GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χρήσιμα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 24-10-2012, 01:38
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Ρε μάγκες συγγνωμη αλλά σε ποιον θα την πέσουν τσοπανοσκυλα,ειδικά σε ερημιά κ θα κάτσει να το παίξει ψύχραιμος; Κ άντε σε εκείνη την ερημιά να τραυματιστείς κ να μείνεις κ αβοήθητος.

Για μένα η αντίδραση είναι μία: Τρεχάτε ποδαράκια μου να μη σας χε σει ο κoλoς

Last edited by Slane; 24-10-2012 at 01:41.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 24-10-2012, 01:42
JohnGS1100 Ο/Η JohnGS1100 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 772
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δωσε προσοχη μονο στους "κοπρους" οταν λειτουργουν ως αγελη...και ειδκα σε ΕΠ που απαρτιζουν αγελη!!!!!!!!
Αν ποτέ τυχει να δεις αγελη Ε.Π.να επιτιθενται σε αρκουδα ή σε αγελη λυκων θα καταλαβεις ποσο λιγα ειναι αυτα που σε συμβουλεψε ως αμυνα ο εκπαιδευτης που λες...Οχι μονο βεργα δεν θα λογαριασουν αν απειληθουν αλλά ουτε καν οπλο!!!Κι αυτο που θα κατααφερεις σε εναν επιφυλακτικο σκυλο με τη βεργα ειναι να τον εξοργισεις παραπανω και ισως δεν σε συμφερει αυτο...
Αν ενοχλησεις τον αρχηγο της αγελης,ενδεχεται τα υπολοιπα κατω απο αυτον και να σου επιτεθουν πολλαπλασια...και με μένος γιατι αυτο ξερουν απο την ιεραρχια τους...τα δινουν ολα για τον αρχηγο....οπως ο σκυλος για τον "ηγετη" του!!!Υπαρχουν δηλααδη κωδικες "τιμης" που αν σπασουμε θα ειναι πολυ χειροτερα...
Ειναι πως να στο πω...σαν να πω εγω οκ πηγα σε σχολη Tae Kwon Do κααι πηρα πρασινη ζωνη κι οταν στο γηπεδο λογοφερα με τον Μike Tayson και τον ειδα να με πλησιαζει τού εριξα μια μπουνια στην κοιλια να τον φοβισω...
Ως γενικες συμβουλες,αυτα που γραφεις ισχυουν αλλά υπο προϋποθεσεις...αν δεν ειμαστε σιγουροι καλυτερα να μην το ρισκαρουμε.



Πολλες επιθεσεις απο αγελες στους δρομους μας,πραγματι...θελει προσοχη γιατι ειναι και ανεκπαιδευτα και ακοινωνικοποιητα και φοβισμενα αλλά και μαθημενα απεναντι σε κοσμο που συνηθως τα κακοποιει...
θα ελεγα,επειδη κι εγω εχω παιδια που ζουν απο γεννητουρια δίπλα σε σκυλο οτι η καλυτερη αμυνα ενος παιδιου ειναι η εκπαιδευση...η γνωση του σκυλου. Να μαθουν πως σκεφτεται ο σκυλος,να μαθουν να μην ενοχλουν το σκυλο,να μαθουν να σεβονται το σκυλο...και το αντιστροφο.Αν ξερουν...ειναι καλυτερα. Η εμπειρια μου,μιλαει για παιδια που οταν σε στενο περιβαλλον ζουν το σκυλο,ξερουν να προσστατευονται καλυτερα.Και αυτα που γραφω στην αρχη μιλωντας για ΕΠ σχεδον ισχυουν αυτουσια και εδω.
Αν φοβιζουμε εμεις τα παιδια μας τοτε σιγουρα θα ξερουμε οτι κι αυτα θα φοβουνται.Κι ο φοβος ειναι κακος συμβουλος της σωστης αντιδρασης.

