GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Καλώς ήλθατε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 06-01-2010, 22:26
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
.............................................................
παρένθεση: ο georgep μπορεί πια να συνεχίζει αμέριστα την.. προσφορά του (δηλ. "εξηγήστε με 1376 τρόπους γιατί η BMW και η GS είναι αίσχος και γιατί οι Ιάπωνες και ειδικά η Honda και ειδικά το Varadero είναι καλύτερα" χωρίς να του τη σπάω εγώ .........................
Κριμα, γιατι τωρα θα τα λεω μονος μου και δεν θα εχω καποιον ''παρεξηγιαρη'' απεναντι μου να παρεξηγει οτι λεω κατα των BMW (ενω δεν κανει το ιδιο με οσους εχουν GS και συμφωνουνε με τα γραφομενα μου) υπενθυμιζοντας μου/μας ΠΑΝΤΑ και σε καθε σχεδον ποστ οτι με τα γραφομενα μου εννοω οτι ''...... η BMW και η GS είναι αίσχος και γιατί οι Ιάπωνες και ειδικά η Honda και ειδικά το Varadero είναι καλύτερα".


Καλα και ασφαλη χιλιομετρα σου ευχομαι!!!!!

Last edited by GeorgeP; 06-01-2010 at 22:30.
  #32  
Παλιό 06-01-2010, 23:42
ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ Ο/Η ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: VARADERO MK2
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Καλη χρονια Καλως ηρθες στη παρεα.
  #33  
Παλιό 07-01-2010, 00:38
ThanDim Ο/Η ThanDim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μoto: R1200GS 05
Μηνύματα: 492
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ ΣΤΑΘΑΤΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη χρονια Καλως ηρθες στη παρεα.
καλό θα ήταν να γράφουμε αφού διαβάσουμε ΚΑΙ τα περιεχόμενα του thread και όχι μόνο την επικεφαλίδα...................
  #34  
Παλιό 07-01-2010, 02:49
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
πρώτα από όλα: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ! "
Καλή χρονιά και σε σένα και ότι επιθυμείς!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπόν... δυστυχώς θα την "κοπανήσω" από εδώ - για πολύ συγκεκριμένους λόγους:"
Αυτό να το πάρουμε σαν καλοπροαίρετη απειλή;
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
...δεν μου άρεσε καθόλου η αντίδραση των admins απέναντι σε έναν χρήστη, για τον οποίο μπορεί να είχαν και 110% δίκιο, απλά δεν το μάθαμε ποτέ ούτε γούσταρε κανείς να μας εξηγήσει... όχι για λόγους κουτσομπολιού, για λόγους που εξήγησα εκεί (αν θέλετε βρείτε τα ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΑ thread και διαβάστε)... δυστυχώς ή ευτυχώς από εκείνες τις εποχές του "Αποφασίζουμε και Διατάσσουμε", έχουν φύγει... παρά λοιπόν ότι δεν είχε γίνει κάτι ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ (αν και στην τελευταία απάντηση που έλαβα από admin δεν μου άρεσε το ύφος ούτε να μου "φωνάζουν" χωρίς λόγο), ως διαμαρτυρία σε αυτή τη συμπεριφορά (και για την ηρεμία μου κλπ.) θα το γυρίσω σε απλός παρατηρητής (αραιά και που και αυτό) "
Δεν υπάρχει λόγος να εξηγούμε σε όλα τα μέλη για τις προθέσεις και τους λόγους των πράξεών μας ούτε πρέπει να δικαιολογήσουμε το ύφος της στιγμής του admin...οσο για το αν το γυρίσεις σε απλός παρατηρητής, είναι προσωπική επιλογή, οπότε ούτε αυτό θα το πάρουμε ως απειλή.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
παρένθεση: ο georgep μπορεί πια να συνεχίζει αμέριστα την.. προσφορά του (δηλ. "εξηγήστε με 1376 τρόπους γιατί η BMW και η GS είναι αίσχος και γιατί οι Ιάπωνες και ειδικά η Honda και ειδικά το Varadero είναι καλύτερα" χωρίς να του τη σπάω εγώ "
Ειπες σε προγούμενο σου ποστ οτι η ελευθερία κάποιου σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου...Σύ είπας! Θα το χαρακτήριζα κι αυτό ανώριμο, διότι θα πρέπει να γνωρίζεις, πρίν αντιγράψεις φράσεις ρητών, οτι η ελευθερία για τον καθένα είναι σχετική όπως είναι σχετικά και η κάθε ιδέα, γνώμη, σχέση, ορισμός κτλ. Ασε λοιπόν τον GeorgeP να εκφράζει τις θεωρίες του.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
ως... προσφορά μου με την αποχώρηση, θυμίζω αυτό το thread:

