GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 28-08-2013, 09:33
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Μιλω απλα για 2 ( δυο ,two)2 συγκεκριμένα πράγματα.
Απλα σε πολλούς αρέσει να γενικολογουν.
Μιλω για την υποδοχή των νέων με σχόλια οπως κάτσε φιλαρακο πες ένα γεια και μετά μας μιλάς και τέτοια και απο την απαιτήσει για συμμετοχή σε εκδρομή που διοργανώνεται απο κάποιον και όχι απο το φόρουμ κανόνων ασφαλείας συγκεκριμένους.
Δε καταλαβαίνω αν αυτα τα 2 δίνουν το δικαίωμα να με αποκαλεί κάποιος τυπε και τα λοιπά .
Ας τοποθετούνται σε αυτα που λέω και όχι στους χαρακτήρες προσωπικα ουτε εγω το θέτω προσωπικα άσχετα αν πιαστικα απο συγκεκριμένο παράδειγμα δε αναφέρομαι ατομικά .
Το θέτω σαν λόγο συζητήσεις και όχι χαρακτηρισμού μου απο άλλους η να χαρακτηρίσω εγω συγκεκριμένα άτομα ,
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 28-08-2013, 09:51
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Πού τις είδες τις αυταρχικές συμπεριφορές???
Στο ποστάρισμα του Πασχάλη στο άλλο θέμα?
Το ¨ η βάζεις το κράνος που σου λεω εγω η σε διώχνω απο το εκδρομικό¨¨ δεν είναι αυταρχική συμπεριφορά?????

Τέλος πάντων.....

Πιθανόν να μεγάλωσα και να παραξένεψα

Για μένα η έννοια ¨φίλος¨ είναι κάτι εξαιρετικά σοβαρό.
Εγω έτσι δεν θα συμπεριφερόμουν ποτε σε ένα φίλο .Ισως να είναι και αυτός ο λόγος που δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση αυτές τις συμπεριφορές.

Οι φιλίες κατά την αποψή μου χτίζονται πρωτίστως με αλληλοσεβασμό και κατανόηση και μετά έρχονται τα υπόλοιπα

Ξαναλέω να περάσετε καλά ......εγω ίσως θα πρέπει να ξεπαραξενέψω ¨και να αναθεωρήσω κάποιες απόψεις μου ....μάλλον δύσκολο γιατί όπως λένε και οι ξένοι ¨¨you can"t teach an old dog new tricks¨¨
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 28-08-2013, 10:01
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Φίλε forester γράφεις πολυ σωστά και με σοβαρότητα.
Μακάρι να γράφαμε όλοι έτσι απλα θέλω να σε παρακαλέσω να διαβάσεις και να δεις οτι απο οτι έγραψα τίποτα δε ειναι ατοπο.
Πρόβατα παντού υπάρχουν και εννοώ τις ανοχές που εχει κάποιος στην συμπεριφορά του αλλού.
Αλλοι έχουν και χαίρονται με το παραμικρό άλλοι ειναι πολυ δύσκολοι και ίδιο τρόποι άλλοι ακολουθούν απλα για να ακολουθούν.
Ο καθένας όμως απο τον πιο άνετο εώς τον πιο δύσκολο πρεπει να εχει το σεβασμό όλων.
Ο λόγος που τα γράφω ελπίζω να εχει γινει κατανοητος και δε ειναι κακο οσο και να έχουμε προχωρήσει να βελτιωνόμαστε.
Δύσκολα φτάνεις στη κορυφή αλλα πιο δύσκολα κρατιέται εκει
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 28-08-2013, 10:12
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλω απλα για 2 ( δυο ,two)2 συγκεκριμένα πράγματα.
Απλα σε πολλούς αρέσει να γενικολογουν.
Μιλω για την υποδοχή των νέων με σχόλια οπως κάτσε φιλαρακο πες ένα γεια και μετά μας μιλάς και τέτοια και απο την απαιτήσει για συμμετοχή σε εκδρομή που διοργανώνεται απο κάποιον και όχι απο το φόρουμ κανόνων ασφαλείας συγκεκριμένους.
Δε καταλαβαίνω αν αυτα τα 2 δίνουν το δικαίωμα να με αποκαλεί κάποιος τυπε και τα λοιπά .
Ας τοποθετούνται σε αυτα που λέω και όχι στους χαρακτήρες προσωπικα ουτε εγω το θέτω προσωπικα άσχετα αν πιαστικα απο συγκεκριμένο παράδειγμα δε αναφέρομαι ατομικά .
Το θέτω σαν λόγο συζητήσεις και όχι χαρακτηρισμού μου απο άλλους η να χαρακτηρίσω εγω συγκεκριμένα άτομα ,
1. Αν εννοείς "υποδοχή" το καλωσόρισμα, εκεί θα δεις μόνο ευχές.
2. Για κάποιους η επιτυχία μιας εκδρομής ή διοργάνωσης είναι το καλό φαί,για κάποιους άλλους τα πολλά στροφιλίκια.
Μήπως τελικά η μεγαλύτερη επιτυχία είναι να γυρίζουμε όλοι στα σπίτια μας σώοι και αβλαβείς?
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 28-08-2013, 10:17
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Ξέρεις πολλούς φίλε nivam που να μην το θέλει αυτο κανείς ?
Θέλει κάποιος να αφήσει τα κόκκαλα του στα βουνά?
Αλλα δε παίζουμε play station οδηγούμε μηχανές και ελπίζω οτι θελουμε να προσέχουμε να περνάμε καλα και να γυρνάνε γεμάτοι εμπειρίες.
Κανείς δε διαφωνεί σε αυτο αλλα αν έρθω εγω και σου πω φίλε δε σε κάνω παρέα γιατι πιστεύω οτι είσαι ελλιπής προστατευμενος ε εκει ξεφεύγει.
Υπάρχει κράνος full face αξίας 60 ευρώ και open αξίας 700 euro ποιος κρίνει ποιο ειναι ασφαλές ?

