GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 08-10-2013, 22:31
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Λες
Attached Images
File Type: jpg image.jpg (43.1 KB, 23 views)
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 08-10-2013, 22:59
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Είμαι σίγουρος.

Reply With Quote
  #33  
Παλιό 08-10-2013, 23:25
billy the kid Ο/Η billy the kid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μoto: triumph sprint st 1050
Μηνύματα: 197
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Επιτρέψτε μου μια παρέμβαση κι εμένα ως νέου συνδικαλιστή. Ο λόγος που αποφάσισα να ασχοληθώ είναι γιατί διαισθανόμουν την αδυναμία μου, ως άτομο, να διεκδικήσω ή να διατηρήσω δικαιώματά μου ως εργαζόμενος με μισθωτή εργασία κι επίσης γιατί με συγκινούν αξίες όπως η ισότητα και η κοινωνική δικαιοσύνη (μεταξύ άλλων). Η άποψη μου είναι ξεκάθαρη, ή είσαι απο τη πλευρά του κεφαλαίου (που στόχος του είναι η αύξηση της κερδοφορίας της επιχείρησης, ακόμα κι αν συμπιέζει έτσι το εργασιακό κόστος) ή είσαι από την μεριά της εργατικής τάξης οπότε σκοπός σου είναι η προάσπιση και η βελτίωση της κατάστασης της. Αυτά τα δύο, κεφάλαιο και εργατική τάξη, σπάνια πλέουν μαζί, κι όταν συμβαίνει είναι συγκυριακό η ύποπτο συνήθως. Γνωρίζω όσα αναφέρετε περί των συνδικάτων και το πώς λειτουργούν, τα ζώ από πρώτο χέρι, σε πρωτοβάθμιο επίπεδο (σωματείων) ας δεχτούμε πως είναι πιο αγνά τα πράγματα, σε δευτεροβάθμιο (ομοσπονδία) και τριτοβάθμιο (π.χ Γ.Σ.Ε.Ε) πρέπει να αναφέρεσαι σε κάποια παράταξη για να εξελιχτείς. Παρόλα αυτά, θλίβομαι και ορισμένες φορές εξοργίζομαι όταν ακούω να κατηγορείται ο συνδικαλισμός και οι συνδικαλιστές συλλήβδην, έχω γνωρίσει κι αγνούς ανθρώπους, που σπαταλούν πολύτιμο χρόνο, πολλές φορές και χρήμα αλλά το κυριότερο. τρώνε τα συκώτια τους κάθε μέρα αγωνιζόμενοι για τους συναδέλφους τους. Ο συνδικαλισμός (κι έχω φάει αρκετά σ@@τ@) είναι κάτι πολύ όμορφο και στο χέρι μας είναι κι εμάς να ανοίξουμε τα μάτια μας και να εκλέγουμε άτομα που είναι αγωνιστές , ιδεολόγοι κι αδιάφθοροι. Κι επειδή εργάζομαι στον χώρο της Υγείας δε μπορώ να βλέπω ένα άτομο που έχει αποδείξει πόσο κολοτούμπας είναι, να κατηγορεί χαιρέκακα τους συνδικαλιστές εξαιτίας ενός γεγονότος. Τα λαμόγια να τιμωρηθούν, οι υπόλοιποι ας ξυπνήσουμε κι οργανωθούμε. Ευχαριστώ.

P.s Έχω εργαστεί και στον ιδιωτικό και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 08-10-2013, 23:43
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από billy the kid Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτρέψτε μου μια παρέμβαση...

