GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #541  
Παλιό 12-02-2012, 17:56
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κάνω δηλώσεις, θα μιλήσουν οι πράξεις μας!!
Θα είμαστε μέσα στο δωμάτιο σαν τρία μικρά κατατρεγμένα κοτσιφάκια!!!
Κιχ δεν θα ακουστεί!!!
(Το πολυ-πολύ καμιά μασέλα, να τρώει Κρητικό παξιμαδάκι στα κρυφά!!)

Τα μικρά κοτσιφάκια καλου κακου ας πάρουν μαζί τους και τις ωτοασπίδες που φοράνε μέσα από το κράνος. Μόνο να συνενοηθήτε ένας κάθε βράδυ να μην φοράει ώστε να ξυπνάει τους άλλους όταν βαράνε οι καμπάνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv
  #542  
Παλιό 15-02-2012, 10:08
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Λοιπόν, νεότερα για την έξοδό μας την Κυριακή 22/04.

Μίλησα με το πρακτορείο της ΜΙΚΡΟΑΘΩΣ Α.Ε. που έχει το ταχύπλοο που ξεκινάει να μας μαζεύει από τις Μονές στις 09.30 π.μ.
Του ζήτησα αν μπορούμε να κάνουμε από τώρα μια ομαδική κράτηση 33 ατόμων. Δεν ήταν ιδιαίτερα θετικός (ούτε αρνητικός βέβαια) με την δικαιολογία ότι έτσι θα δεσμεύσει όλο το δρομολόγιο, χωρίς να έχει τη δυνατότητα να πάρει άλλους προσκυνητές. Του απάντησα πως αυτό δε ζημιώνει σε κάτι την εταιρεία τους, κλπ κλπ, και πες από δω πες από 'κει, καταλήξαμε να του στείλω ένα φαξ στα μέσα Μαρτίου, για να το ξαναδούν και να μας απαντήσουν εγγράφως.

Μια άλλη σκέψη που μου πρότεινε, ήταν να πάρουμε "αγκαζέ" το ταχύπλοο, δημιουργώντας ένα δικό μας δρομολόγιο στην ουσία. Η αναχώρηση σ' αυτήν την περίπτωση, θα ήταν ή στις 07.30 από τις Μονές, ή μετά τις 15.00 (που του το απέριψα, γιατί θα μας καθυστερήσει πολύ, ιδίως τα παιδιά από Αθήνα και κάτω).

Αν κάποιος από εσάς, έχει κάποια μεγαλύτερη πρόσβαση στην εν λόγω εταιρεία, ίσως μπορεί να πιέσει προς την πρώτη λύση (των 09.30). Εκτός, κι αν προτιμάτε να βγούμε 07.30 αλλά θα χάσουμε την Κυριακάτικη Θεία Λειτουργία (και το περιεκτικό τραπέζι που θα ακολουθήσει).
  #543  
Παλιό 15-02-2012, 10:26
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν, νεότερα για την έξοδό μας την Κυριακή 22/04.

Μίλησα με το πρακτορείο της ΜΙΚΡΟΑΘΩΣ Α.Ε. που έχει το ταχύπλοο που ξεκινάει να μας μαζεύει από τις Μονές στις 09.30 π.μ.
Του ζήτησα αν μπορούμε να κάνουμε από τώρα μια ομαδική κράτηση 33 ατόμων. Δεν ήταν ιδιαίτερα θετικός (ούτε αρνητικός βέβαια) με την δικαιολογία ότι έτσι θα δεσμεύσει όλο το δρομολόγιο, χωρίς να έχει τη δυνατότητα να πάρει άλλους προσκυνητές. Του απάντησα πως αυτό δε ζημιώνει σε κάτι την εταιρεία τους, κλπ κλπ, και πες από δω πες από 'κει, καταλήξαμε να του στείλω ένα φαξ στα μέσα Μαρτίου, για να το ξαναδούν και να μας απαντήσουν εγγράφως.

Μια άλλη σκέψη που μου πρότεινε, ήταν να πάρουμε "αγκαζέ" το ταχύπλοο, δημιουργώντας ένα δικό μας δρομολόγιο στην ουσία. Η αναχώρηση σ' αυτήν την περίπτωση, θα ήταν ή στις 07.30 από τις Μονές, ή μετά τις 15.00 (που του το απέριψα, γιατί θα μας καθυστερήσει πολύ, ιδίως τα παιδιά από Αθήνα και κάτω).

Αν κάποιος από εσάς, έχει κάποια μεγαλύτερη πρόσβαση στην εν λόγω εταιρεία, ίσως μπορεί να πιέσει προς την πρώτη λύση (των 09.30). Εκτός, κι αν προτιμάτε να βγούμε 07.30 αλλά θα χάσουμε την Κυριακάτικη Θεία Λειτουργία (και το περιεκτικό τραπέζι που θα ακολουθήσει).
Στην περίπτωση του "αγκαζέ", αλλάζει η χρέωση, ή είναι η ίδια στο όπως στο κανονικό δρομολόγιο??
Αναφερθήκατε σε αυτό Νίκο??
  #544  
Παλιό 15-02-2012, 20:07
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην περίπτωση του "αγκαζέ", αλλάζει η χρέωση, ή είναι η ίδια στο όπως στο κανονικό δρομολόγιο??



