GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 24-05-2011, 14:51
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχήν και εγώ έχω honda.και δύο κιόλας
αφού το σοβάρεψες όμως η πιο τίμια αγορά φίλε αν μιλάμε για ιάπωνα είναι το στρομ-τέλος
δεν έχεις άδικο Κωστή...αλλά δεν έχει χαρακτήρα βρε παιδί μου.....σαν να αγοράζεις κουζίνα είναι...ξέρεις ότι δεν χαλάει, δεν έχεις να κάνεις κάτι πάνω του...δεν έχει ενδιαφέρον......δεν μπορεί να γίνει ξεχωριστό...δεν μπορεί να γίνει μια προέκταση του...ανδρισμού σου αυτό το μηχανάκι...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 24-05-2011, 15:03
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

παλικαρια ευχαριστω για τις προτροπες σας προς το vstrom, αλλα προσωπικα δεν μου αρεσει...ειναι πολυ συνηθισμενο και προσωπικα μιλωντας παντα θελω κατι σχετικα ιδιαιτερο...

τωρα να μου πεις τα gs ειναι ιδιαιτερα...???
και απανταω, οχι...(κοιτα που κανω τρομερο διαλογο και μονος μου...) αλλα οπως και να το κανεις ειναι σχετικα πιο ιδιαιτερα απο τα vstrom...

απο την αλλη τα βαραντερο απλα δεν μου αρεσουνε εμφανησιακα, και την μηχανη πρεπει να την γουσταρεις...παλι περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

απο την αλλη το να την αγορασω και σιγα σιγα να της βαλω τα εξτρα της οσον αφορα την gs1200 δεν με πειραζει μιας και θα με ακολουθει (εδω μπαινουν ερωτηματικα απο το γεγονος οτι καποιοι λενε οτι χαλαει) για χρονια πολλα...

οπως ειπα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα και χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν ηδη/μελλοντικο κατωχο vstrom, μιας και εχω ακουσει μονο καλα λογια για την συγκεκριμενη μοτοσυκλετα...καθως και για τους ιδιοκτητες βαραντερο...!!!

απο την αλλη αν τρωει τον εγλεωρα μεσα και εξω απο την πολη, δεν ειμαι πυρκαυλος οποτε το δεξι μου χερι θα ειναι σχετικα συνετο κατι το οποιο θα επιρεασει και την καταναλωση, με ενδιαφερει παρα πολυ γιατι σε λιγο η βενζινη θα κανει παρεα με τα 2 ευρω το λιτρο και δεν ειναι εποχες για κολλητιλικια με τον βενζινα...

αρα πολυ σωστα με προτρεπεται να οδηγησω οτι με ενδιφερει να αγορασω και βλεπουμε...εγω θα δοκιμασω ακομα και το vstrom, για την εμπειρια πιο πολυ και σαν μετρο συγκρησης...

οσο για τον φιλο που παρομοιασε την συγκρηση της versys με την gs800 & 1200 σαν να τις συγκρηνω με παπι...πιστευω οτι μαλλον υπερβαλλει αλλα απο την αλλη ο καθενας εχει την αποψη του...και αλλωστε εγω σας ρωτησα για αυτες...

ευχαριστω πολυ πραγματικα μου δωσατε τροφη για σκεψη και μιας και εχω κανενα 2μηνο μπροστα μου μεχρι να αλλαξω μηχανη, θα τρωω ολη μερα......
I'll keep you informed...ευχαριστω και παλι...!!!
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 24-05-2011, 15:05
erasel Ο/Η erasel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Κέρκυρα
Μoto: f650gs 2007
Μηνύματα: 1,372
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Την 1150 gs δεν την σκέφτεσαι καθόλου??
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 24-05-2011, 15:21
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

