GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 26-08-2010, 17:50
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί αρπάζεσαι; ανέφερα πουθενά το όνομά σου, πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι αναφέρομαι στο πρόπωπό σου;
Οταν γραφουμε κατι Σταυρο καλο θα ηταν να το τεκμηριωνουμε και οχι να πεταμε βεγκαλικα.
Αν προκειτε για οργανωμενη επιθεση ''περιεργων τυπων'' βγες και κατηγγειλε τους,διαφορετικα μην αφηνεις σκιες και υπονοουμενα για συμφορουμητες.
Και στο κατω-κατω δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουμε ολοι την ιδια αποψη για τρεχοντα θεματα.
  #42  
Παλιό 26-08-2010, 18:00
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι φίλε.... ξέρεις γιατί ψάχνεις...???? Γιατί αυτό το μπουρ---οκράτος έχει περάσει την εξής νοοτροπία στον Έλληνα που ζητούσε διπλά λεφτά απ'τον Αλβανό...

Ερχόσουν εσύ που ψάχνεις άτομο... σου 'λεγε... π.χ. 30 € ο Αλβανός... 60 € ο Έλληνας... γιατί ό Ελληνας δεν τον ένοιαζε να πάρει τα χρήματα έτσι... είχε και εναλλακτική.... ότι αν δεν τα έπαιρνε από σένα ή κάποιον άλλο... θα κατέβαινε στους δρόμους για κάτι άσχετο... για ένα επίδομα, για κάποιο φόρο, για τη σύνταξη, για τη βενζίνη που ακρίβηνε...ή δεν ξέρω εγώ γιατί άλλο άσχετο.... και θα τσίμπαγε κάτι από 'κεί... κατάλαβες???

Αν ήξερε όμως ότι αυτό το κράτος λειτουργεί με νόμους και δε μασάει από απεργίες και τέτοια... θα σου ζήταγε και 5 € λιγότερα απ' τον Αλβανό... αλλά μάθαμε στην εύκολη λύση βλέπεις... κι εκεί πάνω πάτησαν οι άλλοι και μάζεψαν όλο το μετρητό και το πήραν σπίτι τους....
Τι λες τωρα ρε Κωστα και εσυ.
Οι Αλβανοι μενανε 10 ατομα σε ενα σπιτι οταν περνανε τα μισα λεφτα απο τον Ελληνα.
Οταν ερχετε το κρατος και σου λεει στρογγυλοποιηση στα παντα λογω ευρω και σου αυξανει το κοστος ζηης 10-15% με την μία,εσυ θα κανεις εκπτωση απο το μεροκαμματο σου?
Ας πουμε οτι εσυ τωρα αμοιβεσε με 3000ε τον μηνα θα εκανες την ιδια δουλεια για 700 για να μην σου φαει την δουλεια ο Αλβανος η ο Ρουμανος?
Ελεος ρε παιδια,ακουω στην τηλεοραση τον αγροτη να κλαει οτι του μενουν οι πατατες απουλητες,αλλα σε εποχης σοδιας ο ιδιος αγροτης λεει οτι παιρνει Βουλγαρους εργατες για 10 ευρω και οχι Ελληνες.
Ενταξει και εγω θα παρω πατατες αιγυπτου και τις δικες σου φατες παρεα με τον βουλγαρο.
Το κοστος ζωης εχει ανεβασει το μεροκαμματο στα 60 ευρω.
Ο Αλβανος και ο καθε αλλοδαπος δεν εχουν το δικο μας κοστος ζωης,καλως η κακως.
Η μαλλον τωρα που ανεβηκε και το δικο τους κοστος ζωης θα αντικατασταθουν και αυτοι απο τιποτα Πακιστανο-αυγανους.
Εχει απεριορισταες επιλογες η εργοδοσια,εμεις δεν εχουμε...
  #43  
Παλιό 26-08-2010, 18:03
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
έχω την εντύπωση πως δεν αναφέρει κάπου για "πονηρά" μηνύματα.απλά για σκέψεις κάποιων που αναρτήθηκαν




και που μιλάμε για σκέψεις θα μου πεις κάτι?
θα βρούμε κανέναν χριστιανό να δουλέψει στο τσουβάλιασμα του καλαμποκιού που αρχίζει σε 3 μέρες,και είναι περίπου 3000 τσουβάλια?με μεροκάματο 60 ευρώ για κανα δυό εβδομάδες?
ή θα τρέχω πάλι να βρώ,αλβανούς και πακιστανούς γ@μώ το κερατό μου?
και που να τους βρώ δηλαδή!αυτήν την εποχή με τίποτα.

