GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιό 20-10-2012, 22:55
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων


Aυτό στον κύκλο, είναι το iphone στο pc μου.
Ποιος είπε ότι δεν το βλέπω σαν σκληρό στον υπολογιστή μου;
Εννοεται ότι κάνω copy - paste τα πάντα!!!
Ψιτ, Θοδωρή, σου «τελειώνει» ο D:/
Reply With Quote
  #102  
Παλιό 20-10-2012, 23:02
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψιτ, Θοδωρή, σου «τελειώνει» ο D:/
Αυτο ειδες εσυ??

Το οτι τον λενε Θοδωρη και λεει John's iphone δεν σου λεει κατι??
Reply With Quote
  #103  
Παλιό 21-10-2012, 00:14
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειδες εσυ??

Το οτι τον λενε Θοδωρη και λεει John's iphone δεν σου λεει κατι??
Aφού σύνδεσα το αϊφόνι του bro, που τονε λένε Γιάννη, τι ήθελες να γράφει
Reply With Quote
  #104  
Παλιό 21-10-2012, 00:16
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψιτ, Θοδωρή, σου «τελειώνει» ο D:/


Ναι, πρέπει να σβήσω τις παλιές ταινίες....
Reply With Quote
  #105  
Παλιό 21-10-2012, 00:17
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων

Τωρα μιλας σωστα...


Πάντα μιλάω σωστά!!!
Τι εννοείς με το τώρα


Last edited by forester; 21-10-2012 at 00:18.
Reply With Quote
  #106  
Παλιό 21-10-2012, 01:07
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα σε ολο αυτο τον πολεμο κανω πλακα και φαινεται αλλωστε αλλα τωρα θα μιλησω λιγο σοβαρα στα ερωτηματα σου γιατι σαν να μην καταλαβαινεις ή να κανεις πως δεν καταλαβαινεις η εστω να εχεις αγνοια σε κατι που αφορα το android...εγω οπως σου ειπα εχω δουλεψει και τα δυο...σε αντιθεση μ'εσενα...

Λοιπον η συγκριση του outlook με το itunes ειναι παντελως ασχετη...το itunes το χρησιμοποιεις στο iphone ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για να κανεις απλα πραγματα (φορτωση τραγουδια φωτογραφιες εγγραφα) πραγμα το οποιο αν το κινητο το εβλεπε ο υπολογιστης σαν σκληρο δισκο (οπως καθε android) θα τα εκανες απλα και αμεσως, δεν μπορω να δεχτω αυτο που λες για την αντιγραφη επικολληση...ειναι επιχειρημα αυτο?? το οτι εχει εφευρεθει πριν 20 χρονια?? Αφου ειναι οτι πιο βολικο και ευκολο οταν ανοιξεις ενα υπολογιστη...χωρις αυτο ο υπολογιστης θα ηταν ΑΧΡΗΣΤΟΣ!!

Αν φυγεις απο τον υπολογιστη που εχεις σεταρει το iphone σου και προσπαθησεις να περασεις αρχεια απο αλλον ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕΣ!!! Μουσικη απλα δεν μπορεις καθολου!! Αν δεν εχει ο υπολογιστης itunes τι κανεις δλδ??
ΕΙΣΑΙ ΑΜΕΣΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

Οσο για τον συγχρονισμο, Μα ο συγχρφονισμος του galaxy γινεται με την GOOGLE!!
Σε οποιο υπολογιστη και να πας αν ανοιξεις τον browser και πατησεις να μπεις στην Google με το username σου ειναι ολα εκει!!! ειτε μπεις απο κινητο ειτε απο android tablet ειτε απο mac ειτε απο windows!!
Αν πχ σε μια βολτα σου κλεψουν το iphone και δεν θυμασαι τηλεφωνα τι θα κανεις?? Πως θα τα βρεις?? Εγω απλα θα παω σε ενα ιντερνετ καφε η θα δανειστω ενα τηλ και απλα θα μπω στο ιντερνετ στο google και θα βαλω το username και password και θα εχω ολα τα τηλεφωνα ημερολογια κλπ ΟΛΑ ΟΜΩΣ!! Δεν το ηξερες ομως υποθετω αυτο...εσυ θα πρεπει να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ενα iphone γιατι εστω και δανεικο να βρεις θα πρεπει να το σεταρεις και να χασει ο προηγουμενος ιδιοκτητης αυτα που ειχε!!!
Σε κινητο android μπορεις να συνδεσεις οσους λογαριασμους θες και να τους αλλαζεις επιλεγωντας ποιον θες...(ο καθενας θα εχει τις επαφες ημερολογια κλπ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ)
Για παραδειγμα το καλοκαιρι πριν την εκδρομη εσπασα την οθονη απο δικο μου λαθος και δεν ειχα κινητο να φυγω, ο κολητος μου, μου εδωσε το xperia του, σε 2 ωρες εβαλα προγραμμα GPS κατεβασα χαρτες εβαλα καμια 500αρια τραγουδια, συνδεσα τον δικο μου λογαριασμο ΧΩΡΙΣ να σβησω τον δικο του!! Γι'αυτο αλλωστε και μου το εδωσε, αν ειχαμε iphone ΒΡΑΣΤΑ!! Τιποτα δεν θα μπορουσα να κανω...

Αυτα...παντα με φιλικη διαθεση...
Ναί έχω πιάσει andoid στα χέρια μου και στην εβδομάδα πάνω το έδωσα.....
Δεν με βόλεψε έπρεπε να κάνω εντατικά σεμινάρια κανα μήνα για να το κάνω να μου κάνει αυτά που ήθελα, αν και ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες αυτό έκανε τα κουλά του . Κάτι σαν windows 95 !!!

