GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Κόσμος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 29-09-2011, 16:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι να διαχωρίσεις την πολιτική σου τοποθέτηση, που δεν πρόκειται να σχολιάσω, από την επίθεση σε αποδέκτες πολιτικών πρακτικών. Δεν έχει νόημα να το κάνεις, για να μην το βαρύνω....
Γιωργο σου απαντω και το τελειωνω εδω, οτι ειχα να πω το ειπα επι του θεματος.
Η πολιτικη μου τοποθετηση εχει διαχωρισθει εδω και πολυ καιρό, εξάλλου το λεω καθαρα στο προηγουμενο μου ποστ, οποιος και να ανεβει επανω οτι και να κανει οσο σκληρο και να ειναι εφοσον ειναι στην κατευθυνση του ''καταργουνται αδικα προνομια ορισμενων π.χ στρατιωτικων, Δ.Υ., κοβονται συνταξεις των 4000ε κ.λ.π '' τα οποια πληρωνουμε ολοι εμεις αδικως και χαρατσικως εγω θα ειμαι μαζι του και θα ψηφιζω αυτον μεχρι να αλλαξει η ρωτα του προς την αντιθετη παλαια γραμμη που μας εφερε εδω που ειμαστε σημερα. Αν το λενε ΠΑΣΟΚ ¨η ΝΔ ¨η ΛΑΟΣ δεν μου καιγεται καρφι. Ελπιζω σε αυτο ΤΩΡΑ να εγινα κατανοητος απο ολους.

Η επιθεση σε αποδεκτες πολιτικων τακτικων εχει να κανει με την προσπαθεια πειθους αυτων, προς εμενα και ολους μας, περι δικαιου των πολιτικων αυτων. Κατεκρινα και θα κατακρινω ολες αυτες τις μικροπολιτικες πρακτικες γραφοντας - με παραθεσεις νομων και τριβολων που τα αφορουν - ολων των κακως κειμενων που καποιοι προσπαθουν να πεισουν τον κοσμο οτι δικαιως υφιστανται.
Κατεκρινα και θα κατακρινω ολους τους συνδικαλιστες οι οποιοι συνεβαλαν στην θεσπιση νομων προς εφαρμογη αυτων των πρακτικων για να εξυπηρετηθουν οι ιδιοι και οι συν αυτω ειτε λεγονται πολιτικοι υπαλληλοι ειτε λεγονται στρατιωτικοι υπάλληλοι . Οι στρατιωτικοι εξάλλου καλυπτονται πισω απο την ΑΔΕΔΥ αφου αυτη αποφασιζει μεσω απεργιων και γιαυτους (βλ. μισθους συνταξεις)
Η επιθεση σε συγκεκριμενους αποδεκτες πολιτικων τακτικων και συγκεκριμενων επαγγελματων π.χ. καποιοι στρατιωτικοι εχει να κανει με την ανωτεροτητα εναντι των άλλων που αυτοι νοιωθουν θεωρουντες ολους τους άλλους υποδυεστερους αυτων.
Αυτο ειδικα το τελευταιο δεν το ανεχομαι, και καθε φορα που θα νοιωθω κατι τετοιο θα μιλαω.....οπως μου ΄ρχεται εκεινην την στιγμη!!!
Καποιος πρέπει να τους πει οτι ο πολεμος τελειωσε και οτι οι εργαζομενοι στα σωματα ασφαλειας ειναι αναλωσιμοι πραγμα το οποιο γνωριζουν και οι ιδιοι. Δεν μπορει ο εργαζομενος πιλοτος που πεθαινει στον αερα για χ λογο να ειναι ανωτερος απο αυτον τον εργαζομενο που πεθαινει στην γη εν ωρα εργασιας ¨η στον αερα π.χ πιλοτος της Πολιτικης Αεροπορειας......παει και τελειωσε.

Τελος γιατι μπαφιασα πια, οποιος ειναι συνταξιουχος οποιασδηποτε ηλικιας και κλεβει την θεση εργασιας εμενα και του παιδιου μου ειναι χειροτερος απο εγληματια που αφαιρει ζωη! Ο λογος? ο δολοφονος αφαιρει την ζωη και παει φυλακη βυθιζοντας στο πενθος την οικογενεια του θανοντα, ο ''αλλος'' εγκληματιας ομως αφαιρει την ζωη μου και του παιδιου μου οσο δουλέυει παρανομα γελωντας πισω απο την πλατη μου με την μιζερια μου /μας!! ΑΥΤΟ Γιωργο δεν ειναι πολιτικη τακτικη αλλα προσωπικη εκληματικη τακτικη εναντι άλλων συνανθρωπων! Τελος!

Last edited by GeorgeP; 29-09-2011 at 16:04.
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 29-09-2011, 16:53
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Γιώργο, χάνεις την ψυχραιμία σου
και ολισθαίνεις σε μονοπάτια
που αδικούν πάνω απ´ όλα την προσωπικότητά σου !

Περισσότερη νηφαλιότητα δεν θα έβλαπτε ...


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 29-09-2011, 16:58
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο, χάνεις την ψυχραιμία σου
και ολισθαίνεις σε μονοπάτια
που αδικούν πάνω απ´ όλα την προσωπικότητά σου !

