GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 19-08-2013, 15:46
sain Ο/Η sain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATH
Μoto: BMW 1200 GS
Μηνύματα: 211
Προεπιλογή ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ


Συντάχθηκε απο τον/την Mavrogenous Στις 16 Αυγούστου 2013 - 15:08.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΝΟΜΟΥ.
1.Αν δεν θέλω να δώσω τα στοιχεία μου στους ελεγκτές, είναι νόμιμο δικαίωμα μου και δεν διαπράττω κανένα ποινικό αδίκημα.
2. Οι ελεγκτές δεν έχουν δικαίωμα να με συλλάβουν.
3. Αν μου ζητήσει τα στοιχεία μου οποιοσδήποτε αστυνομικός (ακόμα και εκτός υπηρεσίας), τα δίνω γιατί είμαι υποχρεωμένος, προκειμένου να μην έχει δικαίωμα να με κρατήσει.
4.Δεν είμαι υποχρεωμένος να περιμένω την άφιξη της αστυνομίας.
5.Ζητάω από τον οδηγό ν' ανοίξει την πόρτα στην επόμενη στάση κι από τους ελεγκτές να με αφήσουν να κατέβω και τους δηλώνω ρητά, ότι δεν θέλω να παραμείνω στο λεωφορείο.
6.Δεν πηγαίνω σε καμία περίπτωση, με την θέλησή μου, στο αστυνομικό τμήμα, μαζί με τους ελεγκτές, ούτε δέχομαι να με οδηγήσουν με το λεωφορείο, εκεί που θέλουν αυτοί.
7.Αν μου κλείσουν την πόρτα και μου περιορίσουν την έξοδο, καλώ αμέσως το 100, καταγγέλλοντας, ότι κρατούμαι παράνομα, χωρίς την θέληση μου και ζητάω την άμεση επέμβαση της αστυνομίας, γιατί διαπράττεται αυτόφωτο αδίκημα σε βάρος μου.
8.Ζητώ ονόματα και τηλέφωνα συνεπιβατών μου, για να έχω μάρτυρες.
9.Καλώ αμέσως στα τηλέφωνα των «ΕΠΙΒΑΤΩΝ» ζητώντας νομική βοήθεια και αλληλεγγύη.
10.Όταν έρθουν οι αστυνομικοί, απαιτώ να συλλάβουν αμέσως, τους ελεγκτές ή και τον οδηγό, γιατί με κράτησαν παράνομα και χωρίς την θέληση μου και ζητώ να κρατήσουν τα στοιχεία όλων των μαρτύρων συνεπιβατών μου.
11. Στην ερώτηση των αστυνομικών «αν θέλω να καταθέσω μήνυση», απαντώ, ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να το κάνω, αντίθετα αυτοί, είναι υποχρεωμένοι να ενημερώσουν αμέσως τον Εισαγγελέα και να συντάξουν έκθεση σύλληψης και βεβαίωσης του αδικήματος, γιατί το αδίκημα της παράνομης κατακράτησης, είναι αυτόφωρο πλημμέλημα και διώκεται αυτεπάγγελτα, αλλιώς κάνουν παράβαση καθήκοντος.
12. Αν οι αστυνομικοί δεν ενεργούν τα νόμιμα, τους υπενθυμίζω ότι διαπράττουν παράβαση καθήκοντος, γι' αυτό ζητάω τα στοιχεία τους, προκειμένου να τους αναφέρω.
13. Η πληρωμή ή μη του προστίμου, που θα επιβληθεί από τον ΟΑΣΘ, αποτελεί προσωπική επιλογή του κάθε ατόμου.
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Να φέρουν πίσω το παιδί στον πατέρα του.ΤΏΡΑ!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 19-08-2013, 15:53
ckalfas Ο/Η ckalfas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Yamaha Virago XV250 BMW R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 1,982
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Ποιος είναι ο συντάκτης αυτών των "δικαιωμάτων" του "τζαμπατζή επιβάτη"...;
Άρε κοινωνία στα όρια της παράκρουσης...
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 19-08-2013, 16:14
Lepanto ii Ο/Η Lepanto ii βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Αλιμος
Μoto: Gs1200adv κιτρινο του 13
Μηνύματα: 886
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Συγνώμη δε πληρώνω 1,40€ για να κάνω όλα τα παραπάνω ;
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 19-08-2013, 16:19
PITS Ο/Η PITS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Μoto: GS 1150 ADV Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΩΝ GS!!!!!
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

