GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 15-09-2012, 19:50
thanpit Ο/Η thanpit βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: papagoy
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

Μόλις έλαβα το μέιλ του φόρουμ και ξαναβλέπω το ίδιο έργο που είχα ξαναδεί πριν από 3 χρόνια.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 15-09-2012, 20:16
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Εγω πιστεύω ότι δε τα σπάνε κομμάτια. Η τα κυκλοφορούν η τα στέλνουν έξω.
Θυμάστε πέρσι τέτοιο καιρο που συζηταγαμε για ένα GS που το έδωσε το παλικκαρι για test drive, του το πήραν κ το ξαναβρήκε μετα απο καιρο κατ´οπιν απόπειρας εξαγωγής της μηχανής στη Κύπρο;;;
Εγω πιστεύω ότι απ´οσες κλέβουν, οι περισσότερες βγάζουν φτερά για εξωτερικό.

Παίδες το νου σας. Μην την αφήνεται απο τα ματια σας ΠΟΤΕ!
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 15-09-2012, 21:12
fotisI Ο/Η fotisI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Patras
Μoto: Honda 1150gs
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

Παιδιά βάλτε όλοι τρακινγ συσκευές εντοπισμού με gps. Δεν είναι ακριβό και όσο γνώστης και να είναι ο κλέφτης δύσκολο να το ξηλώσει. Μόνο τότε μπορείς να το βρείς. Εχω παραγγείλει ένα, με λιγότερο από 100ευρό(ebay), και σκέφτομαι να το παρεμβάλω και στους hall sensors που κατασκευάζω για μπλοκάρισμα του μοτερ...
Reply With Quote
  #34  
Παλιό 15-09-2012, 21:53
steliosioa Ο/Η steliosioa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R 1200 RT
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

Μια μέθοδος που ακολούθησε φίλος που του έκλεψαν το αυτοκίνητο και απέδωσε.ήταν να έρθει σε επαφή με καλόπαιδα που γνωρίζουν την 'πιάτσα',του έδωσαν τις πληροφορίες που να το βρει(το είχαν μακελέψει λίγο) και τους έδωσε ένα ποσό για τη 'δουλειά' τους.Μακάρι να βρεθεί σε καλή κατάσταση αν δεν έχει ασφάλεια κλοπής,αν έχει, παρακάλα να μην βρεθεί ούτε η ζάντα....
Reply With Quote
  #35  
Παλιό 15-09-2012, 22:36
Alkinoos Ο/Η Alkinoos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW R1200GS Adventure
Μηνύματα: 982
Προεπιλογή

Έκλεψαν ένα Mazda 6 του πατέρα μου.
Μετα απο περίπου ένα μήνα ψαξιματος το μόνο που κατάφερα ήταν να βρω το "συνεργείο/Πηλωτη/υπόγειο που κατέληξε.
Ωραία θα πεις...
Α και; Να πάω να του πω τι; Έκανες κομματάκια το αμάξι μου;
Δε βρήκα βιδα απο το αυτοκίνητο παρα μόνο τα χαρτια του.
Άκρη δεν έβγαλα. Κ με την ασφάλεια που μίλησα (αστυνομία) μου είπαν μονάχα να τους δείξω που είναι το chop shop κ απλα να το έχουν στο νου τους για το μέλλον σε περίπτωση που γίνει τίποτα.
Χάος λέμε!
Δε βγάζεις άκρη.

Εν το μεταξυ η αλητεια σε περιπτώσεις κλοπής δε περιορίζεται καθεαυτου στα κλεφτρονια αλλα επεκτείνεται κ στους ίδιους τους μπατσους η έστω σε μια κλίκα αυτών.
Εκμεταλλεύονται την πίκρα του κοσμάκη που έχασε το αυτοκίνητο/μηχανη του κ πανε κ παίρνουν τηλέφωνο με απόκρυψη ότι ταχα μου έχουμε το αυτοκίνητο σου κ βαλε λεφτα σε έναν λογαριασμό κ θα στο φέρουμε.

