GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 10-06-2011, 12:16
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
α εσύ το διάβασες ξεκούραστα

άσε σε έπιασα... το προσπέρασες

εισαι και μρτυριαρης...
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 10-06-2011, 12:46
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι πεθαμενί. Σε άλλο μέλος ταιριάζουν.
Και εκέινος ίδια με τα δικά μου χρησιμοποιεί!

Πέρα από την πλάκα (αλλά συζητώντας το ανάλαφρα, κουβέντα κάνουμε), δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να είμαστε πολύχρωμοι και με μεγαλύτερα γράμματα από τους άλλους; Θα μπορούσε κάποιος να το πάρει "δείτε εμένα αυτό που γράφω είναι σημαντικότερο". Παλιότερα ΠΑΓΙΑ αυτό σήμαινε δηλαδή.

Δηλαδή εμένα αυτά που γράφω δεν φαίνονται;

Πρέπει να τα κάνω έτσι;
Με λίγο μικροτερη γραμματοσειρά είναι ωραία! Πιο ζωντανα!

Τα έχω συνηθίσει εδώ μέσα είναι αλήθεια γιατί γίνεται από αρκετούς (στο κάτω κάτω και ο Master Lionheart(καλό) κάτι τέτοιο κάνει), αλλά ε δεν ξέρω το γιατί γίνεται.
--
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 10-06-2011, 13:15
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι πεθαμενί. Σε άλλο μέλος ταιριάζουν.

Πέρα από την πλάκα (αλλά συζητώντας το ανάλαφρα, κουβέντα κάνουμε), δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να είμαστε πολύχρωμοι και με μεγαλύτερα γράμματα από τους άλλους; Θα μπορούσε κάποιος να το πάρει "δείτε εμένα αυτό που γράφω είναι σημαντικότερο". Παλιότερα ΠΑΓΙΑ αυτό σήμαινε δηλαδή.

Δηλαδή εμένα αυτά που γράφω δεν φαίνονται;

Πρέπει να τα κάνω έτσι;

Τα έχω συνηθίσει εδώ μέσα είναι αλήθεια γιατί γίνεται από αρκετούς (στο κάτω κάτω και ο Master Lionheart κάτι τέτοιο κάνει), αλλά ε δεν ξέρω το γιατί γίνεται.

Ταξιδιώτη καιρός πράγματι να αλλάξεις το προφίλ.
Επίσης κάτι που ξέχασα να γράψω πιο πάνω, συγχαρητήρια και για την αρκετά ώριμη επιλογή λέξεων και για την μέχρι πρότινος επιλογή σου και το λέω γιατί σε 1-2 post έτοιμος ήσουν να γίνεις σαν τους χοντάκιδες του φόρουμ. (αχεμ... ξέρεις τι λέω) Μάλλον τα βλέπεις λίγο πιο ήρεμα τώρα τα πράγματα.
Καλά ρε φίλε, όλοι ίδιοι και όμοιοι είμαστε;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 10-06-2011, 14:12
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

το θεμα μας ειναι το tenere.......αλλα δεν πειραζει,ας το ξεσκισουμε
υπαρχουν πολλα μελη με προβλημα ορασης λογω ηλικιας και τα μεγαλα γραμματα βοηθουν πολυ....
πολυ εχουν κατι προβληματα και κολληματα τελευταια και νομιζω οτι και για αυτο φταιει η οικονομικη κατασταση...
φιλαρακια....βαλτε χρωμα στην ζωη σας,θα γινει καλυτερη


για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας.......πολυ μετριο φαινεται το yamaha
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 10-06-2011, 14:19
diomiles Ο/Η diomiles βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αιγαλεω Αθηνα
Μoto: f650gs
Μηνύματα: 912
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων

Κιτρινο γιατί δεν έβαλες?
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 10-06-2011, 14:40
merik Ο/Η merik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: N.FILADELFIA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
ηταν καιρος να ανοιχτει ενα ξεχωριστο θεμα σχετικα με τον θρυλο που ακουει στο ονομα tenere μιας και το αλλο θεμα που ονομαζεται tenere ο αντιπαλος της gs δεν νομιζω οτι κολλαει καθολου.
δεν ειναι αντιπαλος κανενους,ειναι απλα η προταση της yamaha στα μεγαλα on/off.

