GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 31-01-2011, 16:15
stelios1977 Ο/Η stelios1977 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Σερρες
Μoto: 800gs
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

πραγματικα στεναχωριεμαι,το μηχανακι το πηρα απο το υστερημα μου γιατι ηταν τ ονειρο μου να παρω bmw και να μου παθαινε κατι τετοιο δεν δικαιολογειται σ αυτην την εταιρια αυτο που εγινε.

Last edited by stelios1977; 31-01-2011 at 16:17.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 31-01-2011, 16:26
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Σόρρυ που θα σου μιλήσω έτσι αλλά.... Δικαιολογείται - δεν δικαιολογείται, αυτό μπορεί να συμβεί σε οτιδήποτε μηχάνημα και δεν έχει να κάνει με χώρα καταγωγής και είδος. Αυτό που πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις, είναι να το ψάξεις απο παντόύ και να δείς τι σε συμφέρει πιο πολύ. Βρίσκεσαι σε ένα φορουμ με πολλά μέλη που μπορούν και θέλουν να σε βοηθήσουν στην λύση που εσυ θα επιλέξεις, ακόμα έστω να σε συμβουλάψουν στην καλλίτερη για σένα λύση.

Μην στενοχωριέσαι λοιπόν, σίδερα είναι. Σε ότι μπορώ να σε βοηθήσω απο μέρους μου, ειδικά σε θέματα ιντερνετ η ότι άλλο αν μπορώ, απλά πες μου....
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 31-01-2011, 16:26
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από lostre7 Εμφάνιση μηνυμάτων
και επειδη διαβασα πολλα στο θεμα, για σκεφτειτε λιγο να εισασταν στη θεση του παιδιου, μιλαμε για μεγαλη κοροιδια απο ολη την εταιρια και συναμα την ιδια γραμμη τραβανε και τα συνεργεια,για πειτε μου κυριοι σε ποια εταιρεια κοστιζει 8000 ευρω ενα 800 μοτερ??? 1500 μια πλεξουδα???? ρε πηγαιντε να τα πειτε αλλου αυτα μεγαλολαμογια.τελειωσαν τα ψεμματα.... και συ ρε φιλε παλι με αυτους πας να μπλεξεις πλακα μου κανεις??? japan και τελειωσες με 8000 θα βρεις αλλο ενα μηχανακι και θα εχεις 2 για σκεψου λιγο τι πας να κανεις γιατι κατι τετοια λαθη κανουμε και μετα παιρνουν αερα και ξανα τα ιδια....
και εγω πριν αρκετα χρονια ειχα μπλεξει με τον ελληνα αντιπροσωπο γιαπωνεζικων μοτοσυκλετων......νεα σμυρνη-λεωφορο αθηνων,απιστευτα δρομολογια και νευρα,τσακωμους για μια μπιελα,που ηθελε να βγει εξω απο το μπλοκ....αποτελεσμα να πληρωσω την επισκευη,λογω κακης χρησης οπως μου ειπαν....
καλο θα ηταν να μην τσουβαλιαζουμε τα παντα.....ζημιες βγαζουν ολα τα μοτερ και ολες οι εταιρειες,ειναι να μην σου τυχει...
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 31-01-2011, 20:08
Dimitrism Ο/Η Dimitrism βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fast&Furious Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα το ξαναπω.Δες το θεμα πιο καλα γιατι το μοτο εχει λιγα χλμ.Και εκει να πατησεις.Σε αλλες περιπτωσεις εχουν πληρωση μονο εργασια.Κανε ενα κοπο και πηγαινε να μιλησεις με τον τεχνικο υπευθυνο στην BMW HELLAS.Μπορει το μοτο να εχει βγει απο την εγγυηση αλλα αυτο την ξεχωριζει απο τις Γιαπωνεζικες εταιριες η αντιμετωπισει μετα!!!!!!!!!!!
Ξερει καποιος που πρεπει να απευθυνθω ετσι ωστε να μιλησω με καποιον ?

