GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 20-10-2012, 21:57
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων

Το iTunes το χρείαζεσαι όπως χρειάζεσαι στο PC το outlook γιατί το ένα ειναι κακό και το άλλο φυσιολογικό ;

Γιατί να κλαίω αντιγραφή επικόληση κρατικό που γινόταν πριν 20 χρόνια....

Δεν έχω νιώσει ποτέ ότι το iPhone με περιόρισε πουθενά, πάντα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις , αρκεί να βρείς τον σωστό τρόπο.

Για παράδειγμα και στο android πως θα κάνεις συγχρονισμό (επαφές, ημερολόγια κλπ.) με ένα galaxy σε iMac ;

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Πραγματικα σε ολο αυτο τον πολεμο κανω πλακα και φαινεται αλλωστε αλλα τωρα θα μιλησω λιγο σοβαρα στα ερωτηματα σου γιατι σαν να μην καταλαβαινεις ή να κανεις πως δεν καταλαβαινεις η εστω να εχεις αγνοια σε κατι που αφορα το android...εγω οπως σου ειπα εχω δουλεψει και τα δυο...σε αντιθεση μ'εσενα...

Λοιπον η συγκριση του outlook με το itunes ειναι παντελως ασχετη...το itunes το χρησιμοποιεις στο iphone ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για να κανεις απλα πραγματα (φορτωση τραγουδια φωτογραφιες εγγραφα) πραγμα το οποιο αν το κινητο το εβλεπε ο υπολογιστης σαν σκληρο δισκο (οπως καθε android) θα τα εκανες απλα και αμεσως, δεν μπορω να δεχτω αυτο που λες για την αντιγραφη επικολληση...ειναι επιχειρημα αυτο?? το οτι εχει εφευρεθει πριν 20 χρονια?? Αφου ειναι οτι πιο βολικο και ευκολο οταν ανοιξεις ενα υπολογιστη...χωρις αυτο ο υπολογιστης θα ηταν ΑΧΡΗΣΤΟΣ!!

Αν φυγεις απο τον υπολογιστη που εχεις σεταρει το iphone σου και προσπαθησεις να περασεις αρχεια απο αλλον ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕΣ!!! Μουσικη απλα δεν μπορεις καθολου!! Αν δεν εχει ο υπολογιστης itunes τι κανεις δλδ??
ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

Οσο για τον συγχρονισμο, Μα ο συγχρφονισμος του galaxy γινεται με την GOOGLE!!
Σε οποιο υπολογιστη και να πας αν ανοιξεις τον browser και πατησεις να μπεις στην Google με το username σου ειναι ολα εκει!!! ειτε μπεις απο κινητο ειτε απο android tablet ειτε απο mac ειτε απο windows!!
Αν πχ σε μια βολτα σου κλεψουν το iphone και δεν θυμασαι τηλεφωνα τι θα κανεις?? Πως θα τα βρεις?? Εγω απλα θα παω σε ενα ιντερνετ καφε η θα δανειστω ενα τηλ και απλα θα μπω στο ιντερνετ στο google και θα βαλω το username και password και θα εχω ολα τα τηλεφωνα ημερολογια κλπ ΟΛΑ ΟΜΩΣ!! Δεν το ηξερες ομως υποθετω αυτο...εσυ θα πρεπει να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ενα iphone γιατι εστω και δανεικο να βρεις θα πρεπει να το σεταρεις και να χασει ο προηγουμενος ιδιοκτητης αυτα που ειχε!!!
Σε κινητο android μπορεις να συνδεσεις οσους λογαριασμους θες και να τους αλλαζεις επιλεγωντας ποιον θες...(ο καθενας θα εχει τις επαφες ημερολογια κλπ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ)
Για παραδειγμα το καλοκαιρι πριν την εκδρομη εσπασα την οθονη απο δικο μου λαθος και δεν ειχα κινητο να φυγω, ο κολητος μου, μου εδωσε το xperia του, σε 2 ωρες εβαλα προγραμμα GPS κατεβασα χαρτες εβαλα καμια 500αρια τραγουδια, συνδεσα τον δικο μου λογαριασμο ΧΩΡΙΣ να σβησω τον δικο του!! Γι'αυτο αλλωστε και μου το εδωσε, αν ειχαμε iphone ΒΡΑΣΤΑ!! Τιποτα δεν θα μπορουσα να κανω...