η ιστορια του ονοματος ξεκιναει πολλα χρονια πριν οταν το 1976 το xt 500 ιδρυσε το marketing στην αγορα των on/off και το όνειρο της περιπέτειας και της επίτευξης των μακρινών θέσεων κατέληξε στον αγώνα Paris-Dakar, με τη Yamaha Motor France να διαδραματίζει έναν πρωτοποριακό ρόλο μετατρέποντας XT 500 σε αγωνιστικά.
το 1983 παρουσιαζεται το πρωτο xtz,ενα οχημα παντος εδαφους και καθιερωνεται ως best seller στην ευρωπαικη αγορα με πωλησεις 61.000 μοτοσυκλετων.
ειχε εμπρός δισκόφρενο όταν οι υπόλοιποι χρησιμοποιούσαν κοινό ταμπούρο, και μια προοδευτική mono cross ανάρτηση με αλουμίνιο swingarm με αμορτισέρ μεγάλης διαδρομής 235 mm . Το εμπρός πηρούνι, ήταν επίσης υψηλών προδιαγραφών: 41mm με υποβοήθηση αέρος, και διαδρομή 255 mm. Ο κινητήρας, (βελτιωμένη έκδοση του XT 550) είχε 595 CC, χαμηλή ροπή, και απέδιδε 43 HP με την αξιοσημείωτη τελική ταχύτητα των 160 km/h. Δεν υπήρχε μίζα και μόνο μια μικρό πηνείο εκκίνησης το οποίο με τη μανιβέλα έθετε σε κίνηση τον κινητήρα. Είχε όμως τεράστιο τεπόζιτο, χωρητικότητας 30 λίτρων!
το 1986 βγαινει στην αγορα η δευτερη γενια του xtz,αυτη την φορα με μικροτερο ντεποζιτο καυσιμων,23 λιτρα.Η απόδοση αυξήθηκε στους 46 HP πράγμα που επιτεύχθηκε με τη χρήση μεγαλύτερων βαλβίδων, με μετατροπή του καρμπυλατέρ και το νέο φιλτροκούτι. Η τελική ταχύτητα ήταν κορυφαία και έφτανε τα 163 km/h
το 1988 το xtz δεχεται πολλες αλλαγες,με προσθηκη fairing,διπλους προβολειςκαι τροποοιηση κεφαλης για καλυτερες επιδοσεις.
περιττο να αναφερω οτι η επιτυχια στους γνωστους αγωνες dakar ηταν απλα καθιερωμενη μιας και η yamaha μαζι με την ktm ειναι και οι μονες μοτοσυκλετες με τοσες νικες στον δυσκολο αυτον αγωνα.
το 1991 βρισκει το xtz με νεο μοτερ.Νέος κινητήρας, με 5 βαλβίδες και 660cc.
Η Yamaha χρησιμοποίησε κινητήρα υγρόψυκτο με ένα σύστημα πέντε βαλβίδων, που αρχικά φάνηκε να αντιτίθεται με την λογική της απλότητας που χαρακτήριζε την εν λόγω μοτοσυκλέτα, αλλά εγγυήθηκε την αξιοπιστία, την ελάχιστη συντήρηση, τη βελτιωμένη φιλικότητα στο περιβάλον και μια ακόμα καλύτερη απόδωση που έφτανε τους 48 HP.
το 1994 εξελιξε το μπροστινο συστημα με διπλο προβολεα και επανεσχεδιασμενη μασκα που εφερνε στον μεγαλο του αδερφο,το 750 που ηταν δικυλινδρο και κυκλοφορησε το 1989.

δυστυχως η μηχανη που ηταν συνωνυμο της περιπετειας και των rally του dakar λιγο αργοτερα σταματαει την παραγωγη της και η yamaha για καιρο επαναπαυτηκε στον υπνο του δικαιου με τις αλλες εταιρειες να παιρνουν σιγα σιγα τα σκηπτρα και να παρουσιαζουν ολοενα και πιο ενδιαφερον μοντελα.