http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CF%81%C...etiquette.html"
Σε ευχαριστούμε για την προσφορά παρ' όλο που δεν λέει και πάρα πολλά..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟΙ οι admins να το διαβάσουν... ειδικά εκείνοι που τους αρέσει να επικαλούνται "όρους του φόρουμ" - είναι ευκαιρία να βελτιωθείτε και να βγάλετε και τα defaults με μεγάλα bold γράμματα λες και τα post σας είναι "ανώτερα" των άλλων - μπορείτε φυσικά να με αγνοήσετε, στο κάτω κάτω τι ξέρω εγώ... πόσο καιρό να έχω στο Internet, στα BBS, ως αναγνώστης, στέλεχος ή και ιδρυτής ...δεν χρειάζεται να ξέρετε - το θέμα είναι να δείτε αν έχω δίκιο, χωρίς να παραθέτουμε παράσημα και γαλόνια δίπλα "
Σε ευχαριστούμε που μας δίνεις την ευκαιρία να βελτιωθούμε...για το αν ασχολείσαι δε με τους υπολογιστές απο πιτσιρίκος, μάλλον άργησες διότι υπάρχουν καλύτεροι και εμπειρότεροι στο forum ( αν εννοείς πρωτεία).
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
...γενικά θα μπαίνω περιοδικά αλλά μόνο για να ενημερώνομαι και μόνο στα threads που ο τίτλος τους έχει κάτι να μου πει (είπαμε φεύγω, δεν είπαμε ότι είμαι χαζός να χάνω πιθανές ενημερώσεις σχετικά με αυτό που καβαλάω)
Αν συνεχίσεις με το ίδιο σκεπτικό που κρύβει ανασφάλειες και φοβίες σχέσεων...τι να πώ, ..όλα συζητιούνται!
Ζητώ συγγνώμη για το απότομο των απαντήσεων αλλά αν σκεφθείς καλύτερα πιστεύω πως θα καταφέρεις να αντιληφθείς το άκομψο, απαιτητικό έως και προκλητικό στύλ του γραπτού σου λόγου!!
Πάντως ότι κι αν κάνεις στην ζωή σου ευχές και πάλι για μια χαρούμενη χρονιά!!
  #35  
Παλιό 07-01-2010, 02:52
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Στρατο...εγραψες!
  #36  
Παλιό 07-01-2010, 11:17
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

μάλιστα - κέρνα τον και μια μπύρα από μένα όταν θα πάτε στην επόμενη έξοδο
άμα σας πετύχω σας δίνω τα χρήματα

αν χρειαζόταν απάντηση το post μου και μάλιστα με τέτοιο στυλ (και μάλιστα είχε και "μπράβο" από κάτω) το αφήνω στην κρίση των υπολοίπων

αν ότι έγραψα είτε από πάνω, είτε γενικότερα σε αυτά τα 1000+ posts μου, είναι για να το πετάξετε στα σκουπίδια (κατά την άποψη σας), πετάξτε το, δεν χρειάζεται να το κάνετε και επιδεικτικά (αν και σε πολύ κόσμο τελικά αποδεικνύεται ότι αρέσει η επίδειξη ακόμα και όταν την καταδικάζει)

