GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Χαρίζεται

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 07-02-2012, 22:54
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Γιώργο μην πέφτεις σε παγίδες και χαλιέσαι... έχει πολύ κόσμο εδώ μέσα και δυστυχώς γνώμες και απόψεις πολλές
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 07-02-2012, 23:34
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

κατ αρχην καλησπερα σε ολους!

Μετα απο αυτα που διαβασα ειναι σωστο πως πρεπει να παρω θεση για το τι ακριβως εγινε :

1)Ειδα την αγγελια για το tank bag το οποιο χαριζετε χωρις βαση, κατι που σημαινει πως δεν ειναι λειτουργικο για να μπει πανω στη μηχανη και σκεφτηκα να το παρω για να το χρησημοποιησω στο atv KAWASAKI KFX 45O που αποκτησαμε πριν λιγες μερες με τον αδερφο μου.
Λογω του οτι εχω δει και αλλες παρομοιες αγγελιες χωρις να γινει δημοσια η ζητηση κλειδωνε χωρις περαιτερω αναφορα.

2)Επικοινωνησα λοιπον με τον Γιωργο ημερα Κυριακη αν δεν ζητηθηκε να το παρω για τον παραπανω λογο, μου ειπε πως δεν το ζητησε κανενας και οτι μπορω να το παρω, επειδη δεν βολευε αλλος τροπος λογο της αποστασης η μονη λυση ηταν η κουριερ.
Εδωσα λοιπον εντολη παραλαβης αλλα δεν ταιριασε και το αναβαλαμε για σημερα Τριτη.Εν τω μεταξυ τη Δευτερα το μεσημερι μου λεει ο Γιωργος στο τηλεφωνο πως βρισκει και τη βαση, αλλα δεν μου ειπε πως το ζητησε αλλος αν το εχω αναγκη κτλ γιατι πλεον ειναι λειτουργικο!

3)Γυρισα πριν λιγο απο τη δουλεια για να δω και να ρωτησω το Γιωργο αν το παρελαβε η κουριερ και να τον ευχαριστησω δημοσια για την πραξη του,βλεπω το θεμα κλειδωμενο και διαβαζω τα παραπανω!!!Σημειωνω δε πως δεν εχω γνωση ουτε τηλεφωνικα ουτε με καποιο αλλο τροπο απο κανεναν!!!

Και η απαντηση μου χωρις παραξηγηση παντα προς ολους και κυριως προς τον Γιωργο :
Δεν εχω αναγκη το tank bag , δεν ειμαι ανεργος και επειδη οπως ειπα πλεον βρεθηκε και η βαση θα ηταν ορθο αν του το ζητησε καποιος ή αν θελει να το δωσει σε καποιον που πραγματικα το χρειαζετε, ευχαριστως να το επιστρεψω.
Η κουριερ λογικα θα ερθει αυριο και αυριο μπορει να φυγει για Αθηνα, το μονο θεμα ειναι το κοστος μεταφορας.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 08-02-2012, 00:43
andreas x Ο/Η andreas x βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: kal
Μoto: ειχα tdm 900, fz1!! τωρα k1300s
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από FONGEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Κωστη αν ειναι ετσι πρεπει να καταργηθουν τα πμ....ετσι και αλλιως ενα φορουμ ειναι σωστα?διαφορετικα θα παιρνα τηλεφωνο...εγω γενικα δε θα κοιταξω να κανω αναλυση επι του θεματος....οποιος πρωτος επικοινωνησε μαζι μου και εγω του απαντησα δε μπορω να το αναιρεσω μετα και να του πω οχι...αλλα οπως ειπε και ο συναδελφος καπιτεν εγω χαριζω ,εγω αποφασιζω ...απλα θελω να θεωρουμε δικαιος..και αυτο για μενα ειναι τροπος ζωης....με θλιβει το γεγονος οτι ακομα και οταν χαριζεις καποιος θα βρεθει και θα σου την πει....(εστω και φιλικα).....


παντα φιλικα
Γιωργο μην χαλιεσαι!!Αν ποτε θελεις να ξαναχαρισεις κατι για να μην υπαρχουν προβληματα στειλε μου πμ!!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 08-02-2012, 09:33
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Νομίζω οτι η παρεξήγηση λύθηκε



οσο για τα χαρίζεται......ναι βρε παιδια......keep going
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 08-02-2012, 12:03
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Μετα απο επικονωνια με τον Γιωργο (FONGEORGE) καταλαβα πως η αναφορα του δεν ηταν για μενα που επικοινωνησα με πμ (ετσι ηθελα να γινει και μονο να τον ευχαριστησω Δημοσια), αλλα για συμφορουμιτη ο οποιος ζητουσε δικαιωμα γιατι το ζητησε πρωτος Δημοσια!!!

Γιατι κατηγορειτε τα πμ, τροπος επικοινωνιας δεν ειναι?
Εστειλα το πμ για να δω αν υπαρχει και μετα μιλουσαμε για την αποστολη παλι με πμ γιατι ηταν ετσι κ αλλιως προσωπικα δεδομενα!
Ποσες αγγελιες ειτε πωλησης, ειτε χαριζετε εκλεισαν με πμ και χωρις να ανακοινωθει ο παραληπτης.

Εγω οπως και να χει θελω να ευχαριστησω το Γιωργο, ελπιζω να εχουμε την τυχη να τα πουμε και απο κοντα οταν κατεβω και ετσι για την ιστορια το tank bag θα φαει πολυ λασπη απο εδω και περα!!!

