GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Οδικό δίκτυο

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 27-07-2013, 16:27
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

πλάκα πλάκα όταν κατέβηκα Αθήνα για το training στα Μέγαρα πέρασα από Περιδερειακή Υμηττού και στο πάνε και στο έλα (ήθελα να βγω Κατεχάκη στο Στρ. Νοσοκομείο)....και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι οδηγούσα μέσα στα όρια (όχι βέβαια και με 170...) Σίγουρα όταν ερχόμουν να σας βρω στα διόδια σε κάποια σημεία πήγα και με 150....να περιμένω κι εγώ χαρτάκι μαγικό?????

και 2η ερώτηση...αφού η παράβαση έχει να κάνει με την μηχανή, γιατί στερούμε και την δυνατότητα να οδηγήσω και το αμάξι????????

(μετά από edit) και 3η ερώτηση...σε περίπτωση που μου ζητηθεί κράτηση διπλώματος...μπορώ να δώσω της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί (αλλά δεν έχει άδεια για μηχανή...) ???

Last edited by todor; 27-07-2013 at 16:37.
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 27-07-2013, 17:25
sid2011 Ο/Η sid2011 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: trikala
Μoto: transalp xlv 650
Μηνύματα: 1,312
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
πλάκα πλάκα όταν κατέβηκα Αθήνα για το training στα Μέγαρα πέρασα από Περιδερειακή Υμηττού και στο πάνε και στο έλα (ήθελα να βγω Κατεχάκη στο Στρ. Νοσοκομείο)....και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι οδηγούσα μέσα στα όρια (όχι βέβαια και με 170...) Σίγουρα όταν ερχόμουν να σας βρω στα διόδια σε κάποια σημεία πήγα και με 150....να περιμένω κι εγώ χαρτάκι μαγικό?????

και 2η ερώτηση...αφού η παράβαση έχει να κάνει με την μηχανή, γιατί στερούμε και την δυνατότητα να οδηγήσω και το αμάξι????????

(μετά από edit) και 3η ερώτηση...σε περίπτωση που μου ζητηθεί κράτηση διπλώματος...μπορώ να δώσω της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί (αλλά δεν έχει άδεια για μηχανή...) ???
βλεποντας την υπογραφη του προφιλ σου μετα απο αυτα που λες και γραφεις μου γεννιεται μια ερωτηση θα ρισκαρεις να πεις στη γυναικα σου οτι πηρες κληση με τη μηχανη ....εγω στη θεση σου οχι !
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 27-07-2013, 17:51
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sid2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
βλεποντας την υπογραφη του προφιλ σου μετα απο αυτα που λες και γραφεις μου γεννιεται μια ερωτηση θα ρισκαρεις να πεις στη γυναικα σου οτι πηρες κληση με τη μηχανη ....εγω στη θεση σου οχι !

και πως θα δικαιολογήσω τα λεφτά από το πρόστιμο και το δίπλωμα ωρε????αν τελικά έρθει ραβασάκι στο σπίτι...θα φταίει το κατεστημένο της Αθήνας (ως ΠΑΟΚτζης) και τα σχετικά...και θα το πληρώσω...πιο πολύ με "αγχώνει" το δίπλωμα...
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 27-07-2013, 18:09
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
πλάκα πλάκα όταν κατέβηκα Αθήνα για το training στα Μέγαρα πέρασα από Περιδερειακή Υμηττού και στο πάνε και στο έλα (ήθελα να βγω Κατεχάκη στο Στρ. Νοσοκομείο)....και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι οδηγούσα μέσα στα όρια (όχι βέβαια και με 170...) Σίγουρα όταν ερχόμουν να σας βρω στα διόδια σε κάποια σημεία πήγα και με 150....να περιμένω κι εγώ χαρτάκι μαγικό?????

και 2η ερώτηση...αφού η παράβαση έχει να κάνει με την μηχανή, γιατί στερούμε και την δυνατότητα να οδηγήσω και το αμάξι????????

(μετά από edit) και 3η ερώτηση...σε περίπτωση που μου ζητηθεί κράτηση διπλώματος...μπορώ να δώσω της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί (αλλά δεν έχει άδεια για μηχανή...) ???

Η παράβαση έχει να κάνει μ' εσένα που οδηγείς. άρα απαγορεέυται για ένα διάστημα να οδηγείς. Ασφαλώς κι έχει νόημα.*
Μπορείς να δώσεις όποιο δίπλωμα θες. Δηλώνεις υπεύθυνα ποιος οδηγούσε και παραδίδει αυτός το δίπλωμά του. Αν υπάρχει τέτοιο πρόσωπο, σώνεσαι





* Το παράλογο είναι που αφαιρούν πινακίδες κυκλοφορίας του οχήματος! Λες και φταίει η μηχανή ή το αυτοκίνητο για την όποια μαλ@κία του οδηγού
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 29-07-2013, 09:01
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Τελικα δεν με ειπατε...ποτε να το περιμενω το ραβασακι αν οντως πηγαινα εκτος οριων???

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 29-07-2013, 09:40
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Εμένα μου είχαν έρθει 1,5 χρόνο αργότερα.
Το ξεχνάς για να μην αγχώνεσαι κι αν είναι και σε τσίμπησαν, θα το μάθεις
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 29-07-2013, 10:42
spyrval Ο/Η spyrval βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: F650 GS 2006
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
(μετά από edit) και 3η ερώτηση...σε περίπτωση που μου ζητηθεί κράτηση διπλώματος...μπορώ να δώσω της γυναίκας μου που δεν το χρησιμοποιεί (αλλά δεν έχει άδεια για μηχανή...) ???
Βρε πώς θα δώσεις το δίπλωμα της γυναίκας σου που δεν έχει δίπλωμα μηχανής και η παράβαση θα είναι με τη μηχανή? Εκτός αν πεις ότι όχι μόνο στη βούτηξε κρυφά, όχι μόνο δεν έχει δίπλωμα μηχανής, αλλά έτρεχε κιόλας! Και μετά κράνος και στο σπίτι..
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 29-07-2013, 11:15
todor Ο/Η todor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2012
Περιοχή: Βόλος
Μoto: SUZUKI DL650 V-STROM Κ6
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Αφου ο νομος λεει παραδοση διπλωματος σε επιτοπου παραβαση,γιατι πρεπει να δωσω το διπλωμα οταν η κληση θα ερθει μετα απο ποσο καιρο?!!!

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 29-07-2013, 12:44
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Αστράφτουν τα φλας στην Περιφερειακή Υμηττού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από todor Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου ο νομος λεει παραδοση διπλωματος σε επιτοπου παραβαση,γιατι πρεπει να δωσω το διπλωμα οταν η κληση θα ερθει μετα απο ποσο καιρο?!!!

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
Προβλέπει γενικά "αφαίρεση άδεια ικανότητος"....όχι "επιτόπου παράδοση"....
Reply With Quote
Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης
Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο Αλλαγή σε γραμμικό τρόπο

Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:59.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!