GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 08-11-2010, 16:28
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ μου Χρήστο.... επειδή το βουνό το οργώνω από το 1986 (με γονείς) και από το 1992 (μόνος ή/και με παρέα)... και ιδιαίτερα από το 2003-2009 (που ήμουν εκεί όλα τα Σ/Κ 7 μήνες το χρόνο) επέτρεψε μου να πω τα εξής...

Ο Μπάμπης είναι η πιο Τουριστική ταβέρνα που γνωρίζει όλος ο κόσμος... Για το λόγο αυτό υπάρχουν τα εξής τινά... όταν μεν είναι άδειος (πράγμα σπάνιο) τρως καλά... αλλά τσιμπημένα... όταν πας την ώρα που αδειάζει το χιονοδρομικό... έχασες!!! Η ποιότητα είναι ΧΑΛΙΑ.... αργείς να φας... και χρυσοπληρώνεις.... για το λόγο αυτό στα τόσα χρόνια πρέπει να έχω φάει όλες κι όλες 3 φορές...

Υπάρχουν πιο μαζεμένα ταβερνάκια.... που να μη γίνεται αυτή η χάβρα του Μπάμπη... όπου και καλύτερα τρως... και ήσυχα... και Οικονομικότερα!!

Τώρα...όσον αφορά τον καφέ... αν εννοείς το Elatos Resort & Health Club... (ELATOS RESORT & HEALTH CLUB) συμφωνώ ότι είναι υπέροχα... αλλά κι εκεί οι τιμούλες κοιτάζουν προς τα πάνω....

Γι αυτό και οι συγκεκριμένες επιλογές που έκανα... Σε κάθε περίπτωση θα χαρούμε να σε έχουμε κοντά μας !!!!
λόγω ηλικίας εγώ από το '77 με καθε ΠΣΚ σκι.
Συμφωνώ σε όλα, αλλά το τζάκι του Μπάμπη δεν παίζεται. όσο για τον Έλατο... το τζάκι είναι παγκοσμίου... άσε που έχει και εσωτερική πισίνα. Όλο στις χλίδες σας πάω. Αλλά έτσι είναι η ζωή μάγκες. Μιά την έχουμε και αν δεν την γλεντήσουμε...

θα χαρώ και γω πολύ, αν και το βλέπω δύσκολο . αν ήταν Κυριακή ήμουν από τώρα μέσα.

Last edited by ckk; 08-11-2010 at 16:32.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 08-11-2010, 16:30
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ξέρεις πόσο ηχηρό είναι το γέλιο μου ρε άτιμεεε..... γιατί μου το κάνεις αυτό...??? Πετάχτηκαν 2 συνάδελφοι στον αέρα απ' το γέλιο μου...

Ακόμα δακρύζουν τα μάτια μου απ'τα γέλια...


Σχοινιά με πιάστρες εάν χρειαστεί να γαντώσετε σε βράχια.
Μπότες για το χιόνι, και μαστίγιο εάν εκεί στην ερημιά σας έρθουν διάφορες ορέξεις για άλλα πράγματα, να σπάσετε και την σιωπή του χιονιού...
Ένας σας να κρατάει μεγάλο βιβλίο να γραφτούν τα απομνημονεύματα.
Εγώ θα βρίσκομαι στην είσοδο για το καταφύγιο, μόλις αφήνετε την άσφαλτο δεξιά. Θα φοράω μακρύ μαύρο χιτώνα και θα έχω αφήσει το δρεπάνι μου στην άκρη του δρόμου, να με γνωρίσετε, μην με μπερδέψετε με άλλον εκεί.
Θα κρατάω υπεύθυνες δηλώσεις και ασφαλιστική κάλυψη. Μπορώ χωρίς έξτρα κόστος να συμπεριλάβω και δρομολογιακή κάλυψη με ελικόπτερο, για διάφορες μεταφορές (τουριστικά δρομολόγια, επαγγελματικά, μεταφορικά σωρών, κτλ) μέσα σε 31 μέρες μετά το πρώτο σας τηλεφώνημα εάν χρειαστεί.

Καλή βόλτα σας εύχομαι, με υγεία και ασφάλεια.
Πριν το ξεχάσω, όταν κοιτάτε τ'αστέρια το βράδυ στον ουρανό, να θυμάστε, 6 αστέρια κάθετα σε γωνία 15 μοίρες από την πούλια σημαίνει καλωςήρθατε στην Μιανμάρ.
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 08-11-2010, 16:35
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχοινιά με πιάστρες εάν χρειαστεί να γαντώσετε σε βράχια.
Μπότες για το χιόνι, και μαστίγιο εάν εκεί στην ερημιά σας έρθουν διάφορες ορέξεις για άλλα πράγματα, να σπάσετε και την σιωπή του χιονιού...
Ένας σας να κρατάει μεγάλο βιβλίο να γραφτούν τα απομνημονεύματα.
Εγώ θα βρίσκομαι στην είσοδο για το καταφύγιο, μόλις αφήνετε την άσφαλτο δεξιά. Θα φοράω μακρύ μαύρο χιτώνα και θα έχω αφήσει το δρεπάνι μου στην άκρη του δρόμου, να με γνωρίσετε, μην με μπερδέψετε με άλλον εκεί.
Θα κρατάω υπεύθυνες δηλώσεις και ασφαλιστική κάλυψη. Μπορώ χωρίς έξτρα κόστος να συμπεριλάβω και δρομολογιακή κάλυψη με ελικόπτερο, για διάφορες μεταφορές (τουριστικά δρομολόγια, επαγγελματικά, μεταφορικά σωρών, κτλ) μέσα σε 31 μέρες μετά το πρώτο σας τηλεφώνημα εάν χρειαστεί.

