GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 31-05-2012, 20:21
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημοσκοπηση της GPO της 30/5/12

Πιστεύετε ότι πρέπει η Ελλάδα να παραμείνει πάση θυσία στη ζώνη του ευρώ;

Δημοσκοπηση για το newsit την 31/5/12

Βασικό κριτήριο επιλογής στις εκλογές

.......και μεχρι τις εκλογες εχει ο Θεος.
Το μονο που με φοβιζει ειναι οτι επειδη ο Τσιπρας δεν θα κυβερνησει θα καταφυγει στα γνωστα επεισοδια και λεηλασιες της Αθηνας.....ξερει αυτος.....χρονια τωρα.
Και για το παρακράτος του ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.....ο τσιπρας φταιει
Το ακούσαμε και αυτο....
Πρέπει να ξεθολωσεις το μυαλο σου και να δεις πιο ψύχραιμα τα γεγονότα και ελπίζω ότι τις επόμενες 15 ημέρες να αποφασίσεις για το καλο της χώρας
Είσαι ένας παραδοσιακός ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ..που ψήφισε κάτι άλλο για διαμαρτυρία τον Μάιο και τώρα θα ψηφίζεις ΝΔ.....για να μην βγει ο Τσίπρα και χάσεις τις καταθέσεις 30 ετών,που καταφερες με το σάπιο ΠΑΣΟΚ...
Κικιρικουυυυυυυυυ.......
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 31-05-2012, 20:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα λενε λοιπον οτι η ανοδος του ΣΥΡΙΖΑ οφειλεται στους Ανδρεοπαπανδρεικους οι οποιοι ειδαν στον Τσιπρα αυτον που θα τους δωσει πισω τα ''κεκτημενα'' επι ΑΓΠ και διατηρουμενα μεχρι χθες κι επαυξανομενα κατα τακτα χρονικα διαστηματα με διαφορες επιδοματικες ονομασιες. Δλδ ειναι αυτοι που δεν εχουν παρει πρεφα τιποτα απο το γιγνεσθαι στην χωρα...το βιολι τους δλδ. Και φυσικα δεν ειναι αλλοι απο αυτους που σωρηδον διοριζε το ΠΑΣΟΚ εδω κι εκει για να παιρνει ψηφους!!!
Ηθελα να ηξερα αν το 1981 δεν ειχε υποσχεθει ο ΑΓΠ λεφτα, το 1989 δεν ειχε πει ''Τσοβολα δωστα ολα'', δεν εδινε την ΑΤΑ επι15 χρονια και τοσα αλλα αν θα ειχε ξεκολησει απο το 13% του 1975!!!!!
Τωρα με τις ιδιες υποσχεσεις ξεκολησε ο ΣΥΡΙΖΑ απο το 7%....με τις υγειες μας.
Κααααλα, μην φανε εχουμε σουπιτσα σημερα.


