GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 03-10-2010, 02:46
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από valerougas Εμφάνιση μηνυμάτων
ομαδικη αγορα = τα περνουμε στο χερι.......
Φίλε Βασίλη, ναι .... δεν υπάρχει πρόβλημα ...

Αν θέλεις να τα τοποθετήσεις μόνος σου ή τα θέλεις για μελλοντική χρήση,

τα αγοράζεις τώρα στο χέρι κ τα τοποθετείς όποτε σου χρειαστούν ....

Πάντως, η προσφορά δεν έχει καταληκτική ημερομηνία,

οπότε μην βιαστείς αν δεν τάχεις άμεση ανάγκη ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 03-10-2010, 12:47
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ευχαριστως θα το εκανα εαν κι εφοσον ηταν τοσο δυσευρετη αυτη η "ΠΡΟΣΦΟΡΑ"......
Μια γυρα στην οποια περιοχη,στο οποιο συνεργειο,στο οποιο λαστιχαδικο κλπ κλπ και σε οποιον τελος παντων διαθετει την συγκεκριμενη φιρμα,αυτην την τιμη θα βρει ο καθενας μας.
Και δεν μιλαω για διαφορες του 1-2e (+ -).
Προσωπικα θεωρω προσφορα(και ποσο μαλλον για ενα χωρο με τοσα ατομα και με οτι συνεπαγεται απο αυτο) μια τιμη η οποια εχει τουλαχιστον 15% εκπτωση επι της λιανικης.
Αν δεν υπαρχει η χανετε στον δρομο,τοτε καποιος μας δουλευει....
αν εχεις να πεις κατι συγκεκριμενο ευχαριστως να σ ακουσουμε-διαβασουμε...
αν οχι ασε τα υπονοουμενα και πηγαινε παιξε αλλου!
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 04-10-2010, 14:13
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Τιμές, φωτό κ γενικές πληροφορίες για παραγγελία ..... εδώ !!!
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 04-10-2010, 14:36
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
39 ευρω;;;;
Το ένα ρε Κώστα...
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 04-10-2010, 18:21
panos1200gdadv Ο/Η panos1200gdadv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: peristeri
Μoto: BMW r1200RT & KTM 950adv
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ευχαριστως θα το εκανα εαν κι εφοσον ηταν τοσο δυσευρετη αυτη η "ΠΡΟΣΦΟΡΑ"......
Μια γυρα στην οποια περιοχη,στο οποιο συνεργειο,στο οποιο λαστιχαδικο κλπ κλπ και σε οποιον τελος παντων διαθετει την συγκεκριμενη φιρμα,αυτην την τιμη θα βρει ο καθενας μας.
Και δεν μιλαω για διαφορες του 1-2e (+ -).
Προσωπικα θεωρω προσφορα(και ποσο μαλλον για ενα χωρο με τοσα ατομα και με οτι συνεπαγεται απο αυτο) μια τιμη η οποια εχει τουλαχιστον 15% εκπτωση επι της λιανικης.
Αν δεν υπαρχει η χανετε στον δρομο,τοτε καποιος μας δουλευει....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αν εχεις να πεις κατι συγκεκριμενο ευχαριστως να σ ακουσουμε-διαβασουμε...
αν οχι ασε τα υπονοουμενα και πηγαινε παιξε αλλου!
Κατ'αρχην δεν καταλαβαινω τον λογο του εκνευρισμου και της "αγενειας" στην γραφη σου.!Εκτος κι αν ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!(λογος η μυγα)
Απο κει και περα,αν διαβασεις προσεκτικοτερα τι γραφω,θα διαπιστωσεις(λογικα παντα) οτι δεν υπαρχει κανενα μα κανενα υπονοουμενο.ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ.
Ξεκαθαρο ειναι τι θεωρω εγω προσωπικα "ομαδικη προσφορα"....
Οπως επισης ΞΕΚΑΘΑΡΟ ειναι οτι,οταν αυτην την τιμη την βρισκω ως μεμονομενο ατομο στην αγορα,τοτε με συγχωρεις το θεωρω ΚΟΡΟΙΔΙΑ να εχει και η ομαδικη την ιδια τιμη.!!!!
Αλλα για να σε δικαιωσω και λιγο,δεν ημουν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ στο ποιος μας κοροιδευει..
Δεν ειναι ομως δικη μου δουλεια.Ειναι δουλεια αυτων που εκαναν την "συμφωνια".
Παρεπιπτοντως λοιπον και χωρις μεγαλο "τρεξιμο" λογω ελλειψης χρονου,εχουμε και λεμε...
1)Τασουλης 39,60/ζευγαρι,χωρις τοποθετηση
2)Ψυχογιος 40 με τοποθετηση
3)Brake shop 40 με τοποθετηση
4)Rider's shop 40 με τοποθετηση
Η τιμη αφορα τα μπροστινα ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Οσο για το "παιξιμο".....ειναι δικο σου το προβλημα κι οχι δικο μου αν δεν δεχεσαι διαφορετικη γνωμη.Εκτος αν εννοεις οτι δεν πρεπει να ψαχνομαστε,που αυτος ειναι κι ο ρολος και σκοπος ενος forum...
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 04-10-2010, 20:51
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
.......................................................
Οπως επισης ΞΕΚΑΘΑΡΟ ειναι οτι,οταν αυτην την τιμη την βρισκω ως μεμονομενο ατομο στην αγορα,τοτε με συγχωρεις το θεωρω ΚΟΡΟΙΔΙΑ να εχει και η ομαδικη την ιδια τιμη.!!!!
Αλλα για να σε δικαιωσω και λιγο,δεν ημουν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ στο ποιος μας κοροιδευει..
Δεν ειναι ομως δικη μου δουλεια.Ειναι δουλεια αυτων που εκαναν την "συμφωνια".
Παρεπιπτοντως λοιπον και χωρις μεγαλο "τρεξιμο" λογω ελλειψης χρονου,εχουμε και λεμε...
1)Τασουλης 39,60/ζευγαρι,χωρις τοποθετηση
2)Ψυχογιος 40 με τοποθετηση
3)Brake shop 40 με τοποθετηση
4)Rider's shop 40 με τοποθετηση
.........................................................................................
Μιας που έκανες τον κόπο φίλε Πάνο
και ρώτησες τα παραπάνω μαγαζιά,
δεν τους ρωτούσες και για τιμή ομαδικής;

