και το χειρότερο φίλε Ακη δεν είναι τόσο οι απολύσεις αυτές καθαυτές όσο ο τρόπος που όλα αυτά γίνονται και δυστυχώς συνηθίσαμε να τα δεχόμαστε.

[/
Αλήθεια πως νιώθεις κάθε φορά που μαζί με τα 5 χαρτιά αντιμετωπίζεις κά την απάθεια του υπαλλήλου .?...μπορώ να σου περιγράφω εκατομμύρια γεγονότα .,απο τ γιατί μα το κάνω αυτο αφού πληρώνονται μόνο 700 ευρώ γιατί να τρέξει η νοσοκόμα αφού παίρνει μόνο 800 ευρώ γιατί ο ένας γιατί π άλλος ??δε φταίει μόνο η γραφειοκρατία αλλα και η ελληνική νοοτροπία και αν εσένα δε σε ενοχλεί εμένα μου σπάει τα αρχ......

Εϊπα ότι δε με ενοχλεί; Δε θέλω τη συμπόνια του υπαλλήλου, θέλω να με εξυπηρετήσει.
Το κακό είναι η μονιμότητα, αυτή έπρεπε να αρθεί από χρόνια κι ο καθένας να αξιολογείται καθημερινά. Τότε θα ίσιωναν όλοι. Βλέπεις όμως ότι ακόμη και τώρα δε μιλάνε για άρση της μονιμότητας, αλλά πάνε σε απολύσεις και κλείσιμο φορέων ουσιαστικά με μιά τζίφρα. Και δε μιλάμε για κάποιον οργανισμό που δεν έχει λόγο ύπαρξης! Μιλάμε για τη δημόσια τηλεόραση που έβλεπαν σε όλες τις γωνιές της χώρας και το εξωτερικό. Είναι τραγικό. Κι επαναλαμβάνω ότι το χειρότερο είναι το σκουπήστε, ψεκάστε, τελειώσατε.

Ανοίγουν κακούς δρόμους κι εθελοτυφλούμε. Μπορεί κάλλιστα να έρθει αύριο με μιά υπογραφή του υπ. υγείας και να μου κλείσει το ιδιωτικό μου ιατρείο...πως; απλά αλλάζοντας από τη μιά στιγμή στην άλλη τις προδιαγραφές που εγώ δε θα μπορώ να καλύψω....

Γι'αυτό λέω, άσχετα αν κάποιος χαίρεται ή όχι που θα απολυθούν ΔΥ, θα πάρουμε όλοι σιγά σιγά σειρά...αυτοί, δεν είναι ####κες να τα κάνουν όλα μαζί......σταδιακά. τον έναν μετά τον άλλο.....
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 12-06-2013, 00:04
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

[quote=ortho;908760]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων


Εϊπα ότι δε με ενοχλεί; Δε θέλω τη συμπόνια του υπαλλήλου, θέλω να με εξυπηρετήσει.
Το κακό είναι η μονιμότητα, αυτή έπρεπε να αρθεί από χρόνια κι ο καθένας να αξιολογείται καθημερινά. Τότε θα ίσιωναν όλοι. Βλέπεις όμως ότι ακόμη και τώρα δε μιλάνε για άρση της μονιμότητας, αλλά πάνε σε απολύσεις και κλείσιμο φορέων ουσιαστικά με μιά τζίφρα. Και δε μιλάμε για κάποιον οργανισμό που δεν έχει λόγο ύπαρξης! Μιλάμε για τη δημόσια τηλεόραση που έβλεπαν σε όλες τις γωνιές της χώρας και το εξωτερικό. Είναι τραγικό. Κι επαναλαμβάνω ότι το χειρότερο είναι το σκουπήστε, ψεκάστε, τελειώσατε.

Ανοίγουν κακούς δρόμους κι εθελοτυφλούμε. Μπορεί κάλλιστα να έρθει αύριο με μιά υπογραφή του υπ. υγείας και να μου κλείσει το ιδιωτικό μου ιατρείο...πως; απλά αλλάζοντας από τη μιά στιγμή στην άλλη τις προδιαγραφές που εγώ δε θα μπορώ να καλύψω....

