GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 05-01-2011, 14:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TEOSS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγραψα ότι και να ψύξεις (και σε κατάψυξη ) τον κινητήρα δεν μαζεύονται παρά ελάχιστα ml νερού ,δεν μεταβάλει την ένδειξη αυτό, διαφορετικά και εάν υπήρχε ποσότητα 100 -150-200 + ml (ώστε να έχουμε μετρίσιμη ποσότητα) θα ήταν όλοι οι κινητήρες σκουριασμένοι .

...................................................................................................
Εσυ που με κρινεις, χωρις αποδειξεις..... ξερεις κανενα υγρο που να δημιουργει υδρατμους οταν ψυχεται??????

Ρωταω το πληθος των αναγνωστων, ξερετε κανενα υγρο, οποιοδηποτε υγτο, που οταν ψυχεται παραγει υδρατμους???????????

Ποτε παραγει υδρατμους ενα οποιοδηποτε υγρο??? οταν βραζει ¨η ζεσταινεται!! Ακομα και το λαδι, ειτε ειναι ελαιολαδο, σπορελαιο, μηχανελαιο!!!! Και οταν οι υδρατμοι ερθουν στην θερμοκρασια περιβάλλοντος τι γινονται? Νερό!!! και που παει αυτο το νερο? μεσα στο τσουκάλι που εβρασε το υγρο αυτο!!!!
Παρακαλω πεστε μου αν κανω λαθος!!!!!!!


Ειναι δυνατον ο κινητηρας εσωτερικα να σκουριασει απο 200-500ml νερου ΜΕΣΑ σε λαδι 3000ml??
Εδω λιτρα νερου φευγουν απο την φλαντζα του ψυγειου και εισερχονται στο λαδι και μεταφερονται στο καρτερ, το λαδι γινεται γκρι ¨η ασπρο και σκουρια μεσα στους κυλινδρους δεν βγαινει εκτος κιαν, σε αυτην και μονο την περιπτωση, δεν φτιαχτει ποτε!!!!!!
Σκουρια βγαινει εξωτερικα των τοιχωματων των κυλινδρων οταν αντι για πραφλου χρησιμοποιουμε νερο βρυσης!!!



Κι επειδη βαρεθηκα αυτην την αντιπαραθεση το παρακατω rapidshare ειναι απο το βιβλιο της ΤΟΥΟΤΑ οπου αναφερει ακριβως αυτα που λεω κι επιλεξη λεει

When judging the amount of oil consumption,
note that the oil may become
diluted (αραιωνεται με προσμιξη)and make it difficult to judge
the true level accurately.
As an example, if a vehicle is used for
repeated short trips, and consumes a normal
amount of oil, the dipstick may not
show any drop in the oil level at all, even
after 1000 km (600 miles) or more. This
is because the oil is gradually becoming
diluted (αραιωνεται με προσμιξη) with fuel(καυσιμο) or moisture(υδρατμοι), making it appear that the oil level has not changed.
The diluting ingredients evaporate out
when the vehicle is then driven at high
speeds, as on an express way, making it
appear that oil is excessively consumed

after driving at high speeds.


http://rapidshare.com/files/44090573...manual.pdf.pdf

Ελπιζω να μην μου πεις οτι ο κινητηρας της GS διαφερει σε κατι........

Τα υπόλοιπα που γραφεις τα αφηνω στην κριση των άλλων!!!!

Last edited by GeorgeP; 05-01-2011 at 14:15.
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 05-01-2011, 14:13
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Βασίλη, οι Οικοδεσπότες - για να χρησιμοποιήσω δική σου έκφραση - έχουν όλη την καλή διάθεση να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο χαλαροί... στα πλαίσια της λογικής και όχι του παραλόγου... (ειδικά όταν πρόκειται για θέματα ασφαλείας)

Νομίζω ότι αυτή τη χαλαρότητα ΔΕΝ πρέπει να την εκμεταλλευόμαστε και να τους οδηγούμε στα άκρα... όποια κι αν είναι αυτά !!