δεν τις εχω κοιταξει καθολου, μιας και θεωρουσα οτι ειναι ιδιες με το 12αρι το 12αρι νομιζα οτι ειναι η εξεληξη του 1150...λαθος μου μιας και υπαρχουν πολλα περισσοτερα μεταχειρω απο τα 12αρια...
θα μπορουσατε να μου πειτε 2 λογια και για τα 1150...???
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 24-05-2011, 15:40
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν τις εχω κοιταξει καθολου, μιας και θεωρουσα οτι ειναι ιδιες με το 12αρι το 12αρι νομιζα οτι ειναι η εξεληξη του 1150...λαθος μου μιας και υπαρχουν πολλα περισσοτερα μεταχειρω απο τα 12αρια...
θα μπορουσατε να μου πειτε 2 λογια και για τα 1150...???
Ψάξε κ λίγο αν μπορείς, υπάρχουν θέματα για 1150
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 24-05-2011, 15:52
erasel Ο/Η erasel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: Κέρκυρα
Μoto: f650gs 2007
Μηνύματα: 1,372
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Δεν ξέρω και πολλά ! Αλλά πιστεύω αξίζει να το ψάξεις.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 24-05-2011, 19:25
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

ok...θα ριξω μια ματια και στις 1150...αλλωστε κοντευω να ξεκοκαλισω το φορουμ...
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 24-05-2011, 23:21
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από asotosios Εμφάνιση μηνυμάτων
ok...θα ριξω μια ματια και στις 1150...αλλωστε κοντευω να ξεκοκαλισω το φορουμ...
Ξεσκι σε το
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 24-05-2011, 23:21
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

όσο είναι στην εγγύηση όμως
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 25-05-2011, 00:35
spy89 Ο/Η spy89 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: Multistrada 1200s full termignoni
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή Απάντηση: Ψάχνομαι για το τι μοτοσυκλέτα να πάρω

TRANSALP είχα αθήνα κ μ έκαιγε το ιδιο με το κ1300 με τουσ ιδιουσ ρυθμουσ... ειναι άσχημο δεν εχει γκαζι κούναει στην εθνικη αμα εχεισ μπαγαζιερα κ η ζελατινα του θελει αλλαγμα αν θεσ να κανεισ ταξιδακι..για ταξιδι ουτε συζητηση..(αν αλλαξεισ ζελατινα ακομα πιο ασχημο γινετε)το μονο θετικο οτι κανει τρελα πεταγματα απο τα πεζοδρομια αν εχεισ ανεβει για να γλιτωσεισ λιγο κινηση .. v strom ασυγριτα καλυτερο σε ολα κ ισάξιο σχεδον με f650gs... αν κατσεισ πανω στο v-strom χαλιέσαι μονο που βλέπεισ μπροστα... σ φαινεται υπερβολικα μακρυ κ ολο το συστημα στα οργανα και εκει γυρω δεν εχει κ το καλυτερο design..παρολο που αν δεν το εχεισ καβαλησει φενεται συμπαθητικο( το νιώθεισ κ πιο βαρυ απο το f650gs) ..f650gs πιο αερινο πιο ομορφο αλλα θελει αλλη σελα...το νιωθεισ σαν παπι γενικα... τα 2 τελευταια τα ειχε ο πατερασ μ κ τα εχω οδηγησει αρκετα... καλyτερο το f650gs αλλα οχι κατα πολυ απο to v-strom (δεν υπολογιζω design)...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Strauss Kahn...να τι εγινε...το ειδαν οι Κινεζοι πρωτοι!!! Wicked_GS Αστεία Video 6 17-05-2011 20:38
Πως να πάρω το βίντεο από την κάμερα στο pc μου ??? babis66 Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 25 18-03-2011 14:48
Τί σκάφος να πάρω ;;; Michael Chatzilias Διάφορα 70 24-04-2010 07:34
Πρέπει να μας το πουν οι ξένοι για να το καταλάβουμε... Arkas Ελλάδα 84 25-03-2010 13:00
Ψάχνομαι για να την λασπώσω .... don Διάφορα 8 08-02-2010 12:14


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!