έπρεπε πάντως να το συζητήσεις με Arka ή με τον Νίκο γιατί εκείνοι δεν κράτησαν τέτοιο ύφος (και ειδικά ο πρώτος θα είχε και λόγο ίσως να είναι πιο "έντονος") και απορώ γιατί το κάνεις εσύ ουσιαστικά και στο όνομα του forum... εκτός αν συζητήθηκε και ήταν καλύτερα να το κάνεις εσύ αυτό παρά εκείνοι (δεν θέλω να το πιστέψω αλλά είναι άξιο αναφοράς ως πιθανότητα) - αν όχι, τότε καλό είναι τους πληθυντικούς να τους κάνεις ενικούς γιατί μιλάς για τον εαυτό σου

τέσπα ελπίζω το post σου να σε "ανέβασε" στα μάτια που ήθελες να ανέβεις - και σ' ανώτερα - και admin σου εύχομαι

πάντως θα ήθελα αυτό το thread να σταματήσει με δικό μου post (γι' αυτό και ξανα-έγραψα - και μόνο εδώ)... το ζητάω δηλαδή

αν όμως θέλετε να γίνει "σάκος μποξ" τι να σας πω ρε παιδιά, δημοκρατία έχουμε, βαράτε


Last edited by NLS; 07-01-2010 at 11:24.
  #37  
Παλιό 07-01-2010, 14:30
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
μάλιστα - κέρνα τον και μια μπύρα από μένα όταν θα πάτε στην επόμενη έξοδο
άμα σας πετύχω σας δίνω τα χρήματα

αν χρειαζόταν απάντηση το post μου και μάλιστα με τέτοιο στυλ (και μάλιστα είχε και "μπράβο" από κάτω) το αφήνω στην κρίση των υπολοίπων

αν ότι έγραψα είτε από πάνω, είτε γενικότερα σε αυτά τα 1000+ posts μου, είναι για να το πετάξετε στα σκουπίδια (κατά την άποψη σας), πετάξτε το, δεν χρειάζεται να το κάνετε και επιδεικτικά (αν και σε πολύ κόσμο τελικά αποδεικνύεται ότι αρέσει η επίδειξη ακόμα και όταν την καταδικάζει)
Το ποιός θέλει να επιδεχθεί είναι καταφανές και δεν σχολιάζεται!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
..έπρεπε πάντως να το συζητήσεις με Arka ή με τον Νίκο γιατί εκείνοι δεν κράτησαν τέτοιο ύφος (και ειδικά ο πρώτος θα είχε και λόγο ίσως να είναι πιο "έντονος") και απορώ γιατί το κάνεις εσύ ουσιαστικά και στο όνομα του forum... εκτός αν συζητήθηκε και ήταν καλύτερα να το κάνεις εσύ αυτό παρά εκείνοι (δεν θέλω να το πιστέψω αλλά είναι άξιο αναφοράς ως πιθανότητα) - αν όχι, τότε καλό είναι τους πληθυντικούς να τους κάνεις ενικούς γιατί μιλάς για τον εαυτό σου
Δεν έγινε καμμιά συζήτηση και εκπροσωπόντας το forum έχω το δικαίωμα να γράφω στον πληθυντικό και να θίγω θέματα σοβαρότητας όπως η περίπτωσή σου!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
τέσπα ελπίζω το post σου να σε "ανέβασε" στα μάτια που ήθελες να ανέβεις - και σ' ανώτερα - και admin σου εύχομαι
Οι άνθρωποι ανεβαίνουν στα μάτια των άλλων με τον χαρακτήρα τους και την λογική που τούς διέπει και όχι με ποσταρίσματα όπως εσύ πιστεύεις ...(πολύ φτωχή εκδοχή)!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
..πάντως θα ήθελα αυτό το thread να σταματήσει με δικό μου post (γι' αυτό και ξανα-έγραψα - και μόνο εδώ)... το ζητάω δηλαδή
Το thread θα σταματήσει όταν εμείς κρίνουμε οτι είναι ανάξια η περαιτέρω συζήτηση.
[/QUOTE]

Γενικά κερνάς τον κόσμο με ανωριμότητες διότι δεν κατάλαβες τίποτα απο τα γραφόμενα...Τα βλέπεις όλα δυστυχώς πολύ επιπόλαια και αυτό είναι που σε καταδικάζει στα μάτια τών συμφωνούντων!
  #38  
Παλιό 07-01-2010, 15:36
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

Μάλιστα εκπροσωπείς λοιπόν το forum. Ελπίζω το forum να το ξέρει και να συμφωνεί.

