GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 03-05-2013, 12:48
alekakos23 Ο/Η alekakos23 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Heraklion
Μoto: Transalp xlv 650 '03
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Καλημερα!!! Θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια για το συγκεκριμενο παντελονι. Το πιο φτηνο που εχω βρει ειναι αυτο: Παντελόνι μηχανής MACNA Silicum :: TooFast
1. Αν καποιος ειναι κατοχος του συγκεκριμενου να μου πει την εμπειρια του.
2. Αξιζει για τα χρηματα του?? Δηλαδη γυρω στα 120 ευρω που ειμαι διατεθιμενος να δωσω για την αγορα παντελονιου, αξιζει το συγκεκριμενο ή θα μπορουσα να βρω καποιο πολυ καλυτερο με αυτα τα χρηματα??
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 03-05-2013, 13:18
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

εντελει αυτο που καταλαβα ειναι οτι το φθηνο κρεας ειναι για τα σκυλια
εχοντας σαβουρδιστει αρκετες φορες θα ελεγα οτι τα ρουχα επωνυμων εταρειων αξιζουν
και το τελευταιο ευρο ακομα και σαν μεταχειρηζμενα τα πληρωνεις μια φορα και τελειωνεις
και εντελει αυτο που πληρωνεις ειναι η μελετη και εμπειρια που αντιπροσωπευουν απο τα πολυδαπανα τεστ που εχουν κανει σε ποικιλες συνθηκες για την μια και μοναδικη φορα που ισως να τα χρειαστης!!!!!!
ευχομαι να σε βοηθησα και να σε επηρεασα
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 03-05-2013, 15:11
anegis Ο/Η anegis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 1,355
Προεπιλογή

Προς επίρρωσιν όσων ανέφερε ο Στεργιος, έχω πέσει με ελάχιστη ταχύτητα φορώντας ένα παντελόνι με προστασίας της IXS αξίας περίπου 150 ευρώ και με το Rallye pro 2 της ΒΜW. Με το πρωτο έκανα 2-3 μέρες να συνελθω, με το δεύτερο συνέχισαν κανονικα και το μόνο που είχα τις επόμενες μέρες ειναι μια μελανιά.
Αφήστε τις εξατμίσεις και τα λουσα. Επενδυστε σε ποιοτικά ρούχα με καλές προστασίες...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 03-05-2013, 15:16
Varth Ο/Η Varth βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2012
Περιοχή: ATHINA
Μoto: Δεν εχω BMW...
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Καλα τα λεει ο Φοινικας αλλα οι εποχες ειναι δυσκολες κ εν τελει δεν υπαρχει θερινο πανταλονι που να δροσιζει τα @@ρια μας κ να παρεχει την επιθυμητη προστασια...
αμα θες προστασια σωστη φορας ολο το ετος δερμα ποιοτικο με τις αναλογες προστασιες στα σωστα σημεια!

τωρα φιλε Αλεκο δεν ξερω το συγκεκριμενο ειδος αλλα εγω επελεξα ενα της Nordcap πριν απο 2 ετη,κοστιζε 85 ευρω,δροσεροτατο με βασικες προστασιες κ εκανα την δουλεια μου...ως ενα σημειο καθως μεχρι τωρα (κ ποτε ευχομαι) δεν χρειαστηκε να μαθω οσα λεει ο Φοινικας...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 03-05-2013, 19:54
alekakos23 Ο/Η alekakos23 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Heraklion
Μoto: Transalp xlv 650 '03
Μηνύματα: 35
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από phoenix Εμφάνιση μηνυμάτων
εντελει αυτο που καταλαβα ειναι οτι το φθηνο κρεας ειναι για τα σκυλια
εχοντας σαβουρδιστει αρκετες φορες θα ελεγα οτι τα ρουχα επωνυμων εταρειων αξιζουν
και το τελευταιο ευρο ακομα και σαν μεταχειρηζμενα τα πληρωνεις μια φορα και τελειωνεις
και εντελει αυτο που πληρωνεις ειναι η μελετη και εμπειρια που αντιπροσωπευουν απο τα πολυδαπανα τεστ που εχουν κανει σε ποικιλες συνθηκες για την μια και μοναδικη φορα που ισως να τα χρειαστης!!!!!!
ευχομαι να σε βοηθησα και να σε επηρεασα
Συμφωνω μαζι σου φιλε μου, αλλα θεωρω οτι ενα ποσο γυρω στα 120 ευρω ειναι καλα για ενα καθαρα καλοκαιρινο παντελονι. Εχεις να μου προτεινεις εσυ καποιο...ανεξαρτητου τιμης??
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 04-05-2013, 10:37
apk Ο/Η apk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2012
Περιοχή: Άργος
Μoto: Suzuki DL 650 V Strom K7
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Εγώ πάλι θεωρώ ότι τα καθαρά καλοκαιρινά μπουφάν και παντελόνια είναι πεταμένα λεφτά (τα έχω πετάξει-τα λεφτά-έτσι...). Η καλύτερη λύση είναι ρούχα τεσσάρων εποχών με μία αδιάβροχη και μία θερμική επένδυση που αφαιρούνται. Έτσι καλύπτεσαι για όλο το χρόνο με κόστος μικρότερο από το να έχεις δύο σετ (χειμερινό και καλοκαιρινό), και την απαραίτητη ευελιξία για να προσαρμοστείς κατά τη διάρκεια της βόλτας/ταξιδιού άμεσα στις συνθήκες που μπορεί να αλλάξουν. Τα χειμερινά και καλοκαιρινά μου ρούχα κάθονται στη ντουλάπα και με κοιτάνε εδώ και χρόνια...
Με άλλα λόγια: RevIt Sand ή Sirocco Jacket, Dakar Pants.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 05-05-2013, 09:22
Nec Ο/Η Nec βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Αγ.Μαρινα (Βαρκιζα)
Μoto: R 1200 GSA
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Καλημερα κατ' αρχην η Macna ειναι επωνυμη εταιρεια το παντελονι το εχω και ειναι πολυ καλο στον αερισμο και στην εφαρμογη, η προστασια στα γονατα ειναι εξαιρετικη θα χρειαστει να αλλαξεις αυτη στους γοφους με λιγο καλυτερη, η αλλαγη ειναι ευκολη διαθετει "τσεπες" για να μπαινοβγαινει. Ψαξε και λιγο την τιμη εγω το πηρα απο E shop στην Θεσ/νικη 98 Ευρω.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 17-05-2013, 12:35
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Γνωμες για καλοκαιρινο παντελονι Macna Silicum

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από apk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι θεωρώ ότι τα καθαρά καλοκαιρινά μπουφάν και παντελόνια είναι πεταμένα λεφτά (τα έχω πετάξει-τα λεφτά-έτσι...). Η καλύτερη λύση είναι ρούχα τεσσάρων εποχών με μία αδιάβροχη και μία θερμική επένδυση που αφαιρούνται. Έτσι καλύπτεσαι για όλο το χρόνο με κόστος μικρότερο από το να έχεις δύο σετ (χειμερινό και καλοκαιρινό), και την απαραίτητη ευελιξία για να προσαρμοστείς κατά τη διάρκεια της βόλτας/ταξιδιού άμεσα στις συνθήκες που μπορεί να αλλάξουν. Τα χειμερινά και καλοκαιρινά μου ρούχα κάθονται στη ντουλάπα και με κοιτάνε εδώ και χρόνια...
Με άλλα λόγια: RevIt Sand ή Sirocco Jacket, Dakar Pants.
συμφωνω
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!