GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 01-05-2009, 00:03
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

ούτε τελικό αλλά ούτε αρχικό δεν είναι το σχέδιο - το σχέδιο κατέβηκε από το μυαλό ενός αναβάτη με γνώσεις photoshop και ευτυχώς γιατί είναι σαν παραφουσκωμένο transalp 2009 και προσωπικά το βλέπω κακάσχημο (γούστα είναι αυτά)

όσο για μάρκες δεν κολλάμε, εγώ είμαι κρυφοχοντάκιας (και στα τετράτροχα btw), αλλά έλα που μια κυρία μου έχει δείξει την αξία της
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 01-05-2009, 00:13
frappe rider Ο/Η frappe rider βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Φίλε μου τις ίδιες σκέψεις κάνω κι εγώ με εσένα ότι μοιάζει με παραφουσκωμένο ΤΑ.Γι' αυτό λέω ότι δεν είναι τελικό σχέδιο.Μερικές φορές σκέφτομαι "μοτοσικλέτα να 'ναι κι ότι να 'ναι".Και το GS βασικά δεν διεκδικεί δάφνες ομορφιάς αλλά το συνηθίσαμε με τα χρόνια.Το 1100 και 1150 ειδικά δεν βλέπονται το 1200 είναι πιο προσεγμένο και λίγο πιο όμορφο.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 03-05-2009, 00:13
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο θα ήταν ενδιαφέρον να έσπαγε η συζήτηση μας από κάποιον admin. Εγώ θεωρώ κρίμα να το χάσουμε μια και (νομίζω) παρουσιάζει ενδιαφέρον και για τους άλλους.

Όσο παλιός είσαι εσύ εγώ δεν είμαι μια και έχουμε μια δεκαετία διαφορά (μοτοσικλετιστική και ηλικιακή). Επιπλέον η ενασχόληση σου σίγουρα βοηθάει στα στοιχεία που γράφονται.

1) Πάλι είσαι λίγο απόλυτος. Νομίζω και μεταγενέστερα οι Ευρωπαίοι είχαν κάτι να δείξουν. Τέσπα αυτό ας το αφήσουμε εκεί.

2) (α) Να με συγχωρείς αλλά το GS δεν είναι μια μοτοσυκλέτα τουρισμού όπως θέτεις το τι είναι μοτοσυκλέτα τουρισμού. Μοτοσυκλέτα τουρισμού η BMW έχει άλλη (και η Honda επίσης) και έχουν πράγματι αρκετά μεγαλύτερο βάρος. Όσο για τις βελτιώσεις του Varadero σε σχέση με το XS1100 του 83 ε αυτονόητες είναι. Δεν έχει το ζύγισμα της GS όμως με τίποτα. Το λέω με την άνεση που μου δίνει όχι μια επιστήμη, αλλά πολύ απλά το να έχω τις δυο δίπλα δίπλα και να δοκιμάσω να κάνω τα ίδια πράγματα.
(β) Δεν είπα ότι είναι κάτι μαγικό. Είπα ότι δεν έχει σχέση με τον τότε. Οι αναφορές στη γεωμετρία δεν μου λένε κάτι, δεν έπρεπε να λένε και σε σένα. Θες να μου πεις ότι δυο V με ίδια γεωμετρία είναι και ίδια μοτέρ; Τα ωστήρια του 90 γιατί τα αναφέρεις; Πάνε 19 χρόνια από τότε (ναι έχω το ίδιο πρόβλημα, μου φαίνεται χτες, δεν είναι όμως). Η περιγραφή της λειτουργίας των ροπών του boxer που κάνεις είναι μεν σωστότατη, η πράξη όμως λέει κάποια πράγματα. Όπως είπα και πιο πάνω η πράξη μετράει. Ο boxer καταφέρνει όταν πας ευθεία να σε κρατάει ευθεία, όταν πας πλαγιαστός να σε κρατάει έτσι. Χωρίς να αντιτίθεται σε αυτό που θες "ενδυναμώνει" αυτό που θες. Χωρίς να θέλει να μείνει εκεί που ήταν, πάει με... "ευχαρίστηση του" εκεί που θες αλλά όταν πάει μένει. Με άλλα λόγια αφεντικό της κατεύθυνσης της μηχανής είναι ο αναβάτης. Αυτό ταυτόχρονα και στην ευθεία και στο πλάγιασμα δεν το έχω δει σε ΚΑΜΙΑ άλλη μηχανή - το έχω δει φυσικά σε καλύτερο βαθμό είτε μόνο στην ευθεία (κάτι μηχανές touring πάναργης γεωμετρίας ή και -μπλιαχ- τσόπερ) είτε μόνο σε στροφές (SS μηχανές). Οι μηχανές με boxer χαίρονται να πηγαίνουν ευθεία και χαίρονται να πλαγιάζουν το ίδιο. Πιθανά σε αυτό πέρα από τον boxer φταίει και το ιδιαίτερο μπροστινό τους αφού δίνει χαρακτηριστικά και αυτό "διπλής" γεωμετρίας.