κατα τα άλλα,μας παίρνουν το χρήμα και το κάνουν συνάλλαγμα για τις πατρίδες..και εμείς ψάχνουμε με το ντουφέκι να βρούμε έλληνα να δουλέψει στα χωράφια!
Και που θα με βαλεις να κοιμηθω?
Με τις γελαδες?
  #44  
Παλιό 26-08-2010, 18:15
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν γραφουμε κατι Σταυρο καλο θα ηταν να το τεκμηριωνουμε και οχι να πεταμε βεγκαλικα.
Αν προκειτε για οργανωμενη επιθεση ''περιεργων τυπων'' βγες και κατηγγειλε τους,διαφορετικα μην αφηνεις σκιες και υπονοουμενα για συμφορουμητες.
Και στο κατω-κατω δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουμε ολοι την ιδια αποψη για τρεχοντα θεματα.
Η τεκμηρίωση Μάνο βρίσκεται στα γραπτά σου, και ναι αναφέρομαι κυρίως σε σένα - δεν μιλώ για οργανωμένο σχέδιο - εκτός και αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω.
Δεν ζητώ επίσης να έχουμε την ίδια άποψη, αυτό που ζητώ είναι ότι αυτό το φόρουμ δεν πρέπει να γίνεται πεδίο αντιπαράθεσης για τέτοια ζητήματα δεν είναι αυτός ο σκοπός του.

1. Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.

http://www.gsforum.gr/%CE%8C%CF%81%C...5-gsforum-254/

Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι πολλά από τα γραπτά σου δεν εμπίμπτουν στους παραπάνω 3 υπογραμμισμένους όρους τότε χρειαζόμαστε διαιτητή.

Για μένα το θέμα τελειώνει προσωρινά εδώ μιας και θα φύγω και εγώ για καλοκαιρίνες διακοπές.
Ελπίζω γυρίζοντας το θέμα να έχει ξεφουσκώσει και να μην δωθεί συνέχεια....


Last edited by frits; 26-08-2010 at 18:16.
  #45  
Παλιό 26-08-2010, 18:17
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τεκμηρίωση Μάνο βρίσκεται στα γραπτά σου, και ναι αναφέρομαι κυρίως σε σένα - δεν μιλώ για οργανωμένο σχέδιο - εκτός και αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω.
Δεν ζητώ επίσης να έχουμε την ίδια άποψη, αυτό που ζητώ είναι ότι αυτό το φόρουμ δεν πρέπει να γίνεται πεδίο αντιπαράθεσης για τέτοια ζητήματα δεν είναι αυτός ο σκοπός του.

1. Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.

http://www.gsforum.gr/%CE%8C%CF%81%C...5-gsforum-254/

Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι πολλά από τα γραπτά σου δεν εμπίμπτουν στους παραπάνω 3 υπογραμμισμένους όρους τότε χρειαζόμαστε διαιτητή.

Για μένα το θέμα τελειώνει προσωρινά εδώ μιας και θα φύγω και εγώ για καλοκαιρίνες διακοπές.
Ελπίζω γυρίζοντας το θέμα να έχει ξεφουσκώσει και να μην δωθεί συνέχεια....

Απαντηση σε ιδιο μοτιβο σκιας και λασπης.
Απαξιω να απαντησω
  #46  
Παλιό 26-08-2010, 19:50
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Η τεκμηρίωση Μάνο βρίσκεται στα γραπτά σου, και ναι αναφέρομαι κυρίως σε σένα - δεν μιλώ για οργανωμένο σχέδιο - εκτός και αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω.
Δεν ζητώ επίσης να έχουμε την ίδια άποψη, αυτό που ζητώ είναι ότι αυτό το φόρουμ δεν πρέπει να γίνεται πεδίο αντιπαράθεσης για τέτοια ζητήματα δεν είναι αυτός ο σκοπός του.

1. Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.

http://www.gsforum.gr/%CE%8C%CF%81%C...5-gsforum-254/

Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι πολλά από τα γραπτά σου δεν εμπίμπτουν στους παραπάνω 3 υπογραμμισμένους όρους τότε χρειαζόμαστε διαιτητή.

Για μένα το θέμα τελειώνει προσωρινά εδώ μιας και θα φύγω και εγώ για καλοκαιρίνες διακοπές.
Ελπίζω γυρίζοντας το θέμα να έχει ξεφουσκώσει και να μην δωθεί συνέχεια....

Σταύρο καλές διακοπές, έλα εσύ με το καλό και μην στεναχωριέσαι. Καλά να είμαστε εχουμε να μιλάμε όλο το χειμώνα για "λαδόξυδα", σασμάν, τακάκια και άλλα παρεμφερή. Αν πάλι δεν μας ικανοποιούν αυτά έ τότε βλέπουμε.....
Ξέχασα, αναχωρώ κι εγώ για λίγες μέρες
  #47  
Παλιό 26-08-2010, 20:09
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά να είμαστε εχουμε να μιλάμε όλο το χειμώνα για "λαδόξυδα", σασμάν, τακάκια και άλλα παρεμφερή.

