GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Ομαδικές Αγορές

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 15-09-2009, 20:40
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

το μεταλικό κάλυμα χρειάζεται σε μας ή όχι;;;
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 15-09-2009, 21:10
Stefi Orf Ο/Η Stefi Orf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Κοζανη
Μoto: gsx r 600 k9
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

"εγω δεν ξερει τιποτα" ! Ακομη δεν πηρα παντως απαντηση παντως,νομιζω πρωι απανταει μονο....
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 16-09-2009, 00:47
gb1200 Ο/Η gb1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Αν η διαφορά είναι 10 20 Ε, δεν νομίζω να αξίζει ομαδική από e bay.....
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 16-09-2009, 03:56
ramiod Ο/Η ramiod βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Ηρακλειο-Κρητης
Μoto: παπακι Κινεζικο
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

και εγω ειμαι μεσα
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 16-09-2009, 08:45
ekatontarxos Ο/Η ekatontarxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
25/4/65 - 5/7/09
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Στην μνήμη μας για πάντα !
Μoto: GS1200ADV
Μηνύματα: 157
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Ερώτηση...
Εχει ψαχτει κανένας άν υπάρχει και πόσο κάνει μια BOSCH από τό Practicker?
Οι μπαταρίες πού λέτε είναι κλειστού τύπου μέ υγρά ή με GEL ?
Οντως τα εξουσιοδοτημένα έχουν εξοργιστικα υψηλές τιμές,τα εδώ συνεργεία έχουν κάνει παρανομως συντεχνεια ,είχα γράψει σχετικό πόστ και πρότεινα να ανοιξουμε σχετικό thread με εναλλακτικές προτάσεις σε ανταλλακτικά και περιφερειακα αξεσουαρ αλλά δυστυχώς το αγνοήσατε όλοι σας...
Στο adv αλλαχτηκε ή μπαταρία μου εντός εγγυησης όταν μετά από πολυ κρύο εσπασε στοιχειο της,όσον αφορά τά 10 χρόνια εγγυησης που ανέφερε κάποιος μου φαίνεται πολυ τραβηγμένο...2 καί λόγω ΕΟΚ.
Λαβετε υπόψιν ότι η μπαταρία είναι σχετικα ασταθής,θελει συχνή χρήση για να αποδόσει και να αντεξει όσο γίνεται περισσότερο,αν χρησιμοποιείτε τη μηχανή μια στό τόσο δεν προκειται να διορθώσετε τίποτα,ενα φορτιστής συντηρητής ίσως να είναι προτιμότερος,εκτός απο τους πανάκριβους της bmw έχει πάρει τό μάτι μου στην αγορά και με 20 €.

Last edited by ekatontarxos; 16-09-2009 at 08:47.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 16-09-2009, 09:01
ekatontarxos Ο/Η ekatontarxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
25/4/65 - 5/7/09
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Στην μνήμη μας για πάντα !
Μoto: GS1200ADV
Μηνύματα: 157
Cool Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από deros Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα παιδιά δεν με ενδιαφέρει η αγορά γιατί απλά εμάς οι μπαταρίες απλά κρατάνε

Αλλά αγορά από το ebay δεν θάκανα παρα την εγγύηση.Άμα σου χαλάσει στον 1,5 χρόνο τι θα κάνεις;;;;; Θα του την στείλεις πίσω;;;;;Που σε ξέρει που σε είδε ...
Μια παρατήρηση από καποιον πού έχει χρόνια να ''ξεμυτίσει'' από το ...internet!
Παρατήρησα ότι τό ebay και τα αδελφά site σπρώχνουν κατά κόρον ελαττωματικές παρτίδες από κάθε λογης προιόν κατευθείαν
απο τις γραμμές παραγωγής,παθών επανειλημένως και τσεκαρισμένο ενδελεχώς αργότερα .
Δεν πρόκειται να σε κλέψουν στή συναλλαγή ,ούτε να χάσεις τα χρηματα σου ,αλλα συνήθως ΔΕΝ αγοράζεις αυτό πού νομιζεις ότι παιρνεις όσον αφορά την καταγεγραμμενη ποιότητα μέσω ISO και από αντοχή στό χρόνο ούτε λόγος.
Προτείνω ειδικά για την αγορά τών μπαταριών κατευθείαν αγορά από έμπορο και όχι μέσω ΕΒΑΥ
ΑΥΤΑ !!!

Last edited by ekatontarxos; 16-09-2009 at 09:03.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 16-09-2009, 10:27
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Ολες οι αποψεις σεβαστες .

Για τις συγκεκριμενες μπαταριες που κατασκευαζονται στην Αμερικη δεν υπαρχει περιπτωση να βγει παρτιδα διαφορετικων προδιαγραφων και να διοχετευτει μεσω Internet και αν διαβασει τις προδιαγραφες της κανεις μπορει να καταλαβει τον λογο.