5) Πάλι μου παραθέτεις γεωμετρίες κινητήρων ενώ ξέρεις καλύτερα από μένα ότι δεν αρκεί αυτό για να τον περιγράψεις (ούτε και τα υλικά). Ξέρεις καλύτερα από μένα ότι ακόμα και ένα περιφερειακό σωληνάκι να αλλάξει διαδρομή μπορεί να έχει αλλάξει η συμπεριφορά του μοτέρ. Επιμένω, ο boxer του 2008/9 δεν είναι ούτε ο boxer του 1990, ούτε του 1970, ούτε φυσικά του 1930. Ή να το πω αλλιώς, είναι όσο ένας V κινητήρας του 1930 είναι ίδιος με έναν του 21ου αιώνα.

Σέλα) Ναι πράγματι. Αλλά τελικά που καταλλήγουμε με αυτό; Ότι (1) το KTM κακώς μπαίνει (μόνο στη χώρα μας εξάλλου γίνεται αυτό) στην κατηγορία του Varadero ή και του GS, αφού είναι κάτι διαφορετικό και (2) ο κάθε κατασκευαστής έχει κάνει επιλογές με βάση τους στόχους του. Εκεί που τα όρια συγχέονται είναι ότι και το KTM και το GS και το Vara θέλουν να κάνουν λίγο από όλα, πολύ καλά. Για μένα το KTM και το GS "overall" (δηλ. αν αθροίσεις αυτό το "λίγο απ΄' όλα") είναι πιο κοντά σε αυτό το "απ' όλα καλά" από ότι το Varadero. Η αγορά μάλλον συμφωνεί μαζί μου επίσης. Όσο αφορά τα χρήματα, μεγάλη και διαφορετική συζήτηση.

Χώμα) Δεν ξέρω τι λένε τα περιοδικά (ή μάλλον ξέρω, ότι δεν έχω διαβάσει ούτε ένα άρθρο που να λέει αυτό που λες - αν έχεις κάποιο που το λέει, ευχαρίστως να μας το σκανάρεις), ξέρω ότι αν πας μια βόλτα με το Θέμη και τη GSA του, στο πρώτο 3 λεπτο θα έχεις μείνει... 3 λεπτά πίσω.

6) Ώπα ώπα ανακρίβιες.
(α) Ούτε το ABS της GS χρειάζεται για πάνω από το 30% των περιπτώσεων (θα έλεγα μάλιστα αρκετά λιγότερο, εγώ άντε να το νιώσω 2-3 φορές το μήνα με 900 χλμ/μήνα όταν ΔΕΝ κάνω ταξίδι). Σημείωση δεν μιλάω για τα ηλεκτροϋδραυλικά που είχε μέχρι πριν 2.5 χρόνια, μιλάω για τα σημερινά φρένα.
(β) Η μοτό που φημίζεται ότι κάθεται στις ρόδες της (αντί να γονατίζει) είναι γνωστή: Είναι φυσικά η GS. Αυτό επιτυγχάνεται πρώτα από όλα από τις ιδιαίτερες αναρτήσεις της (μάλιστα σε χαμηλή ταχύτητα το μπροστινό θα "σηκωθεί" αντί να γονατίσει) και δεύτερων και από τα συνδιασμένα φρένα (εδώ και η ανακρίβεια σου). Όπως είπα και στο προηγούμενο post μου, το μπροστινό φρένο (αυτό δηλαδή που φρενάρουμε) "πιάνει" και το πίσω. Οπότε δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό: "Στην BMW επειδη μονον το μισο CBS της χοντα εχει τοποθετηθει λογω πατεντας αυτο δεν συμβαινει!!"
(γ) Μην βγάλουμε και μείον ότι η BMW έχει διακόπτη για το ABS. Μην τρελαθούμε. Ε μην τον χρησιμοποιείς αν δεν θες. Εγώ πχ. σπάνια το κλείνω (πχ. σε μια ΠΟΛΥ απότομη χωμάτινη κατηφόρα από αυτές που δεν πλησιάζουν ποτέ τα Varadero). Ο Σπανός εξάλλου το λέει και το ξαναλέει, αν δεν θέλετε μην το κλείνετε.