Τέσπα και εσύ είδες ότι έγραψα πολύ επιπόλαια και με μοναδικό σκοπό να έχεις σώνει και καλά μια απάντηση με αντικρούσεις αυτών που λέω.

Εγώ δεν θα το συνεχίσω αυτό.

Όταν "κρίνετε" ότι τέσπα θέλετε να κρίνετε (αν δεν είχα αποχωρήσει από το forum ήδη, θα αποχωρούσα τώρα με αυτό που διάβασα), σταματήστε το thread "εσείς" (εφόσον μιλάς ως "forum" -δεν ξέρω πως και γιατί και δεν με ενδιαφέρει- απαντάω προς "εσάς").

Άντε, "forum" και forum, καλή χρονιά να έχετε και πάλι.
  #39  
Παλιό 07-01-2010, 15:54
ace_gln Ο/Η ace_gln βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: chalkida
Μoto: gs 1200 r 2007
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

θα γραψω και εγω σαν νεος κατι... σαν ενα προσωπο που μολις μπει εδω θα πει ... ποσα αραγε εχουν να χωρισουν αυτοι που ασχολουνται ?.
ειναι η 3η φορα που διαβαζω κατι και στεναχωριεμαι ...

για εμενα τα πραγματα ειναι απλα ...
πηρα μια μηχανη με την οποια ειμαι ερωτευμενος ... σε οποιον αρεσει ... σε οποιον δεν αρεσει δεν ξερω για ποιο αλλο λογο ειναι στο gsforum ... εχω βοηθηθει παρα πολυ απο τα παιδια που απαντουν και postαρουν διαφορα που αφορουν τις μηχανες μας ...
και ελπιζω να κανω και εκδρομες με τους συμφορουμιτες ... οποιοι και αν ειναι αυτοι ... σε περιπτωση που κατι δεν μου αρεσει η' δεν τους αρεσω, σαν ελευθερος ανθρωπος ... θα εγκαταλειψω ... και δεν θα πω κουβεντα ...

φυσικα διαφωνιες και αποψεις που δεν συμφωνουν απολυτως παντα υπαρχουν ... αλλα υπαρχει η ευγενεια και η πειθω ...

λυπαμαι αλλα σαν newton που ειμαι εδω νιωθω καποιο ειδος δυσφοριας οταν διαβαζω διαφορα ... και φανταζομαι οποιο αλλο νεο μελος ...
κριμα δεν ειναι ...?

καλη χρονια σε ολους σας
  #40  
Παλιό 07-01-2010, 16:03
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Θα ήθελα μια ενημέρωση; (σε PM δεν με χαλάει)

That's life που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι...

ή αλλιώς

η ζωή είναι σαν ένα καρδιογράφημα, άμα πάει ευθεία, τότε πρέπει να ανησυχείς...
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τώρα και η τροχαία στην ενημέρωση .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Πλοήγηση - Hardware και Software 14 24-05-2009 10:57
Ελάτε σε μια διαφορετική δενδροφύτευση skippybi Περιβάλλον 2 27-01-2009 23:09
Έχασαν τη ζωή τους, αλλά, χάρισαν μια νέα ζωή σε συνανθρώπους τους skippybi Κοινωνική ευαισθησία 12 26-01-2009 16:48
Tαξιδεύοντας με μια BMW F 800 GS!!!! riko46 Ταξίδια στο εξωτερικό 8 19-01-2009 10:38
Επείγουσα ενημέρωση smail.GR Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 19-12-2008 15:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:38.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!