Πέρα από το γεγονός ότι οι τιμές
που αναφέρεις είναι αμφισβητούμενες,
τουλάχιστον σε μία από τις περιπτώσεις,
ο λόγος που χρειάζεται η γραπτή προσφορά,
είναι για να δεσμεύονται οι έμποροι γραπτώς!

Πολλές φορές,
ένας επιχειρηματίας,
επειδή τη συγκεκριμένη ημέρα δεν έχει κάνει σεφτέ,
επειδή ο πελάτης μπορεί να είναι "κολλητός" του,
επειδή έχει στοκ προηγούμενης αγοράς,
πάρα πολλά επειδή που δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε,
δίνει μια τιμή "σκοτωμένη".
Όταν όμως του ζητήσεις να την δώσει εγγράφως,
και μάλιστα αφορούσα σε ομαδική αγορά,
τότε είτε η τιμή αλλάζει προς τα πάνω,
είτε ξαφνικά προστίθεται και ο ΦΠΑ ή η τοποθέτηση,
είτε απλώς δεν την δίνει!

Γι αυτό ακριβώς τον λόγο,
επιμένουμε στην γραπτή προσφορά - δέσμευση των εμπόρων
για να μην υπάρχουν μετά
αμφισβητήσεις και στεναχώριες.
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 04-10-2010, 21:00
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ'αρχην δεν καταλαβαινω τον λογο του εκνευρισμου και της "αγενειας" στην γραφη σου.!Εκτος κι αν ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!(λογος η μυγα)
Απο κει και περα,αν διαβασεις προσεκτικοτερα τι γραφω,θα διαπιστωσεις(λογικα παντα) οτι δεν υπαρχει κανενα μα κανενα υπονοουμενο.ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΩ.
Ξεκαθαρο ειναι τι θεωρω εγω προσωπικα "ομαδικη προσφορα"....
Οπως επισης ΞΕΚΑΘΑΡΟ ειναι οτι,οταν αυτην την τιμη την βρισκω ως μεμονομενο ατομο στην αγορα,τοτε με συγχωρεις το θεωρω ΚΟΡΟΙΔΙΑ να εχει και η ομαδικη την ιδια τιμη.!!!!
Αλλα για να σε δικαιωσω και λιγο,δεν ημουν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ στο ποιος μας κοροιδευει..
Δεν ειναι ομως δικη μου δουλεια.Ειναι δουλεια αυτων που εκαναν την "συμφωνια".
Παρεπιπτοντως λοιπον και χωρις μεγαλο "τρεξιμο" λογω ελλειψης χρονου,εχουμε και λεμε...
1)Τασουλης 39,60/ζευγαρι,χωρις τοποθετηση
2)Ψυχογιος 40 με τοποθετηση
3)Brake shop 40 με τοποθετηση
4)Rider's shop 40 με τοποθετηση
Η τιμη αφορα τα μπροστινα ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Οσο για το "παιξιμο".....ειναι δικο σου το προβλημα κι οχι δικο μου αν δεν δεχεσαι διαφορετικη γνωμη.Εκτος αν εννοεις οτι δεν πρεπει να ψαχνομαστε,που αυτος ειναι κι ο ρολος και σκοπος ενος forum...
Πάντως αγαπητέ Πάνο, το Brake shop τα δίνει 43 τοποθετημένα. Αν εσύ παίρνεις ειδικότερη τιμή ή μπορείς να φέρεις καλύτερη προσφορά να την δούμε...Μην περιμένεις στα 40 ευρώ να δείς διαφορές των 10 ευρώ, εδώ τα λάστιχα, παίζουν +-10 στα 300 ευρώ. Με το να σχολιάζεις μια ομαδική με ένα τόσο "άνετο" τρόπο όταν δεν γνωρίζεις πιθανόν πολύ καλά τούς νόμους της αγοράς, δημιουργείς εντυπώσεις πού φτάνουν ενίοτε στα όρια, όπως η απάντηση του Κώστα (ntinopoulos) και δημιουργούνται άσκοπες αντιφάσεις.