Κάποιος φίλος σχολίασε πως πια, μόνο εσύ μου απαντάς!!!!!
Πως είμαι σαρωτικός στις εκφράσεις μου (sic) και αποθαρρύνω τους συνομιλητές μου!!!
Μπορεί να είναι έτσι (ή και "κάπως έτσι", προτιμώ να μην σκεφτώ πονηρά)...
Βέβαια, αν αναμασούσα τις αηδίες των ΜΜΕ, ίσως ήμουν ευχάριστος, ακόμα κι αν εξέφραζα διαφορετικές απόψεις από τον συνομιλητή μου...
Δεν έφτασα σε αυτή την ηλικία και μέσα από δύσκολες συνθήκες, για να κάθομαι να παίζω τις κουμπάρες.
Σίγουρα δεν είμαι παντογνώστης, αλλά η απλή λογική και η εμπειρία βοηθούν σε θεμελιώδη ερωτήματα στην ζωή.
Εμπειρία για παράδειγμα υπήρξε η ένταξή μου στις γραμμές του Ρήγα. Ο Τσίπρας τότε, ήταν βρέφος. Αποχώρησα το 1978, με την πικρία του ξεπουλημένου νεαρού. Αυτή ήταν η πρώτη και τελευταία απογοήτευσή μου από την πολιτική πρακτική. Όχι πως δεν συμμετέχω έκτοτε, αλλά πια δεν είναι εύκολο να με κοροϊδέψουν.
Δεν ξελογιάστηκα από τον ΑΓΠ (μεγάλες κόντρες με τον πατέρα μου!!), δεν κατάπια την φόλα του χρηματιστηρίου, των Ολυμπιακών αγώνων, του κοκού του ραφινάτου. Δεν πίστεψα πως "λεφτά υπάρχουν" αν και ακόμα πιστεύω, πως στο τέλος ο ΓΑΠ ήταν ο μόνος που προσπάθησε (τελευταία λένε το ίδιο και κάποιες ξένες δημοσιεύσεις, αλλά είναι νωρίς για να πω πως επιβεβαιώθηκα). Δεν είχα "γνωστούς" που τύπωναν δραχμές, δεν πίστεψα σε καμμιά μέχρι τώρα χρεωκοπία (αλήθεια, οι φωστήρες που είχαν προδιαγράψει το πρόσφατο παρελθόν τι έγιναν?!!??!)
Παρ΄όλες τις διαφορές μου με το ΚΚΕ, υιοθέτησα κάποιες συμπεριφορές του. Για παράδειγμα το "πρώτος στη δουλειά, πρώτος στον αγώνα"!!!!
Πάντα πίστευα πως δεν μπορείς να ζητάς αν δεν προσφέρεις. Αυτό μου έκανε καλό, γιατί έτσι δεν έμεινα ποτέ από δουλειά. Εντάξει, πάντα ήταν σκληρή, αλλά και έτσι ατίθασος που ήμουν δεν ήλπιζα και σε "ευνοϊκότερες συνθήκες"... δυστυχώς για το σώμα, ευτυχώς για την περηφάνια μου, δεν ήμουν ποτέ κολλητός.
Η μέχρι τώρα πορεία, επιλογές και αποτελέσματα, μου επιτρέπουν να αισιοδοξώ, πως και αυτή τη φορά η λογική και το ένστικτό μου με οδηγούν σωστά.
Γνωρίζοντας το "mentality" των αριστερών και δη του "ανανεωτικού" χώρου... όχι απλώς δεν πιστεύω στις ικανότητές τους, αλλά με τρομάζει ακόμα και η πιθανότητα "δοκιμής" τους. Ξέρω πως οι κουβέντες είναι βαριές και πολλοί φίλοι θα παρεξηγηθούν, όμως ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν μιλάω για τους οπαδούς της αριστεράς, αλλά για τους "επαγγελματίες" πολιτικούς της. Όποιος τους έζησε καταλαβαίνει...
Όταν μάλιστα βλέπω διάφορους απίθανους τύπους, από την χρυσαύγουλη να πηδούν στον σοσιαλισμό, λες και παίζουνε κουτσό στην αυλή με τ' άλλα κοριτσάκια... θέλω να γελάσω, όμως σκέφτομαι πως αυτοί οι απίθανοι, πάλι θα αποφασίσουν για το μέλλον μου και το μέλλον των παιδιών μου.
Καλά, μετά θα είναι πάλι "κοψοχέρηδες", αγανακτισμένοι, προδομένοι... αλλά και πάλι δεν θα καταλάβουν πως είναι αυτοί οι κυρίως υπεύθυνοι.

Συγχωρήστε μου την λογοδιάρροια και τα "προσωπικά", αλλά σκέφτηκα πως δεν χρειάζεται να ενοχλώ άλλο με τις δύστροπες παρεμβάσεις μου την αγαστή παρέα... άλλωστε είστε και απασχολημένοι με την επανάσταση...

Όταν περάσει λοιπόν η μπόρα, θα έχουμε την ευκαιρία να τα ξαναπούμε... δεν χανόμαστε...

Καλή δύναμη.
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 31-05-2012, 20:47
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Και για το παρακράτος του ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.....ο τσιπρας φταιει
Το ακούσαμε και αυτο....
Πρέπει να ξεθολωσεις το μυαλο σου και να δεις πιο ψύχραιμα τα γεγονότα και ελπίζω ότι τις επόμενες 15 ημέρες να αποφασίσεις για το καλο της χώρας
Είσαι ένας παραδοσιακός ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ..που ψήφισε κάτι άλλο για διαμαρτυρία τον Μάιο και τώρα θα ψηφίζεις ΝΔ.....για να μην βγει ο Τσίπρα και χάσεις τις καταθέσεις 30 ετών,που καταφερες με το σάπιο ΠΑΣΟΚ...
Κικιρικουυυυυυυυυ.......
Kαλα, εισαι θεομουρλος και θεοπαλαβος........................
Αυτοι που καταφεραν με το σαπιο ΠΑΣΟΚ να βγαλουν χρηματα με 6ωρη εργασια ηταν κατι Δ.Υ. και κατι υπαλληλοι σε ΔΕΚΟ............εγω γλυκε μου με τα ροζ σου γυαλακια απο της 2/2 του 1981 και μεχρι την 19/3/2010 δουλευα 16 ωρες την ημερα, ολα τα Σαββατοκυριακα απο Απριλιο μεχρι Νοεμβριο, και, Χριστουγεννα και Πασχα εκανα στο σπιτι μου για πρωτη φορα το 2001!!!!!! Ετσι εβγαζα τα κατατιθεμενα σημερα λεφτα μου.
Εσυ, μιας και μιλας για μενα, λεφτουδακια δεν εβγαζες με το σαπιο ΠΑΣΟΚ????? Τα ιδια χρεωνες το 1994 και τα ιδια το 2009? δεν ξερω ρωτω! και απαντω.....οχι βεβαια!! Οπως ολοι επι σαπιου ΠΑΣΟΚ βγαζανε το αγλεουρα απο τα δανεικα που επαιρνε ο καθε ελληνας για οτιδηποτε ηθελε να κανει. Ο μαναβης δεν εκανε τις ντοματες των 150δρχ το κιλο 1,5ε? Το ματσακι τον μαιντανο των 50δρχ δεν το εκανε 0,50ε? εεεεεεεε? και ποσα αλλα....δλδ ΟΟΟΟΟΛΑ τα αλλα! Αντε τωρα μην αρχισω.....

