GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 24-02-2011, 09:08
pkiriakos Ο/Η pkiriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Honda varadero xlv 1000
Μηνύματα: 572
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχοντας χρηματα στον λογαριασμό σου στο PayPal, μπορείς με αυτά να κάνεις αγορές οπουδήποτε αλλού δέχονται PayPal, παγκοσμίως...

Πολύ καλό,χρήσιμο και μάλλον ασφαλές το paypal.
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 24-02-2011, 09:13
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Thanks
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 24-02-2011, 09:16
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Εχει τα καλά του και τα κακά του. Το καλλίτερο είναι ότι δίνεις μόνο μια φορά την κάρτα σου, και όχι όπου νά'ναι. Αν ψωνίσεις από πωλητή με buyer protection, συνήθως αν συμβεί κάτι παίρνεις τα χρήματά σου πίσω.

Είναι όμως αρκετά ακριβό για τους πωλητές και πολλές φορές κάποιοι σου ζητάνε επιπλέον χρήματα παρ΄όλο που αυτό αντιτίθεται στην πολιτική τους . Έχουν ακουστεί κάποιες περιπτώσεις που σε διένεξη, δεν πήραν τίποτα πίσω.

Σιγά σιγά, όλο και περισσότερες επιχειρήσεις ακόμα και στην Ελλάδα βάζουν paypal. Προσωπικά το χρησιμοποιώ 6 χρόνια τώρα, και όσες φορές είχα διένεξη, πήρα τα χρήματα μου πίσω, παρ΄όλη την άρνηση του πωλητή...(τυχαίο? ίσως)
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 24-02-2011, 09:39
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal


Reply With Quote
  #15  
Παλιό 24-02-2011, 11:17
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει τα καλά του και τα κακά του. Το καλλίτερο είναι ότι δίνεις μόνο μια φορά την κάρτα σου, και όχι όπου νά'ναι. Αν ψωνίσεις από πωλητή με buyer protection, συνήθως αν συμβεί κάτι παίρνεις τα χρήματά σου πίσω.

Είναι όμως αρκετά ακριβό για τους πωλητές και πολλές φορές κάποιοι σου ζητάνε επιπλέον χρήματα παρ΄όλο που αυτό αντιτίθεται στην πολιτική τους . Έχουν ακουστεί κάποιες περιπτώσεις που σε διένεξη, δεν πήραν τίποτα πίσω.

Σιγά σιγά, όλο και περισσότερες επιχειρήσεις ακόμα και στην Ελλάδα βάζουν paypal. Προσωπικά το χρησιμοποιώ 6 χρόνια τώρα, και όσες φορές είχα διένεξη, πήρα τα χρήματα μου πίσω, παρ΄όλη την άρνηση του πωλητή...(τυχαίο? ίσως)
Γιώργο είναι ασφαλές να του δώσω αυτά που μου ζητάει? Δηλαδή name + paypal e-mail address + item number. Το τελευταίο τί είναι?
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 24-02-2011, 14:40
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο είναι ασφαλές να του δώσω αυτά που μου ζητάει? Δηλαδή name + paypal e-mail address + item number. Το τελευταίο τί είναι?
Αν η πώληση έγινε από ebay, το item No, είναι το νούμερο του δημοπρασίας που έβαλες, και ναι δεν έχεις κανένα πρόβλημα να του τα δώσεις. Αν δεν έχεις λογαριασμό στο paypal, με το που θα σου στείλει τα χρήματα, το paypal, θα επικοινωνήσει μαζί σου για να δημιουργήσεις έναν, ώστε να σε πιστώσει...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 24-02-2011, 20:31
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η πώληση έγινε από ebay, το item No, είναι το νούμερο του δημοπρασίας που έβαλες, και ναι δεν έχεις κανένα πρόβλημα να του τα δώσεις. Αν δεν έχεις λογαριασμό στο paypal, με το που θα σου στείλει τα χρήματα, το paypal, θα επικοινωνήσει μαζί σου για να δημιουργήσεις έναν, ώστε να σε πιστώσει...
Εγώ το έβαλα στο aggeliopolis. Όντως με έναν κωδικό.

