GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 27-11-2011, 22:01
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Κώστα μπας κ θα πουλήσεις το 1150???
Παίζεται. Το έχω ξαναπεί.
Και το έχω σκεφτεί κ σοβαρά.
Και έχει γίνει και κουβέντα με συμφορουμίτη.
Με μισθό 730, και χωρίς άλλο εισόδημα, δεν μπορώ να το κρατήσω.
Αλλά δεν έχει να κάνει με εμένα.
Σε καφέδες στο φόρουμ, σε συνεργεία για καφέ και μπαμπάδες , και βλέποντας την αγορά, και τις αγορές φίλων, αυτό έχω δει.
500 ευρώ δεν είναι τπτ, ειδικά για ένα 1200 που παίζεται στα 12,000ε.

Last edited by kostas_366; 27-11-2011 at 22:07.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 27-11-2011, 22:35
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή

Σαφώς κ´ πρέπει να αναφερθεί το όνομα του μ@λ@κα ...

Κάτ´ εμέ:

1/ Του κάνεις αγωγή για απάτη και επί έδρας απαιτεις να εκδικαστεί μαζί με την αγωγή που σου έχει κάνει αυτός για το υπόλοιπο. Παίρνεις κ´ καποιους από εμας για μαρτυρες (εγω ευχαριστως ερχομαι)

2/ Δε του δίνεις φράγκο

3/ Του ζητάς τα μαλλιοκέφαλά σου για ηθική βλαβη (ξερουν οι νομικοί)

4/ Δεν τον ξανακαλεις ποτε κ´ εαν σε ξανακαλεσει αυτός τον παραπεμπεις στο δικηγόρο σου!!

Αυτά μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 27-11-2011, 22:55
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
λυπαμαι πολυ ,ρε φιλε
τα διαβαζω , φερνω τον εαυτο μου στη θεση σου και πανικοβαλομαι,
οταν βρισκεις μηχανακι απο μελος του φορουμ,
εισαι καπως σιγουρος(θεωρητικα) πως δεν εχεις πεσει σε καποιον κλεφτη εμπορο και ελεγχεις λιγο πιο χαλαρα την αγορα που κανεις,
πιστευω πως θα επρεπε να αναφερετε το ονομα εκεινου που πουλαει κατι τετοιο, ωστε ο επομενος να σκεφτεται,πως ειναι καλυτερα να το πουλησει αλλου και αν κατα τυχη ενδιαφερθει μελος του φορουμ, να του πει "ψαξε για αλλο καλυτερα..."

ευχομαι να πανε ολα οπως θελεις

εγω παντως θα ηθελα να ξερω ποιος στο πουλησε και να αναγκαστει να απολογειται μεσω του φορουμ ,γιατι το εκανε...
και οι υπολοιποι να του λεμε τις "αποψεις" μας...
Το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης είναι δικό μου που δεν το έλεγξα, αυτό δεν μειώνει τις ευθύνες του πωλητή όμως....και το θέτω σε ηθική βάση... δίνεις μηχανάκι για βόλτα και τρέμεις μην χτυπήσει ο άλλος, πόσο μάλλον να του δώσεις ένα μηχανάκι που μηχανικά ανά πάσα στιγμή μπορεί να σε σκοτώσει....(όπως είχε ανάψει αποκλείεται το γεγονός να κόλλαγε το μοτέρ με κάνα 180αρι χλμ κ να με σκότωνε?)... και εγώ έδωσα το dakar αλλά ανέφερα από την αγγελία τι πρόβλημα έχει διεξοδικά .... για το ποιος το πούλησε αν διαβάσει κάποιος το αρχικό ποστ και ακολουθήσει τα link βγάζει άκρη
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 27-11-2011, 22:56
KRASOPATERAS Ο/Η KRASOPATERAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Σχηματάρι
Μoto: GS 1200 08
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαφώς κ´ πρέπει να αναφερθεί το όνομα του μ@λ@κα ...

Κάτ´ εμέ:

1/ Του κάνεις αγωγή για απάτη και επί έδρας απαιτεις να εκδικαστεί μαζί με την αγωγή που σου έχει κάνει αυτός για το υπόλοιπο. Παίρνεις κ´ καποιους από εμας για μαρτυρες (εγω ευχαριστως ερχομαι)

2/ Δε του δίνεις φράγκο

3/ Του ζητάς τα μαλλιοκέφαλά σου για ηθική βλαβη (ξερουν οι νομικοί)

4/ Δεν τον ξανακαλεις ποτε κ´ εαν σε ξανακαλεσει αυτός τον παραπεμπεις στο δικηγόρο σου!!