και γιατι να μπεις αμα δεν εχεις?? αν ειναι αναγκη μπες και πεστο στον οδηγο και ειμαι σιγουρος οτι θα σε καταλαβει αλλα αυτο το ποστ μου φενεται σαν προσκληση στο τζαμπα: μπειτε ετσι και αμα σας πιασουν καντε αυτα....μπαααααα
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 19-08-2013, 16:56
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Πολύ σωστός γιατι η αξία του εισιτηρίου ειναι 1.40 και τα δικαιώματα της εταιρεία πρεπει να ειναι ισαξια του αντιτίμου και όχι μιας ζωής.
Αν η εταιρεία ειναι ανίκανη να σταματήσει την λαθρεπιβιβαση δε μπορει με αντί δημοκρατικούς τρόπους και φοβία να την επιβάλει αλλα πρεπει να σεβαστεί τα δικαιώματα των πολιτών.
Μια επιχείρηση πρεπει να φροντίζει για την ασφάλεια των επιβατών της και να μέριμνα για την υγειη μεταφορά τους,
Με το ίδιο σκεπτικό πρεπει ο κάθε επιβάτης να καλεί την αστυνομία κάθε φορά που συλλαμβάνει τον οδηγώ να μιλά στο κινητό η να διαβάζει εφημερίδα η να καπνίζει και όχι απλα να μουρμουραει,
Τώρα για όσους πιστεύουν οτι για 1.40 εχει δικαίωμα ο κάθε λαμόγιο δημόσιος υπάλληλος να θέτει σε κίνδυνο την ζωη του κάθε πολίτη με το καλο και εις ανώτερα.
Μεγάλωσα σε κοινωνία με εισπρακτορρα και ο λόγος που καταργήθηκε ειναι για μεγαλύτερη οικονομία της εταιρείας άρα μεγαλύτερα κέρδη,
Στα .......... Να τους ξαναφέρει για να εκληφθεί η λαθρεπιβιβαση
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 19-08-2013, 18:37
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Καλά κρασιά !!!

Μας ενοχλεί γιατί κάποιος θα μας επιβάλει πρόστιμο επειδή δεν πληρώνουμε το 1.40€ .
Και εφευρισκουμε χίλιους δυο τρόπους να φωνάξουμε και να διαμαρτυρηθούμε για 1.40€ .

Το ότι μας κρατάνε ασφαλιστικές εισφορές 45% κάθε μήνα για να χρειαστούμε μια φορά στα 5 χρόνια ένα νοσοκομείο ή για να πάρεις κάποια στιγμή μια σύνταξη που κάνεις δεν μπορεί να σου εγγυηθεί πόσα χρήματα θα είναι. Δεν ειναι κλεψιά - βια του κράτους ;
Το ότι το κράτος αποφάσισε να πληρώσεις έξτρα εισφορές επειδή εκείνοι κακοδιαχείριζόντουσαν και σπαταλούσαν όλα αυτά τα χρόνια την δημόσια περιουσία δεν σε ενοχλεί ;
Βγήκες να διαμαρτυρηθείς και να σταματήσεις αυτή την ατέλειωτη βία του κράτους ; Ποια δικαιοσύνη ζητάς στο 1.40€ ; .... Και να δικαιωθείς ...... Που δεν το βλέπω..... Τι κατάφερες ; Να είσαι κακομοιρης άνεργος και να έχεις δωρεάν εισητήριο !!!!

Για την δουλεια που σου πήρε το κράτος κουβέντα !!!! Το εισητήριο μας μαρανε !

