GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 07-07-2013, 23:30
-DHMHTRHS- Ο/Η -DHMHTRHS- βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: ΘEΣ/NIKH
Μoto: TACT 50cc , RT 1200
Μηνύματα: 1,582
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

H αληθεια ειναι οτι με την μηχαμη μας δενομαστε τοσο πολυ που ειναι ενα κομματι του εαυτου μας...
Ειναι η προεκταση μας και η ελευθερια μας αλλα και οτροπος ζωης μας....
Τι να πω καλο κουραγιο φιλε μου.........υπομονη και καθε εμποδιο σου ευχομαι να σου βγει σε καλο..
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 07-07-2013, 23:43
f800gs Ο/Η f800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Καλλιθέα
Μoto: F800GS (2010)
Μηνύματα: 114
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Φιλαράκι εύχομαι να την βρεις.......... να παρακολουθείς και το car.gr με τα ανταλλακτικά
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 08-07-2013, 10:38
johntsip Ο/Η johntsip βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: 1200 adv
Μηνύματα: 306
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

κριμα....ευχομαι να το βρεις το μηχανακι..
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 08-07-2013, 11:22
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Καλημέρα σας,

στην προσπάθεια να καταλάβουμε και να προστατευτούμε όλοι μας... Είχες συναγερμό; Ήσουν σπίτι όταν έγινε αυτό; Η γκαραζόπορτα που λες ότι άνοιξε, είναι οι "απλές" γκαραζόπορτες με τηλεχειρισμό; Αυτές που είναι για την πυλωτή, συρομένες; Γιατί αυτές ανοίγουν ΤΡΑΓΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ χωρίς ίχνος διάρηξης και χωρίς καν να χρειάζεσαι τον τηλεχειρισμό!!!
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 08-07-2013, 13:00
tasos70 Ο/Η tasos70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: αλεξανδρούπολη
Μoto: r1200gs, honda nx 650
Μηνύματα: 155
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Εύχομαι να τη βρεις όπως την είχες και σ'ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες.Ολα καλά να πάνε
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 08-07-2013, 21:05
windman1200 Ο/Η windman1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μoto: τώρα πια, δεν έχω...
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά που "τρέχουν" το forum για το banner στην έναρξη, καθώς και τον Ηλία που το πρότεινε. Νίκο πραγματικά είναι μεγάλη υπόθεση, μέσ' τη μαυρίλα μου να μη νιώθω μόνος... ευχαριστώ.