Γι'αυτο λεω οτι ανοιγει μεγαλη κουβεντα...αν δουμε σφαιρικα το θεμα κυνοφιλια,συμβιωση με σκυλο,συμπεριφορες ανθρωπων εναντι του σκυλου,εκπαιδευση και κοινωνικοποιηση κλπ κλπ κλπ...μαλλον μια κακη εικονα θα δουμε γυρω μας......
Ωραία πες μας λοιπόν εσύ τι μπορεί να κάνει κάποιος για να προστατευτεί αν του επιτεθει αγέλη.
Προσωπικά δε γνωρίζω από ψυχολογία ζώων και δε μεγάλωσα τα παιδιά μου με κοπρόσκυλα ή ΕΠ που λες ούτε τα έβαζα να κοιμούνται με ΕΤ εξωγήινους κλπ. Αλλά κ στα χωριά απ' όσο ξέρω πού μεγάλωσαν οι παλιοί έλληνες έμαθαν να ξεχωρίζουν τους ανθρώπους από τα ζώα κ σε καμία περίπτωση δεν τα έθεταν ίσα ούτε τρώγαν ούτε κοιμούνταν μαζί. Οι δε γηραιότεροι σήμερα βλέπουν καθαρά αυτήν την παρακμή την έλλειψη κοινωνικότητας κ την λατρεία σε σκυλιά γάτες κ φιδια κ απογοητευμένοι κουνάν το κεφάλι τους. Στα δε χωριά σήμερα, την ντεμέκ ελληνική ύπαιθρο με τους "γραφικούς" αγρότες κ χωρικούς με τα υπέροχα ζωάκια ποταμάκια κλπ κλπ προσωπικά βλέπω ότι γέμισε από αλκοολικούς μεσήλικες, αλοδαπούς μετανάστες, ημιθανείς συνταξιούχους κ αμόρφωτους νεαρούς που την πέφτουν στα καφενεία. Θεόρατα τζιπάκια, αγροτικά πολυτελείας κ δε συμμαζεύεται. Παρακμή σε όλα τα γεωγραφικά μήκη κ πλάτη.
Τεσπα τι τα θέλεις.. στου κουφού την πόρτα παρτην πόρτα κ φυγε, εδώ ολόκληρη η ελλάδα καταρέει κ εμείς συζητάμε για σκύλους κ τσομπάνηδες

Last edited by JohnGS1100; 24-10-2012 at 01:55.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 24-10-2012, 04:16
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
.... εδώ ολόκληρη η ελλάδα καταρέει κ εμείς συζητάμε για σκύλους κ τσομπάνηδες



Ισχύει Γιάννη για την Ελλάδα,


αλλά, το ένα δεν αναιρεί το άλλο ...


.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 24-10-2012, 05:39
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά δε γνωρίζω από ψυχολογία ζώων και δε μεγάλωσα τα παιδιά μου με κοπρόσκυλα ή ΕΠ που λες ούτε τα έβαζα να κοιμούνται με ΕΤ εξωγήινους κλπ.
Χρησιμοποιεις προσβλητικες εκφρασεις...επειδη εγω τα παιδια μου τα μεγαλωνω με σκυλους,οπως μεγαλωσα και εγω καλο ειναι να μην χρησιμοποιεις εκφρασεις που προσβαλλουν...ολοι μπορουν να συμβιωνουν αρκει να τηρουνται ορια και κανονες...και επειδη ξεφευγει κατα τα δικα μου δεδομενα η κουβεντα,σε αυτο το στυλ εκφρασεων δεν θα συμμετασχω αλλο στην κουβεντα.Οτι ειχα να πω το εχω γραψει ηδη και αν καποιος θελει περαιτερω ενημερωση μπορει να ψαξει και να βρει ολα οσα θελει,ειμαι σιγουρος.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 24-10-2012, 05:50
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά κ στα χωριά απ' όσο ξέρω πού μεγάλωσαν οι παλιοί έλληνες έμαθαν να ξεχωρίζουν τους ανθρώπους από τα ζώα κ σε καμία περίπτωση δεν τα έθεταν ίσα ούτε τρώγαν ούτε κοιμούνταν μαζί.
Μαλλον δεν ξερεις απο ολη την επαρχια.Γιατι κι εγω και αλλοι απο δω με σε επαρχια μεγαλωσαμε και ζουμε ακομα και η εικονα ειναι διαφορετικη απο αυτη που "ξερεις".

