GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 08-12-2010, 14:03
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Ο/Η ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW K1200S BMW F800ST
Μηνύματα: 1,183
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

του εαυτου μου παιχταδορ
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 08-12-2010, 14:09
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
και ομως Δημητρη.Η επιτυχια ειναι οτι τελικα το φορουμ εχει 3200 μοντς και 5-10 σκλαβους, καταλαβαινεις πως το εννοω, για να κανουν την δουλεια σωστα......
:sm5:
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 08-12-2010, 14:17
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζωχούς... αντίδια... σούπες... ψωμί... κι ελιές...
Και νηστίσιμη γουρουνοπούλα που θα βαφτίσεις καλαμάρι γίγαντας
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 08-12-2010, 14:18
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Λέω και εγώ θα έχει γράψει κάτι πικάντικο ο Κώστας και μπήκα να δω....




Reply With Quote
  #45  
Παλιό 08-12-2010, 14:20
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζωχούς... αντίδια... σούπες... ψωμί... κι ελιές...
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-12-2010, 14:25
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Λέω και εγώ θα έχει γράψει κάτι πικάντικο ο Κώστας και μπήκα να δω....


ααα!και μπασκετακι εχει το προγραμμα!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-12-2010, 14:32
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις και παρερμηνείες, καλό θα ήταν να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους.

Κατ' αρχήν ο ρόλος του moderator,
είναι ρόλος ευθύνης και προσφοράς.
Δεν είναι ούτε επιβράβευση ούτε επικρότηση λεγομένων ή πράξεων.

Το forum απαρτίζεται από χιλιάδες αξιόλογα μέλη τα οποία μαζί με την διαχείριση αποτελούν τα μέρη ενός πολυσύνθετου puzzle.
Κύριος γνώμονας είναι να μένει πάντα αυτό το puzzle ενωμένο και να λειτουργεί σε ομαλούς και απρόσκοπτους ρυθμούς.
Σ' αυτό ακριβώς το σημείο, έρχονται οι moderators και συνδράμουν τον διαχειριστή στο πραγματικά δύσκολο έργο του. Η θέση του moderator πέρα από τιμητική είναι ουσία θέση ευθύνης, ανιδιοτελούς προσφοράς και συνεχούς απασχόλησης με τα φορουμικά δρώμενα.

Ετέθη από μέλος μας η απορία πώς επιλέγονται οι moderators.
Η απάντηση δεν μπορεί να δοθεί μέσα από ένα πληκτρολόγιο,
καθόσον εμπλέκονται λόγοι ηθικοί, προσωπικότητας, αισθήματος ευθύνης, σοβαρότητας, προσφοράς, κοινωνικής απήχησης και πολλοί άλλοι...

Εάν δίδονταν οι παραπάνω λόγοι σαν "συνταγή", τότε αμέσως θα εγείρονταν εντάσεις και αντιπαραθέσεις μεταξύ των (επαναλαμβάνω) αξιόλογων μελών μας
και όλοι θα μπαίναμε σε μια διαδικασία (καλο - κακο)προαίρετης κριτικής των μελών που κατέχουν την αρμοδιότητα του moderator. Μιας κριτικής που ούτως ή άλλως γίνεται καθημερινά, αλλά φανταστείτε να υφίσταντο και "αντικειμενικά" κριτήρια! Γιατί επελέγη ο Ονούφριος και όχι ο Επαμεινώνδας....
Γιατί αυτός που έχει 500 μηνύματα λιγότερα από εμένα....
Γιατί αυτός που έχει συμμετάσχει σε τρεις εκδρομές και όχι εγώ που έχω συμμετάσχει σε πέντε...
κ.ο.κ.

Καλώς ή κακώς, δεν μπορούν να γίνουν και τα 3200 μέλη mods!
Οι μέχρι σήμερα επιλογές του admin κρίνονται επιτυχημένες.
Θεμιτό είναι να γίνονται συζητήσεις και κουβέντες, όταν όμως αφορούν σε πρόσωπα, την στιγμή μάλιστα την οποία οι ερωτώντες δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν όλα τα κομμάτια του puzzle, τότε αυτές οι "συζητήσεις" μπορεί να οδηγήσουν σε λάθος ατραπούς και να δημιουργήσουν παρεξηγήσεις.
.
Δημήτρη δεν θα μπορούσες να το είχες διατυπώσει καλύτερα! Σε ευχαριστώ και να πω πως εμένα προσωπικά (καθότι είμαι και το μέλος εκείνο που ξεκίνησε το θέμα) με κάλυψες σε όλα και μου λήθηκαν οι όποιες απορίες είχα επι του θέματος!

