GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 26-08-2010, 16:23
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση μου μπορεί να προκαλέσει ποικίλα σχόλια... αλλά θα το πω και θα προσπαθήσω να σωπάσω...

Όταν είδα τον τίτλο του Thread... αφενός έβγαλα καπνούς... αφετέρου δε είπα στον εαυτό μου "δε θα μπεις να ποστάρεις τίποτα"... αλλά τελικά δεν κρατήθηκα...

Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"...??????

Τι σημαίνει αυτό??? Συγκρίνουμε τους Έλληνες με τους Αλβανούς??? Πότε?? Ποια ακριβώς περίοδο θέλετε να συγκρίνουμε?? Πριν πόσα χρόνια θέλετε???

Τι ακριβώς συγκρίνουμε??? Την Αρχαία Ελλάδα?? Τη νεότερη??? Την ιστορία της Ελλάδας και της Αλβανίας??? Τον Πολιτισμό??? Τη Θρησκεία??? Τις τεράστιες προσωπικότητες που πέρασαν από αυτό τον τόπο...???????

Θέλετε να πάθω τίποτα και είμαι και σε περίεργη ηλικία???? Σας παρακαλώ πολύ... αλλάξτε τον τίτλο του thread μην πάθω τίποτα...
Και φίλε Κώστα ( μου επιτρέπεις έτα εισαγωγικά τα έβαλα εγώ για να γλυτώσεις το εγκεφαλικό , Ο τίτλος είναι έτσι προφανώς γαι να προκαλέσει το ενδιαφέρον και όπου "Αλβανοί" βάλε το μετανάστες, αλλά αν διαβάσεις ειδικά την τελευταία παράγραφο θα δεις ότι για κάποιους (αμερικάνους) είμασταν Αλβανοί...

Από εκεί και πέρα για να είμαι ειλικρινής και μένα το θέμα των τελευταιών ημερών με έχει κουράσει, προτιμώ να διαβάζω για τις βόλτες των φίλων στην Ελλάδα, την Ευρώπη, στα Χανιά....
Δεν μπορώ όμως να αφήνω αναπάντητα σχόλια που βάζουν ταμπέλες στο φόρουμ και μας χαρακτηρίζουν ΟΛΟΥΣ όσους έχουμε ενεργή (καθημερινή) συμμετοχή σε αυτό.

Προσωπικά αυτές τις μέρες δεν θα πρότεινα σε κανένα φίλο μου να μπει στο φόρουμ για να διαβάσει τι...; Για δολοφόνους Πακιστάνους, Γυφτοβούλγαρους κλέφτες, σκυλιά Αλβανούς....ας μπει στο site της Χρυσής Αυγής,

Εδώ δεν κάνουμε αθώα λογοπαίγνια για VARADERO & GS αλλά γίνεται προσπάθεια να περάσουν μηνύματα με τα οποία εγώ δεν συμφωνώ καθόλου.

Δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό, αλλά όσο ανεβαίνουν τέτοια πόστ εγώ θα λειτουργώ εώς αντίβαρο,(πρέπει να ακούγετε η αντίθετη άποψη) νομίζω έχω αυτό το δικαίωμα όπως και ο καθένας από εμάς αν δεν το έχω τότε θα πάψω να είμαι μέλος αυτού του φόρουμ.
  #32  
Παλιό 26-08-2010, 16:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
------------------------------------------
Δημητρη ο νοικοκυρης του Πακισταν της Σομαλιας κ.α που τα βγαζει δυσκολα περα,δεν βρισκει ευκολα 5-10 χιλιαδες ευρω να ερθει στην Ελλαδα να κανει προκοπη.
Οι περιεργοι μονο βρισκουν τις ακρες και τα χρηματα.
Εκτος αν υποθεσουμε οτι καποιοι χρηματοδοτουν αυτη την μαζικη εισοδο μουσουλμανων στην χωρα...για πιο σκοπο αραγε....
Αν ειχες το οικονομικο προβλημα αυτων (εξαθλιωση το λενε), και ειχες τα κοτσια να κατσεις να σου βγαλουν ενα νεφρο για 1000-2000$, εβγαζες και την ανηλικη σου κορη/υιο στο κλαρι θα τα εβρισκες τα απαιτουμενα χρηματα!!!
Για τετοια εξαθλιωση μιλαμε!!!!!!!
Μανιλα εχεις παει? τι γινεται εκει με τα 10χρόνα? ''mister, mister one dollar to f......k my baby ass''!!!!!! το εχεις ζησει ¨η οχι? Εχεις ψαξει το γιατι γινεται αυτο? Να σου πω εγω που το εζησα και πηγα στην τρωγλη που εμεναν 10 ατομα!! Φυσικα του εδωσα 30 δολαρια κι εφυγα τρεχοντας!!!
Βραζιλια εχεις παει? εκει ειναι ολα ''ενηλικα'' συνηθως κι ευτυχως!!!!!!!! Αααααα, εκει περασα υπεροχα!!!!! με 300$ για 30 ημερες!!!!!! Αλλα κι εκει το Βραζιλιανικο μωρο εχει ενα κοινο με το 10χρονο της Μανιλας....φτωχεια, τρωγλες, ναρκωτικα, φαβελες!!!!

