GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 08-08-2012, 03:56
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
ποτε γελαμε ??????????
Θα σου ελεγα τώρα "τί δεν καταΛαβες, όχι τι δεν καταΛαβες δηΛαδη", αλλά φοβάμαι μην παρεξηγηθεις.

Άλλωστε μην τρελαίνεσαι, δεν είμαστε εμείς ρατσιστές. ΑΥΤΟΙ είναι γυφτοι.

Αλήθεια, εχεις δει καθαρό γύφτο?

Last edited by ckk; 08-08-2012 at 03:58.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 08-08-2012, 04:42
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι είναι δυο διαφορετικές περιπτώσεις
Τους παράνομους αλλοδαπούς, ότι ώρα θέλουν τους μαζεύουν, γιατι δεν θα βρουν τρομερή αντίσταση
Στο ζεφύρι και στα λιοσια.....δεν τολμούν να κάνουν τους μαγκες, γιατι θα φάνε φαπες
Όπως έχει γίνει πολλές φορές στο παρελθον
Έχουν και τα συμφέροντά τους τα στρουμφακια
Τυχαίο άραγε πού δεν πλησιάζουν σε περιοχές με <<όνομά>> πού βρίσκονται σκόρπιες πανελλαδικά?δεν νομίζω.για να μπουν να πούμε κάπου πρέπει να χει γίνει πρώτα ολόκληρο πανελλαδικό ζήτημά,κάτι πού θα ακουστεί πολύ δηλαδή.τότε λοιπόν θα μαζευτούν τα καλά μπλε στρατιώτακια και με διαταγές ανώτερων θα πράξουν.δυστυχώς όμως στέλνουν τους στρατιώτες τους,δεν πάνε εκείνοι πού τα τσιμπάνε.
Καλές είναι κι οι κλήσεις,δεν τρέχουν κιόλας.
Όσο δε για τον ρατσισμό???δεν έχουμε κι εμείς καλύτερα μούτρα.παντού τα πάντα.

send from my Samsung GS-III white beast
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 08-08-2012, 10:35
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Μιάς και δεν μπορώ να κάνω πολλαπλά quotes , θα γράψω λίγο σκόρπια ... Απαντώντας σε μερικά πράγματα που γράφτηκαν ρωτήθηκαν κλπ ...
Καταρχήν άλλο τσιγγάνος και άλλο αθίγγανος ... Οι πρώτοι είναι συνήθως πλουσιότεροι και θίγονται αν τους πει κανείς γύφτους (δεν είμαι σίγουρος για το αντίθετο) ...
Μέχρι πρόσφατα καμία (σοβαρή) κίνηση δεν είχε γίνει απο τα κράτη για να αποροφηθούν στις κοινωνίες , κάτι που λίγο πολύ βόλευε και την πολιτεία και τους ίδιους (ισχύς εν τη ενώσει ...) . Παρόλα αυτά τώρα τρέχουν αρκετά προγράμματα απο κοινωνικούς λειτουργούς και εθελοντές σε διάφορα κράτη , ΚΑΙ στην Ελλάδα για την μόρφωση και την ενσωμάτωση τους , και παρά την γενική πεποίθηση για το αντίθετο ,ανταποκρίνονται αρκετά καλά σε αυτό , και το ζητάνε οι ίδιοι ...
Οι ρομά ή αθίγκανοι κοινώς γύφτοι έχουν και αυτοί πλούσιους φτωχούς μικρομεσαίους . Η "βρώμα" είναι κάτι που φαίνεται οτι την επιλέγουν , αλλά οι περιοχές που διαμένουν συνήθως επιλέγεται απο το κράτος να παραμένουν υποβαθμισμένες ...
Φυσικά υπάρχουν πεντακάθαροι ρομά , και ναί έχω δεί πολλούς , και μερικοί ενώ φαίνονται βρώμικοι είναι πεντακάθαροι ... (πολλές φορές επειδή έχουμε συνδέσει κάποιες ενδυματολογικές επιλογές με την καθαρότητα , κάνουμε το λάθος να θεωρούμε βρώμικο ακόμα και το καθαρό ... πχ αριστερές παρατάξεις στα πανεπιστήμια , προσωπικά τα ρούχα που επιλέγουν μου φαίνονται βρώμικά , και ας κοστίζει η μία κάλτσα όσο το μπουφάν της μηχανής , και ας βγήκαν μόλις απο το πλυντήριο ...). Υπάρχουν φυσικά και βρώμικοι , αλλά μήπως εμείς είμαστε όλοι με τρία ντούζ την ημέρα ?
Όσον αφορά την δική μας εικόνα έξω ... Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον Ηλία ... Σε πρόσφατο ταξιδάκι στην Σερβία , που υποτίθεται οτι είναι φιλικός λαός , δεν κατάφερα να αποφύγω τα σχόλια του στύλ : Α εσείς είστε οι τεμπέληδες λοιπόν ... Γιατί δεν κάθεσαι κιάλλο , έτσι κι αλλιώς και πίσω να γυρίσεις θα κάθεσαι κλπ ... Και δεν μίλησα με 100 για να μου το πούν οι 2-3 ...

