GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 29-06-2009, 10:23
essel Ο/Η essel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 1,446
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
επειδη αυτη η ιστορια εχει τραβηξει πολυ και αρχιζει και μου τη σπαει και επειδη η γιαγια αρκουδα παραδεχεται οτι δε διαβαζει τα μηνυματα μας και το μονο που κανει ειναι να επιτειθεται σε οτι κινειται προτεινω να κλεισει το θεματακι!
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 29-06-2009, 11:07
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Φιλε Γιαγια αρκουδα,διαβασε πρωτα το μηνυματα απο ολους μας,μην επικεντρωνεσαι σε ενα ατομο, και οταν θα εχεις εμπεριστατωμενη αποψη τοτε θα δεις οτι ολοι συμπασχουμε αλλα δεν ειναι αρεστο σε κανεναν να πλανωνται υπονοιες για οτιδηποτε ασχημο και δη χρηματισμο.
Οπως εσυ ετσι κι εμεις προσπαθουμε να προστατευσουμε τους εαυτους μας απο λογια και πραξεις που μας θιγουν.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 29-06-2009, 11:39
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Φίλε Γιώργο,
σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις με την μοτοσυκλέτα σου, ισχύουν όσα σου έχω γράψει παραπάνω.

Σχετικά με την συγνώμη σου, την δέχομαι και για μένα το θέμα θεωρείται λήξαν, αποδιδόμενο σε μια άσχημη στιγμή σου.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 29-06-2009, 12:23
melpo Ο/Η melpo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: F650GS (twin)
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

;Εχω και γω συστυχώς κάποια θέματα με το δικό μου μηχανάκι. Αρχιά να πω στη Γιαγια Αρκουδα, πως τον Κο Βαγιανέλη τον απέφυγα εξ'αρχης για αγορά, γιατί οταν του μίλησα μου απάντησε με ύφος, πως να το πώ, λες και μιλούσε Λορδος σε υποκόμο. ΄΄Αρα δεν εκπλήσομαι με τα αστειάκια του. Τον εκοψα τι είναι εξ' αρχής. Έτσι πήγα στον Παναγιωτόπουλο, όπου κάνω και τα Σέρβις. Εγώ επέλεξα BMW μετά απο ένα μεταχειρισμενο kawasaki250 που ετρωγε πολλα σε service λόγω παλαιότητας.
Είχα μια σιγουριά ότι οι ταλαιπωρίες μου, θα τελείωναν. ΧΑ!
Το μόντελο f650gs (twin) ηταν απτα πρώτα της γραμμής και είχαν 3 στανταρ προβλήμτα. κατι στο ψυγείο, κάτι "βιδες" που αλλάχτηκαν και πρόβλημα στη μετρηση βενζίνης, (κάποια πλακέτα). Είμαι στο τρίτο κατά σειρά θέμα στα 4.000 χλμ, και ανυπομωνω να φτιαχτί γιατι με την αλλαγή του ανατλλακτικού το θέμα δεν έστρωσε..
Καταλαβαίνω την απογοήτευση. Είναι που υποτίθεται παίρνεις αξιοπιστία, και δίνεις για αυτό τόσα λεφτά! Κ όμως δεν είναι δεδομένο της τιμής το τι θα πάρεις.Κρίμα. Εγώ ελπίζω αυτά τα προλήματα τουλάχιστον που και το εργοστάσιο τα ξέρει, να διορθοθουν όλα, και το μηχανάκι μου, να μην βγάλει άλλα, γιατι ειλικρινά, θα λυπηθώ πολύ.
Και με τέτοια κακή αρχή αναρωτιέσαι, δεν μπορει.. και αν έρθουν άλλα? τι θα κάνω? Μηχανή σίγουρα δεν αλλάζει, που να χτυπιέσαι..
Πρέπει να μιλήσεις σίγουρα απευθείας με Γερμανους, και αν..
Δεν θάθελα ποτέ να χρειαστεί να κινηθώ έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Και σε μένα, και σε όποιον εχει προβλήματα με τη μηχανή του. Ειλικρινά είναι κρίμα!!!
Τόση βιτρίνα, και απο πίσω άνθρωποι να ταλαιορούνται ενω έχουν δώσει μια περιουσία!
Αρχίζω να αμφιβάλλω και γω, αν εκανα καλή επιλογή..
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 29-06-2009, 12:23
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο,
σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις με την μοτοσυκλέτα σου, ισχύουν όσα σου έχω γράψει παραπάνω.

Σχετικά με την συγνώμη σου, την δέχομαι και για μένα το θέμα θεωρείται λήξαν, αποδιδόμενο σε μια άσχημη στιγμή σου.


Reply With Quote
  #86  
Παλιό 29-06-2009, 12:27
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από melpo Εμφάνιση μηνυμάτων
...μου απάντησε με ύφος, πως να το πώ, λες και μιλούσε Λορδος σε υποκόμο.
Και μενα ετσι μου μιλησε και ενας λογος που δεν τον προτημησα ηταν κι αυτος.
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 29-06-2009, 12:48
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μενα ετσι μου μιλησε και ενας λογος που δεν τον προτημησα ηταν κι αυτος.

O τυπος ειναι για κλωτσιές αν πηγενες με κοστουμι και πανακριβω ρολοι τοτε θα είχες αλλη αντιμετόπηση.αν πας και πεις οτι το μοτο σου έχει πρόβλημα και δεν ειναι εκει ο Βασίλης να σου λυση το πρόβλημα εισπράτης μια ειρωνια αλλο πραγμα οτι εσυ φταις το μηχανακι ειναι φτιαγμενω για αλλα πραγματα απο αυτα που κανεις εσυ κτλ.

ο τυπος θελει πελατες να πληρώνουν και να μην ρωτανε!!!