Την Παρασκευη καλεσα στο Τμημα Παραπονων (2109118001) αλλα μιλησα με μια κυρια και μου ειπε στειλτε μας επιστολη να το επανεξετασουμε, να το ξαναδουμε και ολα αυτα τα ''απροσωπα'' που σου λενε απ το τηλεφωνο.......

Ξερεις καποιος που μπορω να παω ή να καλεσω καποιον, ο οποιος ομως, να ειναι και υπευθυνος ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην στενοχωριέσαι λοιπόν, σίδερα είναι. Σε ότι μπορώ να σε βοηθήσω απο μέρους μου, ειδικά σε θέματα ιντερνετ η ότι άλλο αν μπορώ, απλά πες μου....
Σε ευχαριστω πολυ οπως θα ηθελα να ευχαριστησω και ολα τα παιδια απο το forum για το ενδιαφερον τους.


ΥΓ Εγω τους εστειλα παντως μια επιστολη (ετσι να υπαρχει.....) στο οποιο περα απο το ιστορικο της ζημιας τους αναφερω οτι αυτο που περιμενω απο αυτους ειναι μια καλυτερη τιμη στο κοστος αντικαταστασης του κινητηρα (τα γνωστα 8000 ευρω) διοτι εαν μου κανουν μια καλη εκπτωση στην λιανικη του τιμη θα προχωρησω αμμεσα σε αγορα ενος 800 GS και το οποιο θα κανω εαν με ''βοηθησουν'' και αυτοι.

Last edited by Dimitrism; 31-01-2011 at 20:13.
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 31-01-2011, 20:37
Fast&Furious Ο/Η Fast&Furious βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αγιος Δημητριος
Μηνύματα: 358
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Κανε αυτο που λεει η κοπελα στειλε δηλαδη ενα mail και να εισαι σιγουρος οτι κατι θα γινει..Με σιγουρια στο λεω οτι τα κοιτανε.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 31-01-2011, 20:50
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Ρε παιδιααααααααααααααααααααααααααααααααα


το ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο που ΠΡΟΗΛΘΕ???


αναλόγος με την προελευση του προβλήματος θα πρεπει να πληρωσεις ή όχι.....


Μήν ξεχναμε οτι η Bmw διαφημίζει την εγγυηση good will.........

Last edited by vasorfa; 31-01-2011 at 21:08.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 31-01-2011, 21:50
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitrism Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω πως να θα επρεπε να ''ονομασω'' το συγκεκριμενο τοπικ......

Επιστολη διαμαρτυριας στην BMW (hellas), Επιστολη διμαρτυριας ενος απλου καταναλωτη ή απλα η ''περιπετεια'' ενος BMW αδακια......

Ειμαι κατοχος ενος F 650 GS (2κιλυνδρο). Το μηχανακι το πηρα καινουργιο απο τον αντιπροσωπο πριν 2 χρονια και 6 μηνες. Το φορτωσα με τα περισσοτερα καλουδια και περα απο 2-3 ανακλησεις για τα διαφορα ''θεματακια'' που ειχαν παρουσιαστει ολα ηταν μια χαρα.

Τα service γινοντουσαν ευλαβικα στον εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο απο εκει που το ειχα αγορασει και ειμουν και εγω πολυ ευχαριστημενος με το after sales service.

Ωσπου πριν 2 βδομαδες το μοτερ παρεδωσε πνευμα......
Σημειωνω οτι το εχω 2 χρονια και 6 μηνες και εχω κανει 36000 χλμ.

Το πηγα κατευθειαν στην αντιπροσωπεια και περιμενα την νεκροψια. H νεκροψια εδειξε μπιελα, στροφαλο και κατι περιφερειακα off τελειως. Τα παιδια πολυ εξυπηρετικα για μια ακομη φορα ξεκινησαν τα mail με την BMW hellas για να δουμε τι θα γινει........

Μετα απο 2 εβδομαδες και συγκεκριμενα την Παρασκευη το πορισμα βγηκε.

1) Ολικη αντικατασταση μοτερ διοτι κρινεται ασυμφορο να επισκευαστει το υπαρχον.