...
Αγαπητέ μου, εύχομαι ολόψυχα να γεράσεις με την ίδια αγνή πρόθεση και διάθεση!!!!
Ας πούμε πως οι λίγο γεροντότεροι, βλέπουμε πιο σύνθετα κάποια θέματα. Είμαστε αρκούντως επιφυλακτικοί απέναντι στις "θυσίες" αλτρουιστών συναδέλφων. Οι ταξικές διαφορές είναι περισσότερο αλληλοεξαρτώμενες απ' όσο ο μπαρμπα Κάρολος πρέσβευε και τελικά, ανάμεσα στο άσπρο και το μαύρο είναι αμέτρητες οι αποχρώσεις.
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 08-10-2013, 23:51
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα «πράσα» πιάστηκε συνδικαλιστής του νοσοκομείου «Σωτηρία»
τετρακόσιες χιλιάδες δίσκοι....
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 09-10-2013, 00:38
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από billy the kid Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτρέψτε μου μια παρέμβαση κι εμένα ως νέου συνδικαλιστή. Ο λόγος που αποφάσισα να ασχοληθώ είναι γιατί διαισθανόμουν την αδυναμία μου, ως άτομο, να διεκδικήσω ή να διατηρήσω δικαιώματά μου ως εργαζόμενος με μισθωτή εργασία κι επίσης γιατί με συγκινούν αξίες όπως η ισότητα και η κοινωνική δικαιοσύνη (μεταξύ άλλων). Η άποψη μου είναι ξεκάθαρη, ή είσαι απο τη πλευρά του κεφαλαίου (που στόχος του είναι η αύξηση της κερδοφορίας της επιχείρησης, ακόμα κι αν συμπιέζει έτσι το εργασιακό κόστος) ή είσαι από την μεριά της εργατικής τάξης οπότε σκοπός σου είναι η προάσπιση και η βελτίωση της κατάστασης της. Αυτά τα δύο, κεφάλαιο και εργατική τάξη, σπάνια πλέουν μαζί, κι όταν συμβαίνει είναι συγκυριακό η ύποπτο συνήθως. Γνωρίζω όσα αναφέρετε περί των συνδικάτων και το πώς λειτουργούν, τα ζώ από πρώτο χέρι, σε πρωτοβάθμιο επίπεδο (σωματείων) ας δεχτούμε πως είναι πιο αγνά τα πράγματα, σε δευτεροβάθμιο (ομοσπονδία) και τριτοβάθμιο (π.χ Γ.Σ.Ε.Ε) πρέπει να αναφέρεσαι σε κάποια παράταξη για να εξελιχτείς. Παρόλα αυτά, θλίβομαι και ορισμένες φορές εξοργίζομαι όταν ακούω να κατηγορείται ο συνδικαλισμός και οι συνδικαλιστές συλλήβδην, έχω γνωρίσει κι αγνούς ανθρώπους, που σπαταλούν πολύτιμο χρόνο, πολλές φορές και χρήμα αλλά το κυριότερο. τρώνε τα συκώτια τους κάθε μέρα αγωνιζόμενοι για τους συναδέλφους τους. Ο συνδικαλισμός (κι έχω φάει αρκετά σ@@τ@) είναι κάτι πολύ όμορφο και στο χέρι μας είναι κι εμάς να ανοίξουμε τα μάτια μας και να εκλέγουμε άτομα που είναι αγωνιστές , ιδεολόγοι κι αδιάφθοροι. Κι επειδή εργάζομαι στον χώρο της Υγείας δε μπορώ να βλέπω ένα άτομο που έχει αποδείξει πόσο κολοτούμπας είναι, να κατηγορεί χαιρέκακα τους συνδικαλιστές εξαιτίας ενός γεγονότος. Τα λαμόγια να τιμωρηθούν, οι υπόλοιποι ας ξυπνήσουμε κι οργανωθούμε. Ευχαριστώ.

