GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 02-07-2012, 14:36
silvestros Ο/Η silvestros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Σερρες
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 1,945
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Μια που μιλαμε για τα ακρα να μην ξεχναμε οτι:

"Συνελήφθησαν στα Εξάρχεια & στον Πειραιά, μετά από επιχείρηση της αντιτρομοκρατικής, δύο άτομα του ακροαριστερού χώρου ηλικίας 41 και 29 ετών, που αναζητούνταν για την εκτέλεση τριών Κυπρίων και δύο Ρουμάνων στις 23 Ιουνίου, στην Αγία Νάπα της Κύπρου."

τώρα οι πολίτες της γης δεν συμπεριλαμβανουν στη γη τους πολιτες της αφρικης και ασιας , αλλιώς θα είχαμε ενημέρωση και ευαισθησία για τις πολύνεκρες βομβιστικές επιθέσεις εναντίον εκκλησιών στην Νιγηρία, Αίγυπτο, Συρία, Κένυα και οχι μονον απο την Νορβηγια... ,
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 02-07-2012, 14:54
spil Ο/Η spil βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: αθηνα
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tattoopanther Εμφάνιση μηνυμάτων


Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα. Να τους χαίρονται...



Καλούνται όσοι χειροκρότησαν την επίθεση του Κασιδιάρη στη Ρένα Δούρου και τη Λιάνα Κανέλλη και όσοι χειροκροτούν τις ρατσιστικές δολοφονικές επιθέσεις της Χρυσής Αυγής ενάντια σε μετανάστες και ομοφυλόφιλους, να χειροκροτήσουν και την επίθεση ενάντια σε Ελληνογερμανίδα στο Βερολίνο από ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής.



, εμφανίζεται κάποιος άγνωστος και της ρίχνει μία
πολύ δυνατή μπουνιά στο μάτι, με αποτέλεσμα η κοπέλα να λιποθυμήσει.


Οι αντίστοιχοι εγχώριοι εγκληματίες και οι χειροκροτητές τους έχουν να γιορτάσουν ακόμη έναν ξυλοδαρμό, λίγους μόνο μήνες αργότερα από την αποκάλυψη της ακροδεξιάς νεοναζιστικής οργάνωσης National Sozialistischer Untergrund, υπεύθυνης για μια σειρά στυγνές, ανεξιχνίαστες δολοφονίες που είχαν απασχολήσει για περισσότερο από μια δεκαετία τη γερμανική κοινωνία και τις αρχές.

Μεταξύ των θυμάτων των νεοναζιστών και ο Έλληνας καταστηματάρχης Θεόδωρος Βουλγαρίδης που δολοφονήθηκε εν ψυχρώ μέσα στο κατάστημά του στο Μόναχο, τον Ιούνιο του 2005

Χωρίς να είμαι χρυσαυγουλίτης και χωρίς να κάνω το δικηγόρο κανενός δεν καταλαβαίνω ούτε τον τίτλο ούτε τον λόγο που μπήκε αυτό το θέμα στο φόρουμ.Φίλε εσύ που χαρακτηρίζεις τους συνανθρώπους σου σκουπιδαριά επειδή προφανώς δεν έχουν την ίδια με σενα άποψη πες μου στο άρθρο που παραθέτεις που ακριβώς γράφει το ρεπορτάζ οτι αυτός που χτύπησε (άνανδρα και χωρίς λόγο όπως λέει και να του κοπεί το χέρι αν είναι έτσι) την κοπέλα είναι αριστερός/δεξιός/φασίστας/ναζί/νεοναζί/χούλιγκαν;;;;;;;;;;;;;;;
Το ίδιο το άρθρο ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ τον τίτλο του με τα γραφόμενά του.Γράφει ακριβώς:, εμφανίζεται κάποιος άγνωστος και της ρίχνει μία
Τώρα αν αυτή προηγουμένως του είχε βρίσει την μάνα, την Μέργκελ, την Γερμανία την ίδια, δεν το ξέρουμε.Γιατί τότε καλά της έκανε και λίγες της έριξε.Πάντως για ναζί δεν λέει πουθενά.Επίσης οι ενχώριοι εγκληματίες και ο Θόδωρος Βουλγαρίδης τι σχέση έχουν με τον (πιθανόν) χουλιγκάνο η ακόμη και πρώην γκόμενο της εν λόγω κυρίας που την βρήκε ξέμπαρκη και της την έχωσε;;;;;

