GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 21-10-2010, 22:58
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Μοντελισμός

Ασχολείται κανείς με τον μοντελισμό? Εγώ παλιά με την κατασκευή ξύλινων πλοίων 100% χειροποίητα και εδώ και λίγα χρόνια με τα αυτοκίνητα νίτρο.

Σας βάζω βιντεάκια από τα αυτοκίνητα που έχω
tr15 inferno της kyosho (Σε λίγο σκέπτομαι να το αλλάξω )



και το MINI_Z AWD Απίστευτα γρήγορο για το μέγεθός του

Reply With Quote
  #2  
Παλιό 21-10-2010, 23:06
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

Πολλά χρόνια πίσω Ανδρέα ...

Φυσικά, δεν έχω πετάξει τίποτα ... καταλαμβάνουν ένα μεγάλο μέρος της αποθήκης .....

...... και της ντουλάπας βεβαίως βεβαίως ... τηλεκατευθύνσεις, σέρβος κ τα παρελκόμενα ...
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 21-10-2010, 23:11
Gemat Ο/Η Gemat βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μυτιληνη
Μoto: Honda XL1000VA Varadero 2007
Μηνύματα: 1,006
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

Εμαθα να πεταω αερομοντελα οταν ημουν 12-13 ετων. Ειχα τη τυχη ο πατερας μου να ειναι ιδρυτικο μελος της αερολεσχης Μυτιληνης που τοτε δραστηριοποιουνταν μονο στο χωρο του τηλεκατευθυνομενου μοντελισμου...

Απο τοτε και μεχρι πριν 2-3 χρονια ασχοληθηκα σε καθε χωρο του μοντελισμου, απο αυτοκινητα μεχρι ελικοπτερα..

Το τελευταιο μου αυτοκινητο ειναι ενα Kyosho Inferno MP7,5 με μετατροπες σε 80% Kanai.

Επισης εχω ενα ολοκαινουργιο EXTRA 300 σε κλιμακα 1/4 με 65 cc βενζινοκινητηρα που ζητημα να εχει 5 πτησεις ολες-ολες...και δυστυχως το τρωει η σκονη, μαζι με ενα Hirobo GPH346 και ενα ThunderTiger Raptor...

Απο τοτε που καταφερα να ανοιξω παντως δικο μου καταστημα, ζητημα να εχω παει 10 φορες να παιξω... κυριως λογω ελλειψης διαθεσης και οχι χρονου... Που θα παει ομως θα μου ξαναρθει η ορεξη!

Εχω ανεβασει στο αλμπουμ μου μερικες φωτο
http://www.gsforum.gr/members/gemat-...at-s-pics-190/

Last edited by Gemat; 21-10-2010 at 23:30.
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 21-10-2010, 23:21
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1,5 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1 ΘΕΣΗ 2007 ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΥΡΟΠΑΙΚΟ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΙΤΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΕΛΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΑΓΓΑ
Το ΦΑΝΑΤΙΧ ΜODEL το εχουμε στεισει αυτο το μαγαζι. και την πιστα του που ειναι στην σταματα τωρα για ατσουλατους και σια αστα εχουμε περαση πολλα. Και ο θωμας μαζι ειτανε (τομ) εαν βρω φοτο θα ανεβασω αλλα επειδη κριωσε η καρδια μου απο το συναφη δεν εχω κρατιση και πολλα αλλα τα οχηματα τα εχω βεβαια .......!!!

Last edited by commander; 21-10-2010 at 23:23.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 21-10-2010, 23:29
1200GS Ο/Η 1200GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

Με αυτοκινητα ξεκινησα καπου στο γυμνασιο.

Κλιμακα 1/8 ολα σχεδον. Στην αρχη πιστας αλλα μετα buggy μιας και ηταν πιο ευκολο να βρεις χωρο να παιξεις.

Αργοτερα αρχισα να πεταω αεροπλανακια θερμικα παντα μεχρι που το σταματησα γιατι αυτο και αν ηθελε χρονο. Ακομα τα εχω και τα τρωει η σκονη οπως σε καποιους αλλους

Τελευταια εκανα και αρχη με ελικοπτερακια ηλεκτρικα ομως. Δεν με πολυσυγκινουν ιδιαιτερα ισως επειδη δεν ειναι θερμικα οπως ολα τα αλλα που εχω.

Απο αυτοκινητα μου εχουν μεινει ενα mugen athlete και ενα Revo 3,3 το οποιο ειναι και το πιο ευκολο για παιχνιδι.

Στο μυαλο μου εχω να κατασκευασω ενα 6τροχο ή 8τροχο οχημα εντελως απο την αρχη μιας και διαθετω αρκετα μηχανηματα στο μαγαζι μου και μπορω.

Το σημαντικοτερο προβλημα ομως ειναι ο χρονος που δυστηχως παντα δεν υπαρχει
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 22-10-2010, 09:22
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

καλή φάση! πάντα τα ζήλευα,αλλά ποτέ δεν μπήκα στην διαδικασία.είχα κόλημα με τις μηχανές. ρε αντρέα και gemat πόσα φράγκα έχετε ρίξει...πολύ τρέλα εύγε!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 22-10-2010, 09:33
TAKIS04 Ο/Η TAKIS04 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 1,388
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

εγω ειμαι σε λιγο διαφορετικο μοντελισμο..........
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 22-10-2010, 09:45
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλά χρόνια πίσω Ανδρέα ...