Μια πρόταση ή επισύμανση τουλάχιστον προς τους admin:
Για αποφυγή παρόμοιων θεμάτων-αποριών απο νέα μέλη και μη, μήπως να έμπαινε και μια ακόμα παράγραφο στην ενότητα "Οροι" του φόρουμ που να εξηγεί αυτό που μόλις μας ανέλυσες;
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 08-12-2010, 15:02
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanslam Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη δεν θα μπορούσες να το είχες διατυπώσει καλύτερα! Σε ευχαριστώ και να πω πως εμένα προσωπικά (καθότι είμαι και το μέλος εκείνο που ξεκίνησε το θέμα) με κάλυψες σε όλα και μου λήθηκαν οι όποιες απορίες είχα επι του θέματος!

Μια πρόταση ή επισύμανση τουλάχιστον προς τους admin:
Για αποφυγή παρόμοιων θεμάτων-αποριών απο νέα μέλη και μη, μήπως να έμπαινε και μια ακόμα παράγραφο στην ενότητα "Οροι" του φόρουμ που να εξηγεί αυτό που μόλις μας ανέλυσες;
Βρε evan, δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να ενδιαφέρει κάποια από τα μέλη (νέα ή παλιά) μία τέτοια εξήγηση-διευκρίνηση...
Εάν αναγράφεται δηλαδή κάτι τέτοιο στους όρους βοηθάει στην απόφαση κάποιου να γραφτεί ή όχι στο forum?
Ή βοηθάει σε κάτι τα ήδη υπάρχοντα μέλη
Δε νομίζω να υπάρχουν και πολλοί που να έχουν τέτοιες βλέψεις...Άσε που όσοι τις έχουν, μάλλον με τους admins πρέπει να το συζητήσουν κι όχι γραπτώς από εδώ μέσα...Σε λίγο θα μπορούμε να θέτουμε υποψηφιότητα για mods ξεκινώντας αντίστοιχο θέμα και κάνοντας και δημοψήφισμα....


Τίποτα από αυτά που ανέφερε ο arkas δε μου φάνηκε περίεργο ή πρωτότυπο και τίποτε από όλα αυτά δε μου έδωσε κάποιον επιπλέον λόγο (σε αυτούς για τους οποίους ήδη έχω επιλέξει) να είμαι μέλος του forum....
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 08-12-2010, 16:11
evanslam Ο/Η evanslam βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: Λαύριο - Λαμία
Μoto: BMW R 1200 GSΑ '10
Μηνύματα: 1,389
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε evan, δεν καταλαβαίνω γιατί μπορεί να ενδιαφέρει κάποια από τα μέλη (νέα ή παλιά) μία τέτοια εξήγηση-διευκρίνηση...
Εάν αναγράφεται δηλαδή κάτι τέτοιο στους όρους βοηθάει στην απόφαση κάποιου να γραφτεί ή όχι στο forum?
Ή βοηθάει σε κάτι τα ήδη υπάρχοντα μέλη
Δε νομίζω να υπάρχουν και πολλοί που να έχουν τέτοιες βλέψεις...Άσε που όσοι τις έχουν, μάλλον με τους admins πρέπει να το συζητήσουν κι όχι γραπτώς από εδώ μέσα...Σε λίγο θα μπορούμε να θέτουμε υποψηφιότητα για mods ξεκινώντας αντίστοιχο θέμα και κάνοντας και δημοψήφισμα....


Τίποτα από αυτά που ανέφερε ο arkas δε μου φάνηκε περίεργο ή πρωτότυπο και τίποτε από όλα αυτά δε μου έδωσε κάποιον επιπλέον λόγο (σε αυτούς για τους οποίους ήδη έχω επιλέξει) να είμαι μέλος του forum....

Απο ότι φάνηκε απο εχτές μέχρι σήμερα μετά απο 3 threads (ένα κλειδωμένο, ένα που μόλις άνοιξε διαγράφηκε και το παρών) ενδιαφέρει πολύ περισσότερους απο όσους ισως φαντάζεσαι!
Πάντως το να γραφτει στους όρους δεν σημαίνει οτι θα είναι και κριτήριο ή θα κρίνει το αν θα γραφτεί κάποιος ή όχι στο φόρουμ! Απλα θα μπει ίσως στην ενότητα λειτουργεία και διαχείρηση!
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 08-12-2010, 16:24
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: σχετικα με τους ηγουμενους

Αν συνεχίσετε με τους "ηγούμενους"... θα ανεβάσω εκδρομή στο Άγιο Όρος... .... ή μήπως στο Θιβέτ...???
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Σχετικά με τους moderator evanslam Ιδέες και σχόλια. 17 07-12-2010 22:04
Βοηθεια σχετικα με προστατευτικα κυλινδρων- καγκελα choudel Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 5 03-10-2010 23:44
σχετικα με garmin zumo 550 Gstamos Πλοήγηση - Hardware και Software 3 10-06-2010 19:04
Οι Κρητικοί με τις μαντινάδες τους. pirate Χιούμορ 5 14-03-2010 08:56
Gps TiBo αποριες σχετικα με τους χαρτες. fidemporas Πλοήγηση - Hardware και Software 11 19-07-2009 03:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:07.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!