Αξιοπιστία) Τυχαίνει να είμαι και εγώ μέλος σε BMW fora και εδώ και έξω και οι βλάβες είναι συγκεκριμενότατες (αυτές που λέμε "τυπικές"). Φυσικά θα δεις σε κάθε forum και την περίεργη βλάβη για οποιαδήποτε μηχανή. Δεν ξέρω τι μήνυμα θες να περάσεις, αλλά η GS (και η 1200 στη γενιά που έχει φτάσει) είναι αξιόπιστότατη μηχανή. Ναι έχει ατέλειες. Ω τι περίεργο όλες οι μηχανές (και όλες οι κατασκευές του ανθρώπου και ναι και οι ακριβές) έχουν.

Πάσο για το θέμα συντήρηση. Θα επιστρέψω περισσότερο διαβασμένος κάποια στιγμή.

Χαίρομαι που δεν σου φαίνεται αίσχος. Καμιά φορά οι περιφερειακοί χαρακτηρισμοί (πχ. ένας που έβαλες στην ίδια παράγραφο με το ότι δεν σου φαίνεται αίσχος, "παλιομοδίτικος") λένε πλαγίως το τι θα ήθελες να πεις (ή έτσι μου φαίνεται). Αν οι Boxer της 1200GS είναι παλιομοδίτικος, χίλιες φορές με παλιομοδίτικο.

...α και μου έδωσε και μια δεύτερη ευκαιρία και μια τρίτη ευκαιρία να έχω δεξί πόδι. Αλλά αυτό είναι θέμα άλλης συζήτησης.
Οι κινητηρες ''V'', ¨η οι εν σειραδεν ειναι ολο ιδιοι οπως και οι μποξερ δεν Ειανι ολοι ιδιοι οποταν και να κατασκευαστηκαν! Ομως ο μποξερ της BMW (γιαυτον μιλαμε) ειναι ιδιος εδω κι εβδομηντα χρονια διοτι κραταει πολλα στοιχεια του τοτε, οποταν και σχεδιαστηκε, κοινα με το τωρα που εξελισεται!! Δεν ειναι τυχαιο οτι η διαδρομη ειναι παντα η ιδια απο το 1950 μεχρι σημερα και το μονο που αλλαζει ειναι η διαμετρος του εμβολου!!!
Και γιατι συμβαινει αυτο? διοτι αν η διαδρομη ανεβαινε π.χ. στα 75 χιλιοστα (αντι του μεγιστου 73) τοτε οι δυναμεις θα ηταν τεραστιες λογω του δικυλινδρου και απλα θα.....εσπαγε!!!!!! Οι μπιελες θα γινοντουσαν φιτιλια!! Το ιδιο προβλημα εχουν ολοι οι δικυλινδροι ''V'' & boxer! Ο μοξερ της BMW εχει φτασει στο τελος της εξελιξης του!! Δεν ειναι τυχαιο που πριν 10 χρονια οι Βαυαροι ηθελαν να σταματησουν την παραγωγη του!! αυτο που τον εσωσε, μεχρι τωρα, ειναι η εξελιξη της μεταλουργιας που επετρεψε μεγαλυτερη αντοχη στις μπιελες ουτως ωστε να αυξηθει (σημαντικα) η διαμετρος του εμβολου!!! Αν δεν γινοταν αυτο οι μποξερ θα ηταν παρελθον λογω της παλαιοτητας σχεδιασης τους!! Δεν ειανι σαν τον μποξερ της subaru π.χ όπου εχει ξεκινησει σχεδιαση και παραγωγη απο το 0 πριν 10 χρονια και αντεχει απο 130 μεχρι 330 άλογα!!!
Το ιδιο προβλημα με τους μποξερ εχουν και οι V κινητηρες. Oμως ο V της χοντα που κινει ταο βαραντερο σχεδιαστηκε το 1995 και απο 1000 κυβικα με την ιδια παντα διαμετρο χ διαδρομη αποδιδει απο 95 εως και 150 ιππους!! Δεν ειναι το ιδιο!!! Ομοιως και της Ντουκατι απο το 916 και μετα, τελειως νεος κινητηρας που φοριεται μεχρι σημερα στο 1098!!!!!!
Σου μιλαω καθαρα απο μηχανολογικης αποψης κι οχι απο αντιπαθεια για την BMW

