GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 05-01-2011, 11:17
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Εγω προσωπικα θελω να διαβαζω ολες τις αποψεις.

Τα πραγματα θα ηταν πιο απλα αν ο καθενας εγραφε αυτο που θελει με τα αναλογα επιχειρηματα (δημοσιευσεις - φωτογραφιες - βιβλιογραφια) χωρις ΑΝΤΙΠΑΤΑΘΕΣΕΙΣ η ΚΡΙΤΙΚΗ στον προηγουμενο ...

Αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη μπορεις να την υποστηριξει παρουσιαζοντας ισχυροτερα στοιχεια η λεγοντας το απλο << η προσωπικη μου αποψη ειναι...>>.

Η πληροφοριση δεν μπορει να γινεται διαγωνισμος γνωσεων , προσωπικη αντιπαραθεση .

Γιωργο δεν γνωριζομαστε , διαβαζω ολες τις καταχωρησεις σου και εχω αντλισει χρησιμοτατες πληροφοριες μιας και το αντικειμενο δεν το κατεχω.

Εσυ επισεις καθοριζεις την σταση σου και την γραφη σου και πιστευω οτι δεν χρειαζεσαι εξωτερικη βοηθεια απο κανενα admin για να σε προστατεψει.

Εφοσων οι οροι του FORUM τηρουνται , δεν ειναι σωστο να απογορευτει σε καποιον να γραφει γιατι καποιος αλλο μελος το ζηταει γιατι βεβαιως θα θεωρηθει ως μια μερολιπτικη σταση και πιστεψε με αυτο θα προσλαβει πολυ μεγαλυτερες διαστασεις .

Προσωπικα θελω να σε διαβαζω και ελπιζω να συνεχισεις να γραφεις εδω.
Reply With Quote
  #62  
Παλιό 05-01-2011, 11:21
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

επειδή τα μεγάλα παιδιά πολλές φορές συμπεριφέρονται και σαν μικρά, θα προτιμούσα ο έχων το γενικό πρόσταγμα να βρίσκει τρόπο να τραβάει και κανένα αυτί διαχωρίζοντας τις προσωπικές του απόψεις από το θέμα της κουβέντας ή τη φιλική σχέση με τους διαπλεκόμενους...
Reply With Quote
  #63  
Παλιό 05-01-2011, 12:25
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή τα μεγάλα παιδιά πολλές φορές συμπεριφέρονται και σαν μικρά, θα προτιμούσα ο έχων το γενικό πρόσταγμα να βρίσκει τρόπο να τραβάει και κανένα αυτί διαχωρίζοντας τις προσωπικές του απόψεις από το θέμα της κουβέντας ή τη φιλική σχέση με τους διαπλεκόμενους...
για να βγαινουν μετα μερικοι να μιλανε για λογοκρισια...
Reply With Quote
  #64  
Παλιό 05-01-2011, 13:05
pirate Ο/Η pirate βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: Ηράκλειο - ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,343
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή τα μεγάλα παιδιά πολλές φορές συμπεριφέρονται και σαν μικρά, θα προτιμούσα ο έχων το γενικό πρόσταγμα να βρίσκει τρόπο να τραβάει και κανένα αυτί διαχωρίζοντας τις προσωπικές του απόψεις από το θέμα της κουβέντας ή τη φιλική σχέση με τους διαπλεκόμενους...
Reply With Quote
  #65  
Παλιό 05-01-2011, 13:18
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pirate Εμφάνιση μηνυμάτων
και πού ακριβώς κολλάει αυτό ???? τί πρέπει να καταλάβω ???
Reply With Quote
  #66  
Παλιό 05-01-2011, 13:26
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
και πού ακριβώς κολλάει αυτό ???? τί πρέπει να καταλάβω ???
Φαντάζομαι... δεν κατάλαβε το σχόλιό σου... περί αυτιών... Ούτε κι εγώ για να είμαι ειλικρινής...
Reply With Quote
  #67  
Παλιό 05-01-2011, 13:31
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαντάζομαι... δεν κατάλαβε το σχόλιό σου... περί αυτιών... Ούτε κι εγώ για να είμαι ειλικρινής...
απλα μερικοι ειναι ολο οδηγιες προς τους moderators!
τη μια για να παρουν μετρα...,την αλλη για να μην παρουν!
αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...
Reply With Quote
  #68  
Παλιό 05-01-2011, 13:35
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα μερικοι ειναι ολο οδηγιες προς τους moderators!
τη μια για να παρουν μετρα...,την αλλη για να μην παρουν!
αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...
Άβυσσος Κωστή μου... άβυσσος... κάτσε να βάλω και καμία φατσούλα γιατί ώρα έχω... και θα αναρωτιούνται κάποιοι...
Reply With Quote
  #69  
Παλιό 05-01-2011, 13:46
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα μερικοι ειναι ολο οδηγιες προς τους moderators!
τη μια για να παρουν μετρα...,την αλλη για να μην παρουν!
αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου...
Ντινόπουλε,
εκτιμώ ότι διαβάζεις γρήγορα και απαντάς εξίσου γρήγορα και αυτό δεν θεωρείται προσόν αλλά παρλαπιπισμός....
κι όταν λες "μερικοί" να έχεις τα κότσια να είσαι συγκεκριμένος σε ποιόν(ποιούς) αναφέρεσαι ώστε να πάρεις την απάντηση από εκεί που πρέπει...

