GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 19-06-2012, 21:54
MOYTPO Ο/Η MOYTPO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: BMW GS
Μηνύματα: 2,160
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nanoshophellas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα βγαλεις ουτε εκει ακρη τισ ιδιες π@π@ριες θα σου λενε.....Αυριο το πρωι που θα ειμαι στο μαγαζι παρε με ενα τηλ να σου δωσω το τηλ του υπουργειου και το ονομα της Κ. που θα μιλησεις(θα κανεις καταγγελια) και τα υπολοιπα θα τα κανει αυτη

  #52  
Παλιό 19-06-2012, 21:59
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Το μυστικό στη συγκεκριμένη περίπτωση που αντιμετώπισα επιτυχώς μαζί με τον nanoshophellas ήταν να προσπεράσουμε (καθ υπόδειξή του και τον ευχαριστώ γι' αυτό) τη διένεξη με τον έμπορο λόγω πραγματικά ηλίθιων και παιδιάστικων δικαιολογιών και μιλήσαμε και το κυνηγήσαμε μέσω αντιπροσωπίας και με την υφέρπουσα απειλή της καταγγελίας στο υπουργείο....και όλα λύθηκαν γρήγορα και υπερ των πελατών....
  #53  
Παλιό 19-06-2012, 22:56
teoo Ο/Η teoo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Νέα Χαλκηδόνα
Μoto: R1200 GS ADVENTURE
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από z_atomic Εμφάνιση μηνυμάτων

1. η μηχανή μου ΔΕΝ είναι ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ και δεν θα γίνεται, κάθε φορά που θα αλλάζω ελαστικά.
2. δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη σε έναν κατστηματάρχη, ο οποίος ξεκάθαρα αρνείται να μου αλλάξει τα ελαστικά, παρά τους ελέγχους (τους οποίους δεν ήμουν καν υποχρεωμένος να κάνω) που έκανα για τυχόν άλλες αστοχίες στη χοντρή. Δεν μπορεί τη μία να μου λες φταίει η πίσω ζάντα μόνο και την επόμενη ότι φταίνε και οι 2. Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν επιτρέπω σε έναν εντελώς αναξιόπιστο καταστηματάρχη, να βάλει χέρι στη μηχανή μου, να την οδηγήσει και να προσπαθήσει όπως μόνος του εκτέθηκε, να με πείσει ότι δεν φταίνε τα ελαστικά.
3. η μηχανή πριν την αλλαγή ελαστικών δεν έιχε κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε καν ένδειξη ή / και υποψία
4. Η μηχανή πέρασε για έλεγχο από αξιόπιστους και αποδεδειγμένα έμπειρους μηχανικούς , οι οποίοι, χωρίς να ξέρουν ο ένας την γνωμάτευση του άλλου, μου είπαν ότι φταίνε τα ελαστικά
5. Πήρα και δεύτερη γνώμη από συνάδελφό του, ο οποίος εξειδικεύεται σε επισκευή ζαντών της χοντρής, στον οποίο ζήτησα αρχικά αν χρειαζόταν να μου κάνει επισκευή ζαντών και ο άνθρωπος μου είπε ότι δεν χρειαζόταν (γι αυτους που θα σκεφτούν κακοπροαίρετα ότι το έκανε αντισυναδελφικά και μόνο ή για να βγάλει χρήματα)
6. Επειδή δεν το ανέφερα πιο πριν, την πρώτη φορά που μου έβαλε τα ελαστικά.....ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ (!!!!!!!!!!) και αυτό δεν το διαπίστωσα μόνο εγώ αλλά και στο συνεργείο και στον συνάδελφό του που τοποθέτησε τον τροχό στο μηχάνημα και μου έδειξε ότι όντως χρειαζόταν και δεν είχε γίνει.
Και όταν το ανέφερα στον καταστηματάρχη μου είπε: "αποκλείεται"
7. όταν πήγα την πρώτη φορά, όφειλε σαν επαγγελματίας να τσεκάρει τυχόν θέματα στις ζάντες, να με ενημερώσει και μετά να μου περάσει τα ελαστικά

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και εγώ με ένα μήνα διαφορά περίπου πιο μετά και τα ιδία λόγια ακριβώς αλλά το θέμα δεν είναι μόνο ότι δεν έκανε ζυγοστάθμισή στο πίσω τροχό αλλά και ότι οι ζάντες ήθελαν και οι δυο για τα καλά ακτινολόγηση που δεν αναφέρθηκε πουθενά αυτό ούτε πριν ούτε μετά αφότου μπήκαν τα λάστιχα…!
  #54  
Παλιό 20-06-2012, 00:01
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teoo Εμφάνιση μηνυμάτων

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και εγώ με ένα μήνα διαφορά περίπου πιο μετά και τα ιδία λόγια ακριβώς αλλά το θέμα δεν είναι μόνο ότι δεν έκανε ζυγοστάθμισή στο πίσω τροχό αλλά και ότι οι ζάντες ήθελαν και οι δυο για τα καλά ακτινολόγηση που δεν αναφέρθηκε πουθενά αυτό ούτε πριν ούτε μετά αφότου μπήκαν τα λάστιχα…!
ο καφές καλός όμως έτσι; .....επαγγελματικός



να χαίρεσαι που δεν είχαν και τα ελαστικά σου θέμα....θα κατέβαζες μέχρι και άξονα όπως εγώ......


και όλα αυτά επαναλαμβανόμενα και σε πολλούς ........τα συμπεράσματα τελικά δεν είναι μόνο δικά μου........

για 15-20 ευρώ να τρέχουμε σαν τα διαόλια .....χώρια η στεναχώρια..... αυτό δεν θα το αφήσω έτσι.........

