GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 03-10-2013, 00:09
-DHMHTRHS- Ο/Η -DHMHTRHS- βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΘEΣ/NIKH
Μoto: TACT 50cc , RT 1200
Μηνύματα: 1,582
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα καλα παλι στο ίδιο λάθος θες να πέσεις αφού είσαι πρόβατο εκτός μαντριού (παρέας)
φιλε μου σπανια περνω θεση μεσα στο φορουμ σε διαφορα ζητηματα που εχουν ανεβει κατα διαστηματα.
και αυτο γιατι με αρεσει να μαθαινω καθετη καινουργιο απο τις εμπειριες που εχει να μοιραστει ο καθενας εδω μεσα αλλα και γιατι εχω γνωρισει παρα πολλα ατομα που αλλοι
αποδεικτικαν λιρα εκατο απο θεμα ανθρωπου αλλα και αλλους που ειπαν οτι ειπαν και εξαφανιστηκαν απο μονοι τους γιατι δεν τους εδιναν στο τελος σημασια.
εισαι ενα σπυρι και εσυ με καναδυο ακομα που εχετε γινει αποστημα.
και μην μου αναφερεις την μαστιχα περι διαφορετικης γνωμης κλπ γιατι απο αυτα που γραφεις και λες δεν προκεται κανενας να ακουσει την γνωμη σου
το μοναδικο πραγμα που κανεις ειναι να μπαινεις και να σχολιαζεις κακοπροαιρετα η για να ριχνεις λαδι στην φωτια και να καθεσαι να βλεπεις.
και σιγουρα να γελας με οτι γινεται μετα.
κριμα γιατι υπο την ανοχη του φορουμ σε ανεχομαστε ολοι μας
αλλα ακομα πιο κριμα που δεν σε εχουν πεταξει ακομα και απο αυτο το φορουμ οπως καναν απο καποιο αλλο φορουμ οπως εχεις αναφερει σε καποιο αλλο ποστ και αφησες να εννοηθη.και καλα οτι ησουν και ιδρυτικο μελος.
ΚΡΙΜΑ γιατι απο μερικα τετοια ατομα ****ΧΑΝΟΝΤΑΙ*** και ατομα που εχουν πολλα πραγματα να μας πουν αλλα και να μαθουν
ΑΠΟ ΤΑΞΙΩΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΩΗΣ. ΚΡΙΜΑ.....

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 03-10-2013, 08:36
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από -DHMHTRHS- Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου σπανια περνω θεση μεσα στο φορουμ σε διαφορα ζητηματα που εχουν ανεβει κατα διαστηματα.
και αυτο γιατι με αρεσει να μαθαινω καθετη καινουργιο απο τις εμπειριες που εχει να μοιραστει ο καθενας εδω μεσα αλλα και γιατι εχω γνωρισει παρα πολλα ατομα που αλλοι
αποδεικτικαν λιρα εκατο απο θεμα ανθρωπου αλλα και αλλους που ειπαν οτι ειπαν και εξαφανιστηκαν απο μονοι τους γιατι δεν τους εδιναν στο τελος σημασια.
εισαι ενα σπυρι και εσυ με καναδυο ακομα που εχετε γινει αποστημα.
και μην μου αναφερεις την μαστιχα περι διαφορετικης γνωμης κλπ γιατι απο αυτα που γραφεις και λες δεν προκεται κανενας να ακουσει την γνωμη σου
το μοναδικο πραγμα που κανεις ειναι να μπαινεις και να σχολιαζεις κακοπροαιρετα η για να ριχνεις λαδι στην φωτια και να καθεσαι να βλεπεις.
και σιγουρα να γελας με οτι γινεται μετα.
κριμα γιατι υπο την ανοχη του φορουμ σε ανεχομαστε ολοι μας
αλλα ακομα πιο κριμα που δεν σε εχουν πεταξει ακομα και απο αυτο το φορουμ οπως καναν απο καποιο αλλο φορουμ οπως εχεις αναφερει σε καποιο αλλο ποστ και αφησες να εννοηθη.και καλα οτι ησουν και ιδρυτικο μελος.
ΚΡΙΜΑ γιατι απο μερικα τετοια ατομα ****ΧΑΝΟΝΤΑΙ*** και ατομα που εχουν πολλα πραγματα να μας πουν αλλα και να μαθουν
ΑΠΟ ΤΑΞΙΩΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΩΗΣ. ΚΡΙΜΑ.....