Γι'αυτό λέω, άσχετα αν κάποιος χαίρεται ή όχι που θα απολυθούν ΔΥ, θα πάρουμε όλοι σιγά σιγά σειρά...αυτοί, δεν είναι ####κες να τα κάνουν όλα μαζί......σταδιακά. τον έναν μετά τον άλλο.....
Είδες τελικά που συμφωνούμε .....σιγά σιγά έρχεται και η σειρά μας με τα καταστήματα ανοιχτα και όλες τις Κυριακές πιστεύεις οτι όλοι οι εργαζόμενοι της κάθε ΕΡΤ θα στεναχωρηθουν?......................σιωπή απλα ευρωπαϊκό
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 12-06-2013, 00:07
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

πριν λίγους μήνες τα λέγαμε για την Αίγυπτο και μας φαίνονταν μακρινά...
πριν λίγες μέρες τα λέγαμε για την Τουρκία και λέγαμε ο κακός ισλαμισμός και στυγνές δικτατορίες και πάλι όλα μακρινά...
το ζήσαμε λοιπόν: κόβουν με ένα "αποφασίζουμε" κανάλια στην τηλεόραση...

συνεχίστε να τραγουδάτε οι πιο δίκαιοι και αδέκαστοι...μέχρι να πάρετε πρέφα ότι αποτελείτε μέρος του παιχνιδιου τους...

Δεν με νοιαζει για το οτι καποια λαμογια χανουν την δουλεια τους...αυτοι θα βρουν (εχουν ηδη)...αλλωστε "μεροκαματο" και στα "νεα" αφεντικα τους...ειναι η πραξη...

Λυπαμαι οτι ο λαος...εφτασε να σκεφτεται το ποσα θα πληρωνει ή δεν θα πληρωνει για την νεα ΕΡΤ...
αλλα αγνοει οτι μολις κοπηκε ενα καναλι με πρακτικες του Αποφασιζομεν και Διαταζομεν......για να το "δωσει" σε ιδιωτες...

και οι ιδιωτες κανουν σταση εργασιας...ποσο πιο Χουντικο μπορει να γινει το σκηνικο αραγε...

Παρτε το χαμπαρι...η φωτια απο τον γειτονα θα φτασει και στα σπιτια μας...σε οσους δεν εχει φτασει ακομα...

Last edited by asotosios; 12-06-2013 at 00:08.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 12-06-2013, 00:08
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή στη ΕΡΤ δούλευαν αμισθη ? μήπως θυμάστε πόσο πληρώνει τους διευθυντές και τους μεγάλο δημοσιογράφους?και ειλικρινά ο φόρος έλεγε ΕΡΤ δε έλεγε ευαγγελισμος η κάτι άλλο
Μην τους βάζεις όλους στο ίδιο καλάθι.
Τώρα όσο για το φόρο?
Κι εμένα μου κρατούσαν για ένα 1μιση χρόνο ~35 ευρώ κάθε μήνα για τον ΟΑΕΔ. Ας μου κρατούσαν κι 60 αν πήγαιναν εκεί. Τελικά όπως ίσως ενημερώθηκες, δεν έφτασε ούτε ευρώ στον ΟΑΕΔ
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 12-06-2013, 00:08
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΕΚΤΑΚΤΟ --- ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
πριν λίγους μήνες τα λέγαμε για την Αίγυπτο και μας φαίνονταν μακρινά...
πριν λίγες μέρες τα λέγαμε για την Τουρκία και λέγαμε ο κακός ισλαμισμός και στυγνές δικτατορίες και πάλι όλα μακρινά...
το ζήσαμε λοιπόν: κόβουν με ένα "αποφασίζουμε" κανάλια στην τηλεόραση...

συνεχίστε να τραγουδάτε οι πιο δίκαιοι και αδέκαστοι...μέχρι να πάρετε πρέφα ότι αποτελείτε μέρος του παιχνιδιου τους...

Δεν με νοιαζει για το οτι καποια λαμογια χανουν την δουλεια τους...αυτοι θα βρουν (εχουν ηδη)...αλλωστε "μεροκαματο" και στα "νεα" αφεντικα τους...

Λυπαμαι οτι ο λαος...εφτασε να σκεφτεται το ποσα θα πληρωνει ή δεν θα πληρωνει για την νεα ΕΡΤ...
αλλα αγνοει οτι μολις κοπηκε ενα καναλι με πρακτικες του Αποφασιζομεν και Διαταζομεν......για να το "δωσει" σε ιδιωτες...

και οι ιδιωτες κανουν σταση εργασιας...ποσο πιο Χουντικο μπορει να γινει το σκηνικο αραγε...
Συμφωνώ μαζί σου αλλα έχουμε δημοκρατία και όλα γίνονται στο όνομα της δημοκρατίας να μην ντρεπόμαστε να τα λέμε με το ονομα τους
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!