GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 16-12-2011, 21:55
3ple black Ο/Η 3ple black βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθηνα-Κυψελη
Μoto: BMW R1200 GS TRIPLE BLACK (2011)
Μηνύματα: 118
Question spidi ergo 365 pro

Ειμαι σε σκεψη να προχωρησω στην αγορα ενος μπουφαν και γλυκοκοιταω πολυ το SPIDI ERGO 365 PRO EXPEDITION

Το εχω βρει σε προσφορα απο Ελληνικο site με 500€ και εδω θελω την βοηθεια σας.......

Το εχει κανενας το συγκεκρμενο μπουφαν;
Τι εντυπωσεις εχει και αν αξιζει τα λεφτα του....

Εδω στην Αθηνα που θα μπορουσα να βρω το μπουφαν για να το δοκιμασω;

Υ.Γ Φυσικα και ειναι καλοδεχουμενες οποιες προτασεις κ απο εσας (σε αυτο το οικονομικο οριο ομως) μιας και δεν ειμαι ιδιαιτερα ψαγμενος στην αγορα
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 17-12-2011, 09:35
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

Πολύ καλό και πολύ όμορφο φαίνεται
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 17-12-2011, 10:10
nivo Ο/Η nivo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: L.A - lekanopedio attikis-
Μoto: BMW R 1100 GS ADVENTURE !!!
Μηνύματα: 3,701
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

σε αυτα τα λεφτα εχεις πολλες επιλογες ,θα σου ελεγα και για Motofashion.gr - Moto accessories , KBC, KRAUSER , HELD , HEPCO & BECKER - Moto accessories , KBC, KRAUSER , HELD , HEPCO & BECKER και στα ιδια με αυτο που κοιτας Motofashion.gr και πολλα αλλα ...
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 17-12-2011, 13:00
eleni gr Ο/Η eleni gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Καβάλα
Μoto: honda transalp xlv700
Μηνύματα: 204
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

Καλησπερα στην παρεα !!!! Να πω και εγω την δικη μου αποψη μιας και ειμαστε fan της spidi ...!!!

Πριν απο ενα χρονο που αγορασαμε μπουφαν κοιτουσαμε να αγορασουμε το ergo ..O υπαλληλος που μας εξυπηρετησε μας ειπε οτι ειναι απο τα πιο ζεστα μπουφαν που υπαρχουν (στα ''-'' βαζω οτι εχει πολλα τσεπακια και ειναι αρκετα βαρυ ...) .
Εμεις , ομως , θελαμε μπουφαν για ολο τον χρονο ( γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι ..) Ζεστο το χειμωνα ... Δροσερο το καλοκαιρι .
Τελικα καταληξαμε στο Spidi - Venture


Αναφερω λιγα απο τα + που εχει ...

• Συνθετικό τεχνικό μπουφάν 3/4 της Spidi από Cordura, Tenax Flex, Tenax 212gr.sqm & Teflon
• Σύστημα Step-in-clothing για την αντιμετώπιση όλων των θερμοκρασιών & καιρικών συνθηκών
Αντι-ιδρωτική επένδυση mesh
• Αφαιρουμενη εσωτερική 100% αδιάβροχη, αναπνέουσα επένδυση, που χρησημοποιητε και σας αυτονομο μπουφαν
Αφαιρούμενη ισοθερμική επένδυση
• CE Biomechanic protectors σε ώμους, αγκώνες
Προαιρετικα δεχεται προστασία πλάτης
Προαιρετικα σύστημα SafetyLamb: αναβοσβηνόμμενη λάμπα στην πλάτη του μπουφάν, που αυξάνει την ασφάλεια του οδηγού, ακόμα και σε συνθήκες πολυ χαμηλής ορατότητας.
• Σύνδεση με παντελόνι


Τελος θα πω ..
οτι στους 10 μηνες που εχουμε τα μπουφαν ( εγω & ο αντρας μου ) εχουμε κανει ~ 16.000 χλμ (Ελλαδα - Ευρωπη ). Σαν γυναικα δεν υπηρξε ουτε μια φορα που να γκρινιαξα οτι κρυωσα ή ζεσταθηκα ..ή οτιδηποτε !!!!! Αυτο και μονο πρεπει να σε πεισει ... ...
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 17-12-2011, 14:23
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

Ειναι πολλά τα λεφτά Αρη!

Πάντως αν είχα εγώ τα λεφτα που διαθέτεις θα κοιτούσα σίγουρα το Rallye pro 3 απο εδώ BMW motorcycle jacket Rallye 3 black/gun 76 12 7 / ομως με σίγουρη εκπτωση 10% πάει στα 540.

Μια εναλλακτική θα κοίταγα για Dainese ολοκαίνουριο εδώ Dainese - G. TUNDRA GORE-TEX - Motorbike - Europa - Inglese σε τιμές αποθήκης Ηλιούπολης με εκτωση 10-15 % θα φτάσει και αυτό περίπου τα 500.