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!
Φιλε .,,,,,,λυπάμαι αλλα διαβάσεις μονο μια πρόταση διάβασε όλο το κείμενο και αν θες επειδη δε σε βλέπω και πολυ ζεστό ξανατοποθετησου ,,,αναφέρομαι καθαρα στις ιδέα idea το να φοράς κράνος το λέω για μια φορά ακόμα καλο θα ειναι να τοποθετηθείς σε αυτή την άποψη μου και όχι σε οτι λανθασμένα κατάλαβες
Το να βάζεις ταμπέλα στον άλλον ειναι απλα βρωμικο και γλειωδες κάτι που πιστευω ,,,,,δε σε χαρακτηρίζει

Και επειδη έχεις κοντή μνήμη σου θυμίζω οτι στο θέμα του πασχαλη εγω είχα βγει και είχα ζητήσει συγνώμη κάτι που περιμενω να πράξεις και εσυ απο εδω μέσα για όσα μαλλον απο θυμό είπες

Last edited by AKIS_21; 03-10-2013 at 09:23.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 03-10-2013, 14:39
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Ασε που έχω μάθει οταν με θιγούν να απαντώ και να μη κρύβομαι
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 03-10-2013, 14:39
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

up...
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 03-10-2013, 14:42
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;





Ελα παμε γερα λεμε.........εχουμε λίπος ακομα.......αντεχουν τα καλαμπαλικια μας.....
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 03-10-2013, 14:43
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

όλοι μαζι όμως όχι οι μισοί εκει οι μισοί εδω

Last edited by AKIS_21; 03-10-2013 at 14:44.
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 03-10-2013, 21:07
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Εχουμε και λεμε λοιπον.....


Ηταν ο Γιωρικας ρακοσυλεκτης ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ χρονια και μαζευε κουτακια αναψυκτικων για να τα εξαργυρωσει μπας και καταφερει να παει Γερμανια να δει τον κολλητο του Κωστικα....
Αφου λοιπον μετα απο κοπους αρκετων ετων μαζεψε τους οβολους για το αεροπορικο εισητηριο στην ποιο φθηνη αεροπορικη εταιρια και στην ποιο φθηνη θεση ,η ωρα της ανταμωσης ζηγωνε...

Οταν πηγε να κανει τσεκ ιν τοτε του λενε στον γκισε οτι εγινε ενα μικρο λαθος για την θεση του η οποια ΔΕΝ υπαρχει πλεον ,,αλλα αυτο δεν πρεπει να τον ανυσυχει γιατι η εταιρια θα διορθωσει το λαθος της δινοντας του μια θεση στην μπιζνες κλας με ΟΛΑ τα κομφορ χωρις προσθετη επιβαρυνση...

Ετσι λοιπον ο Γιωρικας χωρις να το πολυκαταλαβει βρισκοτανε αναμεσα σε κουστουμαρισμενους με σαμσοναιτ και ταμπλετ σαν την μυγα μες το γαλα..

Καποια στιγμη πηγαινει η αεροσυνοδος και τον ρωταει αν θα επιθυμουσε κατι να παρει...
φοβουμενος για την ακριβη θεση που του προσφεραν και μιας και δεν ειχει εμπειρια απο αεροπλανα και πιστευοντας πως θα τον χρεωσουν τα μαλια της κεφαλης του, με κοφτες και γρηγορες λεξεις απανταει αρνητικα στην ομορφη αεροσυνοδο,,,και αυτην απευθυνεται αμεσος στον διπλανο του..

-Εσεις κυριε θα επιθυμουσατε κατι??

-Εχετε ριζογαλο??απανταει ο διπλανος

-Βεβαιως κυριε και μαλιστα απο παραδωσιακη συνταγη η οποια ειναι απο χωριο..

-Ωραια τοτε θα ηθελα ενα παρακαλω ΑΛΛΑ θα ηθελα να εχει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΝΕΛΑ..

-Σε μισο λεπτο σας το φερνω κυριε..

Παει η αεροσυνοδος στην κουζινα βγαζει ενα ριζογαλο απο το ψυγειο και ανοιγοντας το ντουλαπι μπερδευεται και αντι για κανελα παιρνει και ριχνει ΚΟΚΚΙΝΟ πιπερι απλοχερα και χωρις τσιγκουνιες..

Φτανει στον κυριο και με μια σβελτη κινηση του το αφηνει στο τραπεζακι μπροστα του ..
Ο Γιωρικας με γουρλομενα ματια και τους σιελογονους αδενες να ριχνουν τα υγρα μεσα στο στομα του σαν κρουνος πυροσβεστικης αρχισε να στραβοκαταπινει γρηγορα γρηγορα μην εκτεθει ...

Ο διπλανος βαζει μια κουταλια στο στομα του και αρχιζει να κλεει..

-Τι παθατε κυριε ???τον ρωταει ο Γιωρικας..

-Να μου θυμησε την συγχορεμενη δολια μανα μου αυτο το ριζογαλο ...και κανοντας μια κινηση το σπρωχνει απο μπροστα του ...

-Μα καλα ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΤΕ??????????????ρωταει ο Γιωρικας
-Δεν μπορω ανθρωπε μου ......συγκινηθηκα ..

-Και θα παει χαμενο?????ξανα ρωτα ο Γιωρικας

-Το θελεις ???οριστε στο κερναω και του το σπρωχνει μπροστα του..

Ο Γιωρικας το αρπαζει λυσαλαια και με μια λεμαργη κινηση βαζει μια ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ κουταλια στο στομα και αμεσος βαζει τα κλαματα και αυτος ..

Τον ρωταει ο διπλανος κυριος

-Τι επαθες φιλαρακο ????

-Ααααα θυμηθηκα την συγχωρεμενη δολια μανα σου.................................................................