P.s Έχω εργαστεί και στον ιδιωτικό και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα...
Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι.
Ο συνδικαλισμός είναι σωστός να υπάρχει, ο τρόπος που γίνεται είναι περίεργος. Φυσικά θες σωστή, ενημερωμένη και χωρίς βαρίδια βάση (αδύνατο κατά εμέ με τον τρόπο που λειτουργούσε το σύστημα το πελατιακό). Και ο ιδεολόγος αν δει μια βάση και ασχολείτο με διαφορετικά πράγματα από αυτά που πρέπει, θα δώσει βάση στο τέλος και αυτός αλλού, διότι αυτό θεωρεί η βάση πρόβλημα και όχι το πραγματικό. Σε πρωτοβάθμιο επίπεδο με τα λίγα που γνωρίζω, τα πράγματα είναι χάλια.
Θα πω και ένα παράδειγμα, για να δούμε ότι ο Γιάννης έχει 100% δίκιο. Στην δουλειά μας υπάρχει κινητικότητα. Δεν θα βγει αυτός που έκλεισε ο οργανισμός του στην κινητικότητα (άρα δεν έχει έργο), ούτε αυτός που είναι κοπανατζής (αυτός στηρίζετε από ψηλά), ούτε αυτός που αποδεδειγμένα σεν παράγει. Αυτά είναι για τον κοσμάκη που βλέπει τηλεόραση και δεν ξέρει (κ φυσικά δεν είναι κ υποχρεωμένος να ξέρει).
Σε πρωτοβάθμιο επίπεδο και σε δευτεροβάθμιο αφού τα μιλήσαμε, πάμε να βγει στην κινητικότητα, η ειδικότητα που πιάνει τον αριθμό (π.χ. 150 άτομα) που δεν έχει δύναμη (και να απεργήσει κανένας δεν θα νοιαστεί) που δεν είναι απόφαση πολιτικού η πρόσληψή του (μην κάνουμε ζημιά σε κανέναν) και αδύναμος αν θέλεις συνδικαλιστικά. Έτσι λοιπόν αγγίζουμε έναν αριθμό που πρέπει, δεν ανοίγει μύτη, πάμε έπειτα όλοι και κλαίμε που χάνουν κάποιοι την δουλειά τους (αν και έχουμε υποδείξει εμείς αυτούς) και όλα καλά. Απλά χάνει η υπηρεσία (λίγο μας νοιάζει, πάντα έχανε) ο κόσμος (θα ταλαιπωρηθεί διότι θα καταργηθεί κάτι που έχει έργο αλλά ποτέ δεν μας ένοιαζε) και η τοπική κοινωνία από άποψη κόστους (ούτε αυτό μας νοιάζει όμως διότι θα έρθουν 17,000,000 εκατ τουρίστες, έρχονται, στο φανάρι είναι να ανάψει πράσινο).
ΑΑΑΑ και το καλύτερο, αν καταργηθεί μια ειδικότητα, και με ΑΣΕΠ να είσαι (μιας και ακούμε στα MME ότι όσοι αξιολογήθηκαν δεν έχουν πρόβλημα), πας σπίτι σου. Και καλύτερα, διότι η δύναμη του κάθε βουλευτή, δεν θα ``πέσει``. Σκασίλα μας τώρα η αξιολόγηση στην τελική. Και ο Πεπον-- δεν έπρεπε να εμφανιστεί ποτέ, είναι η γνώμη πολλών. Άρα δεν πάμε να λύσουμε πραγματικό πρόβλημα, αλλά τσαπατσοδουλειές, που αύριο θα βρούμε μπροστά μας.
ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΔΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΊΑ.
Αυτά έχω δει εγώ, που να μην τα έβλεπα.
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 09-10-2013, 12:35
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
τετρακόσιες χιλιάδες δίσκοι....
εχεις ακομα τα ζωντανα εκτος Ελλαδας και τον τζιπουρα στον δρομο?
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 09-10-2013, 12:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από billy the kid Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτρέψτε μου μια παρέμβαση κι εμένα ως νέου συνδικαλιστή. Ο λόγος που αποφάσισα να ασχοληθώ είναι γιατί διαισθανόμουν την αδυναμία μου, ως άτομο, να διεκδικήσω ή να διατηρήσω δικαιώματά μου ως εργαζόμενος με μισθωτή εργασία κι επίσης γιατί με συγκινούν αξίες όπως η ισότητα και η κοινωνική δικαιοσύνη (μεταξύ άλλων). Η άποψη μου είναι ξεκάθαρη, ή είσαι απο τη πλευρά του κεφαλαίου (που στόχος του είναι η αύξηση της κερδοφορίας της επιχείρησης, ακόμα κι αν συμπιέζει έτσι το εργασιακό κόστος) ή είσαι από την μεριά της εργατικής τάξης οπότε σκοπός σου είναι η προάσπιση και η βελτίωση της κατάστασης της. Αυτά τα δύο, κεφάλαιο και εργατική τάξη, σπάνια πλέουν μαζί, κι όταν συμβαίνει είναι συγκυριακό η ύποπτο συνήθως. Γνωρίζω όσα αναφέρετε περί των συνδικάτων και το πώς λειτουργούν, τα ζώ από πρώτο χέρι, σε πρωτοβάθμιο επίπεδο (σωματείων) ας δεχτούμε πως είναι πιο αγνά τα πράγματα, σε δευτεροβάθμιο (ομοσπονδία) και τριτοβάθμιο (π.χ Γ.Σ.Ε.Ε) πρέπει να αναφέρεσαι σε κάποια παράταξη για να εξελιχτείς. Παρόλα αυτά, θλίβομαι και ορισμένες φορές εξοργίζομαι όταν ακούω να κατηγορείται ο συνδικαλισμός και οι συνδικαλιστές συλλήβδην, έχω γνωρίσει κι αγνούς ανθρώπους, που σπαταλούν πολύτιμο χρόνο, πολλές φορές και χρήμα αλλά το κυριότερο. τρώνε τα συκώτια τους κάθε μέρα αγωνιζόμενοι για τους συναδέλφους τους. Ο συνδικαλισμός (κι έχω φάει αρκετά σ@@τ@) είναι κάτι πολύ όμορφο και στο χέρι μας είναι κι εμάς να ανοίξουμε τα μάτια μας και να εκλέγουμε άτομα που είναι αγωνιστές , ιδεολόγοι κι αδιάφθοροι. Κι επειδή εργάζομαι στον χώρο της Υγείας δε μπορώ να βλέπω ένα άτομο που έχει αποδείξει πόσο κολοτούμπας είναι, να κατηγορεί χαιρέκακα τους συνδικαλιστές εξαιτίας ενός γεγονότος. Τα λαμόγια να τιμωρηθούν, οι υπόλοιποι ας ξυπνήσουμε κι οργανωθούμε. Ευχαριστώ.