2) Η ζημια δεν μπορει να προσδιοριστει απο τι προηλθε, (κολλημενη αντλια λαδιου ? αστοχια υλικων ? κανεις δεν ξερει.....

2) Συμμετοχη δικια μου στο κοστος αντικαταστασης με 30%. Το μοτερ εχει καινουργιο 8000 ευρω περιπου αρα θα συμμετεχω εγω με 2400 ευρω + 300 ευρω εργασια
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιααααααααααααααααααααααααααααααααα


το ΠΡΟΒΛΗΜΑ απο που ΠΡΟΗΛΘΕ???


αναλόγος με την προελευση του προβλήματος θα πρεπει να πληρωσεις ή όχι.....


Μήν ξεχναμε οτι η Bmw διαφημίζει την εγγυηση good will.........
Εδω ειναι το μυστικο.....οτι ο ''ασθενης'' απεβιωσε,αλλα η ''νεκροψια'' δεν εδειξε τα αιτια.......
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 31-01-2011, 21:50
lostre7 Ο/Η lostre7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: piraeus
Μηνύματα: 145
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

To ειπα και χτες θα το ξαναπω και σημερα... ποια bmw και ποια good will ρε παιδια???? ποιος τα λεει αυτα τα παραμυθια??? προκαλω οποιον θελει να μου πει οτι αλλαγθηκε κατι σοβαρο μεσω good will... και θα ηθελα να πω στον gsmaniac οτι αυτο ακριβως λεω και γω ολα τα μηχανακια σπανε γιατι να σε κλεβουν ζητοντας ενα καρο λεφτα ενω οι ιαπωνικες εταιριες τα εχουν τσαμπα???θελεις να μου πεις ποσο αγορασες την μπιελα εκεινη και ποσο εχει μια της bmw????
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 31-01-2011, 22:05
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Φιλε Lostre7 καλα ξεμπερδεματα σου ευχομαι
Συμφωνω με τους συμφορουμιτες που ειπαν να τους πιεσεις και να στειλεις επιστολη,μηπως πετυχεις κατι καλυτερο.
Η δικια μου απορια ειναι: δεν ειχες καποια ενδειξη για κακη λειτουργια; καποιους θορυβους μεταλικους ή κροταλισμα; καπνα απο την εξατμιση;; γρεζια στα λαδια;; Οτιδηποτε που να σε εκανε να υποψιαστεις οτι κατι δεν παει καλα ωστε να προλαβεις την ολοκληροτικη ζημια του κινητηρα;;
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 01-02-2011, 00:13
Dimitrism Ο/Η Dimitrism βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bill 800gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Lostre7 καλα ξεμπερδεματα σου ευχομαι
Συμφωνω με τους συμφορουμιτες που ειπαν να τους πιεσεις και να στειλεις επιστολη,μηπως πετυχεις κατι καλυτερο.
Η δικια μου απορια ειναι: δεν ειχες καποια ενδειξη για κακη λειτουργια; καποιους θορυβους μεταλικους ή κροταλισμα; καπνα απο την εξατμιση;; γρεζια στα λαδια;; Οτιδηποτε που να σε εκανε να υποψιαστεις οτι κατι δεν παει καλα ωστε να προλαβεις την ολοκληροτικη ζημια του κινητηρα;;
Δεν ειχα απολυτως καμια ενδειξη. Οσο για τα ρινισματα στα λαδια, ρωτησα και εγω στο συνεργειο και μου ειπαν οτι εαν ειχαν δει κατι στην τελευταια αλλαγη λαδιων θα μου το ειχαν πει.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ανταλλασεται μπαρα μοτερ 1150gs John1150 Ζήτηση 4 29-11-2010 13:39
Χωρίς ΟΣΕ και Προαστιακό από τη Δευτέρα και σχεδόν όλη την εβδομάδα riko46 Ελλάδα 3 26-10-2010 02:13
Μετά από Aldi και Fnac φεύγει και ο “Τιτάνας”; gsmaniac Επικαιρότητα 9 25-10-2010 00:29
Το καλύτερο μοτερ για σουβλα capo Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 8 03-05-2010 17:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!