GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 20-07-2010, 09:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από xarin Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα ρε παιδια ειναι μύθος η ακριβότερη συντήρηση μιας BMW λόγω...ονόματος ή καλύτερα (για να το επεκτείνω) οι επισκέψεις της μηχανης στην αντιπροσωπεία λόγω βλαβών, ανακλήσεων ή καθιερωμένου service είναι περισσότερες απ' ότι μιας HONDA στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία; Έχω ακούσει για αρκετα πυκνοτερα service και συχνές "κλειδωμένες μικροβλάβες" λόγω can bus που θέλουν ΜΟΝΟ μαμά BMW ανεβάζοντας το κόστος χρήσης αρκετα. Εν ολίγης, θα πηγαίνω συχνότερα σε συνεργειο απ' ότι τωρα;
Το εθεσες σε σωστη βαση και επανερχομαστε στο αρχεγονο διαξιφισμο τι ειναι πιο αξιοπιστο, πιο ομορφο, πιο μαϊτζεβελο κ.λ.π.

Τα σερβις του ΤζιΕσ ειναι καθε 10000κμ ενω των Χοντα καθε 24000 με το ιδιο κοστος δηλαδη γυρω στα 300ε. Μονον που το χοντα στα 24000κμ εχει κανει ενα και το Τζιες 2,5!!
Τα λαδια στο Τζι Ες χρειαζονται αλλαγη καθε 10000κμ και του Χοντα καθε 12000κμ. Ολοι μας ομως τα κοβουμε στην μεση για λογους ψυχολογικους.
Το φιλτρο αερα ενος χοντα χρειαζεται αλαλγη καθε 18000κμ κι ενος Τζι Ες πιο συντομα αν δεν απατωμαι!
Τα παραπανω ειναι παρμενα απο τα βιβλια κατασκευαστων και ειναι μονον ενα μικρο δειγμα.

Τωρα, για τα υπόλοιπα περι αξιοπιστιας...... κανε μια αναδρομη σε παλιοτερα ποστ και θα βρεις ελαττωματα, ανακλησεις αλλα και προτερηματα!
Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις.......σε ενδιαφερει το ''λαδια ξυδια κι εφυγα''....περνεις γιαπωνεζο, σε ενδιαφερει το ''τα ματια μου 14 και στην παραμικρη λεπτομερεια.......'' περνεις ευρωπαιο! Σου αρεσει το φρενο να ''δαγκωνει''? οχι οτι σταματαει γρηγοροτερα αλλα εχει μια πιο καλη αισθηση....περνεις Ευρωπαιο! Σε ενοχλει να κοιτας το ματακι τυο λαδιου καθε 500κμ και πολλες φορες να συμπληρωνεις, πραγμα που δεν χεις κανει ποτε σε Χοντα, περνεις Γιαπωνεζο.....

Αυτα τα ολιγα απο μενα!!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 20-07-2010, 16:03
allen Ο/Η allen βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 910
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Το εθεσες σε σωστη βαση και επανερχομαστε στο αρχεγονο διαξιφισμο τι ειναι πιο αξιοπιστο, πιο ομορφο, πιο μαϊτζεβελο κ.λ.π.

Τα σερβις του ΤζιΕσ ειναι καθε 10000κμ ενω των Χοντα καθε 24000 με το ιδιο κοστος δηλαδη γυρω στα 300ε. Μονον που το χοντα στα 24000κμ εχει κανει ενα και το Τζιες 2,5!!
Τα λαδια στο Τζι Ες χρειαζονται αλλαγη καθε 10000κμ και του Χοντα καθε 12000κμ. Ολοι μας ομως τα κοβουμε στην μεση για λογους ψυχολογικους.
Το φιλτρο αερα ενος χοντα χρειαζεται αλαλγη καθε 18000κμ κι ενος Τζι Ες πιο συντομα αν δεν απατωμαι!
Τα παραπανω ειναι παρμενα απο τα βιβλια κατασκευαστων και ειναι μονον ενα μικρο δειγμα.