Last edited by AKIS_21; 28-08-2013 at 10:21.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 28-08-2013, 10:23
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις πολλούς φίλε nivam που να μην το θέλει αυτο κανείς ?
Θέλει κάποιος να αφήσει τα κόκκαλα του στα βουνά?
Αλλα δε παίζουμε play station οδηγούμε μηχανές και ελπίζω οτι θελουμε να προσέχουμε να περνάμε καλα και να γυρνάνε γεμάτοι εμπειρίες.
Κανείς δε διαφωνεί σε αυτο αλλα αν έρθω εγω και σου πω φίλε δε σε κάνω παρέα γιατι πιστεύω οτι είσαι ελλιπής προστατευμενος ε εκει ξεφεύγει.
Υπάρχει κράνος full face αξίας 60 ευρώ και open αξίας 700 euro ποιος κρίνει ποιο ειναι ασφαλές ?
Εσύ θέλεις και ελπίζεις, κάποιοι άλλοι εύχονται και προσπαθούν.

Κάνε μια χαζοέρευνα όμως και ρώτα πόσοι έχουν δαπανήσει 60 για κλειστό και 700 για jet.

Last edited by nivam; 28-08-2013 at 10:25.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 28-08-2013, 10:28
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nivam Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ θέλεις και ελπίζεις, κάποιοι άλλοι εύχονται και προσπαθούν.

Κάνε μια χαζοέρευνα όμως και ρώτα πόσοι έχουν δαπανήσει 60 για κλειστό και 700 για jet.
Αληθεια γιατι δε εμφανίζεται όλο το μυνημα σου?μαλλον γράφαμε παράλληλα εγω δε έχω σκοπό να βαθμολόγηση κανέναν

Last edited by AKIS_21; 28-08-2013 at 10:29.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 28-08-2013, 10:29
nivam Ο/Η nivam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Βόλος
Μoto: R1200GS 07 ΚawasakiTOP48(χορτοκοπτικό)
Μηνύματα: 3,193
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αληθεια γιατι δε εμφανίζεται όλο το μυνημα σου?
Αυτό είναι όλο που έγραψα.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 28-08-2013, 10:37
N4pSt3R Ο/Η N4pSt3R βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιάδα N 41.500269,E 26.532206
Μoto: R1200 GS TT Desierto 3
Μηνύματα: 3,259
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλω για την υποδοχή των νέων με σχόλια οπως κάτσε φιλαρακο πες ένα γεια και μετά μας μιλάς

Άκη το παραπάνω θέμα το συναντάς από μέλη που έρχονται στον χώρο αυτό καθαρά για να πετάξουν μέσα μια αγγελία και άμα φύγει έφυγε!!!

Εκεί πραγματικά λέμε να περάσουν από τα καλωσωρίσματα που μόνο καλά λόγια θέλω να πιστεύω ότι έχει γιατί ο χώρος αυτός είναι ένας χώρος που θέλει χρόνο και χρήμα και κάποιοι το εκμεταλέυονται για να βγάλουν χρήμα με ένα post αγγελία!!
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 28-08-2013, 11:30
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Φιλε και συνονοματε Ακη μην χαλιεσαι.....μια μικρη κοινωνια,οπως αυτο εδω το φορουμ αλλα και πολλα αλλα,απαρτιζεται απο πολλους και διαφορετικους χαρακτηρες.Γνωριζεσαι με πολλους,ξεχωριζεις καποιους,κανεις παρεα με λιγοτερους.Ακολουθεις αυτον/αυτους που σου κανει/κανουν,και περνας καλα τον χρονο σου μαζι με ανθρωπους που εχουν,τουλαχιστον στην αρχη της γνωριμιας,ενα κοινο ενδιαφερον με εσενα:την μοτοσυκλετα.
Καποιοι την εχουν για να γυριζουν τον πλανητη.
Καποιοι αλλοι την εχουν για την καθημερινη τους μετακινηση.
Αλλοι την εχουν στο γκαραζ και την καθαριζουν ολη μερα.
Αλλοι παλι την εχουν για να ξυνουν τους μαρσπιεδες στις στροφες.
Και αλλοι την εχουν για ολα τα παραπανω.

Και λοιπον?

Για μενα προσωπικα δεν ειναι μετρο αξιολογησης ενος χαρακτηρα τα χλμ στο κοντερ,ουτε τα αυτοκολλητα στις βαλιτσες,ουτε τα ξυσμενα καπακια του boxer.
Eιναι πρωτα η καρδια και μετα το μυαλο...

Ακολουθησε καποιες εκδρομες λοιπον,που καποιοι οπως ειπε κι αλλος πιο πανω, καταναλωσαν χρονο,διαθεση και ισως χρημα για να τις στησουν,κανε τις επιλογες σου και περνα ομορφα τον χρονο σου κανοντας αν μη τι αλλο αυτο που σου αρεσει περισσοτερο:Χιλιομετρα...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!