GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 23-01-2012, 20:59
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Ακιs Εμφάνιση μηνυμάτων
Φρεσκα νεα....
Η εγυηση δεν με καλυπτει ουτε εμενα,παρολο που η μηχανη ειναι 3ος 2011.Προς το παρον ομως.Και αυτο γιατι η ζημια στο αμορτισερ ειναι στην αρχη,δηλαδη τωρα εχει αρχισει να δακρυζει.Οι φιλοι μας λοιπον οι γερμανοι λενε οτι πρεπει να φτασεις στο σημειο να πηγαινεις μονο με το ελατηριο,και να εχει πλυμμηρησει ο τοπος απ'τα λαδια,για να γινει φωτογραφηση και αντικατασταση.Γι'αυτο οσοι ειστε σε πρωιμο σταδιο ακομα,μην κανετε τον κοπο.Αν και εφοσον εχετε ακομη εγγυηση,δουλεψτε την και ο θεος βοηθος.Εγω παντως προσωπικα,επειδη θελω να τελειωνω,καθε πρωι πηγαινοντας για δουλεια,χαραξα νεα πορεια....απο δασος!!
Μας εχουν φλωμοσει στις μ@λ@κιες με φαίνεται.... Φιλε η δική μου αλλαχτηκε εντός εγγύησης και ενώ ήταν στην "αρχή" σαν τη δική σου... Η δικαιολογία που σου ειπαν ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και σηκώνει πολλές φαπες.... Τι σημαίνει ρε γκαζμαδες ότι χάνει λιγο;;;; Η χάνει η δε χάνει....
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 23-01-2012, 21:16
solist7 Ο/Η solist7 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: rethymno
Μoto: r1200gs 2008
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Εμένα μου πέταξε τα λάδια πάνω στις Ελβετικες Αλπεις μετα από 2,5 χρόνια και 30000 χλμ!
Ευτυχώς που υπάρχει και ο Δημοπουλος στη BMW Ηρακλείου...
Αν και εκτός εγγύησης μου την αντικατέστησαν χωρίς να δώσω φραγκο...
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 23-01-2012, 21:22
THANOSEOD Ο/Η THANOSEOD βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-AΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV '10
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Σύντεκνε να κατέβω κ γώ στο νησί αν είναι να τη πάρω free!!!
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 23-01-2012, 21:32
theo Ο/Η theo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: Κ 1600 GT
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

όταν πήγα για το σέρβις στα 10000 στον έλεγχο μου είπαν οτι εχει δακρύσει, εγώ δεν ειχα καταλάβει κάτι.
Σε μια εβδομάδα μου την ειχαν αντικαταστησει και δεν την ειχαν εδω την έφεραν απο Γερμανια .
θα συμφωνήσω οτι δεν ειναι ολοι οι αντιπρόσωποι δυνατοι και γιαυτο υπαρχουν διαφορετικές συμπεριφορές .
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 23-01-2012, 22:06
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από theo Εμφάνιση μηνυμάτων
όταν πήγα για το σέρβις στα 10000 στον έλεγχο μου είπαν οτι εχει δακρύσει, εγώ δεν ειχα καταλάβει κάτι.Σε μια εβδομάδα μου την ειχαν αντικαταστησει και δεν την ειχαν εδω την έφεραν απο Γερμανια .
θα συμφωνήσω οτι δεν ειναι ολοι οι αντιπρόσωποι δυνατοι και γιαυτο υπαρχουν διαφορετικές συμπεριφορές .

