GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 05-09-2011, 12:28
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tazakos Εμφάνιση μηνυμάτων
είμαι κ λίγο μεγαλόσωμος στο 650 νοιώθω τεράστιος, όπως βλέπεις κάτι θηρία πάνω σε cbr125 κ σου φαίνεται περίεργο.
νομιζω οτι εχω το ιδιο προβλημα...απλα σου το προτεινα συμφωνα με την λογικη...αλλα ποιος διαλεγει μηχανη συμφωνα μονο με την λογικη...!!!
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 05-09-2011, 15:30
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Αααα εσύ έπεσες ήδη. Δε χρειάστηκες πολύ μπλα-μπλα, έτοιμος ήσουν! Να πούμε καλοπούλητο το Σουζουκάκι, και με το καλό το νέο;
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 05-09-2011, 15:34
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

φίλε μου...εμενα τωρα γιατι κατι μου λεει οτι την αποφαση την εχεις πάρει ήδη απλα....κουβεντα να γίνετε???


ειπαμε αφου σε εχει τρελανει...το κοριτσι!!!!!
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 05-09-2011, 15:45
tazakos Ο/Η tazakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800gs black and yellow
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Μα για αυτό ήμαστε εδώ,για την κουβέντα φίλε μου, άκουσα αυτό που περίμενα να ακούσω, ότι δεν θα το μετανοιώσω, ότι θα το καταλάβω αν το πάρω, ότι όντως καίει λίγο, ότι όντως θέλει άλλη σέλα κ άλλη ζελατίνα.Απέκτησα μια πιο καθαρή εικόνα.

Επίσης δεν άκουσα αυτά που φοβόμουν να ακούσω ότι όλοι είστε κάθε παρασκευή στον μάστορα, ότι ζεσταίνει πολύ, ότι κουράζει, ότι σπάει, ότι κοστίζει κτλ κτλ. Το μόνο που άκουσα άσχημο έχει να κάνει με το χώμα ότι είναι κρίμα να μην το πηγαίνεις κ ότι για αυτό έχει φτιαχτεί αλλά δεν με χαλάει κ στην άσφαλτο που το βλέπω κ το οδήγησα εμένα.
Όντως κουβέντα ήθελα να κάνω για να επιβεβαιώσω την απόφασή μου, ωστόσο αν μου λέγατε αρνητικά μπορεί να με μεταπείθατε. Σέλα κ ζελατίνα εμένα δεν με μεταπείθουν απλά μου δίνουν τροφή για αναζήτηση.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 05-09-2011, 15:48
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tazakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα για αυτό ήμαστε εδώ,για την κουβέντα φίλε μου, άκουσα αυτό που περίμενα να ακούσω, ότι δεν θα το μετανοιώσω, ότι θα το καταλάβω αν το πάρω, ότι όντως καίει λίγο, ότι όντως θέλει άλλη σέλα κ άλλη ζελατίνα.Απέκτησα μια πιο καθαρή εικόνα.

Επίσης δεν άκουσα αυτά που φοβόμουν να ακούσω ότι όλοι είστε κάθε παρασκευή στον μάστορα, ότι ζεσταίνει πολύ, ότι κουράζει, ότι σπάει, ότι κοστίζει κτλ κτλ. Το μόνο που άκουσα άσχημο έχει να κάνει με το χώμα ότι είναι κρίμα να μην το πηγαίνεις κ ότι για αυτό έχει φτιαχτεί αλλά δεν με χαλάει κ στην άσφαλτο που το βλέπω κ το οδήγησα εμένα.
Όντως κουβέντα ήθελα να κάνω για να επιβεβαιώσω την απόφασή μου, ωστόσο αν μου λέγατε αρνητικά μπορεί να με μεταπείθατε. Σέλα κ ζελατίνα εμένα δεν με μεταπείθουν απλά μου δίνουν τροφή για αναζήτηση.