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 04-10-2010, 23:05
panos1200gdadv Ο/Η panos1200gdadv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: peristeri
Μoto: BMW r1200RT & KTM 950adv
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας που έκανες τον κόπο φίλε Πάνο
και ρώτησες τα παραπάνω μαγαζιά,
δεν τους ρωτούσες και για τιμή ομαδικής;

Πέρα από το γεγονός ότι οι τιμές
που αναφέρεις είναι αμφισβητούμενες,
τουλάχιστον σε μία από τις περιπτώσεις,
ο λόγος που χρειάζεται η γραπτή προσφορά,
είναι για να δεσμεύονται οι έμποροι γραπτώς!

Πολλές φορές,
ένας επιχειρηματίας,
επειδή τη συγκεκριμένη ημέρα δεν έχει κάνει σεφτέ,
επειδή ο πελάτης μπορεί να είναι "κολλητός" του,
επειδή έχει στοκ προηγούμενης αγοράς,
πάρα πολλά επειδή που δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε,
δίνει μια τιμή "σκοτωμένη".
Όταν όμως του ζητήσεις να την δώσει εγγράφως,
και μάλιστα αφορούσα σε ομαδική αγορά,
τότε είτε η τιμή αλλάζει προς τα πάνω,
είτε ξαφνικά προστίθεται και ο ΦΠΑ ή η τοποθέτηση,
είτε απλώς δεν την δίνει!

Γι αυτό ακριβώς τον λόγο,
επιμένουμε στην γραπτή προσφορά - δέσμευση των εμπόρων
για να μην υπάρχουν μετά
αμφισβητήσεις και στεναχώριες.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως αγαπητέ Πάνο, το Brake shop τα δίνει 43 τοποθετημένα. Αν εσύ παίρνεις ειδικότερη τιμή ή μπορείς να φέρεις καλύτερη προσφορά να την δούμε...Μην περιμένεις στα 40 ευρώ να δείς διαφορές των 10 ευρώ, εδώ τα λάστιχα, παίζουν +-10 στα 300 ευρώ. Με το να σχολιάζεις μια ομαδική με ένα τόσο "άνετο" τρόπο όταν δεν γνωρίζεις πιθανόν πολύ καλά τούς νόμους της αγοράς, δημιουργείς εντυπώσεις πού φτάνουν ενίοτε στα όρια, όπως η απάντηση του Κώστα (ntinopoulos) και δημιουργούνται άσκοπες αντιφάσεις.
Φιλε Arka δεν διαφωνω καθολου μα καθολου μαζι σου.Αντιθετως επαυξανω.Η ΕΝΣΤΑΣΗ μου δεν ηταν για την γραπτη προσφορα που μπορει να πετυχει το καθε μελος και στην προκειμενη περιπτωση ο ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ προς οφελος ολων,αλλα ακριβως επειδη ξερω-ξερουμε τις "συμπεριφορες" των εμπορων,θεωρησα την συγκεκριμενη κοροιδια,για τον εξης και μονο λογο.Δεν μπορει κυριε ταδε οταν ερχομαι ως μοναδα να μου δωσεις χ τιμη και οταν θα ερθω με αλλους 100,200 κλπ κλπ θα μου δωσεις την ιδια.Θα μειωσεις απο το κερδος σου και θα κερδισεις απο την ποσοτητα.Αλλιως με κοροιδευεις,οποτε δεν θα σε κανω "μαγκα" ειτε με πελατες,ειτε με εμμεση διαφημηση.Γι'αυτο και δεν καταλαβαινω την "εκρηξη" απο καποιους.

