GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Το Gs Forum > Σχετικά με τον διαδικτυακό τόπο > Ανακοινώσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 28-05-2013, 12:33
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Αν μεγαλώνοντας η ζωή μας κάνει Σοφότερους και Δικαιότερους τότε είμαστε τα υγιή κύτταρα της κοινωνίας και το σωστό πρότυπο για τα παιδιά μας.

Αν μεγαλώνοντας το μόνο που καταλάβαμε είναι ότι ο κόσμος είναι ΕΙΣαγγελικά πλασμένος τότε ήμασταν σπόροι σε άγονο έδαφος.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 28-05-2013, 14:04
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Αυτό εδώ φυσικά δεν είναι ξεκίνημα... επιστροφής μου, αλλά είναι ενδιαφέρον thread για ένα και μόνο σχόλιο (πάρτε το και πετάξτε το).

Η... σχέση μου με τον Napo είναι γνωστή (άσπονδοι εχθροί, χωρίς να πάμε το θέμα πέρα από τις μηχανές πάντως - όπως πήγαινε παραπέρα με τον GeorgeP γιατί εκεί είχαμε και μεγάλες ιδεολογικές διαφορές). Πάντως είμαι ο τελευταίος που θα τον υπερασπιστώ (και οποιονδήποτε δεν ξέρω καλά εδώ που τα λέμε).

Τα δεδομένα είναι τα εξής, κάποιοι φαίνεται εντέχνως (ή άτεχνα) να αγνοείτε κάποια:

1) Ο Napo είχε πράγματι καλή γνωριμία (face2face) με πολύ κόσμο εδώ και με αμφίδρομα θετικά σχόλια επί προσωπικού (χαρακτήρα κλπ.).

2) Ο Napo έχει "προσβληθεί" από σχόλια πολύ περισσότερο παλαιότερα με πολύ μικρότερη αντίδραση (γύρισμα στην πλάκα κλπ.). Όπως και εκείνου τα αστεία του ήταν πολλές φορές "χοντρά" (δεν ήξερες μέχρι που κάνει πλάκα), αλλά πάντα όσοι τον ξέρανε τον δικαιολογούσαν ξέροντας ότι δεν εννοεί κακό. Πάντα κρίνω "διαδυκτιακά" μια και δεν τον γνώρισα προσωπικά.

ΟΜΩΣ τι είδαμε...

Είδαμε να δρα πολύ δυναμικά (δεν ξέρω τι υλοποίησε από όσα είπε πάντως) και γενικά "αταίριαστα" από ότι "έχτιζε" τόσο καιρό εδώ μέσα (αποκλείεται να μην το σκέφτηκε). Όλοι δώσατε διάφορες εξηγήσεις, αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν έδωσε πιθανότητα να... έχει και δίκιο. Μιλήσατε για αναπόδεικτα πράγματα κλπ. Μπορεί να είναι έτσι ναι, μπορεί απλώς να μην είναι το θέμα του να τα μοιραστεί μαζί σας (τουλάχιστον ακόμα).

Εγώ ΔΕΝ ΛΕΩ ότι "κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας", ο Νίκος πάντα μου φέρθηκε οκ και παρά την απουσία μου εξακολουθώ να χρησιμοποιώ τις "υπηρεσίες" του forum καμιά φορά (όταν δεν βρίσκω κάτι καλύτερο κοστολογικά - γιατί πράγματι υπάρχουν καμιά φορά). Ότι ΔΕΝ ΞΕΡΩ, δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνει (ΟΥΤΕ ότι συμβαίνει). Αλλά αν και εσείς ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ (και πλην από τις κεφαλές και ΙΣΩΣ κάναν κολλητό, ΔΕΝ ξέρετε), τότε ίσως δεν πρέπει να διαρρηγνύετε ιμάτια.

Δεν κρύβω επίσης ότι όντας έξω από το forum (και δεν είμαι σε άλλο Ελληνικό forum για moto), βρέθηκαν άνθρωποι να μου πουν για "σκιές" που αφορούν το forum. Απλά το αναφέρω και πιθανότατα να έχει συμβεί και σε εσάς. Ότι άφησε να εννοηθεί ο Napo ΔΕΝ είναι η πρώτη φορά που το άκουσα πάντως. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΛΕΩ ότι συμβαίνει. ΔΕΝ λέω να αποδείξει ο Νίκος (και Σια) ότι δεν είναι ελέφαντας. Απλά αναφέρω τι έχουν πάρει τα αυτιά μου (και αποκλείω μόνο τα δικά μου). ΦΥΣΙΚΑ υπάρχει το φίλτρο της "κακίας" ανθρώπων που δεν γουστάρουν ή που είναι σε ανταγωνιστικό forum.