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι δε γηραιότεροι σήμερα βλέπουν καθαρά αυτήν την παρακμή την έλλειψη κοινωνικότητας κ την λατρεία σε σκυλιά γάτες κ φιδια κ απογοητευμένοι κουνάν το κεφάλι τους.
Η ελλειψη κοινωνικοτητας οφειλεται στους σκυλους;Οι γηραιοτεροι θαρρεις οτι ειναι σοφοτεροι;Δεν συνεβαλλαν στην παρακμη;Γιατι ξερω γηραιοτερους που ουτε καν θελουν να προσαρμοστουν στην συγχρονη ζωη και ειναι τοσο ξεροκεφαλοι στον κοσμο τους που μαλλον δεν φταιει ολος ο κοσμος αλλα οι ιδιοι.Ξερω γηραιοτερους που βλεπουν σκυλο και βγαζουν σπυρια χωρις να ενοχλουνται καν απο το σκυλο αλλά απο την σκια τους...Τα ιδανικα των γηραιοτερων ποια ηταν και δεν μας τα κληρονομησαν;Ο παπους στον πατερα κι αυτος στο γιο και μετα στον εγγονο;Ποια τα ιδανικα των γηραιοτερων;ποσο μεριδιο ευθυνης ή οχι και αυτων στην παρακμη τού σημερα;Οι νεοι φταινε για ολα;Οι νεοι ειναι οι under και οι γηραιοτεροι ειναι υπερανω κριτικης και ευθυνων;Κουνανε το κεφαλι τους;Σιγουρα οι νεοι φταινε για αυτο;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα δε χωριά σήμερα, την ντεμέκ ελληνική ύπαιθρο με τους "γραφικούς" αγρότες κ χωρικούς με τα υπέροχα ζωάκια ποταμάκια κλπ κλπ προσωπικά βλέπω ότι γέμισε από αλκοολικούς μεσήλικες, αλοδαπούς μετανάστες, ημιθανείς συνταξιούχους κ αμόρφωτους νεαρούς που την πέφτουν στα καφενεία. Θεόρατα τζιπάκια, αγροτικά πολυτελείας κ δε συμμαζεύεται. Παρακμή σε όλα τα γεωγραφικά μήκη κ πλάτη.
Υπαρχει κι αλλη επαρχια που προφανως δεν εχεις ζησει ή δεν ξερεις(και μπορουν να στο πουν κι αλλοι επαρχιωτες απο δω μεσα)που παρουσιαζει πολυ διαφορετικη και υγιη εικονα απο αυτη που παρουσιαζεις και πιθανον να υπαρχει και αυτη.Που ο αγροτης και ο βοσκος σκεφτονται πολυ πιο ανθρωπινα και μορφωμενα απο πολλους απο εμας!!!Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα και προσωπικα εχω ζησει πολλακις ανθρωπους που ερχονταν στα χωρια ως υπερανω προσωπικοτητες και δεν προσαρμοζονταν ποτέ σε αληθινο τροπο ζωης αλλά εμεναν στην υπεροψια τους.Δεν εφταιγε η επαρχια αλλα η κακη νοοτροπια τους...Το να τσουβαλιαζεις ολη την επαρχια επειδη εχεις εσυ δει καποια κακιστα παραδειγματα μαλλον ειναι αστοχο και κυριως αδικο για πολλους ανθρωπους επαρχιωτες με υγιη τροπο σκεψης,ιδανικα,ενδιαφεροντα,δυναμη για ζωη,οικογενειες,ποιοτητα στη ζωη τους....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τεσπα τι τα θέλεις.. στου κουφού την πόρτα παρτην πόρτα κ φυγε, εδώ ολόκληρη η ελλάδα καταρέει κ εμείς συζητάμε για σκύλους κ τσομπάνηδες
Για την καταρρευση της Ελλαδας δεν φταινε ουτε τα τσοπανοσκυλα ουτε τα ζωα.Αν ο ανθρωπος σκεφτοταν οπως τα σκυλια,ειμαι σιγουρος οτι θα ειχαμε καλυτερη κοινωνια.Αλλά δυστυχως η ανθρωπινη τακτικη και σκεψη μάς εχει φερει σε σηψη και καταρρευση,οχι οι Ελληνικοι Ποιμενικοι.
Προσωπικα δεν νοιωθω να καταρρεω κι αν θελεις επειδη μεγαλωσα στην επαρχια εχω μαθει απο πιτσιρικος να βλεπω την δυσκολια ως προκληση για να δυναμωνω ως ανθρωπος.Και φυσικα θα κουβεντιαζω για οτι με αφορα τουλαχιστο,οπως για τους ΕΠ.Δεν νομιζω να ειναι ικανη η καταρρευση που θελουν να μας επιβαλλουν με το ζορι, να μας φιμωνει κιολας.