Τωρα ετοιμαζομαι να κατσω σε ενα τιμονι επι 14 ωρες (χα, λιγοτερες) για να βαζω στην τσεπη 20-30ε ημερησιως...........

Εγω ετσι ξερω οτι παραγει ο εργαζομενος και οχι διαφορετικα...ο τσιπρας εχει αλλη αποψη......γιαυτο κι εγω τον φτυνω στην μουρη μπας και τον ξεματιασω και βαλει μυαλο!!!
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 31-05-2012, 20:52
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαυτους μιλας? οχι μονον θα τους προσβαλλω αλλα θα τους στησω στα 11 βηματα και θα βαλω τον Μπεκαμ να σημαδευει την κεφαλα τους με την μπαλα.[/COLOR]
Αυτούς καν'τους ό,τι θες.

Δεν μιλάω για αυτούς.

Μην ισοπεδώνεις. Μην τσουβαλιάζεις. Μην λιθοβολείς άκριτα και ασύνετα.

Τα είχαμε ξαναπεί στο θέμα "Μαζί τα φάγαμε".

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Υπάρχει εκεί έξω μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων με την οποία πιθανόν δεν συναναστράφηκες.

Και για να σου λύσω την απορία ναι, τους προσβάλλεις και εμένα μαζί
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 31-05-2012, 21:09
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλα, εισαι θεομουρλος και θεοπαλαβος........................
μυαλο!!!


μετα απο εκατονταδες ασυναρτησιες που εχεις γραψει στα πολιτικα θεματα.......ειπες και κατι σωστο
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 31-05-2012, 21:11
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Επειδή αρκετή πίκρα και στεναχώρια έχω φάει τους τελευταίους μήνες

και δε λέει καθόλου να πικραίνομαι και εδώ μέσα λέω να σταματήσω να ασχολούμαι με τέτοια θέματα.

Είναι και αυτό το ρημάδι το GS που δεν λέει να βγάλει κανένα πρόβλημα για να ασχοληθώ με κάτι άλλο.

Σχωράτε με αν σας κούρασα.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 31-05-2012, 21:12
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Δλδ ξαφνικα οι πολιτικοι στην Ελλαδα...
οι ιδιοι δλδ που τοσα χρονια κανανε τις ρεμουλες και τα ξεπουληματα με τις οικογενειες τους και τους κολλητους τους...
ΤΩΡΑ ξαφνικα θελουν να μας σωσουν και ΕΜΕΙΣ οι μαλακες ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ...!!!

ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...!!!
ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΡΕΛΑΝΟΥΝΕ...!!!
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 31-05-2012, 21:19
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Translatoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή αρκετή πίκρα και στεναχώρια έχω φάει τους τελευταίους μήνες

και δε λέει καθόλου να πικραίνομαι και εδώ μέσα λέω να σταματήσω να ασχολούμαι με τέτοια θέματα.

Είναι και αυτό το ρημάδι το GS που δεν λέει να βγάλει κανένα πρόβλημα για να ασχοληθώ με κάτι άλλο.

Σχωράτε με αν σας κούρασα.

αλιμονο αν πικραινει ο ενας τον αλλο, με την καφενειακη τυπου κουβεντα που κανουμε εδω μεσα.......
οπως λεει και ενας φιλος.....εκτονωση ειναι
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 31-05-2012, 21:55
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

Τι θα πει ο Τσίπρας όταν αναλάβει πρωθυπουργός......

Ότι παραλάβαμε καμένη γη....



Πέρα απο την πλάκα υπάρχει ήδη σοβαρό πρόβλημα με την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, τώρα αν και αυτό είναι στα πλαίσια της τρομοκρατίας και τα ασφαλιστικά ταμεία έχουν ρευστό αλλά δεν το δίνουν για να φοβηθεί ο κόσμος και να μην ψηφίσει τον Τσίπρα τότε νομίζω ότι βλέπετε πολύ Χόλλυγουντ...
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 31-05-2012, 22:06
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική: Εφιαλτικό τοπίο η επιστροφή στη δραχμή

το οτι τα ταμεια δεν εχουν πολυ ρευστο...μαλλον φταιει το ΚΟΥΡΕΜΑ παρα ο Τσιπρας...

ξεραν τι κανανε...οπως ξερουν και τωρα τι προσπαθουν να πετυχουν...!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!