Τώρα αυτό που προτείνεις σαν επιτήρηση... ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω... Εγώ θα έλεγα... ότι το καλύτερο και φρονιμότερο.. είναι ο καθένας να επιτηρεί τον εαυτό του... και όχι 2 άνθρωποι να επιτηρούν 3.300... δε συμφωνείς...
να ξεκινήσω από το τέλος προς την αρχή...
ασφαλώς και το ιδεατό είναι να υπάρχει αυτοσυγκράτηση αλλά στη πράξη και εσύ, αν και σχετικά πρόσφατος στη παρέα, έχεις παρατηρήσει πολλάκις να εκτροχιάζονται κάποιοι, να καταφέρονται απρεπώς εναντίον άλλων. Το αποτέλεσμα είναι να σιωπά ο "αμυνόμενος" και η βλακεία του "επιτιθέμενου" τον κάνει να σκέφτεται ότι "κέρδισε" στη διαμάχη.
Ποιός χάνει τελικά ??? εγώ, εσύ και κάποιοι άλλοι που επιθυμούν να διαβάζουν μερικά σοβαρά σχόλια και να "ανοίγουν" το μυαλό τους μέσα από γόνιμες αντιπαραθέσεις.

Απολαμβάνω βέβαια να σε διαβάζω ως εκπρόσωπο της διοίκησης και γενικά συμφωνώ με τα γραφόμενά σου αλλά αν θέλεις τη προσωπική μου άποψη, θα προτιμούσα να είχα διαβάσει τα ίδια ακριβώς από τους ίδιους...με τη τοποθέτηση του οικοδεσπότη ίσως έτσι να σιωπούσαν και οι κατά καιρούς αλεξιπτωτιστές υβριστές που έδιωξαν/διώχνουν ιδιαίτερα ενεργητικά και αξιόλογα μέλη...
και για τις φατσούλες σου, τις απολαμβάνω ιδιαίτερα όταν "κλείνουν" μια έξυπνη και εμπεριστατωμένη σου απάντηση.

Last edited by vpentza; 05-01-2011 at 14:14.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 05-01-2011, 14:13
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσυ που με κρινεις, χωρις αποδειξεις..... ξερεις κανενα υγρο που να δημιουργει υδρατμους οταν ψυχεται??????

Ρωταω το πληθος των αναγνωστων, ξερετε κανενα υγρο που οταν ψυχεται παραγει υδρατμους???????????

Ποτε παραγει υδρατμους ενα υγρο??? οταν βραζει ¨η ζεσταινεται!! Παρακαλω πεστε μου αν κανω λαθος!!!!!!!

Ειναι δυνατον ο κινητηρας εσωτερικα να σκουριασει απο 200-500ml νερου ΜΕΣΑ σε λαδι 3000ml??

Κι επειδη βαρεθηκα αυτην την αντιπαραθεση το παρακατω rapidshare ειναι απο το βιβλιο της ΤΟΥΟΤΑ οπου αναφερει ακριβως αυτα που λεω κι επιλεξη λεει

When judging the amount of oil consumption,
note that the oil may become
diluted (αραιωνεται με προσμιξη)and make it difficult to judge
the true level accurately.
As an example, if a vehicle is used for
repeated short trips, and consumes a normal
amount of oil, the dipstick may not
show any drop in the oil level at all, even
after 1000 km (600 miles) or more. This
is because the oil is gradually becoming
diluted (αραιωνεται με προσμιξη) with fuel(καυσιμο) or moisture(υδρατμοι), making it appear that the oil level has not changed.
The diluting ingredients evaporate out
when the vehicle is then driven at high
speeds, as on an express way, making it
appear that oil is excessively consumed

after driving at high speeds.

http://rapidshare.com/files/44090573...manual.pdf.pdf

Ελπιζω να μην μου πεις οτι ο κινητηρας της GS διαφερει σε κατι........

Τα υπόλοιπα που γραφεις τα αφηνω στην κριση των άλλων!!!!
εσυ τωρα ρε γιωργο γιατι σπαμαρεις?
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 05-01-2011, 14:22
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ντινόπουλε,
εκτιμώ ότι διαβάζεις γρήγορα και απαντάς εξίσου γρήγορα και αυτό δεν θεωρείται προσόν αλλά παρλαπιπισμός....
κι όταν λες "μερικοί" να έχεις τα κότσια να είσαι συγκεκριμένος σε ποιόν(ποιούς) αναφέρεσαι ώστε να πάρεις την απάντηση από εκεί που πρέπει...