Last edited by mAthosalas; 24-10-2012 at 06:37.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 24-10-2012, 08:01
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostdim Εμφάνιση μηνυμάτων
Από οτι φαίνεται ξέρεις από σκυλιά (ενώ ο φίλος πιο πάνω που ειρωνεύεται ίσως και να τα μισεί). Εμείς οι υπόλοιποι λίγοι η πολλοί που δεν ξέρουμε, απλά αντιδρούμε σπασμωδικά όπως λες. Τι να κάνουμε όμως όταν όπως ξαναέγραψα κατουριέσαι από τον φόβο σου;;;;;;
Όσο για τον ποδηλάτη με το βίντεο και εγώ έτσι θα αντιδρούσα. Μόνο στη θέα 20,30 αγριεμένων σκύλων θα τρελενόμουν.
Και για να λέμε την αλήθεια, αν δεν εμφανιζόντουσαν οι Αλβανοί, ίσως να τον είχαν σκίσει
Φίλε μου δεν ειρωνευόμαι καθόλου, ήμουν κάτοχος γερμανικού ποιμενικού που δυστυχώς πριν 6 μήνες την έχασα από συστροφή στομάχου (αν ξέρεις πόσο επώδυνο είναι για το ζωντανό) σε ηλικία 5 1/2. Εκανα τα πάντα για να την σώσω, δύο εγχειρήσεις εκ των οποίων η δεύτερη ήταν πλαστική στομάχου από ειδικό χειρούργο εκ Θεσσαλονίκης, αλλά φευ. Πόσο λοιπόν εύκολα συμπεραίνεις ότι μισώ τα σκυλιά; Τα μισεί αυτός που τα φοβάται, δεν τα συμπαθεί, αδιαφορεί,δεν έχει ασχοληθεί και δεν έχει ζήσει μαζί τους. Δεν ντρέπομαι να πώ ότι και τώρα που σου γράφω κλαίω με την ανάμνησή της και μόνο. Αλλά τι να καταλάβεις από τα συναισθήματα που δημιουργούνται ανάμεσα σε σκύλο και αφεντικό όταν αποκαλείς τα ζωντανά αυτά "φονιάδες" και δεν έχεις συνυπάρξει καθόλου μαζί τους. Για μένα είναι απαράδεκτη η λέξη "φονιάς" για το ζωντανό. Φονιάς και εγκληματίας είναι το αφεντικό του που το έμαθε έτσι.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 24-10-2012, 09:16
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Πάντως όπως και σε όλα τα ( θέματα) ξεφεύγουμε από το θέμα μας.
Ίσως το αίτιο να βρίσκεται ότι θέλετε να απομακρύνεται τη σκέψη σας από τα Προβληματικά Γερμανικά .
Επειδή Δεν θέλω και εγώ να συνεχίσω αποχωρώ από το θέμα.
Η επαρχία πάντως και οι τσοπαναραίοι όπως τους αποκαλείται αποτελείται από υπερήφανους Ανθρώπους και πιο αγνούς από πολλούς από εμάς εδώ μέσα.
Ο Τρόπος ζωής τους είναι δύσκολος τόσο από καιρικές συνθήκες όσο και από περιβαλλοντολογικές.
Ο ΕΠ είναι το δεξί τους χέρι και ο πιο πιστός σύντροφος.
Κανείς δεν κακομεταχειρίζεται τον συνεργάτη του η πόσο μάλλον να τον δέρνει.
Δεν είναι φονιάς το σκυλί. Εμείς είμαστε άσχετοι που εισβάλουμε στον χώρο τους με τσαμπουκά λες και είμαστε οι κατακτητές.
Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Όταν το καταλάβουμε αυτό ίσως και γίνουμε πιο χρήσιμοι πολίτες αυτής της χώρας....................................
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 24-10-2012, 09:27