P.s Έχω εργαστεί και στον ιδιωτικό και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα...
Κι εγω σου ευχομαι το ιδιο με τον Κωστα τον 366........αλλα δεν.....
αν με διαβαζεις θα δεις οτι εχω αρχισει τον συνδικαλισμο απο τα 15 μου και τον αφησα στα 28 μου...διοτι ολα αυτα τα ομορφα ιδεωδη τα οποια αναφερεις και με τα οποια κι εγω ξεκινησα τοτε εγιναν καπνος στον βωμο της κοματικης βολεψιας στο Δημοσιο, της υπερ του ανικανου υποστηριξης ανευ ερωτησεων κ.λ.π.
Θα ξαναδω τον συνδικαλισμο με αλλο ματι οταν κινηθει στα ευρωπαικα επιπεδα κι οχι με το ψηλου πηδημα να ζημιωνει εργαζομενους, πολιτες και Δημοσιο με τις ανευ λογου κι αιτιας απεργιες καθε λιγο και λιγακι.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 09-10-2013, 12:56
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Άνευ λόγου και αιτίας δεν γίνονται απεργίες.
Ο "συνδικαλισμός" μπορεί να σημαίνει πια κάτι στραβό, η διεκδίκηση όμως καλύτερων συνθηκών είναι κάτι φυσικό και επιθυμητό. Ανήκει κι αυτή στην προσπάθεια για εξέλιξη και πρόοδο κάθε ενός ξεχωριστά και τελικά όλων μαζί. Πάντα υπάρχουν τρόποι και ευκαιρίες για σχήματα που μπορούν να βοηθήσουν σε αυτή την κατεύθυνση. Απλά χρειάζεται ψύχραιμη και όσο το δυνατόν πιο λογική ματιά.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 09-10-2013, 13:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ.............

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Άνευ λόγου και αιτίας δεν γίνονται απεργίες.
Ο "συνδικαλισμός" μπορεί να σημαίνει πια κάτι στραβό, η διεκδίκηση όμως καλύτερων συνθηκών είναι κάτι φυσικό και επιθυμητό. Ανήκει κι αυτή στην προσπάθεια για εξέλιξη και πρόοδο κάθε ενός ξεχωριστά και τελικά όλων μαζί. Πάντα υπάρχουν τρόποι και ευκαιρίες για σχήματα που μπορούν να βοηθήσουν σε αυτή την κατεύθυνση. Απλά χρειάζεται ψύχραιμη και όσο το δυνατόν πιο λογική ματιά.
Ναι αλλα, οταν ''η διεκδίκηση καλύτερων συνθηκών'' μεσω των απεργιων για ψιλου πηδημα γινεται επιτακτικα/ετσι θελικα και με ασφαλεια την μονιμοτητα χωρις να λαμβανονται υποψιν οι δυνατοτητες του εργοδοτη Κρατους και με επιπτωσεις στους Ελ.επαγγελματιες π.χ στο κεντρο της Αθηνας τοτε ειναι κατακριτεες και για μενα θα επρεπε να διωκωνται ποινικα με αυστηροτατες ποινες.
Ολοκληρη η αθηνα υποφερει απο τους 500-5000 που διαδηλωναν στους δρομους καθε λιγο και λιγακι....ευτυχως τωρα εχουν κοψει δραματικα.

Να σου υπενθυμισω επισης την ζημια που εκανε στον Τουρισμο η υποθεση του Κ/Ζ ''zenith'' πριν δυο χρονια και οι ταξιτζηδες που απεκλεισαν το λιμανι την ιδια χρονια. Ηταν απο τις απεργιες κοινητοποιησεις της ΠΝΟ και ΣΑΤΑ που θα επρεπε να οδηγηθουν στην δικαιοσυνη για κακουργημα...λεω εγω.
ανευ λογου η κινητοποησ στο ''zenith'' αφου σε καραβι υπο ξενη σημαια ζητουσαν επιτακτικα/ετσιθελικα να φυγει το νομιμο πληρωμα και να προσληφθει Ελληνικο και οι ταξιτζηδες με αφορμη το ιδιοκτησιακο καθεστως των αδειων εκλεισαν το λιμανι του Πειραια......ζητωντας επιτακτικα/ετσιθελικα να μην επεμβει το κρατος στην τιμη της αδειας που οι ιδιοι δημιουργησαν δια μεσου των χρονων ενω ειχε χορηγηθει απο τσαμπα μεχρι και ελαχιστο κοστος. ...λες και οι αδειες των ταξι τους ανηκουν

Last edited by GeorgeP; 09-10-2013 at 13:12.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!