Παιδιά όλα αυτά τα άρθρα είναι γραμμένα από χαμένα υποκείμενα που σκοπό έχουν να μας διαχωρίσουν σε 1000 κομάτια.Μην τσιμπάτε και μην τα καταπίνετε έτσι αμάσητα γιατί μόνο τότε τους κάνετε το χατήρι να πετύχουν τον στόχο τους: <<την διάλυσή μας>> !!!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 02-07-2012, 16:02
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

δεν υπαρχεται λεμε .,.,.,.,.,.,,.







καληνυχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτομπανιαριζομαι απο το θεμα


και για να αυτοτμωρηθω θα πιω τσιπουρο μεχρι να λαλησω εντελως.,,.,,,.,,

Last edited by ilias vara; 02-07-2012 at 16:06.
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 02-07-2012, 16:27
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπαρχεται λεμε .,.,.,.,.,.,,.







καληνυχτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτομπανιαριζομαι απο το θεμα


και για να αυτοτμωρηθω θα πιω τσιπουρο μεχρι να λαλησω εντελως.,,.,,,.,,
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 03-07-2012, 02:58
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Στο επόμενο ματς ΠΑΟΚ- Ολυμπιακού ας πάει όποιος <<πολίτης της γης>> θέλει σε αντίστοιχη συγκέντρωση στην Θεσσαλονίκη να πανηγυρίσει το γκολ του Ολυμπιακού!!!
Θα διαπιστώσει ότι όλοι είναι ...χρυσαυγίτες …



Έδειραν Ούγγρους τουρίστες, περνώντας τους για Χρυσαυγίτες - NEWS247
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 03-07-2012, 09:38
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Ωχ, ωχ, ωχ, και τατουάζ έχω που μοιάζει με τον αετό του 3ου ρά'ι'χ, και γυμνασμένος είμαι... Γ@μώ τα τατουάζ μου και τις γυμναστικές μου... Είναι ώρα να μας ανοίξουν κάνα κεφάλι...

Reply With Quote
  #37  
Παλιό 03-07-2012, 13:21
tattoopanther Ο/Η tattoopanther βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Chalkidiki
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 3,100
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

..,αγαπητοί μου ..,.,σας έχω και άλλα φρέσκα νέα.,.,.,,








Με αυτή την αφίσα διαφημίζουν Χρυσαυγίτες τη δημιουργία Τράπεζας Αίματος ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.




Η αφίσα, αλλά και αυτή καθαυτή η προσπάθεια που προπαγανδίζει εγείρουν πολλά ερωτήματα, καθώς αποτελούν, πέραν των άλλων, ευθεία παραβίαση του όρκου του Ιπποκράτη...


Είναι απορίας άξιο το ποιοι θα είναι οι αρμόδιοι για αυτές τις αιμοληψίες -προφανώς άτομα εξειδικευμένα και εργαζόμενα στον τομέα της υγείας- που θα δεχτούν, καταπατώντας κάθε λογική στην οποία βασίζεται το λειτούργημά τους, να συνδράμουν σε μια τέτοια ακραία ρατσιστική προσπάθεια. Ουσιαστικά το λειτούργημα κάθε εργαζομένου στον τομέα της υγείας υπηρετεί τον Άνθρωπο, χωρίς φυλετικές ή άλλες διακρίσεις. Η ανθρώπινη ζωή είναι το επίκεντρο χωρίς περιορισμούς.






Επίσης, το ερώτημα που δημιουργείται για τις φασιστικές αυτές πρωτοβουλίες είναι το αν δέχονται οι ναζιστές της Χρυσής Αυγής να έχουν την ίδια αντιμετώπιση οι Έλληνες μετανάστες ή και επισκέπτες/τουρίστες σε άλλες χώρες.
Με άλλα λόγια, αν βρεθεί ένας Έλληνας σε χώρα του εξωτερικού και χρειαστεί περίθαλψη ή μετάγγιση αίματος θα πρέπει να πεθάνει αβοήθητος; Καταλαβαίνουμε όλοι τι θα σημάνει αυτό, αν παρόμοιες αντιλήψεις επικρατήσουν σε χώρες που ζουν Έλληνες μετανάστες και φοιτητές, σε προορισμούς που χιλιάδες Έλληνες ταξιδεύουν για δουλειά ή αναψυχή.


