GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Μπότες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 19-10-2012, 12:18
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Επιλογή touring μπότας

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να κλείσω σε μια καλή μπότα τουρισμού,θέλω την βοήθειά σας.

Επιλογές
Bmw Sport Touring 2
Revit Apache

Αν υπάρχει κατι άλλο αξιόλογο να το δούμε.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 19-10-2012, 12:35
THANOSG Ο/Η THANOSG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 19-10-2012, 12:36
THANOSG Ο/Η THANOSG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

φωτο εχει εδω TCX AirTech Gore-Tex Boot - FC-Moto Shop
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 19-10-2012, 12:52
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Να πω και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου Μπότα Dainese Fulcrum Goretex | Bike Accessories ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!Ζεστή 100% αδιάβροχη (έχει φάει βροχή ασταμάτητη για ώρες και δεν έχει πάρει ούτε καν υγρασία) και κυρίως πάρα πολύ άνετη (την φοράω κάθε μέρα στην δουλειά και είναι σαν να φοράω σπορτέξ)Ελπίζω να σε βοηθάω και να μην σε μπερδεύωΑπό εκεί και πέρα ότι και να πάρεις να είναι καλοφόρετο και καλοτάξιδο
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 19-10-2012, 13:12
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από THANOSG Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.
Θάνο την έχω φορέσει και την έχω ταξιδέψει κι ομολογώ πως είναι φανταστική μπότα
Απλά δεν μου αρέσει εμφανισιακά.Aν δείξει κάτι καινούριο τώρα τον Νοέμβριο η TCX θα το σκεφτώ γιατί όντως είναι από τις πιο ελφριές μπότες που έχω φορέσει.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 19-10-2012, 13:15
apostolosb Ο/Η apostolosb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2012
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Οσονούπω BMW K1600GT
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kornlaz Εμφάνιση μηνυμάτων
Να πω και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου Μπότα Dainese Fulcrum Goretex | Bike Accessories ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!Ζεστή 100% αδιάβροχη (έχει φάει βροχή ασταμάτητη για ώρες και δεν έχει πάρει ούτε καν υγρασία) και κυρίως πάρα πολύ άνετη (την φοράω κάθε μέρα στην δουλειά και είναι σαν να φοράω σπορτέξ)Ελπίζω να σε βοηθάω και να μην σε μπερδεύωΑπό εκεί και πέρα ότι και να πάρεις να είναι καλοφόρετο και καλοτάξιδο


Αν σου πω ότι αυτή ήθελα να πάρω κι άλλαξα γνώμη όχι για την μπότα απλά διαβάζοντας ξένα φόρουμ κρύων χωρών συζητούσαν μόνο για τις 2 παραπάνω. ε και λέω κάτι θα ξέρουν

Απλά θέλω μια καλή χειμερινή-αδιάβροχη-ζεστή μπότα.Για το καλοκαίρι έχω Dainese Torque out η οποία μ'εξυπηρετεί.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 19-10-2012, 13:27
kornlaz Ο/Η kornlaz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: 1200gs(2010)
Μηνύματα: 5,341
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από apostolosb Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν σου πω ότι αυτή ήθελα να πάρω κι άλλαξα γνώμη όχι για την μπότα απλά διαβάζοντας ξένα φόρουμ κρύων χωρών συζητούσαν μόνο για τις 2 παραπάνω. ε και λέω κάτι θα ξέρουν

Απλά θέλω μια καλή χειμερινή-αδιάβροχη-ζεστή μπότα.Για το καλοκαίρι έχω Dainese Torque out η οποία μ'εξυπηρετεί.
Όλα αυτά που ζητάς τα βρήκα πιστεύω σε αυτήν την μπότα.Πιο μπροστά είχα μια REV'IT! Rival H2O Boots - Street Motorcycle - Motorcycle Superstore αλλά ήταν κάπως σκληρή και όχι τόσο ζεστή.Δεν σε παίρνω στο λαιμό μου απλά σου παραθέτω ότι αποκόμησα εγώ από τις μπότες αυτές
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 19-10-2012, 13:29
panagiotis.farmer Ο/Η panagiotis.farmer βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Ανω Διμηνιο Κορινθιας
Μoto: R1150GS(02) DRZ400S(04) DT175(80)
Μηνύματα: 4,764
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από THANOSG Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.
Την ιδια εχω μια χαρα μποτα ειναι...
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 19-10-2012, 15:06
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

Να δώσω και εγώ ένα ποντάκι στις Fulcrum.

Και να σημειώσω το εξής:

Ζεστή μπότα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Για μένα παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο η κάλτσα που δεν θα αφήσει το πόδι να ιδρώσει και το κυκλοφορικό του αναβάτη παρά η μπότα και η πολυδιαφημισμένη της επένδυση.

Εγώ έχω βρει την υγειά μου με λεπτή μάλλινη καλτσούλα coolwool και φυσικά τις πράσινες κάλτσες του στρατού.
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 19-10-2012, 21:16
Thodoras Ο/Η Thodoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Αργυρούπολη Αττικής
Μoto: r1200gs 08
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή Απάντηση: Επιλογή touring μπότας

για τις TCX/OXTAR!! Τις φοράω χρόνια τώρα και εξαιρετικές και σε πολύ νορμάλ τιμές....

Για τις REVIT, 2 φίλοι που τις πήραν (διαφορετικά μοντέλα) τις πήγαν και οι 2 σε τσαγκάρη να τις ράψει... ανοίγαν οι ραφές τους και το πόδι έβγαινε από το πλάι....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!