τουσ λεγόμενους μακακες

Μαυρο στον Μαυρογιαλούρο
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 29-06-2009, 15:53
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
O τυπος ειναι για κλωτσιές αν πηγενες με κοστουμι και πανακριβω ρολοι τοτε θα είχες αλλη αντιμετόπηση.αν πας και πεις οτι το μοτο σου έχει πρόβλημα και δεν ειναι εκει ο Βασίλης να σου λυση το πρόβλημα εισπράτης μια ειρωνια αλλο πραγμα οτι εσυ φταις το μηχανακι ειναι φτιαγμενω για αλλα πραγματα απο αυτα που κανεις εσυ κτλ.

ο τυπος θελει πελατες να πληρώνουν και να μην ρωτανε!!!

τουσ λεγόμενους μακακες

Μαυρο στον Μαυρογιαλούρο

προσοχη δεν μου ετυχε εμενα κατι τετοιο αλλα ημουν μπροστα σε τετοια φαση...αλλα δεν νομιζω να ειχα διαφορετικη αντιμετόπιση....
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 29-06-2009, 17:26
xenos Ο/Η xenos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα-Κολονος
Μoto: gs 1200-06
Μηνύματα: 1,852
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

ρε παιδια!!...η γιαγια αρκουδα-γιωργος-ζητησε συγνωμη τελικα η" οχι????...αν ναι!!! δείξτε μου που??..γιατι εγω δεν το βλεπω!!!!
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 29-06-2009, 17:30
DoctorAbo Ο/Η DoctorAbo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 668
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
1) διαχιριστεσ ειστε οτι ωρα θελετε με πετατε απο το φορουμ
2) δεν ειπα ποτε οτι θα κραταο το στομα μου κλιστο 49 χρωνια δεν το εκανα και δεν σκοπευο να αρχισο τωρα
3) γιατι προσβαλεστε εσεισ και δεν προσβαλονται απο την bmw ? σασ εβαλαν χερι οτι θα σας κοψουν την επιδοτιση που περνετε για τα εξοδα του φορουμ? ειστε περισοτερο ευεστιτοι εσεισ απο αυτουσ που κατασκευαζουν της bmw? παραξενο αυτο.......
4)εγο δεν αναφερα για κανεναν απο τα μελη του φορουμ τιποτα προσβλιτικο. ακομα και στο προιγουμενο φορουμ 5-6 απο εσας παρεξιγηθηκαν γιατι? αφου δεν απευθηνομε σε κανενα μελοσ ? δεν ειναι λιγο παραξενο?
5) επανω γραφει απλα GS FORUM δεν ειδα να γραφει πουθενα (forum μονο για καλα λογια για την bmw) αν το ειχα δει δεν θα εκανα ουτε καν ενγραφη.
6) σε μερικουσ απο εσας μπορει να χαιδευεται τα αυτια σας και τα ματια σας θελοντασ να ακουτε μονο καλα λογια για την bmw. μηποσ με αυτον τον τροπο θυγετε την νοιμοσυνη των υπολιπων μελων που θελουν να μαθενουν και τα καλα και τα κακα τησ bmw. μιποσ εσεις ειστε λαθοσ?

εσεισ εχετε την διαχηριση του φοροθμ και μπορειτε να τα σβησετε ολλα αλλα σε αλλα φορουμ που τουσ αρεση η αλιθεια θελουν να μαθενουν το τι γηνετε για να μην την πατισουν οποσ εγω.
οποτε αν δεν σας αρεση σβηστε τα ολλα δεν εχο προβλιμα υπαρχουν δοξα τον θεο πολλα φορουμ και πολυ κοσμος που διψαει για την αληθεια . αποστε τα προσοπικα μινιματα και τα τηλεφονα που δεχομε για να τουσ δοσο πλιροφοριεσ για το πως να κηνηθουν και με ποιον δικιγορο να κινηθουν δειχνει το οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα. τορα αν καποιοι επαναπαυονται στησ δαυνες τοπυσ γιατι η δικια τουσ μοτο δεν εχει η εχει μικροπροβλιματα και κλινουν τα ματια και τα αυτια σε επισιμες ανακινοσεισ της ιδιας τησ bmw στον υπολιπο κοσμο.........
καλον υπνο παιδια δεν ξαναμιλαο να μην σασ ξυπνισο.

παρακαλω ακιροστε και την ενγαραφι μου στο φορουμ σας μην καταλαθος μπο και σας ξυπνισο......
Αγαπητέ "Γιαγιά Αρκούδα", μπας και πρέπει να αλάξεις το nick name σου σε ..... "Γρια Αλεπού" ?
Το λέω αυτό διότι από το πρώτο αλλά και το δεύτερο κείμενο που έγραψες ήταν λογικό να προκαλέσεις σχόλια ή απόψεις τρίτων.
Δε σε είδα όμως να μπεις σε μια επικοινωνία και να απαντήσεις ή να σχολιάσεις και συ κλπ.

Εάν λοιπόν αυτό απευθυνόταν σε κάθε ένα από τα μέλη του forum και εσύ απλά εννούσες ότι κανείς δε θα έπρεπε να εκφράσει τη γνώμη του πάνω σε όσα διάβασε, απλά, επέτρεψέ μου να σε θεωρώ "Γρια Αλεπού" . Επίτρεψέ το ιδιαίτερα σε μένα που είμαστε και συνομίληκες αλεπούδες.

Φιλάκια Μήτσουλας
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΣΑΣ danaos Διάφορα 25 23-06-2009 14:52
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ R1200GS/GSA pepax66 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 33 12-06-2009 18:51
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ FOOST Καλώς ήλθατε 25 10-06-2009 09:13
ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟ!!! PortoLeone Αστεία Video 8 09-06-2009 15:21
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 21:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!