Οσο για την αξιοπιστία δεν ειπα ΠΟΤΕ οτι η GS ειανι αναξιοπιστη!! >Ουτε θελω να περασω καποιο μυνημα!!! αλιμονο να προσπαθουσα να κανω κατι τετοιο σε φορα BMW!!! Ειχα GS, δεν ειμαι χθεσινος!!!
Αλλα επαναλαμβανόμενες βλαβες απο το 1999 π.χ αξονα κινησης δεν μπορουν να εκλειφθουν ουτε σαν τυχαιες ουτε σαν τυπικες βλαβες!!!


Τεσπα, επειδη αναγεται η συζητηση σε debate BMW vs Honda & Europe vs Japan αστο να το συζητησουμε εκτενως σε καμια συναντηση μας στο μελλον σε κανα καφε του φορουμ που ελπιζω να παραβρεθω!!!!!
Attached Images
File Type: jpg BMW final_drive.jpg (92.3 KB, 85 views)
File Type: jpg BMW final_drive broken.jpg (91.2 KB, 105 views)
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 03-05-2009, 00:38
boxer-1200 Ο/Η boxer-1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

....αργά ή γρήγορα ....στην bmw θα έρθετε .....
Από όλα τα παραπάνω γραφόμενα των Varaδων .... δεν μας είπαν και κάτι εντυπωσιακό για να πεισθούμε και μεις να αλλάξουμε μάρκα ....
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 03-05-2009, 12:29
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Γιώργο διαφωνώ ότι είναι ο ίδιος κινητήρας. Υπάρχει πολύ βιβλιογραφία που εξηγεί πολύ καλύτερα από μένα.

Όσο για το... βρώμικο κόλπο με τις φωτό του σπασμένου άξονα... έχει λυθεί προ πολλού το συγκεκριμένο γνωστό (ναι από τα 2-3 γνωστά) θέμα. Ο άξονας της 1200GS που είχε μεγάλες αλλαγές από της 1150, έχει αλλάξει 3 φορές από τότε που βγήκε η 1200 (τρεις ξέρω εγώ, μπορεί να είναι περισσότερες).
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 04-05-2009, 14:29
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να γραφονται τοσα πολλα πραγματα για varadero , ΚΤΜ κλπ σε ενα χωρο που η καρδια του ανηκει στην γερμανικη κυρια.
Και ειναι δεδομενο οτι οποιος εχει δαπανησει τοσα χρηματα τα περισσοτερα του ανταγωνισμου το ελαχιστο που εκανε πριν αποφασισει ειναι να οδηγησει - αξιολογησει αλλες λυσεις . Εκτος και αν μετα το παπι αγορασε Gs η απλα του αρεσει περισσοτερο να βλεπει αυτη μονιμα στο γκαραζ του .
Σε καθε περιπτωση οι περισσοτεροι απο εμας εχουν προσωπικη αποψη και εχουν κανει την επιλογη τους . Τωρα αν κυκλοφορησει καινουργιο μοντελο χ εταιριας εμεις ειμαστε οι πρωτοι που θα γουσταρουμε και θα το καβαλησουμε για να επιβεβαιωσουμε τον κανονα.