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
...........Ο ΕΠ είναι το δεξί τους χέρι και ο πιο πιστός σύντροφος.
Κανείς δεν κακομεταχειρίζεται τον συνεργάτη του η πόσο μάλλον να τον δέρνει.
Δεν είναι φονιάς το σκυλί. Εμείς είμαστε άσχετοι που εισβάλουμε στον χώρο τους με τσαμπουκά λες και είμαστε οι κατακτητές.
Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα. Όταν το καταλάβουμε αυτό ίσως και γίνουμε πιο χρήσιμοι πολίτες αυτής της χώρας....................................
Πολλοί διαβάζουν αλλά λίγοι θέλουν να καταλάβουν. Είσαι σαφής παρά τις κάποιες ειρωνίες περί γερμανικών. Δεν πιστεύω να συμπεριλαμβάνεις και τα γερμανικά ποιμενικά
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 24-10-2012, 09:32
mAthosalas Ο/Η mAthosalas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: F800GS 30years
Μηνύματα: 1,580
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
..........................
Συμφωνω και πολυ σωστα τα λετε και ας μου επιτραπει μια "μικρη" διορθωση...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από napgeo Εμφάνιση μηνυμάτων
.... ίσως και γίνουμε πιο χρήσιμοι πολίτες αυτής της χώρας....................................[/SIZE][/FONT]
οχι πολιτες...συμπολιτες!!!Αυτο ειναι το τραγικο της υποθεσης Ελλαδα.Οτι ποτέ δεν σκεφτηκαμε ως συμπολιτες...κοινωνικο οφελος πανω απο το προσωπικο... απο αυτο ξεκινανε σχεδον ολα τα κοινωνικα δεινά!!!Αν λεξεις οπως αλληλοβοηθεια,αλληλεγγυη, άμιλλα σημερα σπανιζουν,με την "συμπλευση"των πολιτων θα ειχαμε μια Ελλαδα αλωβητη απο πολλα και συνατη εναντι ολων...
Αλλά πολλα ζηταω,αλλαγη στον τροπο σκεψης και στην σταση ζωης...στον Ονειροκριτη επρεπε να ανοιξουμε θεμα...
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 24-10-2012, 09:34
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Τσοπανοσκυλα

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mAthosalas Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω και πολυ σωστα τα λετε και ας μου επιτραπει μια "μικρη" διορθωση...


οχι πολιτες...συμπολιτες!!!Αυτο ειναι το τραγικο της υποθεσης Ελλαδα.Οτι ποτέ δεν σκεφτηκαμε ως συμπολιτες...κοινωνικο οφελος πανω απο το προσωπικο... απο αυτο ξεκινανε σχεδον ολα τα κοινωνικα δεινά!!!Αν λεξεις οπως αλληλοβοηθεια,αλληλεγγυη, άμιλλα σημερα σπανιζουν,με την "συμπλευση"των πολιτων θα ειχαμε μια Ελλαδα αλωβητη απο πολλα και συνατη εναντι ολων...
Αλλά πολλα ζηταω,αλλαγη στον τροπο σκεψης και στην σταση ζωης...στον Ονειροκριτη επρεπε να ανοιξουμε θεμα...
Αυτό ειναι και το πρόβλημα του έλληνα.....εκει μας χτυπάνε και δεν το έχουμε καταλαβει
Τεσπα.....μην φοβάστε τα σκυλιά, εμείς είμαστε πιο άγρια θηρια
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!