Η εξαθλιωση ειναι η κινητηριος δυναμη ολων των παραπανω Μανο μου!!!

Σαμπως το ιδιο αλλα με αλλον τροπο δεν γινοταν κι εδω στην Ελλαδα μετα τον πολεμο? Η φτωχεια δεν εσπρωχνε τους πατεραδες να παντρεουν τις κορες τους με οτιδηποτε κουνουσε 100ρικα? ασχετα αν ηταν εγκληματιας, υποδικος, χασικλης κ.α.!! ποια η διαφορα δηλαδη? Στην βραζιλια το κανουνε χωρις παντρεια κι αμοιβονται γιαυτο και στην Ελλαδα του '50 μετα την παντρεια αλλα η κορη εχει φυγει απο την οικογενεια αρα ενα στομα λιγοτερο!!!

Last edited by GeorgeP; 26-08-2010 at 16:50.
  #33  
Παλιό 26-08-2010, 16:39
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και φίλε Κώστα ( μου επιτρέπεις έτα εισαγωγικά τα έβαλα εγώ για να γλυτώσεις το εγκεφαλικό , Ο τίτλος είναι έτσι προφανώς γαι να προκαλέσει το ενδιαφέρον και όπου "Αλβανοί" βάλε το μετανάστες, αλλά αν διαβάσεις ειδικά την τελευταία παράγραφο θα δεις ότι για κάποιους (αμερικάνους) είμασταν Αλβανοί...

Από εκεί και πέρα για να είμαι ειλικρινής και μένα το θέμα των τελευταιών ημερών με έχει κουράσει, προτιμώ να διαβάζω για τις βόλτες των φίλων στην Ελλάδα, την Ευρώπη, στα Χανιά....
Δεν μπορώ όμως να αφήνω αναπάντητα σχόλια που βάζουν ταμπέλες στο φόρουμ και μας χαρακτηρίζουν ΟΛΟΥΣ όσους έχουμε ενεργή (καθημερινή) συμμετοχή σε αυτό.

Προσωπικά αυτές τις μέρες δεν θα πρότεινα σε κανένα φίλο μου να μπει στο φόρουμ για να διαβάσει τι...; Για δολοφόνους Πακιστάνους, Γυφτοβούλγαρους κλέφτες, σκυλιά Αλβανούς....ας μπει στο site της Χρυσής Αυγής,

Εδώ δεν κάνουμε αθώα λογοπαίγνια για VARADERO & GS αλλά γίνεται προσπάθεια να περάσουν μηνύματα με τα οποία εγώ δεν συμφωνώ καθόλου.

Δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό, αλλά όσο ανεβαίνουν τέτοια πόστ εγώ θα λειτουργώ εώς αντίβαρο,(πρέπει να ακούγετε η αντίθετη άποψη) νομίζω έχω αυτό το δικαίωμα όπως και ο καθένας από εμάς αν δεν το έχω τότε θα πάψω να είμαι μέλος αυτού του φόρουμ.
Η προσπαθεια γινετε απο ποιους και που.
Και ποια ειναι τα πονηρα μηνυματα που προσπαθουν αυτοι οι τυποι να σου περασουν?
Πολλυ φορα πηραμε μου φαινετε.
  #34  
Παλιό 26-08-2010, 16:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
--------------------------------------------------
Δεν το ξεκίνησα εγώ αυτό, αλλά όσο ανεβαίνουν τέτοια πόστ εγώ θα λειτουργώ εώς αντίβαρο,(πρέπει να ακούγετε η αντίθετη άποψη) νομίζω έχω αυτό το δικαίωμα όπως και ο καθένας από εμάς αν δεν το έχω τότε θα πάψω να είμαι μέλος αυτού του φόρουμ.
Γιαυτην την αντιθετη αποψη παλευω κι εγω και με βαπτισανε Χριστιανο ορθοδοξο μεν αντιρρησια δε!!!!!!
Κατα τα υπολοιπα (με κοκκινο) ησυχασε!!!! Αγκαλιασε την Ξανθη και τα παιδακια σου και μετα παμε να ανεβουμε εναν....Παρνωνα απο χωμα!!!!!!
  #35  
Παλιό 26-08-2010, 16:57
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσπαθεια γινετε απο ποιους και που.
Και ποια ειναι τα πονηρα μηνυματα που προσπαθουν αυτοι οι τυποι να σου περασουν?
Πολλυ φορα πηραμε μου φαινετε.

έχω την εντύπωση πως δεν αναφέρει κάπου για "πονηρά" μηνύματα.απλά για σκέψεις κάποιων που αναρτήθηκαν




και που μιλάμε για σκέψεις θα μου πεις κάτι?
θα βρούμε κανέναν χριστιανό να δουλέψει στο τσουβάλιασμα του καλαμποκιού που αρχίζει σε 3 μέρες,και είναι περίπου 3000 τσουβάλια?με μεροκάματο 60 ευρώ για κανα δυό εβδομάδες?
ή θα τρέχω πάλι να βρώ,αλβανούς και πακιστανούς γ@μώ το κερατό μου?
και που να τους βρώ δηλαδή!αυτήν την εποχή με τίποτα.

κατα τα άλλα,μας παίρνουν το χρήμα και το κάνουν συνάλλαγμα για τις πατρίδες..και εμείς ψάχνουμε με το ντουφέκι να βρούμε έλληνα να δουλέψει στα χωράφια!
  #36  
Παλιό 26-08-2010, 17:15
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
έχω την εντύπωση πως δεν αναφέρει κάπου για "πονηρά" μηνύματα.απλά για σκέψεις κάποιων που αναρτήθηκαν




και που μιλάμε για σκέψεις θα μου πεις κάτι?
θα βρούμε κανέναν χριστιανό να δουλέψει στο τσουβάλιασμα του καλαμποκιού που αρχίζει σε 3 μέρες,και είναι περίπου 3000 τσουβάλια?με μεροκάματο 60 ευρώ για κανα δυό εβδομάδες?
ή θα τρέχω πάλι να βρώ,αλβανούς και πακιστανούς γ@μώ το κερατό μου?
και που να τους βρώ δηλαδή!αυτήν την εποχή με τίποτα.

κατα τα άλλα,μας παίρνουν το χρήμα και το κάνουν συνάλλαγμα για τις πατρίδες..και εμείς ψάχνουμε με το ντουφέκι να βρούμε έλληνα να δουλέψει στα χωράφια!
Ναι φίλε.... ξέρεις γιατί ψάχνεις...???? Γιατί αυτό το μπουρ---οκράτος έχει περάσει την εξής νοοτροπία στον Έλληνα που ζητούσε διπλά λεφτά απ'τον Αλβανό...

Ερχόσουν εσύ που ψάχνεις άτομο... σου 'λεγε... π.χ. 30 € ο Αλβανός... 60 € ο Έλληνας... γιατί ό Ελληνας δεν τον ένοιαζε να πάρει τα χρήματα έτσι... είχε και εναλλακτική.... ότι αν δεν τα έπαιρνε από σένα ή κάποιον άλλο... θα κατέβαινε στους δρόμους για κάτι άσχετο... για ένα επίδομα, για κάποιο φόρο, για τη σύνταξη, για τη βενζίνη που ακρίβηνε...ή δεν ξέρω εγώ γιατί άλλο άσχετο.... και θα τσίμπαγε κάτι από 'κεί... κατάλαβες???