Last edited by z_atomic; 20-06-2012 at 00:03.
  #55  
Παλιό 20-06-2012, 00:20
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

τον εχω πληρωσει κ εγω τσαμπα ακτινολογηση ενα 100αρικο,

χωρις βελτιωση στο τρεμουλο

μολις αλλαξα το λαστιχο ολα καλα..
  #56  
Παλιό 20-06-2012, 00:26
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
τον εχω πληρωσει κ εγω τσαμπα ακτινολογηση ενα 100αρικο,

χωρις βελτιωση στο τρεμουλο

μολις αλλαξα το λαστιχο ολα καλα..
ευτυχώς εγώ την πλήρωσα αλλού.....και γιατί δεν γούσταρα να του αφήσω ούτε ευρώ παραπάνω, και για να γίνει σωστά και επειδή κατάλαβα ότι το είχε κάνει σύστημα......καθώς είχα ήδη μιλήσει με παθόντες.....

τελικά είμαστε πολλοί....εγώ περιμένω να βγουν και οι υπόλοιποι να μετρηθούμε......να δούμε τελικά πόσοι εξαπατηθήκαμε....γιατί επαναλαμβανόμενο σφάλμα παύει να είναι εξ αμελείας και μετατρέπεται σε εκ προθέσεως........
  #57  
Παλιό 20-06-2012, 00:35
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

πάει η ωραία προσφορά/έκπτωση...

(αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί δεν βγήκε κανείς να φωνάξει περί επώνυμων καταγγελιών όπως είχαν βγει να κράξουν εμένα όταν ανέφερα ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΕΝΗ συνομιλία με γνωστό συνεργείο που μου έλεγε άλλα αντί άλλων - μάλιστα ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΝ ότι έλεγε άλλα αντί άλλων, απλώς ανέφερα τι έλεγε χωρίς σχόλια και ΦΑΙΝΟΤΑΝ ότι είναι άλλα αντί άλλων - και άλλη φορά με εξυπηρέτησε άριστα, αλλά τι να κάνω που εκείνη την άλλη φορά μου έλεγε άλλα αντί άλλων; να το σβύσω;... ε ίσα που κοντέψανε να με δείρουν εδώ)

Τέσπα.

Ελπίζω οι παθόντες να βρουν το δίκιο τους. Επίσης πάρτε κάνα σοβαρό λάστιχο την επόμενη φορά.

Last edited by NLS; 20-06-2012 at 00:37.
  #58  
Παλιό 20-06-2012, 00:38
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Επειδή έχω ακούσει εκατοντάδες ευχαριστημένους πελάτες του Περιστερά, γενικώς, και έχω διαβάσει δεκάδες -τουλάχιστον- επίσης ευχαριστημένους πελάτες του εδώ , σ' αυτό το φόρουμ, θα παρακαλούσα να συγκεντρωθούν σε ένα ποστ οι δυσαρεστημένοι για να βγει μια άκρη.
Πριν 1 μήνα έβαλα κι εγώ EXP στο Νίκο χωρίς κανένα πρόβλημα.
  #59  
Παλιό 20-06-2012, 00:41
Dent Ο/Η Dent βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: 1200 GS (07)
Μηνύματα: 240
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Σημεια των καιρων κυριοι.
Να θεοποιουμε τους πολυδιαφημισμενους αλλα επιεικως ανεπαρκεις και απο την αλλη να αμφισβητουμε τους συνεπεις αλλα αυτοφωτους επαγγελματιες.
Θελει πολυ ψαξιμο το πραγμα και οχι σαν προβατα στο μαντρι
  #60  
Παλιό 20-06-2012, 00:51
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Ο "επαγγελματίας" και τα ΚΟΡΟΪΔΑ που πέθαναν

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή έχω ακούσει εκατοντάδες ευχαριστημένους πελάτες του Περιστερά, γενικώς, και έχω διαβάσει δεκάδες -τουλάχιστον- επίσης ευχαριστημένους πελάτες του εδώ , σ' αυτό το φόρουμ, θα παρακαλούσα να συγκεντρωθούν σε ένα ποστ οι δυσαρεστημένοι για να βγει μια άκρη.
Πριν 1 μήνα έβαλα κι εγώ EXP στο Νίκο χωρίς κανένα πρόβλημα.
Φίλε σε αυτό το θέμα πόσταρα τη δική μου "περιπέτεια". Κάποιοι είχαν αντίστοιχη και το δήλωσαν και εδώ και κάποιοι όχι.

Προφανώς και υπάρχουν και πελάτες που είναι ευχαριστημένοι... και καλώς συνεχίζουν και πάνε και θα ξαναπάνε κατά τη δική τους κρίση

Εγώ δεν προτρέπω κανέναν να πάει ή να μην πάει.

Ανέφερα την αντιεπαγγελματική του συμπεριφορά προς το πρόσωπό μου.

Κάποιοι ανέφεραν το ίδιο.

Δεν είμαστε εδώ για να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα.

Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του και κρίνει αναλόγως. Δεν θα στήσουμε ούτε φαν κλαμπ ούτε κλαμπ εναντίον του. εγώ τουλάχιστον δεν είμαι υπέρ μιας τέτοιας λύσης.

Δεν διευκρίνισες όμως για να καταλάβουμε, δεν είχες πρόβλημα με τα ελαστικά ή είχες πρόβλημα με τα ελαστικά αλλά όχι με την αντιμετώπιση.

Τεσπά ο καθένας κρίνει όπως νομίζει.....

Last edited by z_atomic; 20-06-2012 at 00:53.
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:45.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!