Ξερεται πόσοι την έχουν πατήσει;

Εμάς μας πουλαγαν το παραμύθι μέρες κ αρνηθηκαμε να δώσουμε λεφτα. Μετα απο ερωτήσεις του τύπου "ποσα χιλιόμετρα έχει το κοντέρ, πιο κάθισμα είναι σκισμενω, ποιος προφυλακτιρας έχει γρατσουνιες κλπ" συμπεραναμε ότι δε παίζει να έχουν αυτοί οι βλάκες που μας παίρνουν τηλέφωνο το αμάξι μας.
Πέρα απο το τμήμα που αναφέραμε το συμβάν, ποιος άλλος θα μπορούσε να ξέρει ότι μας έκλεψαν το αμάξι κ τα στοιχεία μας;

Ολοι είναι μέρος του συστήματος.
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 15-09-2012, 23:17
ANASTAZ Ο/Η ANASTAZ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ,AΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Μoto: GSA 1150
Μηνύματα: 697
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

να βαλετε gps εντοπισμου-στιγματος παιδια....δν εχει γιατρεια η κλεψια...μακαρι να την βρεις αδερφε...
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 16-09-2012, 01:31
fotisI Ο/Η fotisI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: Patras
Μoto: Honda 1150gs
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ANASTAZ Εμφάνιση μηνυμάτων
να βαλετε gps εντοπισμου-στιγματος παιδια....δν εχει γιατρεια η κλεψια...μακαρι να την βρεις αδερφε...
Αυτο δεν είπα και εγώ?
Reply With Quote
  #38  
Παλιό 16-09-2012, 04:06
FONGEORGE Ο/Η FONGEORGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: egaleo-athens
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 182
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

ΑΜΑ ΠΕΤΥΧΩ ΚΑΝΕΝΑ Π...Η ΘΑ ΤΟΝ ΛΙΩΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙς ΒΙΔΕΣ! ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΓΕΜΗΣΕ Η ΕΛΛΑΔΑ.......ΠΑΝΤΩΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΑΣ! ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 16-09-2012, 10:01
manousos Ο/Η manousos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 449
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΑΔΙΚΤΗ.
Reply With Quote
  #40  
Παλιό 16-09-2012, 10:28
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: SOS ΚΛΟΠΗ GS1200 ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alkinoos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έκλεψαν ένα Mazda 6 του πατέρα μου.
Μετα απο περίπου ένα μήνα ψαξιματος το μόνο που κατάφερα ήταν να βρω το "συνεργείο/Πηλωτη/υπόγειο που κατέληξε.
Ωραία θα πεις...
Α και; Να πάω να του πω τι; Έκανες κομματάκια το αμάξι μου;
Δε βρήκα βιδα απο το αυτοκίνητο παρα μόνο τα χαρτια του.
Άκρη δεν έβγαλα. Κ με την ασφάλεια που μίλησα (αστυνομία) μου είπαν μονάχα να τους δείξω που είναι το chop shop κ απλα να το έχουν στο νου τους για το μέλλον σε περίπτωση που γίνει τίποτα.
Χάος λέμε!
Δε βγάζεις άκρη.

Εν το μεταξυ η αλητεια σε περιπτώσεις κλοπής δε περιορίζεται καθεαυτου στα κλεφτρονια αλλα επεκτείνεται κ στους ίδιους τους μπατσους η έστω σε μια κλίκα αυτών.
Εκμεταλλεύονται την πίκρα του κοσμάκη που έχασε το αυτοκίνητο/μηχανη του κ πανε κ παίρνουν τηλέφωνο με απόκρυψη ότι ταχα μου έχουμε το αυτοκίνητο σου κ βαλε λεφτα σε έναν λογαριασμό κ θα στο φέρουμε.

Ξερεται πόσοι την έχουν πατήσει;

Εμάς μας πουλαγαν το παραμύθι μέρες κ αρνηθηκαμε να δώσουμε λεφτα. Μετα απο ερωτήσεις του τύπου "ποσα χιλιόμετρα έχει το κοντέρ, πιο κάθισμα είναι σκισμενω, ποιος προφυλακτιρας έχει γρατσουνιες κλπ" συμπεραναμε ότι δε παίζει να έχουν αυτοί οι βλάκες που μας παίρνουν τηλέφωνο το αμάξι μας.
Πέρα απο το τμήμα που αναφέραμε το συμβάν, ποιος άλλος θα μπορούσε να ξέρει ότι μας έκλεψαν το αμάξι κ τα στοιχεία μας;

Ολοι είναι μέρος του συστήματος.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι.....
Αυτοί που κάνουν αυτές τις δουλειές, τα μαθαίνουν όλα και εύκολα!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!