Υπάρχει περίπτωση να μπήκε με κάποιο τρόπο στο e-bay? Διότι έχω 5 ζητήσεις – και οι 5 από Αγγλία.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 24-02-2011, 20:37
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Το aggeliopolis διαφημίζεται παντού, και σε όλο τον παγκόσμιο ιστό. Να φανταστείς εγώ βλέπω διαφημίσεις του στο Αμερικάνικο Pan European forum που είμαι μέλος. Πρόσεχε μόνο μην είναι scammers και προσπαθήσουν να στο πάρουν τσάμπα. Οτι και να στείλεις όπου και να το στείλεις οπωσδήποτε με συστημένο (χρειάζεται υπογραφή με ταυτότητα για να παραλάβει).
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 24-02-2011, 23:09
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gepol Εμφάνιση μηνυμάτων
Το aggeliopolis διαφημίζεται παντού, και σε όλο τον παγκόσμιο ιστό. Να φανταστείς εγώ βλέπω διαφημίσεις του στο Αμερικάνικο Pan European forum που είμαι μέλος. Πρόσεχε μόνο μην είναι scammers και προσπαθήσουν να στο πάρουν τσάμπα. Οτι και να στείλεις όπου και να το στείλεις οπωσδήποτε με συστημένο (χρειάζεται υπογραφή με ταυτότητα για να παραλάβει).
Δεν θα πρέπει να βάλει τα χρήματα πρώτα στον λογαριασμό?

Έχεις κέφι να μου περιγράψεις τον ‘λειτουργικό σχεδιασμό’ του εγχειρήματος? Δηλαδή βήμα – βήμα πώς πρέπει να γίνει…
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 25-02-2011, 06:48
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Τι είναι το PayPal

Φυσικά και το πρώτο πράγμα είναι να σου βάλει χρήματα.

Εχεις Paypal Account?

Αν όχι φτιάξε έναν.

Μόλις το φτιάξεις, του δίνεις το mail σου. Αγορές δεν θα μπορέσεις να κάνεις ακόμα, αλλά μπορείς να δεχτείς χρήματα. Για να κάνεις αγορές, θα χρειαστεί να γίνει η διαδικασία επιβεβαίωσης της πιστωτικής σου απο Paypal. Στα εξηγεί μέσα το site αναλυτικά.

Αφού λοιπόν του δώσεις το mail σου για το Paypal, περιμένεις να δείς την πληρωμή. Αφου την δείς μπορείς να στείλεις το προϊόν. Το στέλνεις συστημένο, και καλό θα είναι αν είναι αξίας να το ασφαλίσεις μέσω ΕΛΤΑ, σε περίπτωση που γίνει κάτι. Με το συστημένο έχεις δυο βασικά καλά

1. Tracking Number(Ξέρεις που βρίσκεται το δέμα σου ανα πάσα στιγμή) και καλό είναι να το δώσεις στον αγοραστή σου, να το τσεκάρει και ο ίδιος.
2. Απόδειξη παραλαβής η μη απο τον αγοραστή για να μην σου λέει φαφαριές. Αυτό είναι και αποδεικτικό στοιχείο σε περίπτωση dispute στο paypal .

Οτι άλλο θες εδώ είμαστε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι είναι το Ται Τσι tattoopanther Αθλητισμός 15 08-10-2010 13:07
Τι γένους είναι το κομπιούτερ σας; riko46 Διάφορα 2 13-12-2009 21:45
Τι είναι το φαινόμενο της Πεταλούδας; georgekostas Διάφορα 4 06-10-2009 22:14
Τι είναι forum?!!!!!!!!!!! riko46 Διάφορα 11 21-08-2009 00:56
Τι είναι GPS Black_Shadow Πλοήγηση - Hardware και Software 10 15-06-2009 23:05


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:27.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!