GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 02-11-2013, 14:06
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι επειδή έρχεται η ανάπτυξη κι ο κόσμος άρχισε πάλι να καταναλώνει!
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 02-11-2013, 14:50
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

""Καλά πάνε οι εταιρείες..""

Θα μπορούσε να είναι ανέκδοτο...
Μόνο κάποιος με χιουμοριστική διάθεση ή κάποιος που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική αγορά θα μπορούσε να υποστηρίξει κάτι τέτοιο.

Ο όμιλος "Μαρινόπουλος" χρωστάει της Μιχαλούς.Τον τελευταίο καιρό είναι μόνιμη κουβέντα μεταξύ των εμπόρων.Αν πληρώσει τους προμηθευτές θα κλείσει την επόμενη μέρα ...αν δεν πληρώσει (μάλλον αυτό θα γίνει) θα κλείσουν εκατοντάδες μικροβιοτέχνες και εισαγωγείς.

Τα Practiker τα τελευταία χρόνια μπαίνουν ¨μέσα¨απίστευτα ποσά.Πολλοί θεωρούν βέβαιο μέσα στο επόμενο έτος την διακοπή των εργασιών τους.

Τα Macro μια απο τα ίδια.Τρομακτική πτώση τζίρου και επειδή δεν φαίνεται κάποια ανάκαμψη έχει διαρρεύσει στο προσωπικό ότι σε πρώτη φάση κάποια καταστήματα θα κλείσουν.

Μπορώ να μιλάω ώρες για μεγάλες επιχειρήσεις του χώρου που είναι έτοιμες για κλείσιμο.
Απο που τα ξέρω????
Φυσικά όχι απο την τηλεόραση και οχι απο το ιντερνετ
Τα ξέρω απο την καθημερινή μου τριβή με εμπόρους , απο την καθημερινή μου αγωνία αν θα πρέπει να πουλήσω στην τάδε επιχείρηση και αν θα πάρω τα λεφτά μου και πότε.

ΟΧΙ δεν πάνε καλά οι εταιρείες... τουλάχιστον αυτές που λειτουργούν στον δικό μου κόσμο.Ισως σε κάποια άλλη διάσταση ή σε κάποιο παράλληλο σύμπαν να πηγαίνουν καλά....
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 02-11-2013, 17:01
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

μονο στη ζωνη του λυκοφωτος θα μπορουσαν να πηγαινουν καλα...κατα τα αλλα η αναπτυξη λογια κουφια...
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 04-11-2013, 14:39
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

θα ηθελα να ενημερωσω τους υπευθυνους των διαλογων του φορουμ οτι για αλλη μια φορα θα πω τον αγαπητο Γιωργο παπαγαλακι του συστηματος.
μπορουν ΠΑΛΙ να διαγραψουν το μυνημα μου....
ευχαριστω
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 04-11-2013, 17:53
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό είναι παλιό......έχει κλείσει η εταιρεία από 6μηνου και βάλε.
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 04-11-2013, 17:55
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ηθελα να ενημερωσω τους υπευθυνους των διαλογων του φορουμ οτι για αλλη μια φορα θα πω τον αγαπητο Γιωργο παπαγαλακι του συστηματος.
μπορουν ΠΑΛΙ να διαγραψουν το μυνημα μου....
ευχαριστω
Κι εγώ θα ήθελα να σου πω, κι ας μην διαγράφω, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια......με τιμούν ιδιαιτέρως.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 04-11-2013, 18:04
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
""Καλά πάνε οι εταιρείες..""

Θα μπορούσε να είναι ανέκδοτο...
Μόνο κάποιος με χιουμοριστική διάθεση ή κάποιος που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματική αγορά θα μπορούσε να υποστηρίξει κάτι τέτοιο.

Ο όμιλος "Μαρινόπουλος" χρωστάει της Μιχαλούς.Τον τελευταίο καιρό είναι μόνιμη κουβέντα μεταξύ των εμπόρων.Αν πληρώσει τους προμηθευτές θα κλείσει την επόμενη μέρα ...αν δεν πληρώσει (μάλλον αυτό θα γίνει) θα κλείσουν εκατοντάδες μικροβιοτέχνες και εισαγωγείς.

Τα Practiker τα τελευταία χρόνια μπαίνουν ¨μέσα¨απίστευτα ποσά.Πολλοί θεωρούν βέβαιο μέσα στο επόμενο έτος την διακοπή των εργασιών τους.

Τα Macro μια απο τα ίδια.Τρομακτική πτώση τζίρου και επειδή δεν φαίνεται κάποια ανάκαμψη έχει διαρρεύσει στο προσωπικό ότι σε πρώτη φάση κάποια καταστήματα θα κλείσουν.

Μπορώ να μιλάω ώρες για μεγάλες επιχειρήσεις του χώρου που είναι έτοιμες για κλείσιμο.
Απο που τα ξέρω????
Φυσικά όχι απο την τηλεόραση και οχι απο το ιντερνετ
Τα ξέρω απο την καθημερινή μου τριβή με εμπόρους , απο την καθημερινή μου αγωνία αν θα πρέπει να πουλήσω στην τάδε επιχείρηση και αν θα πάρω τα λεφτά μου και πότε.

