GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 24-07-2012, 16:17
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Όχι απλά καλά έκανες... ήσουν και Κύριος!

Εμένα πάλι μου τη σπάει αυτό το "έχει καταργηθεί το κουβέρ" αλλά κάθε φορά που κάθομαι βλέπω μετά χρέωση "κουβέρ".

Για να μη πω το νερό που στο φέρνουν θες δε θες. Σε τιμή κηροζίνης το λίτρο.

Χαλιέμαι.... Μπορεί να ξοδεψω 100 ευρώ αλλά δε θέλω να μου φορτώνουν ούτε 50 σεντς για κάτι που δε παρήγγειλα.
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 24-07-2012, 16:58
omorfantras Ο/Η omorfantras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE 2011
Μηνύματα: 1,593
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vasorfa Εμφάνιση μηνυμάτων
A ρε Στούκας!!!!


Πάς που πάς Λουτράκι ,,,



Παε στο Μαιστράλι!!!!!




όσο για την ταβέρνα καλά έκανες

ΜΑΙΣΤΡΑΛΗ = ΤΕΛΕΙΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ, ΤΕΛΕΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 24-07-2012, 17:11
darian Ο/Η darian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από dottmicalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι απλά καλά έκανες... ήσουν και Κύριος!

Εμένα πάλι μου τη σπάει αυτό το "έχει καταργηθεί το κουβέρ" αλλά κάθε φορά που κάθομαι βλέπω μετά χρέωση "κουβέρ".

Για να μη πω το νερό που στο φέρνουν θες δε θες. Σε τιμή κηροζίνης το λίτρο.

Χαλιέμαι.... Μπορεί να ξοδεψω 100 ευρώ αλλά δε θέλω να μου φορτώνουν ούτε 50 σεντς για κάτι που δε παρήγγειλα.

και άμα ζητήσεις κανάτα σου φέρνουν ζεστό από την βρύση
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 25-07-2012, 16:17
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

εχω παει σε φουρνο σετην παργα κ περνω 3 πραματα απο 3 ευρω κ 2 απο 1,5 ,συνολο 12 ετσι οπως εγραφαν τα ταμπελακια στην βιτρινα.(ηταν ηδη ακριβα μια ζαμπονοκασεροπιτα 3 ευρω αλλα με γνωση μου καθησα,κ δεν παραπονουμε γιαυτο)
με λεει καθηστε εξω θα σας τα φερουμε εμεις,λεω δε γαμει παω να κατσω.ερχεται η παραγγελια 5 ευρα παραπανω.1 το καθε ειδος.σηκωνωμαι ρωταω το γιατι με λεει ειναι το εξτρα service στο μαγαζι.κοιταω για ταμπελα εαν το γνωστοποιει αυτο κ δεν βλεπω πουθενα,κοιταω για τιμοκαταλογο στο τραπεζι τιποτα.λεω αρνουμε να πληρωσω κ παρτα φατα εσυ,μου λεει τωρα δεν γινεται γιατι εκοψα αποδειξη.......
ΕΙΔΕ Ο ΤΡΕΛΟς(φουρναρης) ΤΟΝ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ(εμενα απτα χθες) Κ ΦΟΒΗΘΗΚΕ.
ουρλιαζα σαν υστερικος κ αυτοι που καθοταν στο μαγαζι καταλαβαν οτι κ αυτοι πιαστηκαν ''μακακες'' κ εγινε το ελα να δεις.
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΝΤΑΒΑΤΖΗΛΙΚΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ
Εφυγα κ εφαγα το γυρονι μου πρωινιατικα παρακατω χωρις ''εξτρα χρεωση στο τραπεζι'' κ λιγδωσε τ'αντερο μ'
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 25-07-2012, 16:22
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

εεεεεεεετσι! βεντούζα!
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 25-07-2012, 16:37
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Καλά έκαναν τέτοια ΧΑΖΟΜΑΡΑ;

Αυτά ξέρετε δείχνουν πολλά για ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ.
Γιατί για να το κάνει αυτό σημαίνει ότι κατά κανόνα "του περνάει" να το κάνει.
Αν σαν και εσένα φώναζαν περισσότεροι, θα το είχε κόψει την μέρα που σκέφτηκε να το ξεκινήσει.