εγω σαν καλος παπατρέχας παντως

θα σου ευχηθώ καλοτάξιδο!!!!(οταν το πάρεις....γιατι το χω σίγουρο)
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 05-09-2011, 17:32
tazakos Ο/Η tazakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800gs black and yellow
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

ευχαριστώ πολύ.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 05-09-2011, 20:12
Konti Ο/Η Konti βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: F800GS Alpine White & ex Dakar
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Φίλε μου μια χαρά είναι το 800αρι! Μετά απο 30.000χλμ πάνω του, το μόνο που θέλει βελτίωση για μένα είναι το μπροστινό (που μετά απο κάποιες χιλιάδες χλμ και ειδικά μετά απο χωμάτινη καταπώνηση γίνεται σώβρακο), όπου μπορείς να βάλεις είτε ελατήρια είτε ρυθμιζόμενo-cartridge kit και επίσης αν σε χαλάει (εμένα με χαλαγε τρελά) η εξάτμιση που είναι σαν θερμοσίφωνας....

Η σέλα του δε θέλει αλλαγή μια χαρά είναι, πολύ γρήγορα θα την συνηθίσεις, απο ζελατίνα να σου πώ ότι και να βάλεις δε θα έχει και θεαματικά αποτελέσματα. π.χ. της Touratech την ζελατίνα έχω βάλει και με χτυπάει ο αέρας στον λαιμό περίπου! Πιο μεγάλη χαλάει αρκετά το σύνολο (οπτικά).....Κι αυτό γιατί η σέλα σε τοποθετεί αρκετά ψηλά και αν είσαι πάνω απο 1.85.....

Το μηχανάκι επίσης είναι super και στην άσφαλτο (για on-off πάντα έτσι....) έχει ΡΟΠΗ και στρίβει.......

Α! Και κάνεις μια χαρά άνετο ταξίδι, εγώ τουλάχιστον!

Για το χώμα δε χρειάζεται να πω τίποτα......

Πάντως , έτσι σαν αντιπρόταση, αν θέλεις να είσαι άνετος στα ασφάλτινα ταξιδάκια σου γιατί δε βλέπεις και το 800XC της Triumph, έχει καλύτερη σέλα (αν επιμένεις σ'αύτη την "βελτίωση") και σαφώς καλύτερη κάλυψη απ'τον αέρα, απ'ότι βλέπω απ'την θέση οδήγησης! Για τα υπόλοιπα δε ξέρω να σου πω δεν το έχω οδηγήσει..... Ειναι και πανομοιότυπα!

Last edited by Konti; 05-09-2011 at 20:30.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 05-09-2011, 21:58
tazakos Ο/Η tazakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800gs black and yellow
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Το τιγράκη είναι η 2η επιλογή μου απλά δε θέλω να περάσω εγώ τις πρώτες ασθένειες, παράλληλα από κατόχους ακούω ότι διψάει αρκετά.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 05-09-2011, 23:29
kwon Ο/Η kwon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW F800GS 11
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Τωρα με αυτα που ακουω αν σας πω οτι αγορασα τη μηχανη(λευκο χρωμα να γουσταρω)και της εχω πιει το αιμα και δεν μου εχει βγαλει κατι....και ειναι οικονομικη και ειμαι ευχαριστημενος....θα μου την πειτε;
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 05-09-2011, 23:47
tazakos Ο/Η tazakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800gs black and yellow
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή Απάντηση: να πάρω το 800?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kwon Εμφάνιση μηνυμάτων
Τωρα με αυτα που ακουω αν σας πω οτι αγορασα τη μηχανη(λευκο χρωμα να γουσταρω)και της εχω πιει το αιμα και δεν μου εχει βγαλει κατι....και ειναι οικονομικη και ειμαι ευχαριστημενος....θα μου την πειτε;
Θα σου πούμε :"σωραίος μαν"

τι είχες πριν? κάτι μου κάνει το νικ σου.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!