Αυτά μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk
+1200
Και εξτρα εκτίμηση της ζημιάς από εκτιμητή μηχανολόγο μηχανικό που μετράει και στα δικαστήρια….(ως μάρτυρας της κατάστασης με έκθεση που φτιάχνει)

Μην του δώσεις ούτε σεντς του απατεώνα….
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 27-11-2011, 22:59
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από KRASOPATERAS Εμφάνιση μηνυμάτων
+1200
Και εξτρα εκτίμηση της ζημιάς από εκτιμητή μηχανολόγο μηχανικό που μετράει και στα δικαστήρια….(ως μάρτυρας της κατάστασης με έκθεση που φτιάχνει)

Μην του δώσεις ούτε σεντς του απατεώνα….
όχι μόνο έκθεση, album ολόκληρο υπάρχει εκτός απο αυτές που είδατε εδώ .... και παρά όλα αυτά χαρακτηρίστηκα "ψεύτης"
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 27-11-2011, 23:01
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geopoumid Εμφάνιση μηνυμάτων
ΦΤΙΑΞΤΟ ΓΙΩΡΓΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΑΝΕ ΔΙΦΟΡΟΙ ΔΡΑΚΟΙ
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.....................ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΕΙΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ................

Η συγκεκριμένη άποψη νομίζω πως είναι και η καλύτερη(άσχετα με τη δικαστική εξέλιξη). Θα σου κοστίσει μεν σα να έπαιρνες μια 1200 αλλά θα έχεις ένα εξαιρετικό μηχάνημα στο στο τέλος.

Δυστυχώς αυτές τις δύσκολες εποχές υπάρχουν μερικοί που δολιεύονται για να ξεφορτωθούν κάτι σκάρτο. Το θέμα είναι να μη κολλήσεις σε αυτό και να μη φας το γκολ του τύπου που ε κορόιδεψε.

Όμως, υπάρχει και κάτι άλλο που δε μπορώ να το περάσω έτσι απλά. Κοιτώντας τις φωτογραφίες που μας έβαλες δε προκύπτει από πουθενά τρακάρισμα αλλά μια κακή - κάκιστη - απαράδεκτη συντήρηση και επισκευή του κινητήρα. Σε κάποια κομμάτια του κινητήρα όμως, το λάδι έχει κτίσει από την έξω πλευρά. Αυτά δε τα είδες όταν την αγόραζες ? Δεν είδες ότι το μοτέρ και το σασμάν είχαν σημεία κτισμένα απ΄ τη μάκα ?

Τέλος πάντων, παρόλα αυτά μπορείς με η βοήθεια του e-bay να στήσεις ένα πολύ καλό μηχανάκι. Εάν δε αποδεχθείς και το δικό σου μέρος της ευθύνης τα πράγματα θα σούρθουν κάπως ελαφρύτερα.

Last edited by DoctorAbo; 27-11-2011 at 23:05.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 27-11-2011, 23:14
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συγκεκριμένη άποψη νομίζω πως είναι και η καλύτερη(άσχετα με τη δικαστική εξέλιξη). Θα σου κοστίσει μεν σα να έπαιρνες μια 1200 αλλά θα έχεις ένα εξαιρετικό μηχάνημα στο στο τέλος.
Και έτσι θα γίνει

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Όμως, υπάρχει και κάτι άλλο που δε μπορώ να το περάσω έτσι απλά. Κοιτώντας τις φωτογραφίες που μας έβαλες δε προκύπτει από πουθενά τρακάρισμα
Προκύπτει από άλλες φωτό και από το ψάξιμο που έκανα μέσω της ασφαλιστικής που δούλευα χρόνια... υπάρχουν οι δηλώσεις ατυχήματος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλά μια κακή - κάκιστη - απαράδεκτη συντήρηση και επισκευή του κινητήρα.
Ψεύδεσαι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε κάποια κομμάτια του κινητήρα όμως, το λάδι έχει κτίσει από την έξω πλευρά. Αυτά δε τα είδες όταν την αγόραζες ? Δεν είδες ότι το μοτέρ και το σασμάν είχαν σημεία κτισμένα απ΄ τη μάκα ?
Αυτό είναι λάθος μου αναμφισβήτητα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Τέλος πάντων, παρόλα αυτά μπορείς με η βοήθεια του e-bay να στήσεις ένα πολύ καλό μηχανάκι. Εάν δε αποδεχθείς και το δικό σου μέρος της ευθύνης τα πράγματα θα σούρθουν κάπως ελαφρύτερα.
Το μερίδιο της ευθύνης το αποδέχομαι στο 110% και είχα σκοπό να μοιραστεί το κόστος επισκευής... αλλά κινήθηκαν διαδικασίες εναντίον μου