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ!
Τι λαός είμαστε ρε παιδί μου. Προς το κράτος και την θεωρία αριστεροί (δεν μιλάω για μένα, μιλάω γενικά), προς τους φίλους και ως καταναλωτές δεξιοί. ΑΔΙΑΦΟΡΑ αν η τσέπη μας είναι δεξιά ή αριστερή.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 25-07-2012, 17:39
arnhths Ο/Η arnhths βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 106
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Ο κλάδος του εμπορίου και των υπηρεσιών με την κλασσική μορφή που ήξεραν να τα δουλεύουν τόσα χρόνια απ το '60 στην Ελλάδα έχει πεθάνει... Όσοι ακόμα την παλεύουν με τον παλιό τρόπο θα βγάλουν καμιά 10ετία φυτοζωώντας αλλά δεν θα μπορέσουν να τη μεταβιβάσουν υγιή και βιώσιμη στην επόμενη γενιά. ΤΕΛΟΣ!

Τζίροι Χριστουγέννων που να αντιπροσωπεύουν το 50% του τζίρου μιάς ολόκληρης χρονιάς είναι πλέον όνειρο θερινής νυκτός....

Μεταποίηση, Ενέργεια και Τουρισμός σε σύγχρονες μορφές είναι πλέον οι ελπιδοφόρες πτυχές της επιχειρηματικότητας που έχουν οριστεί απ το "κονγκλάβιο" να λειτουργήσουν στην Ελλάδα και όποιος επιχειρηματίας συντονιστεί έγκαιρα θα είναι και κερδισμένος...

Όλα τάλλα θυμίζουν Ελληνική ταινία του '60... οι ίδιες εκδρομές με το μοτοσακό, οι ίδιες ταβέρνες, τα ίδια καμώματα των ταβερνιάρηδων, και απ το '70 που ήρθαν τα Levi's το ίδιο υπερκέρδος στα προϊόντα πολυτελείας κατασκευής μετέπειτα Vietnam.

Y.Γ1. Σπάω πλάκα που τα brand names τα οποία κατασκευάζουν σε Λάος και Μαλαισία original προϊόντα με €3 μεροκάματο στο παιδάκι των 7 χρ.πουλάνε στον έμπορα design ....

.....και τον επιχειρηματία που φυστικώνει 300% κέρδος γιατί πουλάει original και ανταλλακτικά. Τώρα θα διαρρηγνύει τα ιμάτια του αν πουλήσει "εκπτώσεις", "προσφορές" και δεν συμμαζεύεται.......