Last edited by mjtir; 04-05-2009 at 14:35.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 04-05-2009, 19:11
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να γραφονται τοσα πολλα πραγματα για varadero , ΚΤΜ κλπ σε ενα χωρο που η καρδια του ανηκει στην γερμανικη κυρια.
Και ειναι δεδομενο οτι οποιος εχει δαπανησει τοσα χρηματα τα περισσοτερα του ανταγωνισμου το ελαχιστο που εκανε πριν αποφασισει ειναι να οδηγησει - αξιολογησει αλλες λυσεις . Εκτος και αν μετα το παπι αγορασε Gs η απλα του αρεσει περισσοτερο να βλεπει αυτη μονιμα στο γκαραζ του .
Σε καθε περιπτωση οι περισσοτεροι απο εμας εχουν προσωπικη αποψη και εχουν κανει την επιλογη τους . Τωρα αν κυκλοφορησει καινουργιο μοντελο χ εταιριας εμεις ειμαστε οι πρωτοι που θα γουσταρουμε και θα το καβαλησουμε για να επιβεβαιωσουμε τον κανονα.
ειναι σαν να μιλανε για audi στο forum της porche
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 04-05-2009, 20:39
antonis1150GSA Ο/Η antonis1150GSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Μαγουλα Αττικης-Πατρα
Μηνύματα: 643
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Οπως και να εχουν τα πραγματα τελος παντον, με οοοοσα διαβασα ,που ξεστραβωθηκα που συζητατε φιλαρακια εγω ενα εχω να πω......οσο παει και ασχημαινει το μηχανακι...μακαρι να μην εχει την καταληξη του Transalp που δεν πουλησε σχεδον καθολου γιατι του φερνει πολυ....αλλα.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 05-05-2009, 00:18
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να γραφονται τοσα πολλα πραγματα για varadero , ΚΤΜ κλπ σε ενα χωρο που η καρδια του ανηκει στην γερμανικη κυρια.
...............................Τωρα αν κυκλοφορησει καινουργιο μοντελο χ εταιριας εμεις ειμαστε οι πρωτοι που θα γουσταρουμε και θα το καβαλησουμε για να επιβεβαιωσουμε τον κανονα.
Επομένως σωστά γίνεται η αναφορά σε νέα μοντέλα άλλων κατασκευαστών σ'αυτόν τον ιστοχώρο.Γιατι μπορεί η ηλεκτρονική αυτή κοινότητα να έχει το λογότυπο της ΒΜW αλλά η αγάπη της μοτοσυκλέτας δεν περιορίζεται σε μία κατασκευαστική εταιρεία.Το θέμα είναι να μην φανατιζόμαστε, ο καθένας οδηγεί το μηχανάκι που τον εκφράζει.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 05-05-2009, 00:45
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Honda Varadero 2009

συμφωνώ με τα προαναφερόμενα

όσο για τον boxer ο Γιώργος ας μην ανησυχεί... και πριν 10 χρόνια τα ίδια έλεγαν για αυτόν... α και πριν 20 μπορώ να σου πω (κάτι θυμάμαι ως παιδί)

μάλλον σε 10 χρόνια θα μας ξαναπεί πως ο τότε boxer είναι στο τέλος της καριέρας του

να είμαστε όλοι καλά να τον ακούσουμε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Honda Z50 Monkey 2009....(Μπόμπος).. riko46 Νέα μοντέλα BMW 8 10-03-2009 21:42
Αναγνώριση Χρονολογίας Varadero Vakalos Άλλες εταιρίες 3 03-01-2009 18:30
ΔΟΚΙΜΗ Honda Jazz 1.4: arisxios Αυτοκίνητο 2 27-12-2008 21:50
Ανακλήσεις μοτοσικλετών Honda !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Άλλες εταιρίες 2 22-12-2008 14:12
Το νέο Honda Jazz ψηφίστηκε Αυτοκίνητο του 2009 teo40 Αυτοκίνητο 1 14-12-2008 18:21


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!