Αγαπητε
syan,την προηγουμενη εβδομαδα εγω αγορασα απο Τασουλη και τα φορεσα μονος μου στην τιμη των 39,60/ζευγαρι.Οι τιμες απο τα αλλα μαγαζια ειναι απο λεγομενα φιλων που πανε σε αυτα και απο τηλεφωνικη επιβεβαιωση δικη μου.
Οσο τωρα για το τι περιμενω,θα μου επιτρεψεις να εχω την δικη μου επιλογη σε αυτα που απαιτω απο την στιγμη που πληρωνω.
Θα ηθελα ομως να μου εξηγησεις τους νομους της αγορας,μιας και απο τα γραφωμενα σου φαινεται οτι τους "γνωριζεις" πολυ καλα....
Οσο τωρα για τις εντυπωσεις,τις αντιφασεις και τα ορια αγαπητε
syan,οπως εγραψα και πιο πανω,καμμια εντυπωση δεν προσπαθησα να δημιουργησω(την αποψη μου εγραψα για το τι θεωρω προσφορα),σε καμμια αντιφαση δεν επεσα(ξεκαθαρος ημουν στο οτι δεν δεχομαι να με κοροιδευει κανενας) και οποιος ξεφυγε απο τα ορια ας το ψαξει μονος του να βρει το γιατι.Κι αυτο γιατι θεωρω οτι τον καθρεπτη τον εχουμε κρεμασμενο σε καποιον τοιχο κι οχι στην οθονη του υπολογιστη μας.
Αλλιως ξυδακι
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 04-10-2010, 23:15
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Arka δεν διαφωνω καθολου μα καθολου μαζι σου.Αντιθετως επαυξανω.Η ΕΝΣΤΑΣΗ μου δεν ηταν για την γραπτη προσφορα που μπορει να πετυχει το καθε μελος και στην προκειμενη περιπτωση ο ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ προς οφελος ολων,αλλα ακριβως επειδη ξερω-ξερουμε τις "συμπεριφορες" των εμπορων,θεωρησα την συγκεκριμενη κοροιδια,για τον εξης και μονο λογο.Δεν μπορει κυριε ταδε οταν ερχομαι ως μοναδα να μου δωσεις χ τιμη και οταν θα ερθω με αλλους 100,200 κλπ κλπ θα μου δωσεις την ιδια.Θα μειωσεις απο το κερδος σου και θα κερδισεις απο την ποσοτητα.Αλλιως με κοροιδευεις,οποτε δεν θα σε κανω "μαγκα" ειτε με πελατες,ειτε με εμμεση διαφημηση.Γι'αυτο και δεν καταλαβαινω την "εκρηξη" απο καποιους.

Αγαπητε syan,την προηγουμενη εβδομαδα εγω αγορασα απο Τασουλη και τα φορεσα μονος μου στην τιμη των 39,60/ζευγαρι.Οι τιμες απο τα αλλα μαγαζια ειναι απο λεγομενα φιλων που πανε σε αυτα και απο τηλεφωνικη επιβεβαιωση δικη μου.
Οσο τωρα για το τι περιμενω,θα μου επιτρεψεις να εχω την δικη μου επιλογη σε αυτα που απαιτω απο την στιγμη που πληρωνω.
Θα ηθελα ομως να μου εξηγησεις τους νομους της αγορας,μιας και απο τα γραφωμενα σου φαινεται οτι τους "γνωριζεις" πολυ καλα....
Οσο τωρα για τις εντυπωσεις,τις αντιφασεις και τα ορια αγαπητε syan,οπως εγραψα και πιο πανω,καμμια εντυπωση δεν προσπαθησα να δημιουργησω(την αποψη μου εγραψα για το τι θεωρω προσφορα),σε καμμια αντιφαση δεν επεσα(ξεκαθαρος ημουν στο οτι δεν δεχομαι να με κοροιδευει κανενας) και οποιος ξεφυγε απο τα ορια ας το ψαξει μονος του να βρει το γιατι.Κι αυτο γιατι θεωρω οτι τον καθρεπτη τον εχουμε κρεμασμενο σε καποιον τοιχο κι οχι στην οθονη του υπολογιστη μας.
Αλλιως ξυδακι
Αγαπητέ Πάνο θα σου απαντήσω σε 2 γραμμές μέσα, αν και το ύφος σου με προκαλεί να γράψω αρκετές περισσότερες και με 32 παραθέσεις σε προηγούμενα posts και threads...

