GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 30-03-2009, 11:56
Λυμπέρης Νίκος Ο/Η Λυμπέρης Νίκος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μηνύματα: 3
Arrow Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Ευτυχής κατά τ' άλλα κάτοχος 1200RT, ψάχνω λύση για τα 999999,9 που μου εμφανίστηκαν στις 55000κμ στο οδόμετρο.Η λύση που μου προτάθηκε, είναι κοντεράς που το διορθώνει.Γνωρίζει κανείς παθών κάτι?(Η απάντηση της ΒΜW hellas είναι ότι μου καλύπτει το μισό κόστος του ανταλακτικού, 550 ευρώ δηλαδή κι ας πρόκειται για βλάβη γνωστή στην εταιρεία, η οποία θα μπορούσε να προκύψει-όπως κι έχει γίνει-ακόμη και στόν πρώτο μήνα λειτουργίας).
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 30-03-2009, 12:35
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Νικόλα, καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας.
Προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι για το πρόβλημα του κοντέρ σου αλλά είμαι βέβαιος πως κάποιος συμφορουμίτης θα σου δώσει τα φώτα του.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 30-03-2009, 12:59
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Νίκο καλώς όρισες στη παρέα μας!

Να σε ρωτήσω: Η μπαταρία σου είναι εντάξει;Φίλος και συμφορουμίτης (Nek21) με R1200GSA που η μπαταρία του τα φτυσε ο χιλιομετροδείκτης μέχρι να πάει στο συνεργείο κατέγραφε τα χιλιόμετρα σαν να τρελαθηκε.Και βέβαια στο συνεργείο (εξουσιοδοτημένο)που αντικατέστησαν τη μπαταρία του επανέφεραν τα χιλιόμετρα στα πραγματικά.


Δες κατα πόσο η μπαταρία είναι εντάξει.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 02-04-2009, 12:18
Λυμπέρης Νίκος Ο/Η Λυμπέρης Νίκος βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Καλαμάτα
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Ευχαριστώ vtheo,ναι, μπαταρία άλλαξα, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.Ετσι, θα επιληφθεί του θέματος ο Παναγιωτόπουλος..
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 02-04-2009, 13:11
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vtheo Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο καλώς όρισες στη παρέα μας!

Να σε ρωτήσω: Η μπαταρία σου είναι εντάξει;Φίλος και συμφορουμίτης (Nek21) με R1200GSA που η μπαταρία του τα φτυσε ο χιλιομετροδείκτης μέχρι να πάει στο συνεργείο κατέγραφε τα χιλιόμετρα σαν να τρελαθηκε.Και βέβαια στο συνεργείο (εξουσιοδοτημένο)που αντικατέστησαν τη μπαταρία του επανέφεραν τα χιλιόμετρα στα πραγματικά.


Δες κατα πόσο η μπαταρία είναι εντάξει.

τεο καλα τα ειπες.σκεφτηκατε η μετρησατε ποτε απο κηφισο εως βουλιαγμενης ποσα χλμ ειναι.να σας πω εγω.756 χλμ ναι ναι τοσα μετρησε η μπεμπα μου.βεβαια στην αντιπροσωπεια δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα,απλως βαλαμε ολοι μαζι τα γελια.εγω βεβαια τεο στεναχωρεθηκα γιατι το φορτωσα χλμ και ενα μηνα κυκλοφορουσα με το παπι.....χαχαχα.


υ.γ αφου αλλαξα μπαταρια ολα ηταν καλα εκτος του οτι τα παραπανω χλμ εμειναν.μικρο το κακο.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 02-04-2009, 15:03
vtheo Ο/Η vtheo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Π.Φάληρο,Αττικής
Μoto: R1200 GSA
Μηνύματα: 1,343
Προεπιλογή Απάντηση: Πρόβλημα με κοντερ 1200RT

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
τεο καλα τα ειπες.σκεφτηκατε η μετρησατε ποτε απο κηφισο εως βουλιαγμενης ποσα χλμ ειναι.να σας πω εγω.756 χλμ ναι ναι τοσα μετρησε η μπεμπα μου.βεβαια στην αντιπροσωπεια δεν μπορεσαν να κανουν τιποτα,απλως βαλαμε ολοι μαζι τα γελια.εγω βεβαια τεο στεναχωρεθηκα γιατι το φορτωσα χλμ και ενα μηνα κυκλοφορουσα με το παπι.....χαχαχα.


υ.γ αφου αλλαξα μπαταρια ολα ηταν καλα εκτος του οτι τα παραπανω χλμ εμειναν.μικρο το κακο.

Δε παίζεσαι ρε φίλε!
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1150, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmw1100, bmw11500, bmwmoto, forum, forumgs, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs1150, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, moto_adventures, motoadventures, motobmw, spanos nikos


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόβλημα με γκάζι frits Τεχνικά θέματα διάφορα 7 27-01-2009 00:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:12.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!