Καλά λέει ένας γνωστός μου πολιτικός "όλοι οι ψηφοφόροι ηλίθιοι είναι , ότι τους σερβίρουμε , ψηφίζουν"

Σκοτώθηκε ένας νέος 19 ετών διότι υπήρχε βίαιη αντίδραση στο λεωφορείο (απο τον ίδιο απο τους υπαλλήλους θα αποδειχθεί).
Για την καθημερινή βία που δέχεται ο κόσμος στην ΔΕΗ , τις εφορίες , το ΙΚΑ , στις πρώτες βοήθειες των νοσοκομείων ..... Ποιος μιλάει , ποιος διαμαρτύρεται ; Πόσοι πεθαίνουν εκεί απο παραλείψεις και έλλειψη προσωπικού ; Απο λάθος διαγνώσεις των χιλιάδων που περνάνε καθημερινά ; Πόσοι αυτοκτονούν εξαιτίας τις παθητικής βίας που δέχονται καθημερινά ;

Ναι όλοι μαζί να αντιδράσουμε στο 1.40€ !!!!!
Το κακόμοιρο παιδί πήγε να ξεφύγει !!! Απο την βία !!
Το κάναμε θεματαρα !!!
Εστιάζουμε στο δένδρο και χάνουμε το δάσος.
Καλά μας κάνουν !!! Τέτοιοι που είμαστε !!

ΥΓ. Ζητώ συγνώμη για το ύφος μου προκαταβολικά αν ενοχλήσει κάποιους.
Σε καμια περίπτωση δεν θέλω να προσβαλω η να προκαλέσω προσωπικά κανένα απο τα παιδιά που γράφουν εδώ. Γνωρίζω ότι και το φόρουμ μας ειναι μια μικρή μικρογραφία της κοινωνίας που ζούμε. Γιαυτό τα λέω γενικά μην μου προσβληθεί κανένας σε προσωπικό επίπεδο !!! Σέβομαι τις απόψεις όλων όποιες και αν ειναι.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 19-08-2013, 19:25
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sain Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ


Συντάχθηκε απο τον/την Mavrogenous Στις 16 Αυγούστου 2013 - 15:08.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΝΟΜΟΥ.
.......
......................
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Να φέρουν πίσω το παιδί στον πατέρα του.ΤΏΡΑ!!!!!!!!!
Τι σχέση έχει το ανωτέρω άρθρο με το πρόσφατο περιστατικό??? Αφού το όχημα ήταν εν κινήσει όταν ο νεαρός ήθελε να αποβιβαστεί ... δηλαδή όλοι οι επιβάτες ενός οχήματος είναι παράνομα κρατηθέντες όταν αυτό κινείται ???
Μάλιστα … να ρωτήσω τον εξαίσιο νομικό <<τον/την Mavrogenous>> που παρέθεσε το άρθρο:
Tο ίδιο κάνουμε σε ΤΑΧΙ, τραίνα, πλοία, αεροπλάνα … και ταξιδεύουμε τζάμπα ???

Ωραία !!!



Υ.Γ.
Και το σάϊτ φαίνεται έγκυρο και σοβαρό …
<<ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ. ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΠΑΣΑΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΤΟΥ ΟΑΣΑ>>


ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ. ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΣΠΑΣΑΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΤΟΥ ΟΑΣΑ(VIDEO ΚΑΙ ΦΩΤΟ)
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 19-08-2013, 20:39
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Ειμαστε ενας φαυλος κυκλος μου φαίνεται....απο τη μια δε μας "πολυχαλαει" και ο τζαμπας αμα μπορουμε να γλυτώσουμε, κ η μια παραβαση γίνεται 2, 3, 4, και ετσι βγαινουν τα ελειμματα στα δημοσια ταμεια, οι μαϊμουδοσυνταξεις κλπ κλπ κλπ.
Δεν κατακρινω, δεν κρινω, και δεν θεωρω οτι η ανθρωπινη ζωη αξιζει ως ανταλλαγμα οποιασδήποτε παραβασης.
Απο την αλλη δωσε εξουσια σε καποιον να φανει ο χαρακτηρας του, ελεγε η γιαγια μου...
Μου τη δινει, , πραγματικα μου τη δινει που άνθρωποι σε διάφορα τέτοια ποστα κανουν λες και τους χρωστας αμεσα σε αυτους!!
Οπως η αντιμετώπιση π.χ. που ειχα οταν πηγα στο τεβε να κανω διακανονισμο για ενα χρεος μου.
Στο τεβε χρωστάω αδερφε! Οχι σε εσενα ουτε σε κανενα συγγενή σου!!!