την καλημερα μου σε ολους
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 08-02-2012, 12:06
FONGEORGE Ο/Η FONGEORGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: egaleo-athens
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 182
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
κατ αρχην καλησπερα σε ολους!

Μετα απο αυτα που διαβασα ειναι σωστο πως πρεπει να παρω θεση για το τι ακριβως εγινε :

1)Ειδα την αγγελια για το tank bag το οποιο χαριζετε χωρις βαση, κατι που σημαινει πως δεν ειναι λειτουργικο για να μπει πανω στη μηχανη και σκεφτηκα να το παρω για να το χρησημοποιησω στο atv KAWASAKI KFX 45O που αποκτησαμε πριν λιγες μερες με τον αδερφο μου.
Λογω του οτι εχω δει και αλλες παρομοιες αγγελιες χωρις να γινει δημοσια η ζητηση κλειδωνε χωρις περαιτερω αναφορα.

2)Επικοινωνησα λοιπον με τον Γιωργο ημερα Κυριακη αν δεν ζητηθηκε να το παρω για τον παραπανω λογο, μου ειπε πως δεν το ζητησε κανενας και οτι μπορω να το παρω, επειδη δεν βολευε αλλος τροπος λογο της αποστασης η μονη λυση ηταν η κουριερ.
Εδωσα λοιπον εντολη παραλαβης αλλα δεν ταιριασε και το αναβαλαμε για σημερα Τριτη.Εν τω μεταξυ τη Δευτερα το μεσημερι μου λεει ο Γιωργος στο τηλεφωνο πως βρισκει και τη βαση, αλλα δεν μου ειπε πως το ζητησε αλλος αν το εχω αναγκη κτλ γιατι πλεον ειναι λειτουργικο!

3)Γυρισα πριν λιγο απο τη δουλεια για να δω και να ρωτησω το Γιωργο αν το παρελαβε η κουριερ και να τον ευχαριστησω δημοσια για την πραξη του,βλεπω το θεμα κλειδωμενο και διαβαζω τα παραπανω!!!Σημειωνω δε πως δεν εχω γνωση ουτε τηλεφωνικα ουτε με καποιο αλλο τροπο απο κανεναν!!!

Και η απαντηση μου χωρις παραξηγηση παντα προς ολους και κυριως προς τον Γιωργο :
Δεν εχω αναγκη το tank bag , δεν ειμαι ανεργος και επειδη οπως ειπα πλεον βρεθηκε και η βαση θα ηταν ορθο αν του το ζητησε καποιος ή αν θελει να το δωσει σε καποιον που πραγματικα το χρειαζετε, ευχαριστως να το επιστρεψω.
Η κουριερ λογικα θα ερθει αυριο και αυριο μπορει να φυγει για Αθηνα, το μονο θεμα ειναι το κοστος μεταφορας.

δεν αναφερομαι στο Κωστα αλλα σε αλλο ατομο....με τον Κωστα η παρεξηγηση η' παρερμηνευση λυθηκε.(τηλεφωνηθηκαμε)......ειναι το ατομο που πηρε το τανκ μπανκ (δεν ειναι αυτος που μου την ειπε)...αλλο ειναι το ατομο που εν ολιγοις εκρινε τη πραξη μου αρνητικα...Εν κατακλειδι συμφωνω με ολα τα μελη του φορουμ (ισως τα περισσοτερα κατα 99%).... Το θεμα μπορει να κλεισει...Ευχαριστω το φορουμ για την κατανοηση.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 08-02-2012, 12:07
FONGEORGE Ο/Η FONGEORGE βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: egaleo-athens
Μoto: GSA '08
Μηνύματα: 182
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από faker Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο επικονωνια με τον Γιωργο (FONGEORGE) καταλαβα πως η αναφορα του δεν ηταν για μενα που επικοινωνησα με πμ (ετσι ηθελα να γινει και μονο να τον ευχαριστησω Δημοσια), αλλα για συμφορουμιτη ο οποιος ζητουσε δικαιωμα γιατι το ζητησε πρωτος Δημοσια!!!

Γιατι κατηγορειτε τα πμ, τροπος επικοινωνιας δεν ειναι?
Εστειλα το πμ για να δω αν υπαρχει και μετα μιλουσαμε για την αποστολη παλι με πμ γιατι ηταν ετσι κ αλλιως προσωπικα δεδομενα!
Ποσες αγγελιες ειτε πωλησης, ειτε χαριζετε εκλεισαν με πμ και χωρις να ανακοινωθει ο παραληπτης.

Εγω οπως και να χει θελω να ευχαριστησω το Γιωργο, ελπιζω να εχουμε την τυχη να τα πουμε και απο κοντα οταν κατεβω και ετσι για την ιστορια το tank bag θα φαει πολυ λασπη απο εδω και περα!!!

την καλημερα μου σε ολους
χαιρομαι που το τανκ μπακ επιασε ...λασπη...εεεεε....τοπο!
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 08-02-2012, 12:19
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από FONGEORGE Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρομαι που το τανκ μπακ επιασε ...λασπη...εεεεε....τοπο!

και να μην σε χάσουμε απο τα....ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 08-02-2012, 13:12
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία ) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!!

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο.

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα.

Last edited by CPretenteriS; 08-02-2012 at 13:13.
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 08-02-2012, 13:18
lepita Ο/Η lepita βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: χαριζεται....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία ) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!!

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο.

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα.

+1200
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!