Τωρα, για τα υπόλοιπα περι αξιοπιστιας...... κανε μια αναδρομη σε παλιοτερα ποστ και θα βρεις ελαττωματα, ανακλησεις αλλα και προτερηματα!
Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις.......σε ενδιαφερει το ''λαδια ξυδια κι εφυγα''....περνεις γιαπωνεζο, σε ενδιαφερει το ''τα ματια μου 14 και στην παραμικρη λεπτομερεια.......'' περνεις ευρωπαιο! Σου αρεσει το φρενο να ''δαγκωνει''? οχι οτι σταματαει γρηγοροτερα αλλα εχει μια πιο καλη αισθηση....περνεις Ευρωπαιο! Σε ενοχλει να κοιτας το ματακι τυο λαδιου καθε 500κμ και πολλες φορες να συμπληρωνεις, πραγμα που δεν χεις κανει ποτε σε Χοντα, περνεις Γιαπωνεζο.....

Αυτα τα ολιγα απο μενα!!!!
ΤΟ SERVICE TOΥ GS ΣΤΑ 10000ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ 25€ ΑΠΛΟ ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΟ
25€ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΕΣ
(ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΟΥΖΙ- ΥΓΡΑ -ΤΑΚΑΚΙΑ-ΦΙΛΤΡΑ ) ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ) ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΟΝDA ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 10000ΧΛΜ ΑΛΛΑ 30000 ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΑ

ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 20000ΧΛΜ (ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ HONDA)
ΤΟ VARADERO ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΑΚΙ ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ (ΛΟΓΩ V ΚΙΝΗΤΗΡΑ )

Ο ΠΑΛΙΟΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΙΤΑΛΟΣ ,ΙΣΠΑΝΟΣ,ΤΑΙΛΑΝΔΟΣ

ΑΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ (ΚΟΣΤΟΣ ΜΟΝΟ ΑΝΤ/ΚΩΝ)


ΚΑΙ

Last edited by allen; 20-07-2010 at 16:08.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 20-07-2010, 17:06
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από allen Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΟ SERVICE TOΥ GS ΣΤΑ 10000ΧΛΜ ΕΙΝΑΙ 25€ ΑΠΛΟ ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΟ
25€ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΕΣ
(ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΟΥΖΙ- ΥΓΡΑ -ΤΑΚΑΚΙΑ-ΦΙΛΤΡΑ ) ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ) ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΟΝDA ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ 10000ΧΛΜ ΑΛΛΑ 30000 ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΑ

ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 20000ΧΛΜ (ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ HONDA)
ΤΟ VARADERO ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΑΚΙ ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ (ΛΟΓΩ V ΚΙΝΗΤΗΡΑ )

Ο ΠΑΛΙΟΣ ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΙΤΑΛΟΣ ,ΙΣΠΑΝΟΣ,ΤΑΙΛΑΝΔΟΣ

ΑΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ (ΚΟΣΤΟΣ ΜΟΝΟ ΑΝΤ/ΚΩΝ)


ΚΑΙ
Οι παραπανω τιμες ειναι με τα΄''δικα σου'' χερια και οχι με του συνεργειου του εξουσιοδοτημενου! Αν ανατρεξεις σε αλλα ποστ θα δεις οτι για τα συγκεκριμενα 25αρια που αναφερεις τρεχουν 300αρες!!!
Δεν μιλω για τακακια που μπορεις να τα αλλαξεις και σε 80000κμ αν κινεισαι μονον στην Εθνικη και ποτε στην πολη!!!

η καταναλωση λαδιου δεν εχει σχεση με την διαταξη κινητηρα αλλα με τις ανοχες των τριβομενων μερων, οσο μεγαλυτερες τοσο περισσοτερη η καταναλωση λαδιου!! Στα υδροψυκτα, το εχω πει και γραψει 10αδες φορες, ειναι το 1/5 των αεροψυκτων αρα η καταναλωση λαδιου ειναι απο ανυπαρκτη εως αστεια ακομα και με 200κμ στο Αθηνα Θεσσαλονικη!
Οταν το κανεις αυτο με αεροψυκτο χρειαζεσαι απο 500ml μεχρι και 1ltr!!!

Και για να εχουμε ενα μετρο
Ενα Χονδα σαν το CBF στα 12000κμ θελει λαδια και φιλτρο λαδιου (το ιδιο και ολα τα πολιτικα Χοντα)!
Ενα ΤζιΕς στα 10000κμ (2000 λιγοτερα των Χοντα) θελει λαδια, φιλτρο, ρυθμιση βαλβιδων και ισως και φιλτρο αερα (εσεις ξερετε καλυτερα).