Πρέπει να παραδεχθείς ότι το iphone στην συνεργασία του με το icloud είναι πιό βολικό και αξιόπιστο από ότι στο android το google αφού είχες και τα δύο ξέρεις.....

Το outlook το ανέφερα γιατί είναι το βασικό πρόγραμμα στον υπολογιστή σου που δέχεται επαφές και ημερολόγια (δεν αναφέρομαι σε υπηρεσίες στο σύννεφο αλλά σε προγράμματα εγκατεστημένα στον υπολογιστή όπως είναι και το itunes).
Το outlook (εκτός των άλλων εργασιών που κάνει ) είναι μιά κοινή πλατφόρμα - πρόγραμμα για να συγχρονίζεις τις επαφές σου και τα ραντεβού με οποιοδήποτε κινητό ανεξαρτήτου μάρκας και λειτουργικού , το παραδέχεσαι πιστεύω.....
και μίααπό τις βασικές δουλειές του itunes (εκτός των άλλων εργασιών που κάνει) είναι να συγχρονίζει το κινητό με όλα τα προγράμματα του υπολογιστή σου (επαφές, mails σημειώσεις ημερολόγια . αρχεία, data κλπ)
Από που λοιπόν είναι άσχετη η σύγκρισή τους ?


Και για να σου φύγει η απορία όταν χάλασα το τηλέφωνό μου , πήρα άλλο και απλά έκανα restore από το itunes το backup που είχε σε δέκα λεπτά, όχι σε δυό ώρες , με όλες τις εφαρμογές και ρυθμίσεις που είχα μέσα ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!!!! .

Θα μπορούσα να είχα κάνει το ίδιο ΜΟΝΟ με ένα οποιοδήποτε iphone δίνοντας το apple Id μου (ή οποιοδήποτε άλλο apple id πχ της γυναίκας μου) και τραβώντας το backup από το icloud να το έχω σεταρισμένο όπως θέλω..... (όχι όμως σε 10 λεπτά)

για την μουσική και την αντιγραφή της η apple ανακάλυψε το itunes march στο οποίο ανεβάζεις ότι μουσική θές (πχ mp3 κομμάτια που κατεβάζεις από το #youtube για παράδειγμα) και αυτό συγχρονίζει αυτόματα μέχρι 5 συσκευές όποιες θές κινητό , υπολογιστή κλπ. με την μουσική σου, αρα γιατί να αντιγράφω σε κάθε συσκευή οεο ;

Και για να σε τσιγκλίσω και λίγο ...... είμαι σίγουρος ότι όλα αυτά θα τα έχει το samsung s4 που θα βγεί αφού το μόνο που ξέρουν να κάνουν (και το κάνουν καλά - το ίδιο και η google) είναι να αντιγράφουν τις υπηρεσίες της apple....

Τέλος μην παίρνεις και πολύ στα σοβαρά τα λόγια μου, συζήτηση κάνουμε και δεν διεκδικώ το αλάθητο του Πάπα !!!!

Καλό βράδυ Γιάννη

Last edited by peterv; 21-10-2012 at 01:11.
Reply With Quote
  #107  
Παλιό 21-10-2012, 02:02
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο ειδες εσυ??

Το οτι τον λενε Θοδωρη και λεει John's iphone δεν σου λεει κατι??
Άστα, γερνάω....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από peterv Εμφάνιση μηνυμάτων
Το outlook το ανέφερα γιατί είναι το βασικό πρόγραμμα στον υπολογιστή σου που δέχεται επαφές και ημερολόγια (δεν αναφέρομαι σε υπηρεσίες στο σύννεφο αλλά σε προγράμματα εγκατεστημένα στον υπολογιστή όπως είναι και το itunes).
Το outlook (εκτός των άλλων εργασιών που κάνει ) είναι μιά κοινή πλατφόρμα - πρόγραμμα για να συγχρονίζεις τις επαφές σου και τα ραντεβού με οποιοδήποτε κινητό ανεξαρτήτου μάρκας και λειτουργικού , το παραδέχεσαι πιστεύω.....
Κι εγώ που χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά Linux; Σε αυτή την περίπτωση το gmail και ο συγχρονισμός με το Android είναι μονόδρομος...
Reply With Quote
  #108  
Παλιό 21-10-2012, 09:27
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ που χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά Linux; Σε αυτή την περίπτωση το gmail και ο συγχρονισμός με το Android είναι μονόδρομος...
Linux ; Ωραίος !!!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Last edited by peterv; 21-10-2012 at 09:30.
Reply With Quote
  #109  
Παλιό 21-10-2012, 15:07
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Τιμες iPhone 5!!!!...περστικα σας iPhon-ακιδες!

Ρε παιδια, τι ορολογιες είναι αυτές που χρησιμοποιείτε ;
Ψάχνω στο μενού του Nokia, και δεν βρίσκω τίποτα......

Υ.γ
Θα σας "σπασω" τα... κάκαλα μέχρι να πάρετε όλοι Nokia !!!
Reply With Quote
  #110  
Παλιό 21-10-2012, 16:11
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από BOXER Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια, τι ορολογιες είναι αυτές που χρησιμοποιείτε ;
Ψάχνω στο μενού του Nokia, και δεν βρίσκω τίποτα......

Υ.γ
Θα σας "σπασω" τα... κάκαλα μέχρι να πάρετε όλοι Nokia !!!
Δεν ειναι και μακριά αυτή η ώρα, αν σκεφτούμε ότι υπάρχουν τα windows mobile 8 και έρχονται μαζί με το Nokia 920 , ανάρπαστα θα γίνουν !!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!