Περισσότερη νηφαλιότητα δεν θα έβλαπτε ...


Sent by Arkas via Tapatalk !
Πάντως Δημήτρη μου... επειδή τον ξέρεις κι εσύ το Γιώργο κι εγώ.. και πολλοί εδώ μέσα... οφείλεις να παραδεχτείς ότι σε κάποια σημεία που αφορούν Στρατό...κ.ο.κ.... έχει πολλά δίκια... (ασχέτως πολιτικών φρονημάτων)...

Ίσως απλώς να είναι λίγο "επιθετικός" ο τρόπος που τα εκφράζει... πιστεύω όμως ότι σε ότι αφορά το κομμάτι της ουσίας... εεε... δεν είναι κι από άλλο πλανήτη όλα όσα λέει !!
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 29-09-2011, 17:01
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως Δημήτρη μου... επειδή τον ξέρεις κι εσύ το Γιώργο κι εγώ.. και πολλοί εδώ μέσα... οφείλεις να παραδεχτείς ότι σε κάποια σημεία που αφορούν Στρατό...κ.ο.κ.... έχει πολλά δίκια... (ασχέτως πολιτικών φρονημάτων)...



Ίσως απλώς να είναι λίγο "επιθετικός" ο τρόπος που τα εκφράζει... πιστεύω όμως ότι σε ότι αφορά το κομμάτι της ουσίας... εεε... δεν είναι κι από άλλο πλανήτη όλα όσα λέει !!

Μάλιστα....
Στην ουρά και συ για ψυχανάλυση!!!!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 29-09-2011, 17:04
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλιστα....
Στην ουρά και συ για ψυχανάλυση!!!!
Δε μου άρεσε καθόλου το σχόλιό σου... αλλά παρ'όλα αυτά θα σου απαντήσω ψύχραιμα...

Κάποια από αυτά που περιγράφει ο Γιώργος για τους Στρατιωτικούς... μου τα λένε φίλοι Στρατιωτικοί... όχι με τον τρόπο που τα λέει ο Γιώργος, δίνοντας όμως ακριβώς το ίδιο νόημα...

Αντί λοιπόν να πετάς "μία" καλύτερα να είσαι πιο συγκεκριμένος...
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 29-09-2011, 17:07
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως Δημήτρη ......... οφείλεις να παραδεχτείς ότι ..........
Επίτρεψέ μου, να γνωρίζω προσωπικά τις οφειλές μου ....


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 29-09-2011, 17:08
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίτρεψέ μου, να γνωρίζω προσωπικά τις οφειλές μου ....


Sent by Arkas via Tapatalk !
Καλά... ΟΚ... συνεννοηθήκαμε...
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 29-09-2011, 17:14
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε μου άρεσε καθόλου το σχόλιό σου... αλλά παρ'όλα αυτά θα σου απαντήσω ψύχραιμα...


Κάποια από αυτά που περιγράφει ο Γιώργος για τους Στρατιωτικούς... μου τα λένε φίλοι Στρατιωτικοί... όχι με τον τρόπο που τα λέει ο Γιώργος, δίνοντας όμως ακριβώς το ίδιο νόημα...


Αντί λοιπόν να πετάς "μία" καλύτερα να είσαι πιο συγκεκριμένος...

Μπαααα... άστο... δεν το' πιασες!!!!
Καμμία σχέση με ότι νόμισες.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 29-09-2011, 17:15
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

...και να το πω και ξεκάθαρα για να μην παρεξηγηθώ...

ΔΕΝ αντέχω.... και ΔΕΝ θέλω να μου τραβάνε κάθε μήνα απ' το μισθό μου χρήματα για να τα δίνουν στον κάθε ********** Δημόσιο Υπάλληλο που ΟΥΔΕΠΟΤΕ έκανε τη δουλειά του ως όφειλε να κάνει!!!!!

ΔΕΝ με απασχολεί η συγκεκριμένη κατηγορία... γιατί από τότε που εργάζομαι δεν κάνει τίποτα από το να με επιβαρύνει... και ψυχικά και σωματικά και οικονομικά πλέον !!!

Last edited by CPretenteriS; 29-09-2011 at 17:16.
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 29-09-2011, 17:15
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ο διασυρμός δεν έχει τέλος...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπαααα... άστο... δεν το' πιασες!!!!
Καμμία σχέση με ότι νόμισες.
Οκ τότε... αν ήταν σπόντα γι' αλλού...οκ !!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτόματος συναγερμός-Αξίζει ;;;;; spot Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 5 23-08-2011 19:29
Δεν υπάρχει ανεργία - Χέρια για δουλειά δεν υπάρχουν mistos Ελλάδα 22 22-03-2011 02:08
Ο συναγερμός της BMW αξίζει ;;;; choudel Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 20 03-09-2010 21:49
Θα το εφαρμόζαμε και μεις, αλλά... δεν φτάνουν οι πέτρες!!!!! yannis Κόσμος 2 17-08-2010 17:42
Η σούπερ αμόλυβδη βοηθάει ? eolos Τεχνικά θέματα διάφορα 60 02-09-2009 08:07


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:13.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!