Τις βαλβιδες τις κανει ενα Χοντα στις 24000κμ με κοστος οσο τις ΤΖΙΕΣ στα 10000κμ δηλαδη κοντα στα 150-170ε! Αρα ο Γερμανος εχει κανει 2,5 ρυθμισεις πριν το χοντα κανει την πρωτη του!
Τα παραπανω μικροτερα διαστηματα ρυθμισεις βαλβιδων δικαιολογουνται στην γερμανιδα λογω αεροψυξης και υπαρξης κοκορακιων αντι για τα πιο συχρονα καπελοτα που διαθετουν τα Χοντα και αλλοι κατασκευαστες ευρωπαιοι και Ιαπωνες!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 20-07-2010, 17:59
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι παραπανω τιμες ειναι με τα΄''δικα σου'' χερια και οχι με του συνεργειου του εξουσιοδοτημενου! Αν ανατρεξεις σε αλλα ποστ θα δεις οτι για τα συγκεκριμενα 25αρια που αναφερεις τρεχουν 300αρες!!!

η καταναλωση λαδιου δεν εχει σχεση με την διαταξη κινητηρα αλλα με τις ανοχες των τριβομενων μερων, οσο μεγαλυτερες τοσο περισσοτερη η καταναλωση λαδιου!! Στα υδροψυκτα, το εχω πει και γραψει 10αδες φορες, ειναι το 1/5 των αεροψυκτων αρα η καταναλωση λαδιου ειναι απο ανυπαρκτη εως αστεια ακομα και με 200κμ στο Αθηνα Θεσσαλονικη!
Οταν το κανεις αυτο με αεροψυκτο χρειαζεσαι απο 500ml μεχρι και 1ltr!!!
Ρε Γιώργη ήμαρτον, είπαμε οτι ξέρεις τα μηχανολογικά καλά αλλά μήν μας την βγαίνεις χωρίς φλάς...Αν θέλεις να βάλουμε κάτω τα service Honda και BMW να δούμε τα κόστη ένα ένα, δεν έχω πληρώσει ποτέ 300άρα (50000χλμ) εκτός απο μία φορά που άλλαξα τακάκια εμπρός, βαλβίδες ιμάντα , ξύδια, α***δια, κτλ...
Ή όταν ήρθα απο την Πόλη με 200 και δεν έκαψε δράμι λαδάκι, έπεσα σε θαύμα;
Για κάνε λίγο κράτει όταν μιλάς για σοβαρά μηχανήματα (RT)..!
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 20-07-2010, 18:05
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

xaxaxa φοβερό ποστ που συνεχίζει να είναι
το είχα καταλάβει στην αρχή και απο τον τίτλο

ε ρε γλέντιαααααααα

τώρα περιμένω και ένα ποστ...γιατί μπαμπά χαλάνε τα ευρωπαϊκά??
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 20-07-2010, 18:06
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