Οι πρωτοβουλίες αυτές είναι πέρα από ρατσιστικές και επικίνδυνες. Ανοίγουν τον ασκό του Αιόλου σε θέματα που σχετίζονται με την ίδια την ανθρώπινη ζωή και τα ανθρώπινα δικαιώματα, όπως αυτά θεωρούνται απαραβίαστα από όλο τον πολιτισμένο κόσμο.



.,.,πολύ ενδιαφέρουσες οι απόψεις απο όλους σας.,.,,προσωπικά το σταματάω εδώ.,.,.

να ΄στε καλά.,.,




Last edited by tattoopanther; 03-07-2012 at 13:27.
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 03-07-2012, 13:33
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

βαζεις την φωτια...............και μετα σταματας
αληταρα κεντιδια, αναρχοκου#####στοφασιστοπροδευτικομουτρο
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 03-07-2012, 13:56
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
βαζεις την φωτια...............και μετα σταματας
αληταρα κεντιδια, αναρχοκου#####στοφασιστοπροδευτικομουτρο
Πλάκα-πλάκα, έχω στο μυαλό μου κατά το τέλος Σεπτεμβρίου να ανέβω πάνω για το καινούργιο μου τατού. Να πάω ρε Κωστάκη, ή αυτός ο αλητάμπουρας θα μου γράψει κανένα "είμαι Χρυσαυγίτης, πλακώστε με", και θα τρώω ξύλο συνεχώς...
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 03-07-2012, 14:05
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Γερμανοί ομοϊδεάτες της Χρυσής Αυγής γρονθοκόπησαν Ελληνίδα.

Κάπως έτσι αρχίζουν όλα....

Μην ξεχνάμε ότι κάνουμε εισαγωγές αίματος....

Ανεξάρτητα από αυτό που είναι απαράδεκτο,
μιλούσα χθες με ένα γιατρό του Σωτηρία, υπάρχουν δυστυχώς πολλοί μετανάστες με φυματίωση και μάλιστα με στελέχη ιδιαίτερα ανθεκτικά ακόμη και σε αντιβιοτικά ισχυρά. Οσους προσέρχονται στο νοσοκομείο τους κρατάν σε καραντίνα και απελαύνονται στις χώρες προέλευσης που είναι κυρίως της ανατολικής Ευρώπης. Υπάρχουν όμως και πολλοί μη καταγεγραμμένοι κι αυτό είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα. Επανεμφανίζονται ασθένειες που στη χώρα μας τις είχαμε εξαλείψει.

Παιδιά μην κοροϊδευόμαστε.... πραγματικά δε γνωρίζω τι γίνεται τώρα, αλλά πριν χρόνια, ξέρω από πρώτο χέρι, οι τουρίστες που τραυματίζοταν περιθάλπονταν δωρεάν τουλάχιστον όσον αφορά τους περιπατητικούς ασθενείς.

Το 1999 είχε έρθει η μητέρα μου να με επισκεφθεί στη Γερμανία. Παρουσίασε υψηλή πίεση και την πήγα στο νοσοκομείο που εργαζόμουν. Ο Γερμανός γιατρός αρνούταν να την εξετάσει αν δεν πήγαινα πρώτα να πληρώσω. Του έδειξα την ταυτότητα μου ότι είμαστε συνάδερφοι και πάλι δεν! Του είπα ότι πηγαίνω να πληρώσω και να αρχίσει να την εξετάζει. Δυστυχώς έπρεπε να τον απειλήσω ότι θα του σπάσω τα πλευρά αν επιστρέφοντας δεν την έβρισκα στο εξεταστήριο.
Ευτυχώς για αυτόν κι εμένα το έκανε.

Εδώ ήταν και μάλλον είναι μπάτε σκύλοι αλέστε! Πηγαίνετε μιά βόλτα κατά Αλεξάνδρα μεριά....


Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!