Όσο για τη απορία για το που βρέθηκε το όπλο ... Χωρίς να είμαι οπλουργός , και χωρίς να έχω διαβάσει την αστυνομική έκθεση , οι απαντήσεις είναι εύκολες ...
Το διαμέτρημα 6,35 αναφέρεται σε αεροβόλο όπλο ... και μπορεί κανείς να το προμηθευτεί χωρίς άδεια απο διάφορα καταστήματα με απλή επίδειξη της ταυτότητας του , ακόμα και μέσω ebay ...
Το διαμέτρημα τον 22 , είναι όντως απο πυροβόλο όπλο . Νόμιμα μπορεί να το προμηθευτεί κανείς εξαιρετικά εύκολα , αρκεί να γραφτεί σε έναν σκοπευτικό σύλλογο και να κάνει 4 αγώνες ...
Παράνομα , είναι επίσης πολύ εύκολο , μιάς και οι νόμιμα ιδιοκτήτες τους , δεν προσέχουν ιδιαίτερα την φύλαξή τους ώς less lethal weapon , δεν τα κλειδώνουν σε χρηματοκιβώτια κλπ . Και φυσικά μπορεί κανείς να τα αγοράσει στις κατατόπους "λαϊκές" αγορές , αν και συνήθως προτιμούνται μεγαλύτερα διαμετρήματα εκεί καθώς το 22αρι , αν και πυροβόλο θεωρείται "παιχνιδάκι" ...
Τέλος να θέσω και δύο ερωτήματα για προβλημάτισμό ...
Πώς εμπλέκεται ένας 16χρονος σε λογομαχία για θέση πάρκινγκ ? Άλλαξε κάτι στα διπλώματα και μπορούν να οδηγούν οι ανήλικοι ?
Πώς βγαίνει το συμπέρασμα οτι οι δράστες ήταν ρομά , καθώς όπου βρήκα την είδηση αναφέρονται ως ημεδαποί , Έλληνες κλπ , και απλά βρέθηκαν σε οικισμό ρομ ? Μήπως και οι δικοί μας με παραβατική συμπεριφορά , αρέσκονται στο να βρίσκουν καταφύγιο σε τέτοιους οικισμούς , και να τα ρίχνουμε μετά σε άλλους ?
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 08-08-2012, 11:05
larkos Ο/Η larkos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: GS1200R
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Πιθανότατα ο 16χρονος να είχε μηχανάκι. Του είπε ο γύφτος πάρτο από εδώ, αυτός έκανε την παλαβή και έγινε το κακό.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 08-08-2012, 12:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου ελεγα τώρα "τί δεν καταΛαβες, όχι τι δεν καταΛαβες δηΛαδη", αλλά φοβάμαι μην παρεξηγηθεις.

Άλλωστε μην τρελαίνεσαι, δεν είμαστε εμείς ρατσιστές. ΑΥΤΟΙ είναι γυφτοι.