αν δεν κανω λαθος το moto περσι σε καποιο τευχος ειχε συγκριτικο καποιων μηχανων με το κοστος συντηρησης τους εως 50000km και τα gs ειχαν βγει τα πιο οικονομικα...
αν καποιος το εχει ακομη ας επιβεβαιωσει με λεπτομερειες
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 20-07-2010, 21:12
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Γιώργη ήμαρτον, είπαμε οτι ξέρεις τα μηχανολογικά καλά αλλά μήν μας την βγαίνεις χωρίς φλάς...Αν θέλεις να βάλουμε κάτω τα service Honda και BMW να δούμε τα κόστη ένα ένα, δεν έχω πληρώσει ποτέ 300άρα (50000χλμ) εκτός απο μία φορά που άλλαξα τακάκια εμπρός, βαλβίδες ιμάντα , ξύδια, α***δια, κτλ...
Ή όταν ήρθα απο την Πόλη με 200 και δεν έκαψε δράμι λαδάκι, έπεσα σε θαύμα;
Για κάνε λίγο κράτει όταν μιλάς για σοβαρά μηχανήματα (RT)..!
χανεις τα λογια σου στρατο.....
αν ειχα honda.....με τα χλμ που εχω κανει στο gs,θα ημουν φυλακη τωρα
ασε που θα ημουν ο καλυτερος πελατης της ADAC...
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 20-07-2010, 21:13
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεν κανω λαθος το moto περσι σε καποιο τευχος ειχε συγκριτικο καποιων μηχανων με το κοστος συντηρησης τους εως 50000km και τα gs ειχαν βγει τα πιο οικονομικα...
αν καποιος το εχει ακομη ας επιβεβαιωσει με λεπτομερειες
ΔΕΝ κανεις λαθος....
το θυμαμαι και εγω το τεστ.....
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 20-07-2010, 21:43
xarin Ο/Η xarin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Λοιπον παιδες, έχουμε μπει στο σωστο δρόμο σε σχέση με τα αρχικά post. Η αλήθεια ειναι ότι ο οποιοσδήποτε έχων Honda ειναι καλομαθημένος στις (σχεδόν) ανύπαρκτες βλάβες και στην απροβλημάτιστη χρήση της μοτοσυκλέτας. Όταν λοιπόν ακούει (σσ. διαβάζει) "τα μάτια 14 σε όλα πριν το ταξίδι" ή "Αθηνά-Θεσ/νικη τα μάτια στο ειδικο ματάκι για 500ml εως 1000ml συμπλήρωμα λαδάκι" ή καθε 10.000 ρυθμιση βαλβίδων (στο cbf π.χ μπορει να μη χρειαστει καμια ρυθμιση ουτε στις 25.000 χλμ.), πράγματι του φαινεται κάπως... Καποιος φίλος συμφορουμιτης προβληματίστηκε στο να εκφερει άποψη λόγω αλλαγης κατηγορίας μοτοσυκλετας δηλ. CBF --> GS. Πριν το CBF είχα μικρο σχετικα on-off (transalp) οποτε, ας πούμε ότι έχω περάσει από την κατηγορία on-off και ξέρω τις διαφορές. Σημερα, επισκέφθηκα γνωστη αντιπροσωπεια BMW εδω στην Θεσσαλονίκη (μπουγατσα με BMW, ξέρετε) και είδα μετ/να και καινούρια GS και GSA. Ειναι τόσο..επιβλητικα και γοητευτικά που όταν ανέβηκα στο δικό μου έψαχνα να βρω μανιβελα για το το βάλω μπροστα. 17.800 ευρω + 10% επί της τιμης σε αξεσουαρ δωρο. Μακάρι να τα είχα, θα το παιρνα επιτοπου. Απο μετ/να GS επαιζαν μόνο μοντελα 2004-2005 (μπρρρ) ενώ είχε και ενα adv του 2008 στα 13500 φουλ εξτρα. Ουφφφφ
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 20-07-2010, 21:51
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Θέλω γνώμες για αντικατάσταση - Από HONDA σε GS

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
xaxaxa φοβερό ποστ που συνεχίζει να είναι
το είχα καταλάβει στην αρχή και απο τον τίτλο

ε ρε γλέντιαααααααα

τώρα περιμένω και ένα ποστ...γιατί μπαμπά χαλάνε τα ευρωπαϊκά??

tsompanis τι γίνεται φίλε μου Βρέχει ακόμα στα Γιάννενα. (Εδώ μας έχει πνίξει)
Αύριο θα ανέβω πάνω , εάν θέλεις και μπορείς να βρεθούμε.. Ενοείτε ότι κερνάς διότι εγώ είμαι συνταξιούχος Δημοσίου,
Καλό βράδυ σε όλους..14 βαθμούς έχουμε....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Θέλω Βολιώτικο καφεεεεεεεέ !!! nivam Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 6 18-06-2010 12:38
Άρειος Πάγος: Περιθώριο δύο ετών για την αντικατάσταση ελαττωματικών αυτοκινήτων frits Διάφορα 3 28-05-2010 00:03
Θέλω να γίνω κι εγώ λαθρομετανάστης στην Ελλάδα!!! georgekostas Διάφορα 16 27-10-2009 12:29
Από Varadero σε GS1200 Sakis Καλώς ήλθατε 25 18-10-2009 22:07


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!