φίλε Κώστα,
να σου εξηγήσω λοιπόν ότι η πρότασή μου (και όχι απαίτηση, όπως έχω ήδη γράψει) είναι να υπάρχει μια μορφή επιτήρησης όπου να μην αφήνει τον καθένα να ξεδιπλώνει όλες τις "αρετές" του χαρακτήρα του. Αφού δεν μπορούμε να βάλουμε χαλινάρι στις επιθυμίες μας και το ΕΓΩ μας, αφού ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΣΤΕ και δεν σεβόμαστε τη φιλοξενία του οικοδεσπότη μας, ας αναλάβει ο οικοδεσπότης να μας βάζει στη θέση μας αφού μάλιστα δεν αντέχουμε να το κάνουμε μόνοι μας, στον εαυτό μας.
σε σενα αναφερομαι και ειμαι ξεκαθαροτατος νομιζω,αφου εσυ μου απαντας!

και μην ξεχνας οτι οι οικοδεσποτες βαζουν τους κανονες οχι οι καλεσμενοι!...μονος σου το ειπες...!
οποτε δεν καταλαβαινω γιατι εσυ ως καλεσμενος μας τα σπας με εντολες και νουθεσιες προς τους οικοδεσποτες!
αν δε σ αρεσει η φιλοξενια που σου επιφυλασσουν σ ενα σπιτι δεν ξαναπατας,ετσι δεν ειναι?

ελεος πια με τη μιρλα...!
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 05-01-2011, 14:33
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Παιδιά κατ' αρχήν να σας (ξανά)ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας και το ενδιαφέρον σας!

Αλλά πραγματικά στεναχοριέμαι να είμαι (έστω και έμμεση) αφορμή για αντιπαραθέσεις και διαξιφισμούς. Είμουν και είμαι μέλλος σε διάφορα φόρα και το συγκεκριμένο πραγματικά με έχει κερδίσει γιατί έχει μια άλλη ποιότητα και παρεϊστικο πνεύμα, συν ότι έχω μάθει πολλά για την μηχανή μου και τις μηχανές γενικά...

@GeorgeP, Γιώργο έχεις δώσει δείγματα γραφής στα πόστ σου όσο καιρό είμαι εδώ τα οποία είναι πραγματικά εξαιρετικά και ομολογώ ότι έχω μάθει και υποψιαστεί πάρα πολλά σε μηχανολογικά θέματα. Όπως είπες πολύ σωστά το θρέντ ξεκίνησε με κάποιες ιδέες που αναφέρονταν σε "μένα" και εκεί έπρεπε να μείνει. Και ο καθένας που τον ενδιαφέρει και το διαβάζει ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Πράγμα το οποίο έκανα κι εγώ. Διάβασα τις απόψεις όλων σας, και απλά έβγαλα τα δικά μου συμπεράσματα, αυτός εξ' άλλου είναι και ο λόγος του φόρουμ... Ανταλλαγή απόψεων και ιδεών. Αν κάποιος δεν συμφωνεί με κάποιον άλλο και θέλει να το εκφράσει πιστεύω θα πρέπει να γίνεται μέσα στα πλαίσια της φιλικότητας και παρεϊστικου πνεύματος του φόρουμ.

Αμάν μ' αυτά τα μπόξερ επιτέλους! Ακόμα και στο φόρουμ μας "βγάζουν το λάδι"!

Last edited by Kimwnas; 05-01-2011 at 14:37.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 05-01-2011, 14:39
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
σε σενα αναφερομαι και ειμαι ξεκαθαροτατος νομιζω,αφου εσυ μου απαντας!

και μην ξεχνας οτι οι οικοδεσποτες βαζουν τους κανονες οχι οι καλεσμενοι!...μονος σου το ειπες...!
οποτε δεν καταλαβαινω γιατι εσυ ως καλεσμενος μας τα σπας με εντολες και νουθεσιες προς τους οικοδεσποτες!
αν δε σ αρεσει η φιλοξενια που σου επιφυλασσουν σ ενα σπιτι δεν ξαναπατας,ετσι δεν ειναι?

ελεος πια με τη μιρλα...!


βέβαια, εάν δεν σε ρώταγα δεν θα έλεγες ότι αναφέρεσαι σε εμένα, έβαλες πληθυντικό και πέταξες υπονοούμενα, είναι χαρακτηριστικό σου γνώρισμα μέσα σε πολλά άλλα...
και τώρα μου απαγορεύεις να "προτείνω" ??? εγώ δεν έχω προσωπική άποψη ? μόνο οι κλακαδόροι έχουν ??? και ποιός σε εξουσιοδοτεί να θέτεις απαγορεύσεις ?
από εκεί που προπαγανδίζεις την ελευθερία έκφρασης...τώρα σου τα σπάω ???

