GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 06-05-2013, 13:21
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή ΧL 1000V touring.Transforming the beast!

Σχέση μίσους/πάθους/λάθους αυτη με την ''χοντρη''
Οταν πρωτοηρθε στα χερια μου 4 χρονια πριν,μου αφησε ενα κενό συναισθημα................δεν μου αρεσει αλλα θα την κανω τραμπα με το κουτι (Alfa 156) αφου τρία κουτια στην οικογεννεια ειναι πολλα.
Στην πρωτη φορα που ανεβηκα πανω της ειδα οτι εχει ογκο,μαλακό μπροστινο,καλουτσικα φρενα,ανετη σελλα κλπ.
Δεν ηξερα τι πινει ομως
Τελος παντων μετα ατο τέλος του καλοκαιριου(2009) βαζω αγγελια να την διώξω......και διωγμό δεν εχει.
Πουλουσα ελαφρώς κατω απο την τιμη μαγαζιών,εβαλα και ανταλλαγη αλλα δυστυχως με παιρνανε τηλεφωνο κατι SSάδες και ενας ΧΧ.
Ρε φιλε φχαριστώ αλλα ειμαι 42,δεν μπορω τα κλιπόνια.Το ΧΧ καλο,αλλα λογο οτι ακομη καλοκαιρι,εβγαζε μια φλογα ο κινητηρας και δεν μου αρεσε.Ο τυπος μου εκμυστηρευθηκε οτι ηταν πρωην Βαραντεράς και οτι εδινε το ΧΧ λόγο.....ζέστης!

Καπου στο 2010 μου μπηκε η ιδεα να την μετατρεψω σε κατι καλυτερο,αφου δεν ''εφευγε''.
Εκει λοιπον εβαλα τα δεδομενα κατω ειδα και κατι μηχανακια πασπαρτού τυπου NC που ειναι και ον-οφ και στριτ και οτι θες και πονηρευτηκα.
Λεω θα αλλαξω αναρτησεις και θα εχω τουριγκ μηχανακι,αφου δεν βλεπω να αγοραζω τουρινγκ την επομενη 5ετια,λογο.......κρισης.

Πρωτη ιδεα η τοποθετηση μπρος -πισω αναρτησης απο 1100ΧΧ.

Σε μια ημερησια βολτα με φιλους απο μοτοφορουμ,εθεσα το θεμα..............και γελασε το παρδαλο κατσικι!
-Ασε ρε Μανο,δεν γινωνται αυτα,θα βρισκει,θα κανει ,θα χαλασει η γεωμετρια...θα θα θα............
Η πίστη ομως στο προτζεκτ ηταν ακλονητη.........η χοντρη θα μπει στο κρεββατι του Προκρούστη και θα βγει αγνωριστη.

Βρηκα απο αγγελια πραγματα απο ΧΧ,φουλ μπροστινο με πισω τροχο/δαγκάνα στα 500 ευρω και μετα απο τυπικο ανατολιτικο παζαρι τον παω στα 400 και δεχεται.
Τηλεφωνο για ραντεβου/παραλλαβη την επομενη μερα,αλλα ο τυπος ''εχει δουλεια''
Οκ φιλε ακυρο................και απο μενα.

Ωσπου φτασαμε στο περασμενο καλοκαιρι,εχουμε φαει και κατι τελευταιες αποτυχημενες προσπαθειες πωλησης/ανταλλαγης και τζουπ σκαει το καλο το κομματι.................
CBR 600F4 του 2000....εδω σε εχω.........πεσμενο χωρις φερινγκ,οργανα κλπ ,αλλα με καλα καλαμια/ζαντες κλπ.
Η μια δισκοπλακα ειχε ''παρει'' αλλα στα μαγικα μου χερια θα την φτιαξουν.
Να μην τα πολυλεω η μοτο αγοραστηκε τελειωμενη με χαρτια 330 ευρω.Οταν την πηγα σπιτι δεν μου εκανε καρδια να την σφαξω......................
Keep watching
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:46.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!