Γι' αυτά που ρωτάτε, να εξηγήσω και ο καθένας μας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.Παρκάρω μηχανές πίσω απ' αυτή τη γκαραζόπορτα εδώ και 12 χρόνια, όλες ΒΜW. Το GSA ήταν η τρίτη (και φαρμακερή). Μαζί με μένα παρκάρουν συνήθως και άλλο ένα η δύο μηχανάκια. Τη νύχτα που έφυγε, δίπλα της ακριβώς ήταν ένα Ζ750 και ένα V-STROM, δεν τα πείραξαν. Μάλιστα πρέπει να έκαναν το ένα λίγο στην άκρη για να τη βγάλουν..! Αυτό σημαίνει πως ήθελαν μόνο GS. Την είχαν παρακολουθήσει εβδομάδες, μπορεί και μήνες, και ήξεραν πως να την πάρουν. Η μηχανή είχε συναγερμό, στην πυλωτή πότε τον έβαζα πότε όχι, η δύναμη της συνήθειας και της σιγουριάς (κοινώς η δύναμη της μ@λ@κί@ς..). Όπως και να΄χει, εγώ πιστεύω πως αν τον είχα βάλει πάλι θα ήξεραν πως να την πάρουν, ξέρω πόσο εύκολο είναι να κάνεις τη σειρήνα να μην ακούγεται σχεδόν καθόλου.. Έξω στο δρόμο ναι θα βοηθήσει, εκεί που παρκάρουμε προσωρινά είναι χρήσιμος, εκεί που παρκάρουμε όλη νύχτα και συνέχεια όμως δεν νομίζω να είναι εμπόδιο για τους κατάλληλους.
Όσο για την γκαραζόπορτα που ρωτάει ο Γιώργος, ναι είναι η απλή συρόμενη που με ένα μοτέρ και μια κρεμαγιέρα την κάνεις ηλεκτρική για τεμπέληδες.. Ναι σίγουρα είναι πολύ εύκολο να την σηκώσεις, αν και η συγκεκριμένη είχε δύο γωνιές με ράουλα πάνω από την κρεμαγιέρα στο σημείο που βρίσκεται το γρανάζι για να μην καβαλάει δόντια. Ήξεραν πως να την βγάλουν και αυτήν, αφού στράβωσαν πρώτα τις γωνιές και μετά τη σήκωσαν. Εγώ κοιμόμουν τον ύπνο του δικαίου στον 3ο όροφο. Με ιονιστή και air condition δεν νομίζω να υπήρχε περίπτωση να ακούσω κάτι. Για μένα το πιο αδιανόητο απ' όλα αυτά, είναι ότι αφού την πήραν, αντί να γίνουν καπνός πήγαν 10 μέτρα πιο κάτω και ξαναξεκίνησαν την ιστορία από την αρχή. Παιδιά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, θέλει οργάνωση...
Για να συμβούν όλα αυτά χρειάζονταν τουλάχιστον 3 άτομα, και εάν έχουμε φτάσει στο σημείο να έρχονται τρεις τρεις για να μας κλέψουνε τις περιουσίες μας και τις ζωές μας, νομίζω πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε..

Last edited by windman1200; 08-07-2013 at 21:13.
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 08-07-2013, 22:22
PACO Ο/Η PACO βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kareas
Μoto: GS1150ADV
Μηνύματα: 1,087
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

προτεινω ενα σχεδιο παρακολουθησης.
πολλα μελη εδω
τα απαραιτητα μεσα υπαρχουν
αν θελησετε ειμαι διαθεσιμος για διευκρινησεις
δεν με νοιαζει που δεν ειναι δικο μου το gs,δεν ξερω αν εχει αρκετα λεφτα να παρει αλλη αλλα ΘΕΛΩ να πιαστουν με το δικο μου τροπο.
γιατι προκειται για μια τελεια οργανωση με πολλους αποδεκτες.
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 08-07-2013, 23:25
KAWASOTOS Ο/Η KAWASOTOS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Οτι και να πούμε είναι από τα χεορότερα αισθήματα όταν δεις κενό το σημείο που έχεις αφήσει το όχημά σου. Ελπίζω οι λίγες ελπίδες έυρεσεις να ν ικηθουν από την επιθυμία να συνομοτήσει το σύμπαν κ να ξαναβρεθεί στα χέρια σου η κούκλα σου κ κανείς στο μέλλον να μην βρεθεί σε ανάλογη θέση.
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 09-07-2013, 00:10
KostasGSA Ο/Η KostasGSA βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2012
Περιοχή: Athens
Μoto: ΧΤ1200Ζ Super Tenere
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Τοποθετηστε GPS tracker...για 2 δευτερόλεπτα να χτυπήσει ο συναγερμός,σε παίρνει τηλ...Βάζεις το τηλ δίπλα στο αυτί σου το βράδυ και αν χτυπήσει πεταγεσαι και βλέπεις...

Στην περίπτωση σου φίλε πρέπει να ήταν δυο ομάδες που δρούσαν μαζί. Σιγα μη ρισκαραν να μην πάρουν ούτε το ένα από τα δυο.
Δείτε ένα βίντεο στο YouTube με τίτλο kleftes tdm να δείτε περίπου τι γίνεται...
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 09-07-2013, 00:40
achilleas.gt Ο/Η achilleas.gt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Κ 1300 gt
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή Απάντηση: Κλοπή R1200 GSA '30 years... SOS προς όλους...

Να μην δουν χαρά οι αλήτες ρε φίλε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:47.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!