ΟΧΙ δεν πάνε καλά οι εταιρείες... τουλάχιστον αυτές που λειτουργούν στον δικό μου κόσμο.Ισως σε κάποια άλλη διάσταση ή σε κάποιο παράλληλο σύμπαν να πηγαίνουν καλά....
Καλά θα κανείς να διαλέγεις καλύτερα με ποιους μιλάς για τέτοια θέματα. Ο Μαρινοπουλος δεν χρωστάει, η Καρφούρ χρωστάει.... Ο Μαρινοπουλος πήρε καθαρή την εταιρεία κατα μεγάλο ποσοστό.
Τα πρακτικέρ έχουν πρόβλημα στο εξωτερικό, όχι στην Ελλάδα, τουλάχιστον αυτή την ανακοίνωση έβγαλε η διοίκηση της εταιρείας και την οποία μπορείς να αναζητήσεις. Επίσης, αν κοιτάξεις τον κατάλογο των 500 κρρδοφορων εταιρειών είναι και το πρακτικέρ μέσα......αναζήτησε την κι αυτή στο διαδίκτυο.

Όσο για τα μακρο έχεις δίκιο, αλά τι πρέπει να κάνουν? να δανείζονται για να πληρώνουν υπαλλήλους? είπαμε, η περίοδος της καλοπέρασης δεν ήταν δικιά μας....την δανείστηκα με από τις τράπεζες........δεν θα ξανάρθει.....κι ευτυχώς γιατί πρέπει επιτέλους να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 04-11-2013, 18:41
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά θα κανείς να διαλέγεις καλύτερα με ποιους μιλάς για τέτοια θέματα.
Την επόμενη φορά θα φροντίσω να είμαι πιο προσεκτικός.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Μαρινοπουλος δεν χρωστάει, η Καρφούρ χρωστάει.... .
Καλά που μου το είπες.
Θα πάρω τώρα αμέσως κανα δυο που ξέρω να τους πω να μην ανησυχούν διότι τα λεφτά τους τα χρωστάει η Καρφούρ και οχι ο Μαρινόπουλος .

Οσο για τα Practiker...έλα μια βόλτα απο δω το Σάββατο θα είναι ο οικονομικός διευθυντής του καταστήματος της Αγίας Βαρβάρας ο οποίος τυχαίνει να είναι παιδικός μου φίλος να σου πει ότι απο την στιγμή που κατερευσε η οικοδομική δραστηριότητα έπεσε και στα μισά ο τζίρος τους.

Το ότι τα practiker εχουν πρόβλημα στο εξωτερικό και όχι στην χρεοκοπημένη Ελλάδα μόνο σαν αστείο μπορεί να εκληφθεί.

Last edited by diomiles; 04-11-2013 at 18:46.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 04-11-2013, 19:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Την επόμενη φορά θα φροντίσω να είμαι πιο προσεκτικός.



Καλά που μου το είπες.
Θα πάρω τώρα αμέσως κανα δυο που ξέρω να τους πω να μην ανησυχούν διότι τα λεφτά τους τα χρωστάει η Καρφούρ και οχι ο Μαρινόπουλος .

Οσο για τα Practiker...έλα μια βόλτα απο δω το Σάββατο θα είναι ο οικονομικός διευθυντής του καταστήματος της Αγίας Βαρβάρας ο οποίος τυχαίνει να είναι παιδικός μου φίλος να σου πει ότι απο την στιγμή που κατερευσε η οικοδομική δραστηριότητα έπεσε και στα μισά ο τζίρος τους.

Το ότι τα practiker εχουν πρόβλημα στο εξωτερικό και όχι στην χρεοκοπημένη Ελλάδα μόνο σαν αστείο μπορεί να εκληφθεί.
Διάβασε...".

Ένα βήμα πριν την πτώχευση η Praktiker Γερμανίας
Στα πρόθυρα της πτώχευσης η Praktiker
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 04-11-2013, 19:00
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Eπιστροφή στην κερδοφορία για τις ελληνικές εταιρε

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από diomiles Εμφάνιση μηνυμάτων
Την επόμενη φορά θα φροντίσω να είμαι πιο προσεκτικός.



Καλά που μου το είπες.
Θα πάρω τώρα αμέσως κανα δυο που ξέρω να τους πω να μην ανησυχούν διότι τα λεφτά τους τα χρωστάει η Καρφούρ και οχι ο Μαρινόπουλος .

Οσο για τα Practiker...έλα μια βόλτα απο δω το Σάββατο θα είναι ο οικονομικός διευθυντής του καταστήματος της Αγίας Βαρβάρας ο οποίος τυχαίνει να είναι παιδικός μου φίλος να σου πει ότι απο την στιγμή που κατερευσε η οικοδομική δραστηριότητα έπεσε και στα μισά ο τζίρος τους.

Το ότι τα practiker εχουν πρόβλημα στο εξωτερικό και όχι στην χρεοκοπημένη Ελλάδα μόνο σαν αστείο μπορεί να εκληφθεί.
Διάβασε...".

Ένα βήμα πριν την πτώχευση η Praktiker Γερμανίας
Στα πρόθυρα της πτώχευσης η Praktiker
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!