και δεν ξερω τωρα ........................................ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ Γ@ΜΗΣΩ








Last edited by jtnakos; 03-10-2013 at 21:13.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 03-10-2013, 21:40
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Κωστακη σε φωνάζουν
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 03-10-2013, 22:13
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χωρά ουδεμία αμφιβολία ότι μηχανή χωρίς κράνος ισούται με βεβαιωμένο κίνδυνο.

Σήμερα όμως θέτω το ερώτημα για το αν θα πρέπει η ασφάλεια του δικυκλιστή να αποτελεί προσωπικό του δικαίωμα και επιλογή ή να ασκείται η κρατική πίεση μέσω του εισπρακτικού μηχανισμού (πρόστιμο), για να το φοράμε;;.
Κοντολογίς… θεωρώ ότι στα πλαίσια της δημοκρατίας, η προσωπική μου ασφάλεια είναι και προσωπική μου επιλογή.
Η αυτοπροστασία είναι δικαίωμα του καθενός!!
Αν θέλω να μην φοράω κράνος και άμα πέσω να σκοτωθώ… δικαίωμά μου δεν είναι;;
Και το ξανατονίζω!! Δεν εισηγούμε να μην φοράμε κράνος. Τουναντίον. Θέτωτο προβληματισμό μου όμως, γιατί να κονομάει το κράτος από τις όποιες επιλογές μας.
Αν επιλέγω λοιπόν να μην φορώ κράνος, γιατί να πρέπει να δίνω λογαριασμό στην πολιτεία και αυτή ακολούθως να με χρεώνει και χρήματα υπέρ του κράτους και όχι ας πούμε … υπέρ εμού;

Κάτι ανάλογο υποστηρίζουμε κάποιοι φορείς και σε άλλα θέματα της δημόσιας ζωής όπως π.χ. η κρατική ασφάλεια υγείας.
Γιατί ντε και καλά πρέπει να είμαι ασφαλισμένος στο δημόσιο;
Δεν θέλω περίθαλψη δεν θέλω σύνταξη. Δικαίωμά μου δεν είναι;;
Δικαίωμά μου δεν είναι να μην έχω σύνταξη ή αν πάθω κάτι ... να πάω να ψοφήσω;;
Άσε που με το 1/10 των χρημάτων αυτασφαλίζομαι σε ιδιωτικές εταιρίες και έχω και πολύ καλύτερες παροχές.

Εσείς τι λέτε για όλα αυτά;


Aς επανέλθουμε στο θέμα φίλοι
Το ερώτημα δεν είναι αν πρέπει να φοράμε κράνος.
Τα ερωτήματα του ανθρώπου που άνοιξε το νήμα, είναι :
1. η συμπεριφορά του κράτους απέναντι σε μια παραβατική συμπεριφορά των πολιτών, και συγκεκριμένα για τη χρήση κράνους.
2. το δικαίωμα των πολιτών στην επιλογή ασφάλισης, σύνταξης κλπ...



Φίλτατε, προσωπικά πάντα, συμφωνώ με το δικαίωμα της επιλογής σε κάθε πτυχή της ζωής μου. Ο Θεός , στο κάτω-κάτω, μας έδωσε το δικαίωμα της επιλογής εξ αρχής!!!
Θα σου πω όμως ότι το κράτος και αναφέρομαι στην Ελλάδα, πάντα και παντού δείχνει τον εισπρακτικό του χαρακτήρα! Τα πάντα γίνονται με σκόπο την αφαίμαξη του πολίτη.
Πας του σκοτωμού σε στροφιλίκι, προσπερνάς ότι κινείται και δεν τρέχει τίποτα. Προσπερνάς με 100 ένα τρακτέρ που πάει με 30 σε μια ισάδα 500 μέτρα με κενό το απένταντι ρεύμα και αρπάζεις μια 500 αρα και βάλε πρόστιμο από το στημένο κι αραχτό τροχονόμο... Εκεί που θα έπρεπε να υπάρχει αστυνόμευση (γιατί απαιτείται προστασία...) δεν υπάρχει ψυχή. Κι εκεί που εύκολα θα τσιμπήσουμε 3-4 μ@λάκες, τη στήνουμε κι αυξάνουμε τα έσοδα....
Ανάλογα και με το θέμα του κράνους.
Αν ήθελε το κράτος να προστατέψει κι όχι να εισπράξει, πρώτον θα αφαιρούσε άδεια οδήγησης (κι όχι πρόστιμο) και δεύτερον θα απάλλασε τα είδη προστατευτικού εξοπλισμού από δασμούς και ΦΠΑ.
Δεν αισθάνομαι την προστασία αυτού του κράτους σε καμιά του ενέργεια.

Last edited by forester; 03-10-2013 at 22:14.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 06-10-2013, 23:03
Papadopaidi Ο/Η Papadopaidi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Patras
Μoto: R 1150 GS '00
Μηνύματα: 813
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόστιμο για κράνος;

Το χριστιανικο της υποθεσης ειναι οτι κουβεντιαζουμε
τα παντα σε αυτη τη παρεα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!