Όταν εγώ πηγαίνω τη μηχανή μου σε εξουσιοδοτημένο - γιατί έτσι μ' αρέσει και γιατί αυτό θεωρούσα ανέκαθεν σωστό - και θέλω 210 € για να μου τοποθετήσουν τακάκια στη μηχανή μου... και ξάφνικά βρισκεται ένας άνθρωπος που σκίζεται για το φόρουμ (είτε αυτός λέγεται Arkas είτε Λεοντόκαρδος... είτε όπως αλλιώς μπορεί να λέγεται) και μου βρίσκει την ίδια λύση με 113 €... καλέ μου φίλε ΔΕΝ με ενδιαφέρει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω...

Τους είμαι ευγνώμων για το καλό που μου κάνουν, πάω τα τοποθετώ και ανοίγω κι ένα μπουκαλάκι στο Mercedes με τα 100 € που γλύτωσα...

Ευχαριστώ που με άκουσες... και με το καλό να έρθεις σε έναν απ' τους επόμενους καφέδες μας να τα πούμε από κοντά !!

Last edited by CPretenteriS; 04-10-2010 at 23:27.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 04-10-2010, 23:18
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά σε "ΤΑΚΑΚΙΑ ΦΡΕΝΩΝ"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από panos1200gdadv Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητε syan,την προηγουμενη εβδομαδα εγω αγορασα απο Τασουλη και τα φορεσα μονος μου στην τιμη των 39,60/ζευγαρι.Οι τιμες απο τα αλλα μαγαζια ειναι απο λεγομενα φιλων που πανε σε αυτα και απο τηλεφωνικη επιβεβαιωση δικη μου.
Οσο τωρα για το τι περιμενω,θα μου επιτρεψεις να εχω την δικη μου επιλογη σε αυτα που απαιτω απο την στιγμη που πληρωνω.
Θα ηθελα ομως να μου εξηγησεις τους νομους της αγορας,μιας και απο τα γραφωμενα σου φαινεται οτι τους "γνωριζεις" πολυ καλα....
Οσο τωρα για τις εντυπωσεις,τις αντιφασεις και τα ορια αγαπητε syan,οπως εγραψα και πιο πανω,καμμια εντυπωση δεν προσπαθησα να δημιουργησω(την αποψη μου εγραψα για το τι θεωρω προσφορα),σε καμμια αντιφαση δεν επεσα(ξεκαθαρος ημουν στο οτι δεν δεχομαι να με κοροιδευει κανενας) και οποιος ξεφυγε απο τα ορια ας το ψαξει μονος του να βρει το γιατι.Κι αυτο γιατι θεωρω οτι τον καθρεπτη τον εχουμε κρεμασμενο σε καποιον τοιχο κι οχι στην οθονη του υπολογιστη μας.
Αλλιως ξυδακι
Λοιπόν, ας μείνει η συζήτηση εδώ γιατί δεν βλέπω να αντιλαμβάνεσαι τι εννοώ και χρησιμοποιείς μια τακτική υπεράσπισης και δικαιολογίας. Αυτά δεν τα αναφέρω ώς κατηγορώ πρός το πρόσωπό σου αλλά ως σχόλιο αντιμετώπισης ενός διαλόγου, που σκοπό έχει την εξομάλυνση τυχόν παρεξηγήσεων και όχι την όξυνση της συζήτησης...Νάσαι καλά!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι σημαίνει "κόλαση" και τι "Παράδεισος" .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 11 07-07-2010 23:56
"Sold-out" σε 29 από 64 αγώνες του Παγκοσμίου Κυπέλλου MARK Αθλητισμός 1 20-04-2010 21:09
Στην "αγκαλιά" της Τζούλιας το "αυγό του φιδιού" MARK Επικαιρότητα 0 13-03-2010 12:45
"Αγίου Βαλεντίνου" - Τί δώρο θα κάνετε στην "καλή" σας ??? ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Διάφορα 21 14-02-2010 23:55
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!