+ 1200 .....





Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέχασα, αναχωρώ κι εγώ για λίγες μέρες

... spam .... αλλά εδώ το έγραψες ....... καλά να περάσεις Πάνο μου ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #48  
Παλιό 26-08-2010, 20:10
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο μου, το ΜΠΡΑΒΟ ειναι λιγο!!!!!!

Υποκλινομαι!!!!!!!!
σταυρο αυτο πρεπει να σ ανησυχησει!
  #49  
Παλιό 26-08-2010, 20:31
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από manosamos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι λες τωρα ρε Κωστα και εσυ.

Την άποψή μου...

Οι Αλβανοι μενανε 10 ατομα σε ενα σπιτι οταν περνανε τα μισα λεφτα απο τον Ελληνα.

Οι Αλβανοί ΣΗΜΕΡΑ πάντως έχουν κάτι μεζονετούλες εδώ στα Βριλήσσια... που δεν τις φαντάζεσαι. Οι Αλβανοί ΣΗΜΕΡΑ έρχονται και ψωνίζουν στο μαγαζί του πατέρα μου ρολόι Citizen καταδυτικό με τιτάνιο που κάνει 1.500 Ευρώ και το πληρώνουν CASH!!!

Οταν ερχετε το κρατος και σου λεει στρογγυλοποιηση στα παντα λογω ευρω και σου αυξανει το κοστος ζηης 10-15% με την μία,εσυ θα κανεις εκπτωση απο το μεροκαμματο σου?
Ας πουμε οτι εσυ τωρα αμοιβεσε με 3000ε τον μηνα θα εκανες την ιδια δουλεια για 700 για να μην σου φαει την δουλεια ο Αλβανος η ο Ρουμανος?
Ελεος ρε παιδια,ακουω στην τηλεοραση τον αγροτη να κλαει οτι του μενουν οι πατατες απουλητες,αλλα σε εποχης σοδιας ο ιδιος αγροτης λεει οτι παιρνει Βουλγαρους εργατες για 10 ευρω και οχι Ελληνες.
Ενταξει και εγω θα παρω πατατες αιγυπτου και τις δικες σου φατες παρεα με τον βουλγαρο.
Το κοστος ζωης εχει ανεβασει το μεροκαμματο στα 60 ευρω.
Ο Αλβανος και ο καθε αλλοδαπος δεν εχουν το δικο μας κοστος ζωης,καλως η κακως.
Η μαλλον τωρα που ανεβηκε και το δικο τους κοστος ζωης θα αντικατασταθουν και αυτοι απο τιποτα Πακιστανο-αυγανους.
Εχει απεριορισταες επιλογες η εργοδοσια,εμεις δεν εχουμε...
Εγώ... για να αμοίβομαι με όσο αμοίβομαι έχει γίνει μια επένδυση από τον πατέρα μου περί τα 30.000.000δραχμούλες για να σπουδάσω 4 χρόνια στη Γαλλία... Ο Αλβανός παίρνει περισσότερα από μένα με μηδενική επένδυση.

Αααα... και για να ξέρεις... ο Αλβανος πλεον ειναι πιο ακριβος απ´ τον Ελληνα... εδω στα Βορεια... και για να ερθει να σου φτιαξει κατι... κανει και το δύσκολο...

Ρεεε Μπερλουσκόνι και πάλι Μπερλουσκόνι... ήξερε τι έκανε τότε...

Εμένα το κράτος μου κρατάει καθε μήνα 1.000 Ευρουλακια από το μισθό μου τα οποια κατα πασα πιθανοτητα δε θα παρω ποτε πίσω!! Ο Αλβανός τα βάζει όλα μαυρα στο παντελόνι...

Και για να μην πεις οτι ειμαι ρατσιστης... γιατι ετοιμος φανταζομαι θα εισαι... απο το Δεκεμβριο του 2009 μεχρι το Φλεβαρη του 2010 τα ειχα με μια κοπέλα η οποια ήταν Αλβανίδα... ΕΞΑΙΡΕΤΗ κοπέλα απο όλες τις απόψεις!!!

Το τελευταίο μου ποστάρισμα σε αυτό το θέμα!!! Καλό απόγευμα...

Last edited by CPretenteriS; 26-08-2010 at 20:34.
  #50  
Παλιό 27-08-2010, 08:55
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντηση μου μπορεί να προκαλέσει ποικίλα σχόλια... αλλά θα το πω και θα προσπαθήσω να σωπάσω...