η ξαφνικη επιστροφη εγινε καπου μεσα στο 2007 οταν ανακοινωσαν την επιστροφη του θρυλου στην αγορα.
παρουσιασαν ενα tenere 660,με τον γνωστο κινητηρα του επιτυχημενου xt660 με λιγο διαφορετικη ρυθμιση.
η εμφανιση του δυσανασχετησε πολλους,αλλοι το λατρεψαν,αλλοι το μισησαν.
Το νέο tenere εχει πλαίσιο που έχει κατασκευαστεί με στόχο να είναι ιδιαίτερα άκαμπτο και ελαφρύ. Το αλουμινένιο μαύρο ψαλίδι συμπληρώνει την εικόνα ενώ οι διαδρομές των αναρτήσεων είναι 210 χιλ εμπρός και 200 χιλ. πίσω. Το πλαίσιο απέχει 245χιλ. από το έδαφος. Το ντεπόζιτο φιλοξενεί 22 λίτρα ενώ εξαπλώνεται και κάτω από την σέλα μειώνοντας την επιφάνειά του. Διπλοί δίσκοι 298χιλ για τα φρένα εμπρός με διπίστονες δαγκάνες και μονός δίσκος 245χιλ πίσω. Η Yamaha ανακοινώνει βάρος 183kg κενό.
προσωπικα λογω του οτι το πηρα καποια στιγμη μπορω να πω οτι μου αρεσε αν και ειληκρηνα θα ηθελα να εχει λιγο παραπανω αποδοση για πιο ανετη οδηγηση σε ταξιδι.ομως την δουλεια του την κανει καλα κι ετσι οπως ειναι.
ροπατο,ευκολοδηγητο,ιδιομορφο σχεδιο.
η yamaha ομως ειχε αλλη μια εκπληξη οταν στις 24 φεβρουαριου του 2010 εδωσε τις πρωτες επισημες φωτογραφιες του νεου super tenere 1200.
καποιοι ενθουσιαστηκαν,καποιοι δυσαρεστηθηκαν,καποιοι το ειδαν ως αντιγραφη,καποιοι αλλοι ως ενα αχρηστο μαστοδοντο με ακριβη τιμη.
16500 η πρωτη εκδοση με πλουσιο ομως εξοπλισμο.
η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε πταν το ειδα,αμεσως μετα το gs ηταν η επομενη μου επιλογη στην κατηγορια των μεγαλων on/off.
οι γνωμες πολλες,τα γραφωμενα πολλα,θελησαν να το συγκρινουν με το marketing που φερει το βαρυ ονομα της bmw,που τοσα χρονια κατεχει την πρωτη θεση στις πωλησεις των mega on/off και που σιγουρα δεν θα εχανε για κανενα λογο την πρωτη θεση.
ευτυχως που υπαρχει και κοσμος που δεν τον εχει κυριευσει το marketing κι ετσι πολλοι μπορεσαμε να βρουμε σοβαρες και αληθινες γνωμες ως το προς τι ειναι και τι κανει το μηχανακι αυτο.
κι ας περασω στην ως τωρα γνωμη μου σχετικα με την μηχανη αυτη που ακουει στο ονομα super tenere.
οχι,δεν ειναι κατι που κυκλοφορησε για να κανει το μεγαλο μπαμ,δεν εχει την ριζοσπαστικη σχεδιαση που θα τρελανει κοσμο,δεν εχει τα 135 αλογα στον τροχο που θα βαλουν φωτια στην ασφαλτο.
ε,τοτε τι ειναι...???
και μπαινω στο θεμα και στο κλιμα.
η μηχανη μου οπως πολλοι θα ξερατε gsa 1200 09 παρεδωσε πνευμα 2 μηνες πριν οταν ο δεξις κυλινδρος αποφασισε να μην δουλεψει ξανα σωστα.
με βαρια καρδια μπηκε στο συνεργειο κι επειτα απο πολυ αναμονη,υπομονη,νευρα φτιαχτηκε μεσα στην εγγυηση...
που να μεινω ομως εγω ησυχος,απο την μια πριν φτιαχτει η μηχανη ελεγα θα την κρατησω,απο την αλλη ελεγα,ρε δωσε την,ετσι κι αλλιως τον αυγουστο ληγει η εγγυηση της,τι θες,να σου παρουσιασει μετα κατι αλλο???να σκας διχιλλιαρα?ρε johny,ειναι δυσκολες οι εποχες μαγκα μου και δε γουσταρεις ουτε να πληρωνεις αλλα ουτε και να χεις στο μυαλο την δυσκολη κατασταση που ακουει στο ονομα <<συνεργειο>>.