Είχα αποφασίσει να πληρώσω το λάθος μου για να μάθω να κοιτάω καλύτερα την επόμενη φορά.... αλλά ψεύτης δεν υπήρξα ποτέ και κατηγορούμενος δεν μου αρέσει να είμαι...και κερατάς και δαρμένος??? πάει πολύ.... όταν ήταν να κάνω την πρώτη κατάθεση των χρημάτων έψαχνα να βρω τρόπο να τα δώσω Σ/Κ γιατί πληρώθηκα αργά την Παρασκευή και δεν ήθελα να νομίζει οτι τον εξέθεσα.... τέσπα

Last edited by Akyla; 27-11-2011 at 23:17.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 27-11-2011, 23:16
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Eρώτηση σε ειδικούς περί των μηχανολογικών,

Είναι δυνατό να έχεις αυτό το μηχανάκι και να μην ξέρεις σε τι κατάσταση είναι;
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 27-11-2011, 23:34
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
Και έτσι θα γίνει


Προκύπτει από άλλες φωτό και από το ψάξιμο που έκανα μέσω της ασφαλιστικής που δούλευα χρόνια... υπάρχουν οι δηλώσεις ατυχήματος...



Ψεύδεσαι


Αυτό είναι λάθος μου αναμφισβήτητα



Το μερίδιο της ευθύνης το αποδέχομαι στο 110% και είχα σκοπό να μοιραστεί το κόστος επισκευής... αλλά κινήθηκαν διαδικασίες εναντίον μου

Είχα αποφασίσει να πληρώσω το λάθος μου για να μάθω να κοιτάω καλύτερα την επόμενη φορά.... αλλά ψεύτης δεν υπήρξα ποτέ και κατηγορούμενος δεν μου αρέσει να είμαι...και κερατάς και δαρμένος??? πάει πολύ.... όταν ήταν να κάνω την πρώτη κατάθεση των χρημάτων έψαχνα να βρω τρόπο να τα δώσω Σ/Κ γιατί πληρώθηκα αργά την Παρασκευή και δεν ήθελα να νομίζει οτι τον εξέθεσα.... τέσπα
Μπράβο σου πάντως για την ευθυκρισία σχετικά με τα δικά σου λάθη. Άντε λοιπόν φέρτο έτοιμο με το καλό σε καφέ της Τετάρτης να το καμαρώσουμε. Όσο για η δικαστική διαμάχη είμαι σίγουρος πως θα την κερδίσεις αν ετοιμαστείς σωστά
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 28-11-2011, 01:02
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από klagenfurt Εμφάνιση μηνυμάτων
....................................................... θελεις

εγω παντως θα ηθελα να ξερω ποιος στο πουλησε και να αναγκαστει να απολογειται μεσω του φορουμ ,γιατι το εκανε...
και οι υπολοιποι να του λεμε τις "αποψεις" μας...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Kein βγαίνει από το "kein motor" ή από το Κάιν και Άβελ?
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Παναθηναική ονειρεμένη νύχτα...!!! CPretenteriS Αθλητισμός 12 01-04-2011 08:51
Στο εξωτερικό καταλαβαίνεις τι σημαίνει Έλληνας! Υπερηφάνεια, αλλά και θλίψη για ... ckalfas Ελλάδα 3 11-02-2011 23:15
Τα Άγια Θεοφάνεια - Xρόνια Πολλά !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 19 08-01-2010 18:38
Ένα ονειρεμένο πλωτό σπίτι skippybi Κόσμος 8 02-10-2009 20:23
Ποτέ μην κρίνεις κάποιον από την εξωτερική του εμφάνιση! Arkas Κοινωνική ευαισθησία 31 03-06-2009 00:42


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!