Σημειώνω επίσης ότι πάντα υπήρχε μια ευαισθησία προστασίας των προσφορών. Το έχω ζήσει και εγώ. ΔΕΝ σημαίνει ότι εξηγείται με "βρώμικο" τρόπο, μπορεί απλά οι άνθρωποι να μην είναι εύκολο να δεχτούν ότι δεν έψαξαν καλά κάτι ή ότι ο Χ έμπορος έκανε κάτι λάθος κλπ. Θυμάμαι και ίσως θυμάστε, περίπτωση μου για την τιμή που ανέφεραν κάποτε για service όπου ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλοί είχαν πέσει με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ βαθμό να με φάνε και ακόμα και μέχρι σήμερα ελάχιστοι είπαν (...ΦΑΝΕΡΑ, περισσότεροι πάντως prive) ότι πράγματι άκουσα ότι άκουσα αν και είχα ακόμα και ηχητική καταγραφή της κλήσης - τότε ήθελαν ακόμα και να στρέψουν τον έμπορο να με... κυνηγήσει. Αυτό μου είχε κάνει εντύπωση.

Ως ελεύθερος επαγγελματίας πάντως, δεν είμαι τόσο απονήρευτος για κάποια θέματα - για δέκατη φορά λέω ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ότι συμβαίνουν. Δεν το ξέρω όμως κιόλας.

Σήμερα μόλις, διαβάσαμε για τον "δράκο" που δεν θυμόταν πια πόσα παιδάκια είχε βιάσει, ΑΛΛΑ η ίδια του η γυναίκα έπεσε από τα σύννεφα. (μιλάω για κάτι πολύ διαφορετικό αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω νομίζω)

Γιατί γράφω; Γράφω για να πω ακριβώς ότι ίσως το καλύτερο είναι να αφήσουμε την ιστορία να εξελιχτεί μεταξύ των ΑΜΕΣΑ εμπλεκόμενων πλευρών και εμείς μέχρι τότε να κρατάμε μικρό καλάθι για οποιονδήποτε.

Αυτά από μένα, ξανα-εξαφανίζομαι (εξάλλου ενοχλώ συνήθως κάποιους με το να υπάρχω εδώ). Ελπίζω το post να παραμείνει (το κρατάω φυσικά και backup).

Εύχομαι το καλύτερο σε υγεία σε όλους και ότι είναι αλήθεια (απατεωνιές, παρεξηγήσεις, επίσκεψη εξωγήινων, οτιδήποτε) να λάμψει.

Last edited by NLS; 28-05-2013 at 14:08.
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 28-05-2013, 14:35
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Φίλε NLS εδώ ταιριάζουν 2 γνωμικά:
1) Ρίξε Ρίξε λάσπη, όλο και κάτι θα μείνει
2) Έκαστος είναι αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίον.
Διαλέξτε (εγώ και τα 2).
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 28-05-2013, 15:54
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Να σημειώσω ότι συμφωνώ μαζί σου και στα δυο.
Πάντως για τον ίδιο λόγο να είστε πιο προσεκτικοί και με τις δυο πλευρές.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 28-05-2013, 17:36
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Τι ομορφο να ξερεις οτι καποιος θελει το καλο σου σε ευχαριστω που με σκεφτηκες

Θα αρχισω να ψαχνω στις σκιες....

Εσυ συνεχισε τις ομορφες κ επιοικοδομητικες σκεψεις για την κοινοτητα....

Α κ καθε φορα που εκμεταλευεσαι καποια ομαδικη αγορα μην ξεχνας να σκεφτεσαι

ποιος ετρεξε για να εχεις εσυ οφελος....

Αλλωστε υπαρχουν ρητα για ολα τα της ζωης....

Πχ
Φοβου τους υπο σου ευεργετηθεντας
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 28-05-2013, 17:57
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Κύριοι το θέμα έχει πάρει μεγάλη έκταση.Να πώ οτι είμαστε άνθρωποι και όλοι υποπέπτουμε σε σφάλματα.Το να κάνεις λάθη είναι λογικό,το να μην αναγνωρίσεις τα λάθη σου είναι παράλογο.Ωστόσο μέσα απο αντιπαραθέσεις είναι φυσιολογικό να θιχτούν κάποιοι άνθρωποι.Άδικα μέν θίχθηκαν στην προκειμένη περίπτωση ο Νίκος και Δημήτρης που έχουν κάνει τόσο αγώνα με γνώμονα αποκλειστικά και μόνο το καλό του forum και της παρέας που έχουν δημιουργήσει,χωρίς κανενα προσωπικό όφελος.Θεωρώ λοιπόν οτι ο Ναπολέων είναι νοήμων άνθρωπος και υπεύθυνος και με το GS FORUM έχει αμφίδρομη σχέση παίρνοντας και δίνοντας μέσα σε αυτό.Οπότε καλό θα είναι να κάνουμε υπομονή και το θέμα λίαν συντόμως θα θεωρείται λήξαν......
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 28-05-2013, 18:34
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ομορφο να ξερεις οτι καποιος θελει το καλο σου σε ευχαριστω που με σκεφτηκες

Θα αρχισω να ψαχνω στις σκιες....

Εσυ συνεχισε τις ομορφες κ επιοικοδομητικες σκεψεις για την κοινοτητα....

Α κ καθε φορα που εκμεταλευεσαι καποια ομαδικη αγορα μην ξεχνας να σκεφτεσαι

ποιος ετρεξε για να εχεις εσυ οφελος....

Αλλωστε υπαρχουν ρητα για ολα τα της ζωης....