ετσι λοιπον με βαρια καρδια πηρα την αποφαση να δωθει η μηχανη.να σημειωσω οτι το gs ηταν ανεκαθεν μεσα στην καρδια μου,οχι επειδη ηταν bmw.οχι επειδη κι ο πατερας μου ειχε καποτε bmw και τις θεωρουσαμε κορυφη,αλλα επειδη μου αρεσε το στυλ της.
εχω αλλαξει αρκετα gs αν και τα εδινα μετα απο λιγο καιρο και με πολυ λιγα χιλιομετρα,ομως την τελευταια,gsa την αγαπησα πραγματικα.ναι,μπορει να ειναι ενα ματσο σιδερα ομως με αυτο το οχημα δεθηκα.κι ακομα και τωρα,οταν βλεπω τις φωτογραφιες,την νοσταλγω.το παραδεχομαι.
παρολο την πικρα που ειχα φαει για πολλους λογους με την bmw,θελησα να ψαχτω και να δω αν ειναι να παρω καποιο νεο μοντελο gs ωστε να εχω και παλι διετη εγγυηση παρολο που το θεμα αξιοπιστια δεν ηταν πλεον συνωνυμο με το ονομα της bmw στην καρδια μου.οι λογοι πολλοι,το ψαξιμο αρκετο,αλλοι απογοητευμενοι,αλλοι μαζοχες,κι αλλοι ευχαριστημενοι.
δε με πειραξε,ειπα θα δω τι θα κανω κι αν ειναι θα παρω παλι gs αν και μου αρεσει και το tenere.
οι απαντησεις απο τις διαφορες αντιπροσωπειες σαφως και δε με καλυψαν καθολου,νομιζω οτι καποιοι την εχουν δει και φιρμα ισως.
motogenesis και Μανος παντως απο χανια,αψογοι.
οι πρωτοι μου ζητησαν 3000 ευρω διαφορα για να παρω το triple black.
εκατσα,το σκεφτηκα και ειπα.ρε johny,οι Γερμαναραδες μπορει του χρονου να παρουσιασουν το νεο μοτορι,τι να το παρεις τωρα αυτο?ασε,να χεις την υγεια σου να δεις το νεο μοτορι,να περπατησει λιγο στην αγορα και μετα θα δεις αν θα το παρεις.
παντως απο δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος με την πολιτικη των dealers και ισως αν αποφασισω να παρω ξανα bmw να την φερω απο Γερμανια,οπως εκανα και με τις προηγουμενες gs που ειχα παρει και ειχα μεινει ευχαριστημενος με τον τροπο,ταπεινωτητα,εξυπηρετηση των ανθρωπων που συναναστραφηκα,εδω ξανοιγουν μονο την τσεπη <<και στην γερμανια την κοιτουν,αλλα εκει εχουν τελειως διαφορετικη αντιμετωπιση,τουλαχιστον εγω αυτο ειδα και με αυτο εμεινα ευχαριστημενος στο παρελθον σχετικα με τα νταλαβερια που εχω κανει>> και τους νοιαζει το θεμα ωσπου να διωξουν μηχανη απο την εκθεση...μετα επιστρεφουν στα τυπικα.δεν ειναι ομως ετσι.θεωρω τον εαυτο μου απο τους καλους πελατες της εταιρειας κι απαιτω σεβασμο,εξυπηρετηση,ταχυτητα...αλλιως,απλα δεν μου κανετε
ετσι λοιπον αποφασισα να κανω την αλλαγη και το μεγαλο βημα αλλαγης εταιρειας.
επικοινωνησα με yamaha Πιερρακο,τα βρηκαμε,πηρα την μηχανη απο το service πισω και την ιδια μερα ημουν το βαπορι για Αθηνα.
οι ανθρωποι μου φερθηκαν απλα αψογα,οπως πρεπει να φεροντε σε πελατη,ουτε με υφακι,ουτε και με ψωνιστικο υφος
την πηρα λοιπον κι εφυγα.
κι εδω ερχοντε οι πρωτες μου εντυπωσεις.