ε λοιπόν Ντινόπουλε, επειδή δεν σου το έχουν πει ξεκάθαρα ότι είσαι και εσύ καλεσμένος στο πάρτυ και όχι ο ιδιοκτήτης, μπορείς να μην ξαναπατήσεις ή να μην με φιτιλιάζεις χωρίς σοβαρό λόγο...μπορείς να συνεχίζεις να σπαμάρεις σε άλλους όπως κάνεις καιρό τώρα και να γαμάς πολλές συζητήσεις, αλλά σε μένα δεν θα ήθελα ξανά να το κάνεις.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 05-01-2011, 14:58
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
να ξεκινήσω από το τέλος προς την αρχή...
ασφαλώς και το ιδεατό είναι να υπάρχει αυτοσυγκράτηση αλλά στη πράξη και εσύ, αν και σχετικά πρόσφατος στη παρέα, έχεις παρατηρήσει πολλάκις να εκτροχιάζονται κάποιοι (1), να καταφέρονται απρεπώς εναντίον άλλων. Το αποτέλεσμα είναι να σιωπά ο "αμυνόμενος" και η βλακεία του "επιτιθέμενου" τον κάνει να σκέφτεται ότι "κέρδισε" στη διαμάχη.
Ποιός χάνει τελικά ??? εγώ, εσύ και κάποιοι άλλοι που επιθυμούν να διαβάζουν μερικά σοβαρά σχόλια και να "ανοίγουν" το μυαλό τους μέσα από γόνιμες αντιπαραθέσεις.

Απολαμβάνω βέβαια να σε διαβάζω ως εκπρόσωπο της διοίκησης (2) και γενικά συμφωνώ με τα γραφόμενά σου αλλά αν θέλεις τη προσωπική μου άποψη, θα προτιμούσα να είχα διαβάσει τα ίδια ακριβώς από τους ίδιους...με τη τοποθέτηση του οικοδεσπότη ίσως έτσι να σιωπούσαν και οι κατά καιρούς αλεξιπτωτιστές υβριστές (3) που έδιωξαν/διώχνουν ιδιαίτερα ενεργητικά και αξιόλογα μέλη...
και για τις φατσούλες σου, τις απολαμβάνω ιδιαίτερα όταν "κλείνουν" μια έξυπνη και εμπεριστατωμένη σου απάντηση. (4)
Λοιπόν...

(1) Αν και "νέος"... όπως τονίζεις... έχω παρατηρήσει αρκετά περισσότερα από πολύ παλαιότερους...

(2) Εδώ Βασιλάκη... μου τα χαλάς όμως... και αν και θα έπρεπε να απαντήσω σε αυτό το επίπεδο, θα κρατηθώ και ΔΕ θα το κάνω... 7 λέξεις μόνο θα σου αφιερώσω και σε παρακαλώ να φροντίσεις να τις εμπεδώσεις, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων: ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!

(3) Ως "νέος"... δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιους αναφέρεσαι...

(4) Πάντα έτσι είναι οι απαντήσεις μου, όταν μιλάμε σοβαρά και δεν κάνουμε πλάκα...

Last edited by CPretenteriS; 05-01-2011 at 15:14.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 05-01-2011, 15:14
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...

(1) Αν και "νέος"... όπως τονίζεις... έχω παρατηρήσει αρκετά περισσότερα από πολύ παιλαιότερους...

(2) Εδώ Βασιλάκη... μου τα χαλάς όμως... και αν και θα έπρεπε να απαντήσω σε αυτό το επίπεδο, θα κρατηθώ και ΔΕ θα το κάνω... 7 λέξεις μόνο θα σου αφιερώσω και σε παρακαλώ να φροντίσεις να τις εμπεδώσεις, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων: ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!

(3) Ως "νέος"... δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιους αναφέρεσαι...

(4) Πάντα έτσι είναι οι απαντήσεις μου, όταν μιλάμε σοβαρά και δεν κάνουμε πλάκα...
επειδή το θέμα πάει να γίνει "επί προσωπικού"...και δεν είναι ο τόπος κατάλληλος, θα πιούμε ένα κρασί και κανα δυο (τρία ?) σουβλάκια και θα σου εξηγήσω ακριβώς τί εννοώ και σε τί ακριβώς αναφέρομαι ώστε να το λύσουμε/διορθώσουμε μεταξύ μας
να ξέρεις μόνο ότι όταν γράφω κάτι, μπορώ και να το δικαιολογώ και το διαβάζω 2 φορές πριν το δημοσιεύσω...διαβάζω καλά τί μου απαντούν και δεν γράφω τίποτε που δεν μπορώ να υποστηρίξω...