Πχ
Φοβου τους υπο σου ευεργετηθεντας
Δεν καταλαβαίνω την αντίδραση. Είδες ότι ήμουν υπέρ του δέοντος προσεκτικός.

Post σαν το δικό μου ακριβως βοηθάνε να ΜΗΝ υπάρχουν σκιές.
Σκέψου το και εσύ (γιατί δουλεύει και αντίστροφα) την επόμενη φορά που θα ψάξεις μυστηριώδεις συνωμοσίες σε post παμπάλαιων μελών που δηλώνουν (και επαναλαμβάνω αν δεν ήταν σαφές - και τα ονοματεπώνυμα μου έχετε) ότι δεν είναι ενεργοί σε ΚΑΝΕΝΑ άλλο moto forum στην Ελλάδα και δεν έχουν και καμία εμπορική σχέση με κάποιον σε οτιδήποτε προϊόν αφορά την μοτοσυκλέτα.

Α και το ρητό είναι απολύτως άτοπο στην περίπτωση μου. Αν, ας χτυπήσω ξύλο, σας ζητήσω αίμα (που επίσης ξέρω ότι θα υπάρχει ανταπόκριση, δεν λέω ότι δεν θα υπάρχει) τότε θα μιλάγαμε για κάτι τέτοιο.
Όταν μιλάμε που βρίσκω πχ. λάστιχα με 20 ευρώ διαφορά (και σε αντάλλαγμα ουσιαστικά διαφήμιση για το καλό όνομα του forum - πράγμα που θεωρώ και ηθικό και σωστό, δεν το κατακρίνω) ε είναι λίγο άτοπο να μιλάμε για ευεργεσίες.

Προσπαθήστε να συνεχίσετε το thread (που δεν αφορά εμένα) χωρίς να θεωρείτε υποχρέωση σας να μου "την πείτε", για να μην αναγκάζετε και εμένα να επιστρέφω (είναι γνωστό ότι δεν αφήνω να πέσει τίποτα κάτω, έτσι;....).
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 28-05-2013, 19:09
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό εδώ φυσικά δεν είναι ξεκίνημα... επιστροφής μου.

Εύχομαι το καλύτερο σε υγεία σε όλους και ότι είναι αλήθεια να λάμψει.
Αγαπητέ σε ευχαριστούμε για την άποψή σου και τα σχόλιά σου πάνω στο παρόν θέμα. Να είσαι κι'εσυ καλά και να περνάς καλά μαζί ή εκτός τις κοινότητας μας!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 29-05-2013, 01:12
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

Τον Νάπο οι παλιοί τον ξέρουμε και δεν θα με εξέπληττε οτιδήποτε στα πλαίσια των άμετρων και άσχετων χειρισμών αλλά και γραπτών του. Και για αυτό άλλωστε δεν με εξέπληξε η όλη επιπόλαιη ####τούμπα των γραφομένων του, περί τιμών, καταστημάτων, προσφορών, προσωπικών και άλλων μηνυμάτων, διακίνησης ουσιών, αφορολόγητων κερδών και λοιπών αθεμελίωτων εκ των υστέρων κατηγοριών.

Εδώ μέσα έχουμε τα πάντα και καλά κάνουμε. Ακόμα και Νάπους, χωρίς να το ξέρουμε. Και φτιάχνουμε κανένα ταχυσύνδεσμο, αγοράζουμε κανένα μπουφανάκι και κάνουμε καμιά εκδρομή και πίνουμε και κανένα καφέ. Αν είχε υπ΄ όψιν του την αρχή της αναλογικότητος, δεν θα έφτανε να κάνει αυτά, που έκανε. Από εκεί όμως μέχρι να ΄πυροβολεί΄ το μυρμήγκι με μπαζούκα, έχει μια τεράστια απόσταση. Και εγώ την απόσταση την έχω συνδέσει με εκδρομές, λάστιχα, αναρτήσεις, στροφιλίκια κλπ καλούδια.

Δεν θέλω να νομίζω ότι στα στοφιλίκια της Λίμνης Πλαστήρα, βλέπω στον καθρέπτη μου τον Teo71 και να είναι το ΣΔΟΕ, που θέλει να δει τις αποδείξεις αγοράς των ελαστικών μου και αν αγοράζοντάς τα, συνέστησα δομημένη σπείρα με τους υπόλοιπους συμφορουμίτες και αρχηγούς τους Admins. Με τίποτα δεν θέλω να με περιμένει στην Βωβούσα ο Εισαγγελέας, να με παραπέμψει για ποινικό αδίκημα. Θέλω όταν φτάσω να κάτσω και να πιώ ένα σπληνάντερο-σφηνάκι.

Μακριά από το φόρουμ τέτοιες ΄αναξιόπιστες΄ δυνάμεις και συμπεριφορές. Ανόητες πράξεις και είναι και μεγάλος άνθρωπος.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 29-05-2013, 04:54
kouvos Ο/Η kouvos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2012
Περιοχή: Σταλιδα Ηρακλειου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή Απάντηση: Αίτημα διαγραφής μέλους !!!

χαλαρα ρε παιδια μας πειραξε η ζεστη!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!