στην αρχη το δουλεμα του κινητηρα μου φανηκε καπως.τραχυ δουλεμα με σβελτο στροφαρισμα.

στα θετικα.
η εμφανιση ειναι κατι αντικειμενικο,πως θα το δει ο καθενας.η μηχανη εχει φρεσκο look,νεανικο μπορω να πω και λιγοτερο κυριλατο.
τα φωτα του απλα αριστα,ειδα φως επιτελους,βασικα τοποθετησα μονος μου xenon αλλα και με τα μαμα ηταν μια χαρα.
το στησιμο του ειναι πολυ καλο.
ανεβαινεις πανω και νομιζεις οτι εχεις μηχανη 200 κιλων κατω απο τον πισινο σου.πιο ελαφρια αισθηση ακομα κι απο το ktm 990adv που ειχα καποτε.εστω και σαν ψευδαισθηση.
μανουβραρεται απλα πανευκολα και μια βολτα μπορει να πεισει και τον καθε δυσπιστο,στα υπερ οτι το τιμονι του εχει και πολυ καλο στριψιμο.
τα οργανα ομορφα.
το δουλεμα του κινητηρα μου φανηκε τραχυ στην αρχη,καπως ξερο και αποτομο,ok,συνηθειο ειναι.
ειχα την εντυπωση οτι η μηχανη ειναι εντελως ψοφια στα χαμηλα,ομως εγω ψοφιο δεν το ειδα καθολου,δειχνει να ειναι πολυ προθυμος ο κινητηρας σε σημειο να σκεφτομαι,ειναι 110 αλογα???η μετα στρωσιμο περιοδος θα δειξει αν η μηχανη και πανω απο τις 4000 ειναι ζωντανη.
στον δρομο βαδιζει με χαρη και πραγματικα ειναι ακλονητο απο τους αεριδες,κατι που δεν το περιμενα επισης.
στις στροφες μπαινει,κι οταν γραφω μπαινει,το εννοω με ολη την σημασια της λεξης.
τα φρενα πολυ καλα,το abs δεν ενεργοποιειται για την πλακα του.
η μονη μηχανη επισης που εχω οδηγησει και πατωντας πισινο επιβραδυνε εμφανεστατα χωρις να μπει σε λειτουργια το abs.
αλλο ενα υπερ που βρηκα κι ελπιζω να παραμεινει ετσι ειναι οτι το διαφορικο δεν ακουγεται καθολου,καμια σχεση με τα γκλανγκ γκλουνγκ που ακουγα και ειχα συνηθισει,πολλες φορες ψαρωνω και κοιταζω μηπως κι εχω αλυσιδα βρε παιδι μου.
υπερ το διπλο ψαλιδι πισω.νιωθω περισσοτερη ασφαλεια παρα να ειναι ο τροχος στο διαφορικο μονο.
μακριες σχεσεις στις ταχυτητες,κατι που το προτιμω,ειδικα για μεσα στην πολη.
ποιοτικα δεμενο με καλη συναρμογη και πολυ καλη βαφη,θα δειξει κι ο χρονος βεβαια.
επισης χαιρομαι που δεν εχει ηλεκτρικη αναρτηση.
και μιας που ειπα για αναρτηση να πω οτι το μηχανακι ειναι πολυ σφιχτο στο στησιμο της αναρτησης,στην πρωην μου,στην λειτουργια sport δεν ηταν τοσο σκληρη η αναρτηση,αυτο το θεωρω θετικο στα στροφιλικια.θα δειξει.
μετα παντως απο τα 400χλμ που εχω κανει με συνολο τα 800 η μηχανη εχει αλλαξει,εχει μαλακωσει καπως στο ολο συνολο.
το traction control ειναι παρα πολυ καλο επισης,καμια σχεση με τους λοξυγγες που ειχα συνηθισει,εδω απλα ανοιγεις γκαζι και δε νιωθεις τιποτα,μπαινει σε λειτουργεια ομορφα και στρωτα.