φίλε Κώστα,
να σου εξηγήσω λοιπόν ότι η πρότασή μου (και όχι απαίτηση, όπως έχω ήδη γράψει) είναι να υπάρχει μια μορφή επιτήρησης όπου να μην αφήνει τον καθένα να ξεδιπλώνει όλες τις "αρετές" του χαρακτήρα του. Αφού δεν μπορούμε να βάλουμε χαλινάρι στις επιθυμίες μας και το ΕΓΩ μας, αφού ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΣΤΕ και δεν σεβόμαστε τη φιλοξενία του οικοδεσπότη μας, ας αναλάβει ο οικοδεσπότης να μας βάζει στη θέση μας αφού μάλιστα δεν αντέχουμε να το κάνουμε μόνοι μας, στον εαυτό μας.
Reply With Quote
  #70  
Παλιό 05-01-2011, 13:56
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Λάδια κινητήρα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Ντινόπουλε,
εκτιμώ ότι διαβάζεις γρήγορα και απαντάς εξίσου γρήγορα και αυτό δεν θεωρείται προσόν αλλά παρλαπιπισμός....
κι όταν λες "μερικοί" να έχεις τα κότσια να είσαι συγκεκριμένος σε ποιόν(ποιούς) αναφέρεσαι ώστε να πάρεις την απάντηση από εκεί που πρέπει...

φίλε Κώστα,
να σου εξηγήσω λοιπόν ότι η πρότασή μου (και όχι απαίτηση, όπως έχω ήδη γράψει) είναι να υπάρχει μια μορφή επιτήρησης όπου να μην αφήνει τον καθένα να ξεδιπλώνει όλες τις "αρετές" του χαρακτήρα του. Αφού δεν μπορούμε να βάλουμε χαλινάρι στις επιθυμίες μας και το ΕΓΩ μας, αφού ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΣΤΕ και δεν σεβόμαστε τη φιλοξενία του οικοδεσπότη μας, ας αναλάβει ο οικοδεσπότης να μας βάζει στη θέση μας αφού μάλιστα δεν αντέχουμε να το κάνουμε μόνοι μας, στον εαυτό μας.
Φίλε Βασίλη, οι Οικοδεσπότες - για να χρησιμοποιήσω δική σου έκφραση - έχουν όλη την καλή διάθεση να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο χαλαροί... στα πλαίσια της λογικής και όχι του παραλόγου... (ειδικά όταν πρόκειται για θέματα ασφαλείας)

Νομίζω ότι αυτή τη χαλαρότητα ΔΕΝ πρέπει να την εκμεταλλευόμαστε και να τους οδηγούμε στα άκρα... όποια κι αν είναι αυτά !!

Τώρα αυτό που προτείνεις σαν επιτήρηση... ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω... Εγώ θα έλεγα... ότι το καλύτερο και φρονιμότερο.. είναι ο καθένας να επιτηρεί τον εαυτό του... και όχι 2 άνθρωποι να επιτηρούν 3.300... δε συμφωνείς...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
R1150GS - Λάδια στο φίλτρο αέρα alekni Τεχνικά θέματα διάφορα 32 29-05-2010 20:57
Λάδια από κινητήρα katsanakis Τεχνικά θέματα διάφορα 37 12-04-2010 23:03
Καθαρισμός κινητήρα cm246 Φροντίδα 8 29-11-2009 00:57
Ανατομία ενός κινητήρα... !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( no2 ) Hondakias Τεχνικά θέματα διάφορα 8 30-07-2009 10:40
Λάδια kifinas Τεχνικά θέματα διάφορα 12 14-03-2009 11:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!