θοδωρα παιζει ρολο και η μηχανη .....!!!!
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 23-01-2012, 22:09
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
θοδωρα παιζει ρολο και η μηχανη .....!!!!
Τι εννοείς Θεολόγε; Τι ρόλο παίζει η μηχανή;
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 23-01-2012, 23:42
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Skyhigh Εμφάνιση μηνυμάτων
Μας εχουν φλωμοσει στις μ@λ@κιες με φαίνεται.... Φιλε η δική μου αλλαχτηκε εντός εγγύησης και ενώ ήταν στην "αρχή" σαν τη δική σου... Η δικαιολογία που σου ειπαν ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και σηκώνει πολλές φαπες.... Τι σημαίνει ρε γκαζμαδες ότι χάνει λιγο;;;; Η χάνει η δε χάνει....
Κοιτα,το παιδι που ειναι ο μηχανικος της Motion και τον ξερω πολυ καλα,οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα,ειναι παιδι-σπαθι και δεν μπορω να πιστεψω οτι λεει μπαρουφες.Απο την στιγμη που εχει τετοια γραμμη απο την μαμα,και τις αμεσως επομενες 2 μερες αφου εχει στειλει φωτο στην γερμανια,τους παει για ελεγχο της αναρτησης καποιος απο την εδω αντιπροσωπεια,ισως να μην μπορει να κανει κατι διαφορετικο.Παντως εμενα προσωπικα δεν με πολυκοφτει,γιατι αφενος εχω ενα χρονο εγγυηση ακομα,αφετερου αφου θελουν να την δουν εντελως διαλυμενη την αναρτηση,σε 10-15 μερες θα εχουν την ευκαιρια να την δουν.Το μονο που με ενοχλει ειναι το θεμα της ασφαλειας μου αλλα και το ψυχολογικο κομματι, που θα ξερω οτι για καποιο χρονικο διαστημα θα κυκλοφορω με την αναρτηση αυτη.....
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 23-01-2012, 23:59
Skyhigh Ο/Η Skyhigh βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Δεν αμφιβάλλω ότι το παιδί μπορεί να ειναι σπαθί αλλα οπως και να το κανεις ακούγεται τρελό αυτο που σου είπε.. Δηλαδή αν ήταν μπιελα θα έπρεπε να περιμένεις μέχρι να σου σπάσει τελείως και να ριμαξει τον κινητήρα η εσένα σε καμια στροφή;; Κι αν αποφασίσει η ανάρτηση να γίνει τραμπολίνο ξερνώντας τα λάδια σε στιγμή που δεν πρέπει -χτυπα ξύλο- μετα απο ποιον θα ζητήσεις τα ρέστα και που θα βρεις το δίκιο σου ;; Αδερφέ ελπίζω να μη γίνει τίποτα απο αυτά κι όλα να πανε καλα καλή υπομονή....
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 24-01-2012, 00:08
Ακιs Ο/Η Ακιs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 ADV μαυρη και χοντρη.... HONDA C90 84'
Μηνύματα: 6,038
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Skyhigh Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αμφιβάλλω ότι το παιδί μπορεί να ειναι σπαθί αλλα οπως και να το κανεις ακούγεται τρελό αυτο που σου είπε.. Δηλαδή αν ήταν μπιελα θα έπρεπε να περιμένεις μέχρι να σου σπάσει τελείως και να ριμαξει τον κινητήρα η εσένα σε καμια στροφή;; Κι αν αποφασίσει η ανάρτηση να γίνει τραμπολίνο ξερνώντας τα λάδια σε στιγμή που δεν πρέπει -χτυπα ξύλο- μετα απο ποιον θα ζητήσεις τα ρέστα και που θα βρεις το δίκιο σου ;; Αδερφέ ελπίζω να μη γίνει τίποτα απο αυτά κι όλα να πανε καλα καλή υπομονή....
Δεν εχεις αδικο,σωστα το λες και εγω καπως ετσι το σκεφτηκα προς στιγμην,γι'αυτο λεω να παω και σε αλλο αντιπροσωπο να ακουσω τι θα μου πει....
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 24-01-2012, 00:15
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Club ''σκασμενων'' αναρτησεων.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι εννοείς Θεολόγε; Τι ρόλο παίζει η μηχανή;


θοδωρη αυτη ειναι η μηχανη του αλλου Θοδωρη απο την πατρα..... Η μηχανη αυτη κυκλοφορει πολυ λιγο καιρο....... πιστευω δεν θα θελανε με τπτ να σπιλωθει το ονομα της για καποια ζημια.
οχι οτι θα ειθελε και για το gs αλλα το gs τον εχει κανει το κυκλο του σε τετοιου ειδους προβληματα.....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
BMW και σπασμενο μοτερ....... Dimitrism Τεχνικά θέματα διάφορα 114 14-03-2011 10:31
Πως μπορεί να εκφραστεί ο ΄΄Κανένας΄΄ τον δημοσκοπήσεων; MARK Επικαιρότητα 2 23-10-2010 14:17
Επιδιορθωση Σπασμενων Πλαστικων vasorfa Τεχνικά θέματα διάφορα 17 20-08-2010 11:23
Ενας αγανακτησμενος πολιτης. georgekostas Διάφορα 57 30-12-2009 23:36
Μεθυσμενος wolferin Ανέκδοτα 13 11-04-2009 21:52


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:34.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!