Όταν είδα τον τίτλο του Thread... αφενός έβγαλα καπνούς... αφετέρου δε είπα στον εαυτό μου "δε θα μπεις να ποστάρεις τίποτα"... αλλά τελικά δεν κρατήθηκα...

Οταν και οι Ελληνες ήταν...... "Αλβανοί"...??????

Τι σημαίνει αυτό??? Συγκρίνουμε τους Έλληνες με τους Αλβανούς??? Πότε?? Ποια ακριβώς περίοδο θέλετε να συγκρίνουμε?? Πριν πόσα χρόνια θέλετε???

Τι ακριβώς συγκρίνουμε??? Την Αρχαία Ελλάδα?? Τη νεότερη??? Την ιστορία της Ελλάδας και της Αλβανίας??? Τον Πολιτισμό??? Τη Θρησκεία??? Τις τεράστιες προσωπικότητες που πέρασαν από αυτό τον τόπο...???????

Θέλετε να πάθω τίποτα και είμαι και σε περίεργη ηλικία???? Σας παρακαλώ πολύ... αλλάξτε τον τίτλο του thread μην πάθω τίποτα...
δες το απ τη θετικη πλευρα κωστα...,εννοει οτι εχουν κι αυτοι ενα κεφαλι,δυο χερια,δυο ποδια κτλπ(αλλο τωρα το πως ειναι αυτα)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ειχες το οικονομικο προβλημα αυτων (εξαθλιωση το λενε), και ειχες τα κοτσια να κατσεις να σου βγαλουν ενα νεφρο για 1000-2000$, εβγαζες και την ανηλικη σου κορη/υιο στο κλαρι θα τα εβρισκες τα απαιτουμενα χρηματα!!!
Για τετοια εξαθλιωση μιλαμε!!!!!!!
Μανιλα εχεις παει? τι γινεται εκει με τα 10χρόνα? ''mister, mister one dollar to f......k my baby ass''!!!!!! το εχεις ζησει ¨η οχι? Εχεις ψαξει το γιατι γινεται αυτο? Να σου πω εγω που το εζησα και πηγα στην τρωγλη που εμεναν 10 ατομα!! Φυσικα του εδωσα 30 δολαρια κι εφυγα τρεχοντας!!!
Βραζιλια εχεις παει? εκει ειναι ολα ''ενηλικα'' συνηθως κι ευτυχως!!!!!!!! Αααααα, εκει περασα υπεροχα!!!!! με 300$ για 30 ημερες!!!!!! Αλλα κι εκει το Βραζιλιανικο μωρο εχει ενα κοινο με το 10χρονο της Μανιλας....φτωχεια, τρωγλες, ναρκωτικα, φαβελες!!!!

Η εξαθλιωση ειναι η κινητηριος δυναμη ολων των παραπανω Μανο μου!!!

Σαμπως το ιδιο αλλα με αλλον τροπο δεν γινοταν κι εδω στην Ελλαδα μετα τον πολεμο? Η φτωχεια δεν εσπρωχνε τους πατεραδες να παντρεουν τις κορες τους με οτιδηποτε κουνουσε 100ρικα? ασχετα αν ηταν εγκληματιας, υποδικος, χασικλης κ.α.!! ποια η διαφορα δηλαδη? Στην βραζιλια το κανουνε χωρις παντρεια κι αμοιβονται γιαυτο και στην Ελλαδα του '50 μετα την παντρεια αλλα η κορη εχει φυγει απο την οικογενεια αρα ενα στομα λιγοτερο!!!
τα λες και μονος σου γιωργη!στην ελλαδα του 50 εψαχναν να τις καλοπαντρεψουν,δεν ειναι το ιδιο με το να εκδιδουν τα μωρα τους...,τι συγκρινεις τωρα?
μη μου συγκρινεις τωρα τους ελληνες με τα τσιμπουσια στη αρχαιοτητα με λαους που βαζουν μια κατσαρολα στη μεση και τρωνε με χερια-ποδια!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
GfK: "λιγότεροι οι Γερμανοί, περισσότεροι οι Γάλλοι τουρίστες φέτος στην Ελλάδα" MARK Ελλάδα 1 31-03-2010 10:24
Πόσα παίρνουν και δεν "βγαίνουν" οι μισθοσυντήρητοι βουλευτές μας ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΥΣ.... pirate Διάφορα 5 04-03-2010 10:43
"Οι Πρώην και οι Επόμενες..." Lerian Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 8 26-12-2009 16:26
για να μαθαινουν οι νεοτεροι "Walter Röhrl" Alext Αυτοκίνητο 5 26-05-2009 19:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!