Αλήθεια, εχεις δει καθαρό γύφτο?
Τον Αγγελόπουλο.
Για τον Παϊτέρη δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-08-2012, 15:00
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Οι Τσιγγάνοι δέν έχουν σχέση με τους Ρομά................
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-08-2012, 16:26
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Μεγάλη συζήτηση. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι από τους ίδιους είναι επίσης μπερδεμένοι τι είναι και τι δεν είναι, τι λέγονται και τι δεν λέγονται.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 09-08-2012, 00:54
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Αγγελόπουλο.
Για τον Παϊτέρη δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Μπορεί... Δεν τον έχω πλησιάσει ποτέ, καθοτι δεν τον ξέρω τον άνθρωπο.

Παρ' όλα αυτά παραμένει γύφτος.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 09-08-2012, 03:20
jarhead Ο/Η jarhead βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW 1200 GS '05
Μηνύματα: 2,620
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hairentin Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιάς και δεν μπορώ να κάνω πολλαπλά quotes , θα γράψω λίγο σκόρπια ... Απαντώντας σε μερικά πράγματα που γράφτηκαν ρωτήθηκαν κλπ ...
Καταρχήν άλλο τσιγγάνος και άλλο αθίγγανος ... Οι πρώτοι είναι συνήθως πλουσιότεροι και θίγονται αν τους πει κανείς γύφτους (δεν είμαι σίγουρος για το αντίθετο) ...
Μέχρι πρόσφατα καμία (σοβαρή) κίνηση δεν είχε γίνει απο τα κράτη για να αποροφηθούν στις κοινωνίες , κάτι που λίγο πολύ βόλευε και την πολιτεία και τους ίδιους (ισχύς εν τη ενώσει ...) . Παρόλα αυτά τώρα τρέχουν αρκετά προγράμματα απο κοινωνικούς λειτουργούς και εθελοντές σε διάφορα κράτη , ΚΑΙ στην Ελλάδα για την μόρφωση και την ενσωμάτωση τους , και παρά την γενική πεποίθηση για το αντίθετο ,ανταποκρίνονται αρκετά καλά σε αυτό , και το ζητάνε οι ίδιοι ...
Οι ρομά ή αθίγκανοι κοινώς γύφτοι έχουν και αυτοί πλούσιους φτωχούς μικρομεσαίους . Η "βρώμα" είναι κάτι που φαίνεται οτι την επιλέγουν , αλλά οι περιοχές που διαμένουν συνήθως επιλέγεται απο το κράτος να παραμένουν υποβαθμισμένες ...
Φυσικά υπάρχουν πεντακάθαροι ρομά , και ναί έχω δεί πολλούς , και μερικοί ενώ φαίνονται βρώμικοι είναι πεντακάθαροι ... (πολλές φορές επειδή έχουμε συνδέσει κάποιες ενδυματολογικές επιλογές με την καθαρότητα , κάνουμε το λάθος να θεωρούμε βρώμικο ακόμα και το καθαρό ... πχ αριστερές παρατάξεις στα πανεπιστήμια , προσωπικά τα ρούχα που επιλέγουν μου φαίνονται βρώμικά , και ας κοστίζει η μία κάλτσα όσο το μπουφάν της μηχανής , και ας βγήκαν μόλις απο το πλυντήριο ...). Υπάρχουν φυσικά και βρώμικοι , αλλά μήπως εμείς είμαστε όλοι με τρία ντούζ την ημέρα ?
Όσον αφορά την δική μας εικόνα έξω ... Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον Ηλία ... Σε πρόσφατο ταξιδάκι στην Σερβία , που υποτίθεται οτι είναι φιλικός λαός , δεν κατάφερα να αποφύγω τα σχόλια του στύλ : Α εσείς είστε οι τεμπέληδες λοιπόν ... Γιατί δεν κάθεσαι κιάλλο , έτσι κι αλλιώς και πίσω να γυρίσεις θα κάθεσαι κλπ ... Και δεν μίλησα με 100 για να μου το πούν οι 2-3 ...