Αυτα...παντα με φιλικη διαθεση...
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 20-10-2012, 22:19
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή

Θα με κανετε να απαντησω σοβαρα


Αποτοαιφονιμεταπατοκναομμμμ
Reply With Quote
  #93  
Παλιό 20-10-2012, 22:21
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα με κανετε να απαντησω σοβαρα


Απο το GALAXY SIII το καλυτερο smartphone!!
Για παμε...για παμε...

Last edited by jmar; 20-10-2012 at 22:23.
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 20-10-2012, 22:26
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!



Aυτό στον κύκλο, είναι το iphone στο pc μου.
Ποιος είπε ότι δεν το βλέπω σαν σκληρό στον υπολογιστή μου;
Εννοεται ότι κάνω copy - paste τα πάντα!!!

Last edited by forester; 20-10-2012 at 22:32.
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 20-10-2012, 22:31
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα σε ολο αυτο τον πολεμο κανω πλακα και φαινεται αλλωστε αλλα τωρα θα μιλησω λιγο σοβαρα στα ερωτηματα σου γιατι σαν να μην καταλαβαινεις ή να κανεις πως δεν καταλαβαινεις η εστω να εχεις αγνοια σε κατι που αφορα το android...εγω οπως σου ειπα εχω δουλεψει και τα δυο...σε αντιθεση μ'εσενα...

Λοιπον η συγκριση του outlook με το itunes ειναι παντελως ασχετη...το itunes το χρησιμοποιεις στο iphone ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για να κανεις απλα πραγματα (φορτωση τραγουδια φωτογραφιες εγγραφα) πραγμα το οποιο αν το κινητο το εβλεπε ο υπολογιστης σαν σκληρο δισκο (οπως καθε android) θα τα εκανες απλα και αμεσως, δεν μπορω να δεχτω αυτο που λες για την αντιγραφη επικολληση...ειναι επιχειρημα αυτο?? το οτι εχει εφευρεθει πριν 20 χρονια?? Αφου ειναι οτι πιο βολικο και ευκολο οταν ανοιξεις ενα υπολογιστη...χωρις αυτο ο υπολογιστης θα ηταν ΑΧΡΗΣΤΟΣ!!

Αν φυγεις απο τον υπολογιστη που εχεις σεταρει το iphone σου και προσπαθησεις να περασεις αρχεια απο αλλον ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕΣ!!! Μουσικη απλα δεν μπορεις καθολου!! Αν δεν εχει ο υπολογιστης itunes τι κανεις δλδ??
ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

Οσο για τον συγχρονισμο, Μα ο συγχρφονισμος του galaxy γινεται με την GOOGLE!!
Σε οποιο υπολογιστη και να πας αν ανοιξεις τον browser και πατησεις να μπεις στην Google με το username σου ειναι ολα εκει!!! ειτε μπεις απο κινητο ειτε απο android tablet ειτε απο mac ειτε απο windows!!
Αν πχ σε μια βολτα σου κλεψουν το iphone και δεν θυμασαι τηλεφωνα τι θα κανεις?? Πως θα τα βρεις?? Εγω απλα θα παω σε ενα ιντερνετ καφε η θα δανειστω ενα τηλ και απλα θα μπω στο ιντερνετ στο google και θα βαλω το username και password και θα εχω ολα τα τηλεφωνα ημερολογια κλπ ΟΛΑ ΟΜΩΣ!! Δεν το ηξερες ομως υποθετω αυτο...εσυ θα πρεπει να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ενα iphone γιατι εστω και δανεικο να βρεις θα πρεπει να το σεταρεις και να χασει ο προηγουμενος ιδιοκτητης αυτα που ειχε!!!
Σε κινητο android μπορεις να συνδεσεις οσους λογαριασμους θες και να τους αλλαζεις επιλεγωντας ποιον θες...(ο καθενας θα εχει τις επαφες ημερολογια κλπ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ)

Για παραδειγμα το καλοκαιρι πριν την εκδρομη εσπασα την οθονη απο δικο μου λαθος και δεν ειχα κινητο να φυγω, ο κολητος μου, μου εδωσε το xperia του, σε 2 ωρες εβαλα προγραμμα GPS κατεβασα χαρτες εβαλα καμια 500αρια τραγουδια, συνδεσα τον δικο μου λογαριασμο ΧΩΡΙΣ να σβησω τον δικο του!! Γι'αυτο αλλωστε και μου το εδωσε, αν ειχαμε iphone ΒΡΑΣΤΑ!! Τιποτα δεν θα μπορουσα να κανω...