τα αρνητικα.
η καλυψη απο την μαμα ζελατινα ειναι απλα λιγη.παραγγειλα την givi μηπως και ευχαριστηθω βολτα οπως πρεπει.
θα βαλω και τα πλαινα προστατευτικα αερα.
θα ηθελα να εχει range στον πινακα οργανων.
αυτα για τωρα
παντως οτι καλο ειχα διαβασει στο net δεν το περιμενα να ισχυει,τουλαχισοτν οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο.
σε λιγες μερες παντως θα εχω μια καλυτερη εικονα ως προς το τι γινεται με μεγαλυτερο ανοιγμα του γκαζιου.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά ρε φίλε, όλοι ίδιοι και όμοιοι είμαστε;

Μετά την καταπληκτική ανάλυση (και ίσως από τις ελάχιστες μέσα σε αυτό τον χώρο) που έκατσε και έκανε με κόπο και χρόνο ο φίλος ταξιδιώτης
και μετά το θέμα με τις 1788 λέξεις (που δεν ξέρω πόση ή πόσες ώρες του πήρε) εσύ (aeriko) aυτό πρόσεξες;;;;Αυτό σου έκανε τόση εντύπωση για σχολιασμό;;;
Αυτή ήταν η συνεισφορά σου στο ποστ;;;Yamaha Super Tenere XTZ1200
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 10-06-2011, 14:45
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Το αερικό έκανε χιούμορ.
Εσύ γιατί έπρεπε να επαναλάβεις ΟΛΟ το κείμενο του ταξιδιώτη;
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 10-06-2011, 14:50
merik Ο/Η merik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: N.FILADELFIA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ γιατί έπρεπε να επαναλάβεις ΟΛΟ το κείμενο του ταξιδιώτη;
Για να μετρήσω τις λέξεις.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 10-06-2011, 14:51
merik Ο/Η merik βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: N.FILADELFIA
Μoto: GS1200
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αερικό έκανε χιούμορ.
Ναι χιούμορ, επάνω στην δική σου "εξυπνάδα" ΚΑΙ spam.
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 10-06-2011, 18:35
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Yamaha Super Tenere XTZ1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από merik Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά την καταπληκτική ανάλυση (και ίσως από τις ελάχιστες μέσα σε αυτό τον χώρο) που έκατσε και έκανε με κόπο και χρόνο ο φίλος ταξιδιώτης
και μετά το θέμα με τις 1788 λέξεις (που δεν ξέρω πόση ή πόσες ώρες του πήρε) εσύ (aeriko) aυτό πρόσεξες;;;;Αυτό σου έκανε τόση εντύπωση για σχολιασμό;;;
Αυτή ήταν η συνεισφορά σου στο ποστ;;;Yamaha Super Tenere XTZ1200
Φίλε μου να είσαι σίγουρος ότι διάβασα όλο το ενδιαφέρον ποστάρισμα/ ανάλυση του συμφορουμίτη αλλά με κούρασε οπτικά η γραμματοσειρά, άλλωστε με κουράζουν και κάποιες άλλες. Ας όψεται όμως η ηλικία. Δοθείσης λοιπόν της ευκαιρίας με το σπαμάρισμα του NLS σκέφτηκα να επισημάνω με χιουμοριστικό τρόπο το γεγονός αυτό των γραμματοσειρών. Αν βγήκε λίγο πιό πιπεράτο ζητώ ταπεινά συγγνώμη. Διατελείτε εν ειρήνη!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
YAMAHA XTZ 250 TENERE!!! Fuji Άλλες εταιρίες 14 21-01-2011 22:55
SUPER TENERE 1200 Test Ride Translatoras Άλλες εταιρίες 17 19-09-2010 23:39
Έκανα Test Ride στο SUPER TENERE 1200 γιαγια αρκουδα Άλλες εταιρίες 13 11-07-2010 19:01
bmw s1000rr & νεο yamaha tenere Corsair Νέα μοντέλα BMW 6 28-05-2010 17:04
super tenere 2010 wet & dirty Άλλες εταιρίες 61 22-04-2010 18:43


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!