Υ.Γ2. Η NIKE παρά τη διεθνή κατακραυγή έχει τόσα κέρδη που συνεχίζει να κατασκευάζει στο Vietnam με ανήλικους... και τόσες άλλες!!!
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 06-09-2012, 17:13
ADV Ο/Η ADV βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1150 ADV
Μηνύματα: 501
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
κ εξηγουμαι:με φιλικο ζευγαρι στην ταβερνα `Το χαγιατι της Ελενας` στο Λουτρακι κατσαμε να φαμε 4 ατομα(2ζευγαρια) κ παραγγειλαμε:1 ποικιλια μεσαια-μετα απο ερωτηση αν εχουν ποικιλιες,γιατι στον καταλογο δεν φαινοταν κατι τετοιο εκτος απο ποικιλιες ψαρικων που η μεγαλη κοστιζε 40ε(συγκρατηστε τον αριθμο) κ θετικη απαντηση,τελικα αλλο εννοουσαμε κ αλλο μας εφεραν-θελαμε τη γνωστη ποικιλια που συνοδευεται απο μπυρα,οσοι ειναι κ απο Καλαματα ξερουν,αντ`αυτου μας ηρθε μια ποικιλια κρεατικων.
Ειπαμε αφου την εφεραν,οτι δεν εννοουσαμε κατι τετοιο,αλλα τελως παντων για μην φανουμε `ιδιοτροποι` αποφασισαμε να την δεχτουμε(δεν αναγραφοταν στον καταλογο).
Κ συνεχιζουμε:1 τζατζικι,2 μπυρες,1 ουζο,1 αγγουρακι κομμενο με λαδοξυδο.
Ηρθε η ωρα του λογαριασμου,ητοι...80ε!Η ποικιλια μονη της ειχε 50ε!Φυσικα μολις το ειδα πηρα εναν καταλογο στα χερια την-οχι αποδειξη αλλα ενα χειρογραφο παραγγελιας,πηγα μεσα στο καταστημα κ τους ζητησα να μου εξηγησουν που στην ευχη ελεγε οτι αυτο που πηραμε κοστιζε 50ε..?Aπο την στιγμη κι`ολας που η μεγαλη ποικιλια ψαρικων εκανε 40ε,πως γινοταν η μεσαια με τα κρεατα να κανει παραπανω..?.Η απαντηση ηταν οτι πουθενα δεν αναγραφεται κ οτι προκειται...περι λαθους-παραλειψεως κ... ζητουν συγγνωμη!Αλλα οτι ηταν για 4 ατομα κ αυτος ηταν ο λογος.
Αρνηθηκα να δεχθω την δικαιολογια τους-λεγοντας οτι αν αυτοι με χρεωναν 100-200ε για την ποικιλια λεγοντας μου οτι ειναι για ενα λοχο η για ενα ατομο(πραγμα το οποιο δεν με ενδιεφερε κι`ολας),αν εγω επρεπε να το δεχθω,απο τη στιγμη που δεν αναγραφοταν σε κανενα σημειο του καταλογου.
Κατοπιν αυτων λοιπον,τους ειπα οτι εγω δεν πληρωνω την ποικιλια 50ε κ σηκωθηκα κ εφυγα απο το μαγαζι αφηνοντας 50ε στο τραπεζι,για ολα.
Τοτε ο καταστηματαρχης ηρθε τρεχοντας πισω μου λεγοντας οτι δεν τον ειχα πληρωσει,απαντωντας του ειπα,οτι αισχροκερδει κ οτι αυτα ηταν τα λεφτα που θα επερνε απο μενα σε καθε περιπτωση κ ημουν στη διαθεση του αν ηθελε να καλεσουμε την αστυνομια για να επιλυσουμε τη διαφορα...
Παγωτο ο καταστηματαρχης,μεταβολη κ κατευθυνση στο μαγαζι του.
Ειμαι στην κριση των αποψεων σας,θα με ενδιεφερε να ακουσω πως σκοπευατε να αντιδρουσατε εσεις κ αν θεωρειτε την δικη μου συμπεριφορα καπου λαθος.
Φιλικα,stukas.
πολύ καλά έκανες!
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 09-09-2012, 02:29
Corsair Ο/Η Corsair βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Χανιά
Μoto: Bmw gs1200
Μηνύματα: 506
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

σήμερα σε ταβέρνα στον Πλατανια στα Χανιά 3 χοιρινές μπριζόλες αλα κρεμ με λίγες πατάτες και μαρούλι γαρνιτούρα 36 ευρα.
τιμή στον κατάλογό 7,8 και όταν παραπονέθηκα για τη διαφορά
η απάντηση τους ήταν οτι το αλα κρεμ χρεώνεται εξτρά μόνο που στον
κατάλογο δεν έγραφε τίποτα σχετικό.
επισης 1 γαυρος 1 καλαμαρι μια πατατες 1 ρετσινα 1 σαγανακι 3 αναψυκτικα

92,80 ευρω



και σαν μέτρο σύγκρισης επειδή δουλεύω σαν μάγειρας σε άλλη ταβέρνα
ποικιλία κρεατικων για 2, χρεώνουμε 24 ευρω
με μια μπριζόλα μια μερίδα παιδάκια μια μερίδα κοτόπουλο φιλέτο
λίγο ψαρονέφρι ολα φρεσκα, κεφτεδακια και 2 λουκάνικα.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 09-09-2012, 08:41
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Μπουγιουρντι 80ε...

Αν εξαιρέσεις ότι είναι δυσφήμηση του τουριστικού προϊόντος, λίγα τα ψωμιά όλων όσων θέλουν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Οπως πάει στόμα με στόμα το καλό έτσι κυκλοφορεί κι η δυσαρέσκεια...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!