GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Ένδυση

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 06-08-2012, 15:18
ansakellariou Ο/Η ansakellariou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: mitilini
Μoto: BMW GS 1200 ADVENTURE,ΒΜW F 650
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Ξεφευγοντας λιγο απο τον τιτλο του θεματος να ρωτησω τους κατοχους αν τo μπουφαν της bmw
to rallye 3 ειναι αρκετα ζεστο γιατι εξοψεως μου φαινεται λιγο "αδυνατο" σε σχεση με αυτα πχ της revit, και αν ειναι καταλληλο για καθημερινη χρηση?Eπισης να ρωτησω αν η τιμη των 754 Ε συμπεριλαμβανει επενδυση και προστασιες και αν υπαρχει καποιο ξενο ισως σαιτ με τιμες φιλικοτερες στα προιοντα της bmw.Ευχαριστω για τις απαντησεις απο την αρχη του θεματος!

Last edited by ansakellariou; 06-08-2012 at 15:26.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 06-08-2012, 23:05
THANOSEOD Ο/Η THANOSEOD βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-AΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV '10
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Φίλε μου καλησπέρα . . . τα τελευταία 3 χρόνια φοράω μόνο rev'it . . . ότι και να είναι να ξέρεις ότι σαν εταιρεία τ'αξίζει τα λεφτά της!!!Εγώ για καθημερινή και εντός πόλεως χρήση,ψιλοκυριλέ ή casual ντύσιμο χρησιμοποιώ το "manhattan" ενώ για ταξίδια το "cayenne pro"!Συγνώμη αν σε μπέρδεψα αλλά είναι δύο εντελώς διαφορετικά μπουφάν,δες πρώτα τι χρήση κάνεις και μετά αποφάσισε!!!
Υ.Γ. Το "sand" το έχει φίλος και είναι πάρα πολύ ικανοποιημένος!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 07-08-2012, 12:24
tasosbob Ο/Η tasosbob βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αθηνα
Μoto: Honda transalp 650
Μηνύματα: 289
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Φιλε μου δεν ξερω για τα bmw αλλα τα revit ειναι φοβερα.Φορουσα ενα sryke 10HP ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μολις εβαλα revit (απλα το φορεσα)καταλαβαινεις την διαφορα.Παντως αν σε ενδιαφερει εχω μια στολη που μπορεις να δοκιμασεις αν θες ,για να δεις τα νουμερα ειναι και προς πωληση .Ειναι αυτη http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%C...nne-pro-30647/
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 07-08-2012, 12:50
ansakellariou Ο/Η ansakellariou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: mitilini
Μoto: BMW GS 1200 ADVENTURE,ΒΜW F 650
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 07-08-2012, 13:39
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

υπάρχει η φήμη ότι η revit κατασκευάζει τα μπουφάν BMW. Ως κάτοχος και των 2 έχω να πω ότι το BMW έχει πιό ποιοτικά φερμουάρ και κουμπώματα, έχει την ίδια απόδοση σε ζέστη/κρύο και 3πλάσια τιμή....
περί ορέξεως λοιπόν.....κολοκυθόπιττα

είμαι στο 1,80 (ΑΔΤ ) και 83-85 κιλά και το L σε revit είναι οκ....και παίρνει και να το σφίξω από τους πλαινούς ιμάντες του το καλοκαίρι...
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 07-08-2012, 13:52
ansakellariou Ο/Η ansakellariou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: mitilini
Μoto: BMW GS 1200 ADVENTURE,ΒΜW F 650
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Σωστος ο vpentza!Αλλα μηπως ξερεις αν τα προστατευτικα και η επενδυση ειναι μεσα στη τιμη του bmw?
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 07-08-2012, 13:56
tasosbob Ο/Η tasosbob βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αθηνα
Μoto: Honda transalp 650
Μηνύματα: 289
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ansakellariou Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).
Σορρυ καταρχην γιατι δεν ειδα Μυτιλινη στο αβαταρ σου,νομιζα ησουν Αθηνα.Δεν ξερω τι σωματοτυπος εισαι αλλα εγω που σχετικα εχω πλατες το xl μου ειναι τελειο με τα 93-95 κιλα και 1,87 υψος.Στην αγγελια μου εχει size chart(πινακα μεγεθων)αν μετρησεις περιμετρο στηθους θα βγαλεις ακρη,με αυτο παρρηγγειλα και ολα ηταν οκ.
Τωρα για τα bmw δεν εχω γνωμη αλλα οσο θα παρεις το μπουφαν bmw στην revit θα παρεις στολη(sand,cayenne απο γερμανια εννοειται γιατι ελλαδα...)
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 07-08-2012, 15:01
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ansakellariou Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).
Εγω ειμαι 1,86 και 92-93 κιλα και το L μου ηταν οκ χωρις τις επενδυσεις, με αυτες ψιλοτσιτα οχι ενοχλητικα αλλα δεν ειχε αερα, σιγουρα με 1.90 θελεις xl γιατι θα σου ειναι κοντο στα μανικια!

Επισης το sand ειναι οτι καλυτερο για τα χρηματα που δινεις για τουριστικο αλλα για καθε μερα δεν θα το προτιμουσα, θα ηθελα κατι πιο διακριτικο εμφανισιακα!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 07-08-2012, 18:29
ansakellariou Ο/Η ansakellariou βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: mitilini
Μoto: BMW GS 1200 ADVENTURE,ΒΜW F 650
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Συμφωνω, αυτο με το περι διακριτικοτητας με απασχολει και μενα!Σε μαυρακι εχω δει defender (αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα του)...
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 07-08-2012, 18:45
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Revit energy vs Revit sand

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ansakellariou Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστος ο vpentza!Αλλα μηπως ξερεις αν τα προστατευτικα και η επενδυση ειναι μεσα στη τιμη του bmw?
Yes ..... Included

Με τόσο που τα κοστολογούν στη BMW θα έπρεπε να δίνουν και μια Γερμανίδα τουρίστρια, από αυτές που μνημόνευε ο Τζιμάκος...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:44.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!