Εγω μεχρι στιγμης δεν βλεπω την διαφορα να ειναι στα 15 με 20 € αλλα πολυ μεγαλυτερη και επισης δεν βλεπω προθυμια απο τον εισαγωγεα να κανει καποια καλη προσφορα η να καιγεται να πουλησει ( 5-10 κομματια γιατι να ζοριστει).

Για το μεταλικο ελασμα τωρα επειδη η μπαταρια μπαινει πολυ εφαρμοστα δεν νομιζω να ειναι must αλλα για τους αγριους που καβαλανε στα βουνα και στα φαραγγια δεν το συζητω αρα παμε σε πατεντα.
Reply With Quote
  #58  
Παλιό 16-09-2009, 10:48
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Και για τους βιαστικους και πεινασμενους φατε ματια ψαρια ,

http://www.jimvonbaden.com/R1200_GS_Battery_Swap.html
Reply With Quote
  #59  
Παλιό 16-09-2009, 11:29
Stefi Orf Ο/Η Stefi Orf βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Κοζανη
Μoto: gsx r 600 k9
Μηνύματα: 167
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Λοιπον,ελαβα απαντηση...εγω ρωτησα(ερωτηση ως παραδειγμα εκανα)για 14 μπαταριες 9 680 και 6 535 το συνολικο κοστος με ολα μου ειπε 1599 ευρω. δηλαδη 114,22/τεμ. Ελλαδα βγαινει στις 14μπαταριες +-1820ευρω. Επισης ψαχνοντας για τις μπαταριες ανακαλυψα οτι ισως συμφερει τελικα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της Odyssey στην Ελλάδα(http://www.odysseyfactory.com/countries/greece.html εχει το τηλ για καμια ερωτηση..(0030) 2109855084 ) την NIGICO ΑΕΒΕ(http://www.nigico.gr) με κόστος 130 euro η μια,χωρις να μαι 100% σιγουρη(αλλα γι αυτο υπαρχει το τηλ...Σε ομαδικη παραγγελια γλιτωνεις απο το εξωτερικο,εως και 20 ευρω+ - στην καθε μπαταρια(στις 10 200Ευρω) απ οτι Ελλαδα,αλλα υπαρχει παντα ενα αλλα....σε περιπτωση που συμβει οτιδηποτε(δεν μου χει τυχει) δυσκολα τα βγαζεις περα.
Reply With Quote
  #60  
Παλιό 16-09-2009, 11:40
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική αγορά μπαταρίας Odyssey

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Stefi Orf Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον,ελαβα απαντηση...εγω ρωτησα(ερωτηση ως παραδειγμα εκανα)για 14 μπαταριες 9 680 και 6 535 το συνολικο κοστος με ολα μου ειπε 1599 ευρω. δηλαδη 114,22/τεμ. Ελλαδα βγαινει στις 14μπαταριες +-1820ευρω. Επισης ψαχνοντας για τις μπαταριες ανακαλυψα οτι ισως συμφερει τελικα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της Odyssey στην Ελλάδα(http://www.odysseyfactory.com/countries/greece.html εχει το τηλ για καμια ερωτηση..(0030) 2109855084 ) την NIGICO ΑΕΒΕ(http://www.nigico.gr) με κόστος 130 euro η μια,χωρις να μαι 100% σιγουρη(αλλα γι αυτο υπαρχει το τηλ...Σε ομαδικη παραγγελια γλιτωνεις απο το εξωτερικο,εως και 20 ευρω+ - στην καθε μπαταρια(στις 10 200Ευρω) απ οτι Ελλαδα,αλλα υπαρχει παντα ενα αλλα....σε περιπτωση που συμβει οτιδηποτε(δεν μου χει τυχει) δυσκολα τα βγαζεις περα.

Στεφι σε ευχαριστουμε για τον χρονο σου και για τον κοπο σου. Αν οι τιμες του εδω αντιπροσωπου ειναι αυτες που λες τοτε πραγματικα η διαφορα ειναι ελαχιστη.

Δεν μενει παρα να περιμενουμε την <<επισημη>> ανακοινωση της τιμης απο τα παιδια που εχουν ηδη ξεκινησει το cone με τον αντιπροσωπο.

Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1150, 1200, battery, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs1100, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw, odyssey, pc535, pc680


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ομαδική Αγορά ;;; Schuberth C3. Arkas Κράνη 23 12-04-2010 00:25
Ομαδική αγορά ενδοσυνεννόησης Midland BT2. Arkas Ομαδικές Αγορές 343 19-01-2010 23:58
Μοναδικά οφέλη στην αγορά ΒΜW Alext Γενικά - Μοτοσυκλέτα 11 11-06-2009 07:00
Ομαδική Αγορά! Arkas Ιδέες και σχόλια. 7 08-06-2009 13:27


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:04.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!