sent from the deep ocean..
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 19-08-2013, 20:51
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Troublemaker Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαστε ενας φαυλος κυκλος μου φαίνεται....απο τη μια δε μας "πολυχαλαει" και ο τζαμπας αμα μπορουμε να γλυτώσουμε, κ η μια παραβαση γίνεται 2, 3, 4, και ετσι βγαινουν τα ελειμματα στα δημοσια ταμεια, οι μαϊμουδοσυνταξεις κλπ κλπ κλπ.
Δεν κατακρινω, δεν κρινω, και δεν θεωρω οτι η ανθρωπινη ζωη αξιζει ως ανταλλαγμα οποιασδήποτε παραβασης.
Απο την αλλη δωσε εξουσια σε καποιον να φανει ο χαρακτηρας του, ελεγε η γιαγια μου...
Μου τη δινει, , πραγματικα μου τη δινει που άνθρωποι σε διάφορα τέτοια ποστα κανουν λες και τους χρωστας αμεσα σε αυτους!!
Οπως η αντιμετώπιση π.χ. που ειχα οταν πηγα στο τεβε να κανω διακανονισμο για ενα χρεος μου.
Στο τεβε χρωστάω αδερφε! Οχι σε εσενα ουτε σε κανενα συγγενή σου!!!

sent from the deep ocean..
Αυτά τα αυταρχικά με την εξουσιομανία σε διάφορες υπηρεσίες τα κάνουν άνθρωποι που παρερμηνευουν τον ρόλο που τους δίνει η υπηρεσία τους είτε γιατί είναι ημιμαθείς είτε διότι στο παρελθόν έχουν υποστεί βία (ψυχολογική , συναισθηματική, σωματική) και τώρα βγάζουν τα σπασμένα.
Έχω δει με τα μάτια μου συνάδελφο να "καίει" αίτηση ανέργου γιατί δεν του έκατσε καλά στο μάτι ενώ μπορούσε να τον βοηθήσει.
Απαράδεκτοι !!! αλλά και αυτοί που τους αφήνουν να έχουν επαφή με τον κόσμο με αυτό τον τρόπο !!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 19-08-2013, 20:59
Troublemaker Ο/Η Troublemaker βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Ερμουπολη
Μηνύματα: 1,359
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ – ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ… ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά τα αυταρχικά με την εξουσιομανία σε διάφορες υπηρεσίες τα κάνουν άνθρωποι που παρερμηνευουν τον ρόλο που τους δίνει η υπηρεσία τους είτε γιατί είναι ημιμαθείς είτε διότι στο παρελθόν έχουν υποστεί βία (ψυχολογική , συναισθηματική, σωματική) και τώρα βγάζουν τα σπασμένα.
Έχω δει με τα μάτια μου συνάδελφο να "καίει" αίτηση ανέργου γιατί δεν του έκατσε καλά στο μάτι ενώ μπορούσε να τον βοηθήσει.
Απαράδεκτοι !!! αλλά και αυτοί που τους αφήνουν να έχουν επαφή με τον κόσμο με αυτό τον τρόπο !!!
Ετσι ακριβως! Γιατο οταν ο υπαλληλος της Πατρας με ειδε εγκυο στον 7ο μηνα να προσπαθω να δω τι μπορει να γινει για να εχω τουλαχιστον περιθαλψη η απαντηση του ηταν οτι ειναι δικο μου πρόβλημα. Επρεπε να ταξιδέψω Συρο, που τα πραγματα δεν ειναι απροσωπα κ παγωμενα, για να βγάλω ακρη σε κατι που χρειάστηκε μολις 3 λεπτα!!!

sent from the deep ocean..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!