Αν ήξερε όμως ότι αυτό το κράτος λειτουργεί με νόμους και δε μασάει από απεργίες και τέτοια... θα σου ζήταγε και 5 € λιγότερα απ' τον Αλβανό... αλλά μάθαμε στην εύκολη λύση βλέπεις... κι εκεί πάνω πάτησαν οι άλλοι και μάζεψαν όλο το μετρητό και το πήραν σπίτι τους....
  #37  
Παλιό 26-08-2010, 17:22
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσπαθεια γινετε απο ποιους και που.
Και ποια ειναι τα πονηρα μηνυματα που προσπαθουν αυτοι οι τυποι να σου περασουν?
Πολλυ φορα πηραμε μου φαινετε.
Γιατί αρπάζεσαι; ανέφερα πουθενά το όνομά σου, πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι αναφέρομαι στο πρόπωπό σου;
  #38  
Παλιό 26-08-2010, 17:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φίλε.... ξέρεις γιατί ψάχνεις...???? Γιατί αυτό το μπουρ---οκράτος έχει περάσει την εξής νοοτροπία στον Έλληνα που ζητούσε διπλά λεφτά απ'τον Αλβανό...

Ερχόσουν εσύ που ψάχνεις άτομο... σου 'λεγε... π.χ. 30 € ο Αλβανός... 60 € ο Έλληνας... γιατί ό Ελληνας δεν τον ένοιαζε να πάρει τα χρήματα έτσι... είχε και εναλλακτική.... ότι αν δεν τα έπαιρνε από σένα ή κάποιον άλλο... θα κατέβαινε στους δρόμους για κάτι άσχετο... για ένα επίδομα, για κάποιο φόρο, για τη σύνταξη, για τη βενζίνη που ακρίβηνε...ή δεν ξέρω εγώ γιατί άλλο άσχετο.... και θα τσίμπαγε κάτι από 'κεί... κατάλαβες???

Αν ήξερε όμως ότι αυτό το κράτος λειτουργεί με νόμους και δε μασάει από απεργίες και τέτοια... θα σου ζήταγε και 5 € λιγότερα απ' τον Αλβανό... αλλά μάθαμε στην εύκολη λύση βλέπεις... κι εκεί πάνω πάτησαν οι άλλοι και μάζεψαν όλο το μετρητό και το πήραν σπίτι τους....
Αυτο το λενε συνδικαλισμο........... στην Ελλαδα!!!!
  #39  
Παλιό 26-08-2010, 17:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσπαθεια γινετε απο ποιους και που.
Και ποια ειναι τα πονηρα μηνυματα που προσπαθουν αυτοι οι τυποι να σου περασουν?
Πολλυ φορα πηραμε μου φαινετε.
Οι αντιδράσεις είναι υπερβολικές. Το αν πήραμε/νε πολλή φόρα, τουλάχιστον σε αυτό εδώ το φόρουμ υπάρχουν πιο αρμόδιοι να το κρίνουν, admin και moderators, εκτός αν κάτι άλλαξε και δεν το γνωρίζουμε.
  #40  
Παλιό 26-08-2010, 17:40
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο το λενε συνδικαλισμο........... στην Ελλαδα!!!!
Θα 'λεγα τώρα τι ακριβώς το λένε.... αλλά τελοσπάντων.... καταλαβαίνουμε όλοι φαντάζομαι τι εννόω...
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
GfK: "λιγότεροι οι Γερμανοί, περισσότεροι οι Γάλλοι τουρίστες φέτος στην Ελλάδα" MARK Ελλάδα 1 31-03-2010 10:24
Πόσα παίρνουν και δεν "βγαίνουν" οι μισθοσυντήρητοι βουλευτές μας ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΥΣ.... pirate Διάφορα 5 04-03-2010 10:43
"Οι Πρώην και οι Επόμενες..." Lerian Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 8 26-12-2009 16:26
για να μαθαινουν οι νεοτεροι "Walter Röhrl" Alext Αυτοκίνητο 5 26-05-2009 19:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!