Αυτα...παντα με φιλικη διαθεση...

Αυτά που λες τα κάνω κι εγώ και με το google μάλιστα!
Όλες μου οι επαφές, είναι στο icloud, στο gmail, στο yahoo, παντού.
Δεν καταλαβαίνω....
Reply With Quote
  #96  
Παλιό 20-10-2012, 22:33
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων


Aυτό στον κύκλο, είναι το iphone στο pc μου.
Ποιος είπε ότι δεν το βλέπω σαν σκληρό στον υπολογιστή μου;
Αν το ανοιξεις μπορεις μονο να ΠΑΡΕΙΣ τις φωτο απο μεσα...δεν βλεπεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!
Ουτε φωτο μπορεις να προσθεσεις, μονο να τις παρεις στο pc...για να βαλεις φωτο απο το pc στο iphone πρεπει μεσω itunes να κανεις συγχρονισμο καποιου φακελου που ειναι οι φωτο που θες!!!
Αφου σας λεω τα ειχα και τα 2!!
Δοκιμασε αυτα που σου λεω και θα δεις!! Δεν σε αφηνει να επικολλησεις τιποτα σε αυτον τον φακελο που δειχνεις!!
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 20-10-2012, 22:37
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά που λες τα κάνω κι εγώ και με το google μάλιστα!
Όλες μου οι επαφές, είναι στο icloud, στο gmail, στο yahoo, παντού.
Δεν καταλαβαίνω....
Απο το iphone πως οι επαφες περνανε αυτοματα στο Google?? Εγω οτι επαφη αποθηκευσω αμεσως περναει στον λογαριασμο μου google...
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 20-10-2012, 22:44
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

ΟΚ
έτσι είναι. Παίρνεις δεν βάζεις.
Στη διαδικασία επικόλλησης, αντί συγχρονισμού φακέλων κολλάμε;
Όλα γίνονται με όλα. Ο τρόπος αλλάζει.
Κι εγώ είχα adroid, αλλά όχι συσκευή της προκοπής.
Σαν λογισμικό το προτιμώ. Προσαρμόζεσαι πιο εύκολα, σαν " πισάνθρωπος"....
Αν ήσουν/ήμουν "μακάνθρωπος", θα ήταν αντίστροφα.
Εκεί βρίσκεται η διαφορά
Στις συσκευές και στις τιμές τώρα, δεν είναι οι "απόλυτες" τιμές τιμοκαταλόγων που μετράνε....
Οι τελικές τιμές μετά προσφορών και χρηματοδοτήσεων είναι που έχουν σημασία.
Εγώ το πήρα λιγότερα από 100€ το 4αρι και με 150€ έπαιρνα το 4S. Ποια 500 κι 600€????


Γι αυτό γελάω με όλους που τα παίρνετε σοβαρά
Reply With Quote
  #99  
Παλιό 20-10-2012, 22:46
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο το iphone πως οι επαφες περνανε αυτοματα στο Google?? Εγω οτι επαφη αποθηκευσω αμεσως περναει στον λογαριασμο μου google...
Κι εμένα στο icloud
Σε ένα internet cafe κάνω την ίδια δουλειά με εσένα...
Απλά στο λογαριασμό του gmail, έχω συνδέσει και αυτόν του icloud
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 20-10-2012, 22:55
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΚ
έτσι είναι. Παίρνεις δεν βάζεις.

Στη διαδικασία επικόλλησης, αντί συγχρονισμού φακέλων κολλάμε;
Όλα γίνονται με όλα. Ο τρόπος αλλάζει.
Κι εγώ είχα adroid, αλλά όχι συσκευή της προκοπής.
Σαν λογισμικό το προτιμώ. Προσαρμόζεσαι πιο εύκολα, σαν " πισάνθρωπος"....


......Γι αυτό γελάω με όλους που τα παίρνετε σοβαρά

Τωρα μιλας σωστα...

Δεν το παιρνω σοβαρα αφου βλεπεις τι λεγαμε με τους φιλους...απλα οταν καποιος μιλησει σοβαρα απανταω ΣΟΒΑΡΑ!!!

Και επαναλαμβανω...ΔΕΝ ειμαι κολλημενος...αν ποτε το λογισμικο του iphone γινει πιο ανοιχτο (που δεν νομιζω τοσα χρονια αλλωστε ειναι ετσι κλειστο αλλα λεμε τωρα...) ισως και να το προτιμησω!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:19.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!