Αναφερθήκατε σε αυτό Νίκο??


Αργύρη, δεν ρώτησα για χρέωση, γιατί μου φάνηκαν ασύμφορες οι ώρες. Η μια πολύ νωρίς, η άλλη η μεσημεριανή, αδιανόητη.

Δεν ξέρω, να ρωτήσω για χρέωση σε περίπτωση "αγκαζέ" αν μας συμφέρει να συζητήσουμε την πρωινή των 07:30. Θα μας βγάλει Ουρανούπολη στις 08:30 - χρόνος αρκετός για πρωινό καφεδάκι, και έγκαιρη επιστροφή όλων ... αλλά όπως είπα, χάνουμε και τη Θεία Λειτουργία (που αξίζει) αλλά και την πρωινή τράπεζα (που επίσης αξίζει ).

Προτείνω να προχωρήσουμε στις 15/03 με ΦΑΞ - πρόταση για ομαδική κράτηση, κι αν δεν την κάνουν δεκτή, μία εβδομάδα πριν (14/04) που δέχονται κρατήσεις, θα κάνουμε μια επίθεση οι ομαδάρχες, και θα κλείνουμε θέση για τις πεντάδες μας, όπως στις Μονές.

Last edited by Fuji; 15-02-2012 at 20:11.
  #545  
Παλιό 16-02-2012, 23:08
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Πολύ καλή κίνηση Νικόλα !
  #546  
Παλιό 20-02-2012, 16:59
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

evan400f, Arkas, έχουμε κάτι νεότερο; Να φιξάρουμε λίγο Μονές και ημερομηνίες, και να κλείσουμε τα τυχόν κενά; Αν δε μπορούμε να κλείσουμε τη Φιλοθέου, να δούμε κάποια άλλη ...

Last edited by Fuji; 20-02-2012 at 17:01.
  #547  
Παλιό 20-02-2012, 22:53
evan400f Ο/Η evan400f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Γεροβουνό, Καματερου
Μoto: HONDA DEAUVILLE 650 HONDA CB 400 FOUR 1976
Μηνύματα: 4,178
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
evan400f, Arkas, έχουμε κάτι νεότερο; Να φιξάρουμε λίγο Μονές και ημερομηνίες, και να κλείσουμε τα τυχόν κενά; Αν δε μπορούμε να κλείσουμε τη Φιλοθέου, να δούμε κάποια άλλη ...
Καλησπέρα Νίκο. Εγώ δυστυχώς δεν είχα καμία απάντηση από την Φιλόθεου. Και δεν έχω προλάβει να κάνω κάτι, είμαι στη δουλειά 10 – 12 ώρες την ημέρα τελευταία και το βλέπω να με πηγαίνει έτσι για κάνα μήνα ακόμα! Αν μπορεί κάποιο από τα παιδιά της ομάδας μας να ασχοληθεί για μένα θα ήταν καλό. Δεν θέλω να μας κρεμάσω αλλά δυστυχώς έμπλεξα.
  #548  
Παλιό 20-02-2012, 23:01
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evan400f Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Νίκο. Εγώ δυστυχώς δεν είχα καμία απάντηση από την Φιλόθεου. Και δεν έχω προλάβει να κάνω κάτι, είμαι στη δουλειά 10 – 12 ώρες την ημέρα τελευταία και το βλέπω να με πηγαίνει έτσι για κάνα μήνα ακόμα! Αν μπορεί κάποιο από τα παιδιά της ομάδας μας να ασχοληθεί για μένα θα ήταν καλό. Δεν θέλω να μας κρεμάσω αλλά δυστυχώς έμπλεξα.
Θα ενημερώσω αύριο ...
  #549  
Παλιό 20-02-2012, 23:14
evan400f Ο/Η evan400f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Γεροβουνό, Καματερου
Μoto: HONDA DEAUVILLE 650 HONDA CB 400 FOUR 1976
Μηνύματα: 4,178
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ενημερώσω αύριο ...
Να 'σαι καλά Δημήτρη.
  #550  
Παλιό 28-02-2012, 14:19
THANOSEOD Ο/Η THANOSEOD βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-AΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV '10
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Kαλησπέρα σε όλους . . . μετά από αμέτρητα τηλέφωνα και αρκετό άγχος μπορώ να πώ,είμαι και γώ έτοιμος για την εκδρομή μας!Διαμονή όλα καλώς . . . Υπολογίστε με για είσοδο στις 18/04!!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
67 FIM Rally 2012 Bydgoszcz Poland 19 - 21 July 2012 nordkapp Info ταξιδιών εξωτερικού 0 14-12-2011 18:16
Hμερολογιο Pirelli, 2012! black_hawk Αυτοκίνητο 6 08-12-2011 09:47
Τα τέλη κυκλοφορίας για το 2012 moxor Χρήσιμα 11 31-10-2011 18:48
Νέο Μισθολόγιο ΔΥ για το έτος 2012 vpentza Ελλάδα 5 22-10-2011 10:36
ΔΕΗ: Ζητά αυξήσεις 30% για το 2012 MARK Επικαιρότητα 11 06-10-2011 22:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:06.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!