τα λοιπα θα τα πούμε μεταξύ τύρου και αχλαδίου
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 05-01-2011, 15:26
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
[/SIZE][/FONT]

βέβαια, εάν δεν σε ρώταγα δεν θα έλεγες ότι αναφέρεσαι σε εμένα, έβαλες πληθυντικό και πέταξες υπονοούμενα, είναι χαρακτηριστικό σου γνώρισμα μέσα σε πολλά άλλα...
και τώρα μου απαγορεύεις να "προτείνω" ??? εγώ δεν έχω προσωπική άποψη ? μόνο οι κλακαδόροι έχουν ??? και ποιός σε εξουσιοδοτεί να θέτεις απαγορεύσεις ?
από εκεί που προπαγανδίζεις την ελευθερία έκφρασης...τώρα σου τα σπάω ???

ε λοιπόν Ντινόπουλε, επειδή δεν σου το έχουν πει ξεκάθαρα ότι είσαι και εσύ καλεσμένος στο πάρτυ και όχι ο ιδιοκτήτης, μπορείς να μην ξαναπατήσεις ή να μην με φιτιλιάζεις χωρίς σοβαρό λόγο...μπορείς να συνεχίζεις να σπαμάρεις σε άλλους όπως κάνεις καιρό τώρα και να γαμάς πολλές συζητήσεις, αλλά σε μένα δεν θα ήθελα ξανά να το κάνεις.
κοιτα να δεις vpentza, εγω μιλαω παντα ξεκαθαρα,εστω ακραια ορισμενες φορες!
εσυ με τη γκρινια σου και τις ανουσιες μπουρδες σου προσβαλλεις την αισθητικη μου!
το forum δεν ειναι για να βγαζεις τα κομπλεξ σου και τα απωθημενα σου!
γι αυτο φαε τις μπουγατσουλες σου,πηγαινε τις εκδρομουλες σου και μην μπαινεις στο forum μονο για να την πεις σε administrators και moderators ειτε γιατι δεν επεμβαινουν ειτε γιατι επεμβαινουν σε διαφορα θεματα...
εχεις καταντησει γραφικος...
και προσεξε καλα γιατι στα παρτυ τους παρεισακτους τους πετανε εξω...
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 05-01-2011, 15:32
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή το θέμα πάει να γίνει "επί προσωπικού"...και δεν είναι ο τόπος κατάλληλος, θα πιούμε ένα κρασί και κανα δυο (τρία ?) σουβλάκια και θα σου εξηγήσω ακριβώς τί εννοώ και σε τί ακριβώς αναφέρομαι ώστε να το λύσουμε/διορθώσουμε μεταξύ μας
να ξέρεις μόνο ότι όταν γράφω κάτι, μπορώ και να το δικαιολογώ και το διαβάζω 2 φορές πριν το δημοσιεύσω...διαβάζω καλά τί μου απαντούν και δεν γράφω τίποτε που δεν μπορώ να υποστηρίξω...

τα λοιπα θα τα πούμε μεταξύ τύρου και αχλαδίου
Νομίζω, ότι καλύτερο έχω διαβάσει στο συγκεκριμένο "ΘΕΜΑ" (με εξαίρεση τις τεκμηριωμένες τοποθετήσεις επί τεχνικών θεμάτων).
Ας μείνουμε όλοι πάνω στην ψύχραιμη απάντηση του vpentza για να αποκλιμακωθεί η ένταση.
Ως μέλος του forum νιώθω άβολα για όλα αυτά που διαβάζω. Το "ΘΕΜΑ" βέβαια του Kimwna έχει γ------- ! Sorry Kimvna.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
R1150GS - Λάδια στο φίλτρο αέρα alekni Τεχνικά θέματα διάφορα 32 29-05-2010 20:57
Λάδια από κινητήρα katsanakis Τεχνικά θέματα διάφορα 37 12-04-2010 23:03
Καθαρισμός κινητήρα cm246 Φροντίδα 8 29-11-2009 00:57
Ανατομία ενός κινητήρα... !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( no2 ) Hondakias Τεχνικά θέματα διάφορα 8 30-07-2009 10:40
Λάδια kifinas Τεχνικά θέματα διάφορα 12 14-03-2009 11:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!