Φυσικά, δεν έχω πετάξει τίποτα ...... τηλεκατευθύνσεις, σέρβος κ τα παρελκόμενα ...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gemat Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμαθα να πεταω αερομοντελα οταν ημουν 12-13 ετων. Ειχα τη τυχη ο πατερας μου να ειναι ιδρυτικο μελος της αερολεσχης Μυτιληνης που τοτε δραστηριοποιουνταν μονο στο χωρο του τηλεκατευθυνομενου μοντελισμου...

Απο τοτε και μεχρι πριν 2-3 χρονια ασχοληθηκα σε καθε χωρο του μοντελισμου, απο αυτοκινητα μεχρι ελικοπτερα..

Το τελευταιο μου αυτοκινητο ειναι ενα Kyosho Inferno MP7,5 με μετατροπες σε 80% Kanai.

Επισης εχω ενα ολοκαινουργιο EXTRA 300 σε κλιμακα 1/4 με 65 cc βενζινοκινητηρα που ζητημα να εχει 5 πτησεις ολες-ολες...και δυστυχως το τρωει η σκονη, μαζι με ενα Hirobo GPH346 και ενα ThunderTiger Raptor...

Απο τοτε που καταφερα να ανοιξω παντως δικο μου καταστημα, ζητημα να εχω παει 10 φορες να παιξω... κυριως λογω ελλειψης διαθεσης και οχι χρονου... Που θα παει ομως θα μου ξαναρθει η ορεξη!

Εχω ανεβασει στο αλμπουμ μου μερικες φωτο
http://www.gsforum.gr/members/gemat-...at-s-pics-190/
Για πάμε ξανά


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από comander Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1,5 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1 ΘΕΣΗ 2007 ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΥΡΟΠΑΙΚΟ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΙΤΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΕΛΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΑΓΓΑ


Το ΦΑΝΑΤΙΧ ΜODEL το εχουμε στεισει αυτο το μαγαζι. και την πιστα του που ειναι στην σταματα τωρα για ατσουλατους και σια αστα εχουμε περαση πολλα. Και ο θωμας μαζι ειτανε (τομ) εαν βρω φοτο θα ανεβασω αλλα επειδη κριωσε η καρδια μου απο το συναφη δεν εχω κρατιση και πολλα αλλα τα οχηματα τα εχω βεβαια .......!!!
:sm4::sm4:
Α εσύ είσαι μάχιμος, στην πίστα στα σταμάτα πήγαινα παλιά, δεν κανονίζουμε καμιά βολτούλα
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 22-10-2010, 09:49
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

τα βαριεμαι απιστευτα,μα ...πολυ απιστευτα!
βεβαια γουστα ειναι αυτα...
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 22-10-2010, 09:49
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Μοντελισμός

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλή φάση! πάντα τα ζήλευα,αλλά ποτέ δεν μπήκα στην διαδικασία.είχα κόλημα με τις μηχανές. ρε αντρέα και gemat πόσα φράγκα έχετε ρίξει...πολύ τρέλα εύγε!

Εγώ έχω βάλει τα λιγότερα από ότι καταλαβαίνω κανα 1000€, τα αεροπλανάκια άστα, πάνε στον θεό
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από 1200GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτοκινητα ξεκινησα καπου στο γυμνασιο.

Κλιμακα 1/8 ολα σχεδον. Στην αρχη πιστας αλλα μετα buggy μιας και ηταν πιο ευκολο να βρεις χωρο να παιξεις.

Αργοτερα αρχισα να πεταω αεροπλανακια θερμικα παντα μεχρι που το σταματησα γιατι αυτο και αν ηθελε χρονο. Ακομα τα εχω και τα τρωει η σκονη οπως σε καποιους αλλους

Τελευταια εκανα και αρχη με ελικοπτερακια ηλεκτρικα ομως. Δεν με πολυσυγκινουν ιδιαιτερα ισως επειδη δεν ειναι θερμικα οπως ολα τα αλλα που εχω.

Απο αυτοκινητα μου εχουν μεινει ενα mugen athlete και ενα Revo 3,3 το οποιο ειναι και το πιο ευκολο για παιχνιδι.

Στο μυαλο μου εχω να κατασκευασω ενα 6τροχο ή 8τροχο οχημα εντελως απο την αρχη μιας και διαθετω αρκετα μηχανηματα στο μαγαζι μου και μπορω.

Το σημαντικοτερο προβλημα ομως ειναι ο χρονος που δυστηχως παντα δεν υπαρχει

Σε συνεργασία με τον Θεολόγο θα κάνεις τρελό όχημα


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από TAKIS04 Εμφάνιση μηνυμάτων
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

εγω ειμαι σε λιγο διαφορετικο μοντελισμο..........

φοβερό:sm5::sm4:
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!