Όσο για τη απορία για το που βρέθηκε το όπλο ... Χωρίς να είμαι οπλουργός , και χωρίς να έχω διαβάσει την αστυνομική έκθεση , οι απαντήσεις είναι εύκολες ...
Το διαμέτρημα 6,35 αναφέρεται σε αεροβόλο όπλο ... και μπορεί κανείς να το προμηθευτεί χωρίς άδεια απο διάφορα καταστήματα με απλή επίδειξη της ταυτότητας του , ακόμα και μέσω ebay ...
Το διαμέτρημα τον 22 , είναι όντως απο πυροβόλο όπλο . Νόμιμα μπορεί να το προμηθευτεί κανείς εξαιρετικά εύκολα , αρκεί να γραφτεί σε έναν σκοπευτικό σύλλογο και να κάνει 4 αγώνες ...
Παράνομα , είναι επίσης πολύ εύκολο , μιάς και οι νόμιμα ιδιοκτήτες τους , δεν προσέχουν ιδιαίτερα την φύλαξή τους ώς less lethal weapon , δεν τα κλειδώνουν σε χρηματοκιβώτια κλπ . Και φυσικά μπορεί κανείς να τα αγοράσει στις κατατόπους "λαϊκές" αγορές , αν και συνήθως προτιμούνται μεγαλύτερα διαμετρήματα εκεί καθώς το 22αρι , αν και πυροβόλο θεωρείται "παιχνιδάκι" ...
Τέλος να θέσω και δύο ερωτήματα για προβλημάτισμό ...
Πώς εμπλέκεται ένας 16χρονος σε λογομαχία για θέση πάρκινγκ ? Άλλαξε κάτι στα διπλώματα και μπορούν να οδηγούν οι ανήλικοι ?
Πώς βγαίνει το συμπέρασμα οτι οι δράστες ήταν ρομά , καθώς όπου βρήκα την είδηση αναφέρονται ως ημεδαποί , Έλληνες κλπ , και απλά βρέθηκαν σε οικισμό ρομ ? Μήπως και οι δικοί μας με παραβατική συμπεριφορά , αρέσκονται στο να βρίσκουν καταφύγιο σε τέτοιους οικισμούς , και να τα ρίχνουμε μετά σε άλλους ?

Παρενθεση οσον αφορα το διαμετρημα...Το 6,35 η αλλιως 25 αρι δεν ειναι για αεροβολα, παραθετω φωτο, μην το μπερδευεις με το 6 mm των αεροβολων.Αυτα πληροφοριακα περι διαμετρηματων..25 ACP - Wikipedia, the free encyclopedia
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 09-08-2012, 03:31
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: Αιματηρό επεισόδιο στη Θεσσαλονίκη για μια θέση πάρκινγκ

[quote=ilias vara;737195]
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το γέλιο θα σταματήσει μόνο του όταν διαβάσεις και το ποστ Νο 25 …
χαχαχα…[/QUOT

μπα μαλλον θα συνεχισουμε να γελαμε.,.,.,.,.,
γιατι οτι μαθαινεις η ξερεις για ολλα αυτα που γραφεις.,., ειναι μεσα απο εντυπα ιντερνετ τv εφημεριδες και ολα αυτα που κατηγορεις.,.,.,.
αλλλα δεν σου αρεσουν οταν δεν σε βολευουν.,.,.,.,.,.


ο πραγματικος κοσμος δεν σε ξερει και οχι μονο δεν σε ξερει αλλα δεν θελει να σε ξερει γιατι σε θεωρει προβλημα.,.,

ισως ξερει καποιους προγονους της ελλαδος οχι βεβαια δικους σου αλλα ανθρωπους που εφεραν την δημοκρατια.,.,.,.,.


αν δεν με πιστευεις πανε μια βολτα στον κοσμο να το δεις.,(.κανε κανα χιλιομετρο υγεια ειναι).,.,.η αλλαξε λαστιχα στο χειριστηριο

εως τοτε ας γελαμε γιατι στην χωρα τις δημοκρατιας και το γελιο ειναι πολυτελια.,.,.

καλη μας συνεχεια λοιπον
Μάλιστα … παραδέχεσαι λοιπόν ότι είσαι ρατσιστής και φασίστας … ….

Last edited by TEOSS; 09-08-2012 at 04:18.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!