Οπως αναφέρα και στην αρχή είναι πολλά τα λεφτα για spidi όχι οτι έχω τίποτα με την συγκεκριμένη μάρκα αλλά είναι πολύ λίγοι αυτοί που θα θελήσουν να το πάρουν αν τυχόν το μετανιώσεις.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 17-12-2011, 21:57
dim orestiada Ο/Η dim orestiada βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: gs 1200 adventure 08
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

ρε παιδια πολλα δεν ειναι τα 500 κ 600 ευρο μονο για μπουφαν???? για δειτε λιγο κ στη revit. πολυ καλλες τιμες κ στολες το ιδιο καλες με bmw rallye 3 κ dainese tundra k gator.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 17-12-2011, 23:29
3ple black Ο/Η 3ple black βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθηνα-Κυψελη
Μoto: BMW R1200 GS TRIPLE BLACK (2011)
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

Οπως ηδη ανεφερα,δεν εχω καθολου εμπειρια και γνωσεις σε οτι αφορα την αγορα μπουφαν (το μονο που εχω αγορασει ειναι ενα απο τα LIDL το οποιο πρεπει να ομολογησω πως με εχει βγαλει παλικαρι σε κρυο και βροχη!)

Ετσι ψαχνομαι γενικοτερα για ενα ΚΑΛΟ μπουφαν που να μου παρεχει προστασια απο κρυο και βροχη (αν ειναι 4 εποχων ακομα καλυτερα φυσικα) να εχει προστατευτικα σε αγκωνες-ωμους-πλατη (πχ η dainese δινει εξτρα την προστασια πλατης ενω το συγκεκριμενο την εχει στανταρ και δινει εξτρα προστασιες θωρακα)και εννοειτε να αξιζει τα λεφτα που θα επενδυσω πανω του....

Οποτε οπως καταλαβαινεται καθε συμβουλη-υποδειξη ειναι ακρως καλοδεχουμενη και απαραιτητη
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 17-12-2011, 23:32
dim orestiada Ο/Η dim orestiada βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μoto: gs 1200 adventure 08
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

νομιζω οτι ειμαστε στην ιδια φαση. ειχα παρει κ εγω ενα απο το lidl που ειναι χαλια. μολις σημερα μου ηρθε το revit sand. πολυ καλο μπουφαν με καλη τιμη. 100% αδιαβροχο. οτι πληροφορια θελεις πες μου. το εχει ενας φιλος κ μου εχει πει τα καλυτερα.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 18-12-2011, 01:38
264George Ο/Η 264George βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΘεσσαLονίκη
Μηνύματα: 1,655
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

κάπου είχε γίνει ξανα αναφορά
για αυτό το μπουφάν και νομίζω
οτι το βρίσκεις απο 460 - 500 ευρώ





και είναι και πανέμορφο......
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 19-12-2011, 16:01
3ple black Ο/Η 3ple black βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: Αθηνα-Κυψελη
Μoto: BMW R1200 GS TRIPLE BLACK (2011)
Μηνύματα: 118
Προεπιλογή Απάντηση: spidi ergo 365 pro

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 264George Εμφάνιση μηνυμάτων
κάπου είχε γίνει ξανα αναφορά
για αυτό το μπουφάν και νομίζω
οτι το βρίσκεις απο 460 - 500 ευρώ


Dainese Superfly Leather Jacket Review at RevZilla.com - YouTube



και είναι και πανέμορφο......
Πραγματικα ειναι πανεμορφο μπουφαν αλλα δεινει με εξτρα χρεωση την προστασια πλατης και απο ανακλαστικα δεν εχει καθολου....

Αυτο ειναι ενα υπεροχο μπουφαν για να το φορας εντος πολης και ειναι διακριτικο ωστε να μπορεις να το φορας χωρις κανενας (σχεδον) να καταλαβει οτι ειναι μπουφαν μηχανης αλλα δεν ειναι για ταξιδια και ιδιαιτερα νυχτα (που ειναι και η αγαπημενη μου ωρα για να ταξιδευω)

Στα "+" του Ergo (για εμενα παντα)

i) Πολλες τσεπες (και ακομα καλυτερα που ειναι αδιαβροχες)

ii)Στανταρ προστασιες σε αγκωνες,ωμους και πλατη (ενω η δυνατοτητα για εξτρα προστασια θωρακα ειναι αλλο ενα πολυ μεγαλο συν)

iii) Ειναι 4 εποχων

iv) Εχει πολλα ανακλαστικα (ιδιαιτερα χρησιμα για την ασφαλεια μου αφου ταξιδευω κυριος νυχτερινες ωρες)

v) Στην τιμη περιλαμβαβεται η αδιαβροχη θηκη χαρτη που μπορει να τοοθετηθει κ σαν "tank bag" στο ρεζερβουαρ (ακ και πιθανος να μην το χρησιμοποιησω ποτε...) και μπαλακλαβα (που σιγουρα θα βαλω σε καποια ταξιδια μου)

vi) Αν και για καποιους ειναι υπερβολικο η δυνατοτητα να τοποθετηθει εξτρα το συστημα για νερο-υγρα κτλ που μπορεις να δροσιζεσαι κατα την διαρκεια του ταξιδου χωρις να σταματας και να βγαζεις το κρανος (μηπως θα ηταν καλη ιδεα να φτιαξουν και καποιο αντιστοιχο συστημα για εμας τους φανατικους καπνιστες;;;;
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
SPIDI ERGO XL Halifis Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 1 26-10-2011 02:31
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ SPIDI SYNTHESIS-STORMER (L) vagbou Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 1 05-10-2011 23:18
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ SPIDI kelas22 Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου 0 03-03-2011 13:53
Spidi Basic Net! Arkas Ζήτηση 12 30-07-2009 11:25
Spidi XPD - XP5 GP kangaroo KostasGS Μπότες 5 21-02-2009 09:13


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!