Καλή βόλτα σας εύχομαι, με υγεία και ασφάλεια.
Πριν το ξεχάσω, όταν κοιτάτε τ'αστέρια το βράδυ στον ουρανό, να θυμάστε, 6 αστέρια κάθετα σε γωνία 15 μοίρες από την πούλια σημαίνει καλωςήρθατε στην Μιανμάρ.
το GPS (θαλάσσης) που σου έλεγα το πήρες ή πας ακόμη με τους διπαράλληλους και τα αστέρια ρε Μιχάλη?

χρόνια πολλά κιόλας με υγεία και ευτυχία

Last edited by ckk; 08-11-2010 at 16:40.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 08-11-2010, 16:36
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχοινιά με πιάστρες εάν χρειαστεί να γαντώσετε σε βράχια.
Μπότες για το χιόνι, και μαστίγιο εάν εκεί στην ερημιά σας έρθουν διάφορες ορέξεις για άλλα πράγματα, να σπάσετε και την σιωπή του χιονιού...
Ένας σας να κρατάει μεγάλο βιβλίο να γραφτούν τα απομνημονεύματα.
Εγώ θα βρίσκομαι στην είσοδο για το καταφύγιο, μόλις αφήνετε την άσφαλτο δεξιά. Θα φοράω μακρύ μαύρο χιτώνα και θα έχω αφήσει το δρεπάνι μου στην άκρη του δρόμου, να με γνωρίσετε, μην με μπερδέψετε με άλλον εκεί.
Θα κρατάω υπεύθυνες δηλώσεις και ασφαλιστική κάλυψη. Μπορώ χωρίς έξτρα κόστος να συμπεριλάβω και δρομολογιακή κάλυψη με ελικόπτερο, για διάφορες μεταφορές (τουριστικά δρομολόγια, επαγγελματικά, μεταφορικά σωρών, κτλ) μέσα σε 31 μέρες μετά το πρώτο σας τηλεφώνημα εάν χρειαστεί.

Καλή βόλτα σας εύχομαι, με υγεία και ασφάλεια.
Πριν το ξεχάσω, όταν κοιτάτε τ'αστέρια το βράδυ στον ουρανό, να θυμάστε, 6 αστέρια κάθετα σε γωνία 15 μοίρες από την πούλια σημαίνει καλωςήρθατε στην Μιανμάρ.
Σταμάάάάττααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply With Quote
  #45  
Παλιό 08-11-2010, 16:39
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evan400f Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά περιμένεις τόση ώρα να σου πω το ΝΑΙ; Αυτά είναι αυτονόητα! Με μία μικρή επιφύλαξη με το σεμινάριο που θα παρακολουθήσω Πέμπτη και Παρασκευή, κάτι παίζει να πάμε και το Σάββατο πρωί μέχρι τις 12. Θα ξέρω την Πέμπτη με σιγουριά.


....................
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-11-2010, 16:39
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
το GPS (θαλάσσης) που σου έλεγα το πήρες ή πας ακόμη με τους διπαράλληλους και τα αστέρια ρε Μιχάλη?
Το πήρα και ακουμπάω τον καφέ μου για να μην λερώσω στη γάστρα με espresso. Πάω με τους διπαράλληλους και κουπί (να μην έχω και κατανάλωση) και τώρα βγάζω διαδρομή για Μαυρίκιο με τ'αστέρια (της Γλυφάδας...)
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-11-2010, 16:44
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Άσε, θα σου πω εγώ.
Light Πρετεντεροχωματόδρομος = 25 χιλιόμετρα λάσπης και πέτρας, πρόσβαση μόνο με τελεφερίκ. Κινητό δεν πιάνει και άγρια ζώα περιφέρονται ανέμελα και πεινασμένα στην περιοχή.
Και πριν ξεχάσω, ρεζερβουάρ αυτονομία 3-4 χιλιλομετρα.


.....................τα μαθαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 08-11-2010, 16:47
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
.....................τα μαθαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 08-11-2010, 16:50
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Έλα, τέλος το spam, πάμε πίσω στην εκδρομούλα μας στον Παρνασσό.



Πολλά ζευγάρια κάλτσες μάλλινες, κονσέρβες, πολλές κονσέρβες, προβολείς για ομίχλη, τη βίβλο και ηλεκτρονικό μεταφραστή από μιανμάρ σε ελληνικά...
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 08-11-2010, 16:56
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ορεινή εκδρομή και κοψιδο-κατάσταση στον Παρνασσό το Σάββατο 13/11/2010 !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα, τέλος το spam, πάμε πίσω στην εκδρομούλα μας στον Παρνασσό.



Πολλά ζευγάρια κάλτσες μάλλινες, κονσέρβες, πολλές κονσέρβες, προβολείς για ομίχλη, τη βίβλο και ηλεκτρονικό μεταφραστή από μιανμάρ σε ελληνικά...
Λύσσα να σε κόψει...
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
αράχωβα, παρνασσός, βουνό, κοψίδια, εκδρομή


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Φωτογραφίες απ' την εκδρομή στον Βόλο ... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εκδρομές εντός Ελλάδος 30 08-05-2012 14:28
Θεσσαλονικο - Αθηναϊκός μεζές το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 57 19-10-2010 17:57
Έκτακτο Χανιώτικο μπανάκι και... εδέσματα - Σάββατο 14-8-2010 !!! CPretenteriS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 66 14-08-2010 22:13
Το GS Forum και το newsit.gr στον καφέ της Τετάρτης 10-3-2010! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 59 13-03-2010 19:41
Ημερήσια εκδρομή Σάββατο 9-1-10 giotis Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 11 11-01-2010 09:46


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!